• Haberin Tarihi: 6 Ekim 2019
  • Bu haber 242 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Türk Kızılay Karabük Şubesi öncülüğünde Karabük Genç Kızılayın gerçekleştirdiği ve 4,5,6 Ekim tarihlerinde Safranbolu’da yapılan ‘İdeathon Çağın Filozofları proje fikir Maratonu yarışmasının açılışına Türk Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can katıldı.

Türkiye’nin her yerinden 75 katılımcı gencin katıldığı proje yarışması Sivil Toplum Kuruluşlarının gerçekleştirdiği ilk İdeathon projesi olması özelliği taşıyor.

Türk Kızılay 2030 Stratejik eylem planı doğrultusunda gençler başta Yoksullukla mücadele, Göç, sosyal uyum, iklim değişikliği, çevre gibi konularda proje üretecekler. Projelerini 6 Ekim Pazar günü jüriye sundular.

Açılış toplantısında Karabük Genç Kızılay Proje Fon birim başkanı Ebrar Eda Büyükgenç, Genç Kızılay Karabük il Başkanı Ömer Çölova, Genç Kızılay Proje Birim Başkanı Utku İlhan, Karabük Şube Başkanı Özcan Büyükgenç ve Türk Kızılay Genel Sekreteri birer konuşma yaptılar.

Karabük Kızılay Yönetim Kurulu, Kadın Kolları, Genç Kızılay Yönetimi ve Kızılay gönüllülerinin katıldığı proje açılış toplantısında konuşma yapan Türk Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can, ‘Ben öncelikle böyle bir projeyi yazan ve gerçekleştiren Karabük Genç Kızılayımıza ve proje birimine ve bu projenin gerçekleşmesinde gençlerimizi destekleyen, onların yanında olan Karabük Şube Başkanım ve yönetimine ve Genç Kızılay yönetimine öncelikle teşekkür ediyorum. Katılımcı gençleri kutluyorum. Kızılay göz bebeğimiz bir kurum. Sadece yaralının, ihtiyaç sahiplerinin yanında olan bir kurum değil. Bugün burada gördüğünüz üzere gençlerimizin sürekli yanındayız. Güzel proje fikirlerini destekliyoruz. Kızılay gönüllüsü olmak ve Kızılay’la çalışmak bir ayrıcalıktır’ dedi

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın