• Haberin Tarihi: 27 Mart 2020
 • Bu haber 394 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse yazılı bir basın  açıklaması yayınlayarak, hiç bir kurum tarafından belediye başkanı olarak bilgilendirilmediklerine değindi.

Başkan Köse açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Değerli hemşehrilerim; Şu sıralar sizlere sosyal medya üzerinden bu şekilde sıklıkla sesleniyorum çünkü halkımızın her konudan haberdar olması bizlerin asli görevidir.

Dün akşam saatlerinde aldığımız bir haberin doğruluğunu araştırırken öğrendik ki bin küsur yabancı uyruklu kişi ilçemize bağlı bir yurtta karantina altında tutulacakmış. ‘Tutulacakmış’ diyorum çünkü bu konudan bir Belediye Başkanı olarak haberimin olmaması beni üzmüştür.

Dünya Miras Listesindeki Safranbolu ulusal ve uluslararası nitelik taşıyan bir şehirdir. Bu şehri yönetmek de hepinizin bildiği gibi kolay değildir. Hizmet kurumu olan, halkın hakkını savunan, hijyen tedbirlerini sağlayan, personeliyle, idaresiyle bizler ve Belediye Başkanı olarak şahsım, bu konu ile ilgili hiçbir kurumdan bilgi almadığımızı kamuoyuna bildirmek isterim.

Özellikle Safranbolu Belediyesi olarak bu zor günlerde asgari personel sayısı ile kentimizi dezenfekte etme, esnaflarımıza, vatandaşlarımıza kolaylıklar sağlama ve maske üretimi benzeri bir çok konuda faaliyet yapmaktayız. Bu yapılan yanlış karşısında hizmetlerimize ara vermeden devam edeceğimizi, bu gelişen durumun çalışmalarımızı aksatmayacağını ve ne olursa olsun konuyla ilgili alınan ‘bu kararlara da’ saygı duyacağımızı bildirmek isteriz.

Bu süreçte ilçemize bağlı yurtta kalacak olan farklı ülkelerin vatandaşlarına hijyen ve karantina konusunda yetkililerin gerekli tedbirleri aldığını düşünüyoruz. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızdan ve tüm gelişmeleri anında siz vatandaşlarımıza bildireceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın.”

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  HEY GİDİ SAFRANBOLUM KİME KALDIN
  30 Mart 2020 14:20

  Sayın Başkanım. İl Başkanınız CHP adına nasıl olsa açıklama yapmış. Ardından siz de. Yani hani nezaket açısından söylüyorsanız tamam ama haberiniz olsa, almayacak mıydınız? Bu Karabük ve Safranbolu Muhalefeti, Rafet Vergili de dahil, Karabük’ü Türkiye’nin bir parçası değilmiş gibi mi sanırsınız. Karabük Üniversitesinin yatırım, 50-60.000 öğrenci ve her türlü rantından istifade edersiniz. İdarenin yapmış, yaptırmış olduğu KYK Yurtlarının ihtiyaç olduğu halde boş kalmasına rıza gösterebilirsiniz he öyle mi? Hükümet bir taraftan Corona-19 ile uğraşacak, tedbirler alacak, bir taraftan karantina uygulaması yapacak. İstanbul, Ankara, İzmit, Sakarya,Bolu, Konya, Kastamonu, Samsun vb. bir çok yerde bunu yapacak, Karabük’te yapmayacak, siz istediniz diye yapamayacak. Bu insanlar ülkeye dağılacak pandem birden bütün ülkeyi saracak, ondan sonra da siz çıkıp bunun rantını paylaşacaksınız. Yazıklar olsun size. Biraz aklı selim olun. Akıllı olun lütfen, Rafet Vergili gibi sahte, acemi pehlivan olmayın.

Bir Yorum Yazın