• Haberin Tarihi: 23 Ekim 2019
  • Bu haber 593 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Vali Fuat Gürel, şehit aileleri ve gazilerimizi evlerinde ziyaret etmeye devam ediyor.

Yenice ilçemizde katıldığı toplantıların ardından Kıbrıs Gazimiz Muzaffer İkizoğlu ve 1996 yılında şehit olan Celal Hatıl’ın  ailesini evlerinde ziyaret eden Vali Gürel, ilk ziyaretini uzun süredir hasta olan Kıbrıs Gazisi Muzaffer İkizoğlu’na gerçekleştirdi. Ziyarette eşi Safiye ve oğlu Turgay İkizoğlu’ndan, Kıbrıs Gazisi Muzaffer  Ekizoğlu’nun sağlık durumu hakkında bilgiler alan Vali Gürel, gazimizin torunlarına kitap ve çeşitli hediyeler verdi.

1996 yılında Tunceli’de şehit olan Celal Hatıl’ın ilçede yaşayan anne-babası Kezban ve Mehmet Hatıl’ı evlerinde ziyaret eden Vali Gürel, aile ile yakından ilgilendi.

Vali Gürel, “Ülkemizin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü için vatan, millet ve bayrak uğruna canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin hakları asla ödenmez. Şehitlerimizin geride bıraktıkları  birer emanettir ve bu emanetlere devlet ve millet olarak her daim sahip çıkacağız. Ayrıca bu uğurda yaralanarak çeşitli uzuvlarını kaybeden gazilerimize de sağlıklı güzel günler diliyorum. Şehit ve Gazi ailelerimiz bizim başımızın tacıdır, gönlümüz ve kapımız onlara her zaman sonuna kadar açıktır.”diye konuştu.

Vali Fuat Gürel’in Şehit ve Gazi ailelerimize gerçekleştirdiği ev ziyaretlerinde; Vali Yardımcısı Barboros Baran, Yenice Kaymakamı Muhammed Evlice, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Ali Sefa Yılmaz ve kurum müdürleri hazır bulundu.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın