• Haberin Tarihi: 27 Nisan 2020
 • Bu haber 2051 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır bir basın açıklaması yayınladı.

Çakır açıklamasında:  “Ankara’dan her şey güllük gülistanlık görülüyor” dedi.
Çakır, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi; “Hazine ve Maliye Bakanı’nın en son yaptığı açıklamayı okuyunca, ülkemizde alınan tedbirler neticesinde ekonomik olarak her şeyin yolunda olduğu, esnafın, köylünün, işverenin ve çalışanların hiç bir sıkıntısının olmadığı, kayıplarının korunduğundan bahsediliyor.
İlimizde sektörel olarak baktığımızda il ve ilçelerimiz genelinde faaliyette bulunan kahvehane, cafe, berber, kuaför, lokanta, otobüs, kamyon, dolmuş, ve servis minibüsü olarak faaliyet gösteren yaklaşık 2000-2500 civarında esnafımızın bulunduğu ve bunların çoğun da ortalama en az iki-üç kişi ile faaliyet gösterdiğini biliyoruz. Kiminle monuşsak çok zor durumda olduklarını, elektrik, su, doğalgaz ve kiralarını ödeyemediklerini anlatıp ‘bizim durumumuz ne olacak?’ diye soruyorlar.
Turizm kenti Safranbolu’da ise üç aydır hiç iş yapamadıklarından tesislerinin kapalı olduğunu söylüyor.
İhracatın durduğu, yurt içi piyasalarda ise talebin tamamen azaldığı, inşaat ve tekstil sektörü yüksek sesle durumlarının zorluğundan behsediyorlar. Bunlar işletmelerin sorunları. Ya çalışanları, çoğu işten çıkartılmış, bazı sektörlerde kayıt dışı istihdam fazla olduğundan hiçbir destek ve yardım alamadıklarından dert yanıyorlar. Yine bireysel destek kredisinden yararlanamadıklarını belirtenlerin sayısı da her geçen gün artıyor.
Karabük ve ilçelerindeki esnaflarımızın ve çalışanlarımızın durumu böyle iken, Ankara’dan her şeyin normal görülmesi ve her türlü tedbirin alındığından bahsedilip, kimsesin mağdur edilmediğinin ısrarla bahsedilmesini kamuoyunun takdirine sunuyorum.” dedi.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  chp varmış
  28 Nisan 2020 14:53

  anaa karabükde chp varmış her olay olduktan 5-6 gün sonra öylesine açıklamalar yapan il başkanına alıştık,bu arada chp yöneticileri neden halka destek olmuyor,her ilde chpliler elinden geldiğince halka destek oluyor,karabükte ses yok,
  geçenlerde bir arkadaşla konuşurken bana abi bırak şu chp yi yönetimde olanlar hep 65 yaş üstü kendileri o yüzden sokağa çıkamıyorlar MASKE YARDIM VB nasıl dağıtsınlar dedi şöyle bir kontrol ettim de doğruymuş
  İL EMEKLİLER ORDUSU
  MERKEZ İLÇE ZATEN ÖYLE
  SAFRANBOLU YAŞ HADDİNDEN TOPLANTIYI EVDEN SANAL OLARAK YAPIYORLAR

Bir Yorum Yazın