• Haberin Tarihi: 2 Ocak 2020
  • Bu haber 311 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Safranbolu Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığı tarafından Safranbolu’daki 3 köy okulunda öğrenim gören çocuklara kitap hediye edildi.

Ocak olarak düzenledikleri çeşitli seminer, eğitim ve sosyal faaliyetlerle Türk gençliğinin sigortası olmaya devam edeceklerini vurgulayan Safranbolu Ülkü Ocakları Başkanı Hakan Ünal, “Tüm Türk gençliğini manevi hastalıkların tedavi merkezi Ülkü Ocakları’na bekliyoruz” dedi.

Safranbolu’daki köy okulların da kitap bağışlarının başarıyla tamamlandığı bilgisini de veren Ünal, Meydan Haber’e yaptığı değerlendirmede, “Bizler; Tüm Türk çocuklarını birer Türk bayrağı olarak görmekteyiz. Onlar daima temiz, gururlu ve her şeyin en iyisine layıklar. Onlar onurlu yarınlarımızın teminatıdır.

Çocuklarımızı milli ve manevi değerlerle geleceğe hazırlamak için bizlerde Safranbolu Ülkü Ocakları olarak, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezimiz tarafından çocuklar için özel olarak hazırlanan, Türk motiflerinden oluşan boyama kitabı, Atatürk’ün Nutku, Kutadgu Bilig ve Dedekorkut kitaplarımızı ilçemizde bulunan köy okullarını ziyaret ederek yaklaşık 200 çocuğumuza hediye ettik. Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler başaracaktır.

Ülkü Ocakları olarak bizlerde geçmişte olduğu gibi bundan sonra Türk çocuğu ve Türk gençliği için bu yolda çeşitli seminerler, eğitimler ve sosyal faaliyetlerle çalışmalarımıza devam edeceğiz, tüm Türk gençliğini manevi hastalıkların tedavi merkezi Ülkü Ocakları’na bekliyoruz. Tanrı Türk’e Yar Olsun” ifadelerine yer verdi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın