• Haberin Tarihi: 14 Ekim 2018
  • Bu haber 365 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Uzun zamandır dile getirilen ancak bir türlü çözüme kavuşturulamayan cadde ve sokaklarda ki trafik sorunu artarak devam ediyor.

Şehir içi trafiğini azaltmak üzere Devlet Demir yolları tarafından Menderes caddesi üzerinde yapımı tamamlanarak trafiğe açılan üst geçit projesi kapsamında yol güzergahının daralması, yine Evkur binası önüne adeta 3 sıra şeklinde araç çekilmesi ve ayrıca Albaykaraoğlanoğlu caddesi üzerinde park araçlarının giriş çıkış esnasında trafiği aksatması gibi olumsuzlukların artarak devam etmesi sebebiyle trafiğin aksadığı ve özellikle bu bölgelerde park yasağı uygulanması gerektiği belirtiliyor.

Park rezaletinin defalarca gündeme getirildiği halde neden bu zamana kadar herhangi bir çözüm bulunmadığına dikkat çeken konuya yakın kaynaklar,artarak devam eden sıkıntı ile ilgili özellikle Karabük Valisi Kemal Çeber’den yardım istediklerini bildiriyorlar.

Diğer yandan yine şehrin değişik noktalarında da artarak devam eden park rezaletinin devam ettiğine dikkat çeken ilgili kişiler,şehrin cadde ve sokaklarında herkes önüne gelen yere park yaparken,trafik ekiplerinin uygunsuz park uygulaması karşısında yetersiz kaldığını belirtiyorlar.

Vatandaşlar ayrıca Karabük’ün yetkili mercileri ve İl trafik komisyonu üyelerinin bugüne kadar şehir içi park ve trafik tıkanıklığı olan yerlerde herhangi bir inceleme yapıp yapmadıklarını sorgularken,özellikle Karabük Valisi Kemal Çeber başta olmak üzere bu işin muhataplarının şehir merkezinde özellikle akşam saatlerinde bir inceleme yapmaları gerektiğini söylüyorlar.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • vatandaş
    15 Ekim 2018 16:53

    Cuma günü Yenice istikametinden şehre gireceğiz.Cumapazarı istikameti tıkalı trafik akmıyor,bağessan tarafından gelenler yinede ve kırmızıda geçerek Yenice istikametinden gelip şehir merkezine giden yolu tıkıyorlar ve en fenası 1 TRAFİK POLİSİ ORTADA DURUP MANZARAYI SEYRETTİ.5 DAKİKA BEKLEDİ VE O KARIŞIKLIĞI BIRAKIP ARABAYA BİNİP UZAKLAŞTI. KİM ÇÖZER BU DURUMDA TRAFİĞİ ONUDA ALLAHA MI HAVALE EDECEĞİZ?????

Bir Yorum Yazın