”İKİ KORO BİR KONSER”

 • Haberin Tarihi: 21 Şubat 2020
 • Bu haber 1630 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
”İKİ KORO BİR KONSER”

Gözlerinizi kapattığınızda olmasını istediğiniz şeyleri hayal eder,olacağına inanmasanız da her gözlerinizi kapadığınızda o sahnenin ortasında bulursunuz kendinizi.O sahnelerden bir tanesi gözlerimin ve perdenin açık olduğu bir anda yaşandı yani hayal veya öylesine bir düşünce değildi.

Ölmeden önce yapmak istediğim şeylerin arasında bir koroya katılıp sahnede şarkı söylemek ve şarkının içinde şarkının dibine dibine vurmak vardı. Evet üzerimde ışıl ışıl bir elbiseyle yıllarca notaların arkasına takılıp duyguların bam tellerinde gezinen güzel insanlarla sahnedeydim artık. Karşımızda işine aşık,mimikleri ve ellerinin her bir haraketiyle bir şeyler anlatan şef; şefin arkasında sevdiklerimizden oluşan bir topluluk; topluluğun karşısında saz ekibi, biz ve bizi yöneten, yönlendiren Şef Sadık Hüner..

Evet dostlarım harika kelimesinin yetersiz kaldığı bir etkinliğin içinde var olmanın heyecanı ve mutluluğu içinde yarı sarhoş  bir halde yaşadım ne yaşadıysam.

Konserimize gelenleriniz  görmüşlerdir  ”Zonguldak BKM Konservatuarı Türk Sanat Musikisi  Topluluğu” ile beraber sahne aldık ”İKİ KORO BİR KONSER” İstanbul Şarkılarını seslendirdik. Anlayacağınız sahnede hepimiz mücize ötesiydik.

Konserin ortasında bir bakıyorsunuz ney taksimi yapılıyor; sonra keman taksimi; sonra parmakların ve nefesin dansından ortaya çıkan o klarnet sesi… evet nefes, yürek lazım dediğimiz o şeyler eşliğinde konser verdik biz, siz sanatseverlere.

Salonun ön koltuklarını komple protokole ayırdık; malum İki Şehrin iki ”Türk Sanat Müziği Korosı” Cumhuriyet Kenti olan Karabük’ ün Kültür Merkezi’nde sahne alacaktı… 33 yıldır sanatsal etkinlikleriyle Karabük kentine değer katan;‘’Karabük Türk Müziği Topluluğu Derneği’’ Başkanı Sevgili Hürmet ÖZDEMİR’in,‘’Bir Sanatcının’’ SANATI sahnelenecek; 33 yılın sanat birikimi nota nota, sizlere sergilenmeye çalışılacaktı.

Belki inanmazsınız biz konserde seslendirdiğimiz şarkıları aylarca sizin için kaç yüz kere prova yaptık.Sahne alacağımız gün sizlerden saatlerce önce gelip siz sanki karşımızdaymışsınız gibi kaç kez sahne düzeni alıp ses,söyleyiş, duruş… çalışmaları yaptık.  Yani ne çok emek verdik. Evet severek,şevkle,aşkla yaptık. Alkışlarınızla çalışmalarımızın karşılığını fazlasıyla da aldık.

Salondaki ön koltuklar diyordum..! sahi onlar niye sahiplerini konser sonuna kadar beklediler ?  gelmeyenler, o üzerinde isimleri yazılan o koltukları niye beklettiler..?  Sahi sanat için yapılan o koca taş binaların yapılmasında vesile olanlar niye o sahneleri dolduranlar için yoklardı..?

Keşke siyasetçi tarafınızı evinizde bırakıp sanatçı tarafınıza bir konser hediye etseydiniz. Kendiniz için, Karabük İçin, sanat için; sanata,sanatcıya merhaba diyebilseydiniz. Biz çorba yaptık siz de tuz kataydınız; sofra kurulmuştu keşke sofrayı, sofradakileri bekletmeseydiniz. Keşke Zonguldak Belediyesi’nden gelen misafir dostlarımıza bize sundukları sanat ziyafeti için teşekkür edip biz onlara ev sahipliği yaparken bizi yalnız bırakmasaydınız. Keşke…

Köklü, kaliteli ve sevgi dolu bir topluluk olan Karabük Türk Müziği Topluluğu Derneği Türk Sanat Müziği Korosunda  yer almanın grurunu ve mutluluğunu yaşayan ben, bu topluluğu var eden herkese, yaşanılan tüm güzellikler ve sergilenen sanat  için gönülden teşekkür ediyorum.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  selma
  21 Şubat 2020 20:34

  Valla konser boyunca Orkestra şefi takıldı gözüme.Adam hata yapsa ne olur diye merak ettim hep…:) Ama muhteşemdi.Çok keyif aldık…

Bir Yorum Yazın