2022-2023 Bütçesi Oluşturuluyor

  • Haberin Tarihi: 12 Eylül 2021
  • Bu haber 535 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

(Haber Merkezi) Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen bütçe toplantısına Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Pınar, OİP, Ağaçlandırma ve Silvikültür, İşletme ve Pazarlama, ODÜH, Mali İşler, Makine ve İkmal Şube Müdürleri, Karabük ve Safranbolu İşletme Müdürleri ve teknik personeli katıldı.

Safranbolu İşletme Müdürlüğündeki toplantıda konuşma yapan Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu “Öncelikle toplantı salonumuz hayırlı olsun.

Kamu kaynaklarını etkin ve verimli kullanmak ve disiplin etmek amacıyla buradayız. Ailemizin bütçesini oluşturuyoruz.

Performans kriterlerimize göre planlarımızı %100 gerçekleşecek şekilde yapmalıyız. Bütçemizin %45 ‘ i Özel Bütçe, % 55’ i Döner Sermaye bütçesi. Gelirlerimizin çoğunu üretim çalışmaları oluşturmadır. Bunun için silvikültür başta olmak üzere, bütün ormancılık çalışmalarının sağlıklı bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Hedefinizi doğru tespit ederseniz, disiplinli bir şekilde çalışırsanız başarı kaçınılmaz olur. Başarılı işletmelerde, ön plana çıkan 3 temel özellik vardır. Bunlar; Planlama, Organizasyon ve Denetimdir. Faaliyetlerin doğru planlanması, iyi işleyen bir organizasyon sayesinde değer kazanırken, sağlam bir denetim, başarının sürekliliğine katkı sağlayacaktır.

Planlamanın araçlarından biri olan bütçenin amacına ulaşabilmesi için, kontrolünün etkin biçimde yerine getirilmesi önemlidir. Bütçenin uygulanması ve kontrolü, en az bütçenin hazırlanması kadar önemli ve özen gerektiren bir husustur. “dedi.

Ayrıca; “Genel Müdürlüğümüzün stratejik planları ve politikaları doğrultusunda hazırlanmakta olan Döner Sermaye Bütçe Teklifleri, gelir-gider bütçesini oluşturan yatırımlar doğrultusunda sürdürülebilir orman yönetimi çerçevesinde, ormanlarımızı korumak, geliştirmek ve devamlılığını sağlayacak şekilde hazırlanan planların bütçesi oluşturulacaktır.”denildi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın