• Haberin Tarihi: 1 Temmuz 2020
 • Bu haber 130 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

CHP İl Başkanı Abdullah Çakır;
“Kıdem Tazminatı Hakkından İşçilerin Vazgeçmesi Söz Konusu Olamaz”

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, beraberinde CHP Merkez İlçe Başkanı Mustafa Erten ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Öz Çelik-İş Sendikası Şube Başkanı Ulvi Üngören ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Çakır, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada; “Kıdem tazminatı hakkı işçilerimiz için son kaledir ve bu son kaleyi asla teslim etmeyip, kazanılmış haklarının ellerinden alınmasına izin vermeyeceklerdir “ dedi.
Çakır açıklamasını şöyle sürdürdü; “Ülkemizde 2002 yılından itibaren çalışma hayatı ve iş güvenliği ile yapılan tüm düzenlemeler sonucunda çalışanlar sürekli hak kaybına uğramaktadır.
Çalışanların geleceğe dair en büyük güvencesi olan kıdem tazminatında yapılacak olan değişikliklere asla sessiz kalmayacağız. Emekçilerin hak kaybına yol açacak düzenlemelerde çalışanların yanında yer alacağız.
Kıdem tazminatı hakkından işçilerin vazgeçmesi söz konusu olamaz. Kıdem tazminatı, işvereninin keyfi işten çıkarmasını önleyen bir düzenleme, yani işçinin iş güvencesidir. Kıdem tazminatı yıllarca zor koşullarda çalışan emekçinin hayat garantisi, işini kaybeden işçinin iş bulana kadar ailesinin geçimini sağlayan hayat güvencesidir.
Kıdem tazminatını fonlara devretmek işitiyorlar. Ülkemizde oluşturulan fonların nasıl yok edildiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. İş güvencesinden yoksun bir şekilde çalışan işçiler, tek güvencesi olan kıdem tazminatından asla vazgeçmeyeceklerdir.”

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  İşiniz bu mu be
  1 Temmuz 2020 10:46

  CHP Eflani İlçe Başkanı nasıl çalışıyor bakın ders alın.
  Yaptığınız kendinizi tatmin etmek,neymiş Sendika ziyaretetmişler.
  Sendika tabanına bi bakın bakılım CHP li varmı.
  CHP Eflani İlçe Başkanı bir İlçeyi ayağı kaldırdı sizler şova devam.
  Yazık CHP ye Karabükte sizin yüzünüzden yazık
  Eflani gibi yerden yüzlerce imza topluyor adam sizde şova devam

Bir Yorum Yazın