• Haberin Tarihi: 12 Haziran 2018
 • Bu haber 637 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Yıllardır konuşulan ancak konuşmaktan öteye gitmeyen Karabük’e havaalanı yapılsın, yapılmasın tartışmaları büyürken,son günlerde artan tartışmaların tamamen siyasi odaklı olduğu ve oy devşirmek için bu tartışmaların ortaya atıldığı belirtiliyor.

Konu ile ilgili yapılan havaalanı tartışmalarına ortak olan bazı ilgili vatandaşlar,”yıllardır Eflani Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi bölgesi konuşulurken hiç kimseden ses çıkmıyordu.Şimdi bir havaalanı konusu ortaya atılmış bilmem şuraya mı yayılsın,buraya mı yapılsın?tartışmaları yapılıyor. Bize göre şuanda öncelikli sorun havaalanı değil.Daha önce bu memleketin istihdama yönelik yatırımlara ihtiyacı var.Bakın Zonguldak ve Kastamonu illerinde ki havaalanları bile sağlıklı çalıştırılamıyor.Bence siz Eflani Hayvancılık İhtisas Organize sanayi bölgesini konuşun.Boş laflarla milletin kafasını karıştırıp oy devşirmeye çalışmayın.Şu anda ne konuşulursa konuşulsun hepsi seçimlere yöneliktir.İnsan sormaz mı şimdiye kadar neden konuşmadınız veya bu denli ciddiye almadınız diye.Bunların hepsi laf salatasından başka birşey değil”açıklamasını yapıyorlar.

Diğer yandan İstanbul Eflanililer Derneği de havaalanı konusunda bir dizi destek açıklamaları yaparken, İlçeye yakın diğer kaynaklar ise,şuan Eflani’ye Hayvancılık İhtisas sanayi bölgesi kurulması çok daha mantıklı. Havaalanından önce hayvancılığın bitmeye yüz tuttuğu hayvancılık alanında yatırımlar yapılmalı.Eflani İlçesi ancak bu şekilde gelişir”bilgilerine yer veriyorlar.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 7 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Haydar
  12 Haziran 2018 01:56

  Kesinlikle doğru bir tespit. Haberi yapan arkadaşı tebrik ederim.

 • Avatar
  Gönderen
  12 Haziran 2018 11:29

  Havaalanı da olsun, Hayvancılık Organizesi de olsun. Fena mı?

 • Avatar
  Gönderen
  12 Haziran 2018 11:50

  Eflani’ye devlet büyük paralar harcayıp “Hayvancılık Organize Bölgesi” kurdu diyelim. Altyapısı, üst yapısı ile mevzuatı ile dört dörtlük bir bölge çıkınca ortaya, orada 1.000 başlık, 5.000 bin başlık, 10.000 başlık hayvan besihanesi yapacak olanlar çıkar mı? Eflani yada Safranbolu’dan böyle yatırımcılar çıkar mı? Yada dışarıdan gelenler olur mu?
  Devlet altyapıyı kuracak, hayvancılık yapmak isteyene yer gösterecek. Gerisi vatandaşın işi (İlave olarak belki teşvik de olabilir)..
  Böyle bir potansiyel var mı?

  İşin başında bir grup vatandaş ortaya çıkıp ben Eflani’de 1.000 başlık, 5.000 başlık, 10.000 başlık besihane kuracağım derse, karar verici yetkililer organizenin kurulması için daha iştahlı ve cesaretli olmaz mı?

 • Avatar
  ÖTÜKENLİ
  12 Haziran 2018 14:06

  GÖLBEK…3-0 akp götürür diyenleri haber yapacağına böyle ayakları yere basan haber yapman daha mantıklı.Bundan 30 yıl önce Batı Karadeniz hayvancılığının başkenti olan Eflani’ye, Vergilinin gazına gelip hava alanı yerine böyle tesisler kazandırılmalıdır.Eflanili hemşehrilerimiz hayvan yetiştiriciliğinde Üniversitede ders verecek tecrübeye ve bilgiye sahiptir,göz ardı edilmemelidir.

 • Avatar
  YUKARIDA ALLAH VAR.
  12 Haziran 2018 14:47

  ÖTÜKENLİ DOSTUM,YUKARIDA ALLAH VAR,AHMET GÖLBEK DOSTUMUZ YILLARDIR EFLANİ HAYVANCILIK İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULMALIDIR DİYE YAZAR BUNUN İÇİN ETKİLİ YETKİLİ HER MAKAMI GÖREVE ÇAĞIRIR EN SONDA BU HABERİ YAPTIRDI YAHUTTA YAPTI.EFLANİNİN KURTULUŞU NE ARAP TURİSLER NE HAVAALANI HELE HAVALANI TAM BİR KANDIRMACA TAM BİR HAYAL DEDİKLERİNE KATILIYORUM AYNEN ALTINA İMZA ATIYORUM.

 • Avatar
  Eflani Aklın Yolu birdir.
  12 Haziran 2018 15:12

  Eflani Aklın Yolu birdir. Kesinlikle doğru eflani bahsettiğiniz gibi hayvancılık, tarım ve turizm alanında alt yapı ve tesvik bağlamında geliştirilmesi gerekir.
  Bunu hatta belediye bile kendisi yapabilir göller etrafına konaklama işletebilir, hayvancılıkta alan belirleyip organizesini kurabilri belediye imkanı var sanırım su, yer v.b imkanlar ile yatırımcı çekebilir.

 • Avatar
  Umutsuz. Vakıa
  12 Haziran 2018 20:07

  Oturduğunuz yerden sanayii olmadı havaalanı kur babam yap babam myo ya iki bölüm açtıramadınız rektöre gidip hesap soracağınıza hayali projelerin kavgasını yapın adam zevk sefa içinde hepinizle dalga geçerek yaşasın ve süresi dolunca çekip gitsin sizde kavgaya devam edin havaalanı mı ihtisas sanayii mi myo üzerinden güzel işler yapılabilirdi rektörle bu fırsatlar kaçtı geçmiş olsun yaşlı bakım merkezi yada huzurevi yapsın zengin fırıncılarımız

Bir Yorum Yazın