• Haberin Tarihi: 16 Haziran 2019
  • Bu haber 174 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Vali Fuat Gürel’in eşi Özlem Aras Gürel, Milli Eğitim Bakanlığının evde eğitim programından faydalanan Yunus Emre İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Merve Ersöz, Anayasa İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Sedanur Yılmaz ve Yazıköy İlkokulu Anasınıfı öğrencisi Kamil Burak Saka’yı evlerinde ziyaret ederek karne heyecanlarına ortak oldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu’nun eşi Nefise Vargeloğlu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri ile evde eğitim gören öğrencileri ziyaret eden Özlem Aras Gürel çocuklarla yakından ilgilenerek karneleri ile çeşitli hediyeler verdi.

Çocukların aileleri ve öğretmenleriyle bir süre sohbet eden Özlem Aras Gürel “Milli Eğitim Bakanlığımız, okula gitmekte zorlanan çocuklarımız için evde eğitim hizmeti vermektedir. Devletimiz hiçbir çocuğumuzun eğitimden yoksun kalmasını istemiyor. Devletimiz ne olursa vatandaşlarımızın her zaman yanında. Devletimiz ve hükümetimiz sosyal devlet olarak her alanda evde bir kişide olsa eğitimi veriyor. Evde eğitim alan çocuklarımızın gelişimi, hayata en iyi şekilde hazırlanması için tüm imkânlarını seferber etmektedir. Bu kapsamda, evde eğitim alan çocuklarımızın ve ailelerinin karne sevincine ortak olmak için karnelerini bizzat vermek istedik. Öğrencilerimizin başarılarının devamını dilerken, fedakârca bu çocuklarımızın evlerinde eğitim veren öğretmenlerimize de teşekkür ediyoruz.” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın