Her Telden (23 Ekim 2020)

 • Yazının Tarihi: 22 Ekim 2020
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 991 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

CHP SAFRANBOLU İLÇE ÖRGÜTÜNDE YAŞANAN VE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİ DE İLGİLENDİREN KONU,CHP GENEL MERKEZİ’NE GİTMİŞ..
Özellikle, basının bir bölümünde yer alan ve CHP Safranbolu İlçe Örgütünde yaşandığı bilinen bir gelişme,çok ciddi ses getirmeye aday gibi görünüyor.
CHP İÇERİSİNDE ÇOK CİDDİ SES GETİRECEK GİBİ GÖRÜNÜYOR.
CHP Safranbolu İlçe Örgütünde görevli bir genç kız hakkında, bir Belediye Meclis Üyesi,haddini ve hakkını aşan sözler etmiş, o sözler daha sonra CHP Safranbolu İlçe Başkanı’na ve İl Başkanı Sayın ABDULLAH ÇAKIR’A DA duyurulmuş,aktarılmış.
Herhangi bir sonuç çıkmamış veya “ÖZÜR DİLETİRİZ..” denilmiş.
Buraya kadar yapılan ve işin çözümü için yapılan girişimler sonuç vermemiş.
Hakkında konuşulan CHP İlçe Yönetiminde ki o genç kızımız, zehir/zemberek bir yazı ile ve NOTERDEN İSTİFA göndermiş,Yönetim Kurulu’ndan istifa etmiş.
OLAYIN BUNDAN SONRASI DAHA İLGİNÇ.
Bir başka ve hayli üst düzey eğitimi olan, bir başka Yönetim Kurulu Üyesi de,durumu aktaran CHP’NİN çok önemsediğini ilkeleri de anımsatarak Safranbolu İlçe Yönetim Kurulu Üyeliğinden İSTİFA ETMİŞ.
Yani,OLAY,CHP GENEL MERKEZİ’NE KADAR İNTİKAL ETMİŞ.

CHP SAFRANBOLU İLÇE YÖNETİMİNDE GÖREVLİ GENÇ BİR BAYANA EDİLEN SÖZLER,CHP KADIN KOLLARI GENEL MERKEZİ’NDEN SES VERMİŞ ..
CHP Safranbolu İlçe Örgütünde görevli genç bir kıza, bir Belediye Meclis Üyesi’nin söylediği iddia edilen sözler ve sonrasında yaşanan gelişmeler CHP KADIN KOLLARI GENEL MERKEZİ’NE kadar intikal ettirilmiş.
CHP BAYANLARIN EN RAHAT SİYASET YAPABİLDİĞİ bir Siyasi Organizasyon, Siyasi Örgütlenme olarak bilinir veya CHP kendisini o şekilde tanımlar.
Son olay hayli dalgalandırmış CHP’Yİ.
Aslına bakarsanız KRİZ YÖNETMEK başlı/başına bir yetenektir.
CHP Safranbolu İlçe Örgütü de,daha sonra konu kendisine iletilen CHP İl Başkanı da bu basit krizi iyi yönetemediklerinden olsa gerektir,KONU TAAA CHP GENEL MERKEZİ’NE,CHP KADIN KOLLARI GENEL MERKEZİ’NE kadar intikal ettirilmiş.
Şimdi bekleyelim bakalım neler gelişecek..?
Bazı isimlerin GENEL MERKEZ SİCİLİ gittikçe kabarıyor demek mümkün.
Böyle düşünmek,bunu görmek mümkün..

HENÜZ TARİHİ AÇIKLANMAMIŞ OLAN,AK PARTİ KARABÜK İL KONGRESİ İÇİN Sayın ALİ KAYA,Sayın SALİH AYDIN,Sayın HASAN KUL İSİMLERİ..
AK Parti Karabük İlçe Kongreleri yapıldı,tamamlandı,şimdi Genel Merkez tarafından İL KONGRESİ için tarih verilmesi bekleniyor,tabi yalnızca Tarih beklenmiyor “BİR DEĞİŞİM OLACAK MI,OLMAYACAK MI..?” noktasında da bir beklenti hüküm sürüyor.
AK Parti Karabük İl Başkanı Avukat Sayın İSMAİL ALTINÖZ şu an itibariyle çok çok/çok rahat görünüyor ve Genel Merkezin İL BAŞKANLIĞI için herhangi bir değişikliğe gitmesine ihtimal verilmiyor.
Ancak,çok önemli kulis yapan isimlerin olduğu da duyuluyor..
AK Parti kulislerinde,Safranbolu eski İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Sayın ALİ KAYA,daha önce Partinin çeşitli kademelerinde görev almış genç isim Sayın SALİH AYDIN ve daha önce İl Başkan Adayı olacağını açıklayan Sayın HASAN KUL isimleri çok sık geçiyor.
AK Parti de Aday Belirleme Genel Merkez tarafından yapılıyor ve Genel Merkez de ilgili isimler “ ŞU KİŞİ İLÇE BAŞKANI,ŞU KİŞİ İL BAŞKANI OLACAK..” tespitinde bulunuyor ve tabanda ki DELEGE O İSMİ OYLAYARAK seçiyor.
Bu arada AK Parti’nin KARABÜK BÖLGE SORUMLUSU olarak görevli Milletvekilinin geçtiğimiz günlerde “İL BAŞKAN ADAYI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ..” gibi Karabük’te yaptığı nabız yoklamalar ve görüşmeler,Parti içerisinden belirli tepkiler mi görmüş neymiş..?
AK Parti İL KONGRESİ için bir dizi kulis çalışmalarından söz ediliyor..
Hem de ciddi/ciddi kulis çalışmaları varmış AK Parti de..

AK PARTİ GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİ ÜZERİNDE HAYLİ ETKİLİ OLAN/OLABİLECEK,İSTANBUL MERKEZLİ, KANAAT ÖNDERLERİ VARMIŞ GALİBA
AK Parti İL KONGRESİ için henüz tarih belirlenmedi,tarih ile birlikte İL BAŞKAN ADAYI KİM OLACAK o konuda belirlenmedi ve bu anlamda İL Başkanı Sayın İSMAİL ALTINÖZ hayli rahat görünüyor.
Olayın bu noktasında,kulağımıza çok ilginç fısıldamalar yapan AK Parti çevreleri var ve bu çevreler “AK PARTİ GENEL MERKEZİ ÜZERİNDE ETKİ YAPABİLECEK,AK PARTİ GENEL MERKEZİ’NDE Kİ BİRÇOK GÖREVLİYE SÖZ GEÇİREBİLECEK,İSTANBUL MERKEZ Lİ KANAAT ÖNDERLERİNDEN..” söz ediyorlar.
Galiba O KANAAT ÖNDERLERİ ARANIYOR/SORULUYORMUŞ.
Ve,KARABÜK İL BAŞKAN ADAYI İSMİ SÖYLENİYORMUŞ..!!
Olayın tam bu noktasında,şu an itibarı ile İlçe Teşkilatları ile olduğu kadar,İlçelerde ki Parti görevlileri ile,Delegeler ve Üyeler ile de uyumlu bir isim olan,İl Başkanı Sayın İSMAİL ALTINÖZ için yapılan olumsuz kulislerin tek dişe dokunur söylemi “YEREL SEÇİMLER ÜZERİNDE..” düğümleniyormuş.
“İKİ KÜÇÜK BELEDİYE DIŞINDA,BELEDİYE KAZANAMADI..” deniliyormuş.
Sanki ANKARA/İSTANBUL gibi metropolleri de Sayın ALTINÖZ kaybetmiş gibi.!!
AK Parti İl Kongresi için kazan kaynıyor/kaynatılıyormuş galiba.

2020 ÜÇÜNCÜ ÇEYREK “MALİ BİLANÇOLARI HENÜZ AÇIKLANMAYAN..” KARDEMİR’DE “31 BİN TON RAY SATIM MORALİ..” VE KUR FARKI..
Hatırlarsınız,KARDEMİR 2020 yılının ilk yarısını ZARAR EDEREK kapattı ve bu manada üçüncü çeyrek bilançoları da henüz açıklanması,yine de,azalmış zarar açıklanabilir gibi bir endişeden söz edenler var.
31 BİN TON CİVARINDA BİR RAY SATIMI YAPILIYORMUŞ TCDD’YE..
Bu moralleri düzeltmiş gibi görünüyor ve dileriz üçüncü çeyrek bilançoları iyi çıkar,ancak,KARDEMİR’İ esas sıkıntıya sokan KUR FARKLARI galiba ve döviz cinsi borçlar nedeni ile önemli bir KUR FARKI yükü var KARDEMİR’İN sırtında..
TCDD’NİN RAY İHALESİNE KARDEMİR ALMIŞ,bu çok iyi elbet..
Birkaç kez daha yazdık,KARDEMİR’İ önümüzde ki yılbaşından itibaren TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ sıkıntısı da bekliyor ve ÖZÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ “COVİD-19 SÜRECİNDE ÜRETİMİ AKSATMAYAN İŞÇİMİZE SÖZLEŞME DE ÖDÜL VERİLMELİ..” gibi açıklamalar yapıyor değil mi
KARDEMİR RAY SATIŞI İLE MORAL BULDU denilirse yeridir.

ÇEVRE KONULARINDA UZMAN 11 KİŞİLİK BİLİRKİŞİ HEYETİ,TETKİKLERDE BULUNUYORLAR,ÖLÇÜMLEMELER YAPIP RAPOR VERİYORLAR..
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı MARZİNC’E kapasite artırımı yapamazsınız,zira, 80-100 kişilik bir grup size ÇED RAPORU Toplantısı yaptırmadı ve o nedenle size kapasite arttırma izini vermiyorum,diye yazı yolladı.
MARZİNC A.Ş.Yöneticileri buna itiraz ederek MAHKEME AÇTI.
Belki de Ülke Hukuk Tarihinde ender görülen bir yola gidildi ve Mahkemece tam 11 UZMAN KİŞİDEN KURULU BİR BİLİRKİŞİ Heyeti tayin edildi , bu Heyet Karabük’e geldi toprak,su,hava analizleri,ölçümleri yaptı,MARZİNC BACALARINI,depolarını aklınıza gelen her araştırmayı yaptı.
Sonuçta “MARZİNC TESİSİ,KESİNLİKLE KİRLETİCİ BİR TESİS DEĞİL..” raporu verdiler,hem de oybirliği ile “MARZİNC KİRLETİCİ DEĞİL..” raporunu Mahkemeye sundular.
MARZİNC Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın açtığı davayı kazandı.
Yıllardan beri Karabük’te “MARZİNC KİRLETİYOR,MARZİNC ZEHİRLİYOR..” falan gibi çıkan/çıkartılan bir ŞEHİR EFSANESİ söylenti böylece tam manası ile çökmüş oldu..
KÜÇÜK BİR KESİMİN DIŞINDA,bunun böyle olduğu zaten biliniyordu da,11 UZMAN BİLİRKİŞİ bu durumu bilimin ışığında,araştırmaların,analiz sonuçlarının ışığında bir kez daha yinelemiş oldu..
Haaa..!! burası Karabük halen bu rapora inanmayanlar bile vardır..!!
Onlar kendi bildiklerinden şaşmayan bir ruh yapısının insanıdırlar.
Fazla da ciddiye alınmaları yanlış olur artık.

KARABÜK’TE “EYT’Lİ..” YANİ EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILAN ÇOK GENİŞ BİR KESİM VAR VE BUNLARDAN BİR KARDEŞ..”BİZİ ÇOK KANDIRDILAR…”
Biliyorsunuz Ülke genelinde EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILAN çok büyük bir kesim var,bunlar ayrıca kendi aralarında Örgütlenmeye falanda gitmişler,son günlerde sesleri oldukça fazla çıkmaya başladı.
EMEKLİLİKLERİ GELDİĞİ HALDE YAŞ NEDENİ İLE EMEKLİ OLAMIYORLAR..
İŞ ARASALAR,YAŞLISINIZ DİYE iş veren yok.
Gerçekten çok/çok sıkıntı çekiyorlar..
İşin bir başka boyutu da,TÜM SİYASİ PARTİLER bu insanlara,hem de çok kez söz vermişler ve verilen bu sözler bir türlü tutulmamış,ne yazık ki verilen SÖZLER ASKIDA KALMIŞ iyi mi..?
KARABÜK’TE DE ÇOK SAYIDA EYT’Lİ OLDUĞU BİLİNİYOR..
Sonuçta bir yığın söz verilmiş,tutulmamış.
Galiba,yeniden sokaklara inecekler,Dernekleri sürekli açıklama yapıyor.
Büyük bir EYT’Lİ kesim var Karabük’te.

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI MİMAR Sayın ELİF KÖSE “HALKA DOKUNAN,HALKLA BÜTÜNLEŞEN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR VE HAYIR.”
Hep söylüyoruz ya,Safranbolu Belediye Başkanı Sayın ELİF KÖSE,halka dokunmayı,vatandaş ile sıcak bir ortam yaratmayı çok/çok iyi başarıp beceriyor diye..
Bakıyorsunuz KIRSAL KESİM KADINLARI ile ziraat yapıyor.
Bakıyorsunuz cami cemaatine simit/maske dağıtıyor..
Şimdi de HAYIR ÇARŞISI açıyor ve bu kanalla da ihtiyaç sahipleri ile birlikte olacak,onlara hizmet verecek ve sağ elin verdiğini sol el görmeyecek..
Bunları söylerken bir çıtlatma yapalım isterseniz.
Sayın ELİF KÖSE sosyal belediyecilik anlamında çok ciddi adımlar atarken,en azından bize göre,kendisine en büyük ayakbağı CHP İçinde ki kifayetsiz muhterisler oluyor.
CHP kendisine ciddi bir ayakbağı oluyor,bunu hayatın birçok alanında görmek mümkün,pek bir destekleri olmuyor da,hiç değilse sıkıntı vermeseler,o bile kar demek mümkün..
SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI Sayın KÖSE çok iyi bir performans yakaladı..

GAZETEMİZ HER TELDEN KÖŞESİ,HERGÜN 550-600 OKURUMUZ TARAFINDAN ZİYARET EDİLEN VE YÖRE OLAYLARINI ANLATAN BİR KONUMDA
BÖLGENİN SESİ Gazetesi HER TELDEN Köşesi,yöre insanın ilgisini gören ve yöremiz insanı tarafından dikkate alınarak takip edilen bir köşesi halindedir.
Günlük 550-600 okurumuz HER TELDEN Köşesini okur.
Çok içerikli yorumlar gelir HER TELDEN Köşesine.
Genellikle gelen çok içerikli,sorunlara çözüm üreten veya sorunları ele alan yorumların yanı/sıra,pek içerikli olmayan,eleştiriler de geliyor elbet,o nokta da yazana hukuki sorun çıkartmıyorsa yayınlıyoruz,eğer yazana hukuki sorun çıkartabilecek gibi bir yazı ise yayınlamıyoruz.
Gelen yorumlara hiç komplekssiz bir yaklaşım içerisindeyiz.
O nedenle bizi eleştiren yorumları da yayınlıyoruz elbet.
Öyle yazılar geliyor ki,bizim yazdığımızı tamamen tersten algılamış ve bizi eleştirmiş birçok yorumu bile yayınladık doğrusu,okuduğunu anlamamış bizi eleştiriyor..
Ama çok içerikli yorumlar geldiğinde öyle seviniyoruz ki..
Çözüm yolları gösteriyor,öneriler getiriyor,şöyle olursa iyi sonuç alınır diyor ve bu tür yorumlara gerçekten hem seviniyor,hem keyif alıyor,hem de ders çıkartarak üzerine yazı yazmaya gayret ediyoruz.
Örneğin KARABÜKSPOR İÇİN GEÇEN GÜN BÖYLE BİR YORUM YOLLANMIŞ

Bu yazıya 28 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Endoplazmik
  23 Ekim 2020 00:26

  400.000 ton kapasiteli ray profil haddanesinin yaklaşık 1 aylık üretimi olan 30 bin ton rayı Ddy 6 aylık ihtiyacı olarak alıyor, yıllardır yapılan bu ışlem rutin, hatta miktar az bile. ekmek fırınının hacı rüstemin ruhuna okunacak mevlide 200 ekmek satmasını büyük başarı olarak lanse etmesi gibi birşey. 3.çeyrek bilanço tahminleri finans kurumlarınca açıklanmaya başladı. Tahmin ekşi 180 milyon(yazı ile ekşi yüz seksen milyon) 2020 kümülatif zarar 450 milyona yaklaşıyor. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Beceriksizlik kol gibi. İşbilmezlikte yöneticiler birbiriyle yarışıyor. Öfö ve gazmanin kurduğu kadronun eseri tüm bunlar ve bu kadroya çevirdikleri filmleri izlemeleri karşılığında haramilerin verdiği taviz. Olan şirkete şehre oluyor olacak. Defalarca uyardık sonra kimse tüh demesin.Satislarin iyi olduğu bu çeyrek bile zarar edilirse en az sonraki 2 ceyrektede büyük zarar yazar, yazıyorum buraya. Gerçi ne önemi var, sallabaşlar şenkalsın, finanscida mum diksin yeter,gerisinin önemi yok.

 • Avatar
  karabükspor sevdalısı….
  23 Ekim 2020 08:53

  ELİF HANIMI TEBRİK EDİYORUM. KENDİSİ GERÇEKTEN İNSANA DOKUNUYOR. SOSYAL BELEDİYECİLİK KONUSUNDA İYİ ÇALIŞMALAR YAPIYOR. BELEDİYE BAŞKANI DEMEK O MAHALLİN DERTLERİNİ DİNLEYEN, VATANDAŞINI HOR GÖRMEYEN, VATANDAŞIN DUYGULARINA HİTAP EDEBİLENDİR. PERSONELİ İLE AİLE ORTAMI OLUŞTURABİLENDİR. ELİF HANIM BU KONUDA KADIN OLDUĞU İÇİN DAHA HASSAS. KENDİSİNE BAŞARILAR DİLİYORUM. ALLAH YOLUNU AÇIK EYLESİN, YAR VE YARDIMCISI OLSUN.

 • Avatar
  KARABUK
  23 Ekim 2020 09:00

  SAYIN AHMET ABİ BUGÜN YİNE MARZİNCLE İLGİLİ YORUMUNUZA KARABÜKLÜLER OLARAK KATILMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL,ONBİR ADET UZMAN ISMARLAMA RAPOR HAZIRLASADA MARZİNC ÇEVREYİ KİRLETTİĞİ GİBİ HAVAYI,SUYU,TOPRAĞI VE ÖZELLİKLEDE KAYABAŞI,BELENKÖY BÖLGESİ DAHİL TÜM KARABÜKLÜLERİ ZEHİRLEMEKTE BUNU DA AÇIKÇA GÖRMEKTE VE YAŞAMAKTAYIZ.ÇÜNKÜ HASTA OLAN İNSANLARIN KARABÜKTE ÖZELLİKLE DE KANSER HASTALIKLARININ ÇOGALMASI İLE BELİRGİN HALE GELMİŞTİR.KARABÜKLÜLERİ ALGI OPERASYONU İLE KANDIRAMAZLAR. BU BÖYLE BİLİNE.

 • Avatar
  Kenan kara
  23 Ekim 2020 09:09

  Kardeş Ak Parti Ali Kaya seçilecek Ismaıl altınöz dönemi bitti hiçbir çalışması yok hem milletvekilliği hmede belediyeleri kaybetti herşey bitti bölge koordinatörü haklı boş yapmayın gazetelerde yıkayıp yargılamayı bırakın bir iki haftaya süprizleri görün herkes işine baksın

 • Avatar
  Emekli
  23 Ekim 2020 09:12

  Ahmet bey erdemir isdemir grubu 9 aylıkta 1450 milyar TL kar açıkladı yani 1.5 katrilyon,biri paraya para demiyor öbürü devamlı zarar ediyor, bu Kardemir Ahmet Gölbeğin olsa kendisine devamlı zarar ettirenleri mi besler kendisine bi faydası olmamışları mı müdür yönetici yapar yoksa bu fabrikasına deger katan yeni işletmeler yapanları mı ilerletir yönetici yapar, sen iş bilmezleri bilgisiz ezik silik yalancı ve kaypakları torpille müdür yapıp hakedenlerin hakkını yersen daha da çok zarar edersin

 • Avatar
  Bahattin Gazi Köprüsü- Karabükspor Bayrağı
  23 Ekim 2020 09:28

  Karabük çarşı merkezinde tarihi ve kültürel hikayesi olan Köprübaşı mevkiinde Bahattin Gazi Köprüsü var.
  Şimdi orada asılı bir Karabükspor Bayrağı var birde küflü köprü ismi tabelası ve korkulukları efsanesine yakışmayan bir bilgilendirme tabelası dahi olmayan köprü var. Bu mudur yani birde Bahattin Gazi vakfı var şimdi insanlar bu efsanenin hikayesini internetten okuyor araştırıyor. sonra göremeye gelince mevkii. Üstüne Karabükspor sporuyla tanınmış bir markanın bayrağını görünce renkleri solmuş yazılar okunmuyor ama yıllardır orada 🙂 Çok ilginç bir şehir kim bilir dışarıdan gelenler ne der? Şimdi kaldırırlar, kaldırmadan gidin izleyin bakının biraz ve düşünün, görüntüleyebilirsiniz de .

 • Avatar
  radar
  23 Ekim 2020 10:27

  Karabüksporu yönetemeyenlerin Kardemiri yönetemeyecekleri aşikardır.
  Geçmişi sıkıntılı olanların da yönetemeyeceği aşikardır.
  Diyeceksiniz kim yönetecek
  TOSYALI

 • Avatar
  İşin Doğrusu
  23 Ekim 2020 12:07

  KARDEMİR yine ne İsa’ya ne Musa’ya yaranamamış. Binlerce çalışan onca dedikoduya rağmen emek harcayıp değer üretiyor. TCDD 400.000 ray aldı da KARDEMİR mi yok dedi? Bu kadar almışlar bu kadar satmışlar işte. Öve öve bitiremediğiniz Erdemir ve İsdemir’e gidin bir sorun bakalım; şehirlerine en ufak bir katkıda bulunuyorlar mı? Okul yapılacak KARDEMİR yapar, köprü yapılacak KARDEMİR yapar, Hadrianapolis’in üstü kapatılacak KARDEMİR yapar, bayram kutlanacak KARDEMİR yapar, pandemi başlar il sağlığa KARDEMİR tıbbi yardım yapar… ve bunun gibi bir çok bildiğimiz ve bilmediğiniz şeyler.. “Radar” adında Tosyalı’dan medet uman arkadaşım, sorarım sana şifa beklediğin isimler Karabük’e beş kuruş para harcar mı? Ben özel bir şirketim, şehir beni ilgilendirmez dese Tosyalı vallahi ilk ben hak veririm.

 • Avatar
  köylü
  23 Ekim 2020 12:17

  zeka küpü rumuzuyla yazan kişi (???!!!) terbiye terbiye diye bir şey var ama sizin mahalleye uğramamış herhalde. Seni ve senin gibilerin acilen toplanması ve tedrisata alınması lazım. Biraz saygı ya Hu. Dangalak ne demek ya Hu. eline diline hakim ol, yoksa bir gün elin de dilin de nasibini alır.

 • Avatar
  AK PARTİ İÇİNDE
  23 Ekim 2020 13:33

  AK PARTİ İL KONGRESİNDE İL BAŞKANI DEYİŞECEKTİR BUNU HERKES GÖRÜCEK.NE YAPMIŞ İSMAİL ALTINÖZ AK PARTİ OYLARI AZALMIŞ BELEDİYE SEÇİMLERİNDE PERİŞANLIK.BİR TEK KENDİSİ KARDEMİRDE AVUKATLIK EDİNMİŞ.PEKİ İSMAİL ALTINÖZ GİDECEKTE BELEDİYE BAŞKANLIGINI KAYBEDEN ALİ KAYAMI GELECEK.GÖRÜCEZ BAKALIM YERİN YARILIPTA KAÇ ADAM ÇIKTINI.KAÇ KİŞİ İL KONGRESİNDEN SONRA DEVA PARTİSİNE GİDER GÖRÜCEZ.BİZ BURDA REİSLE BERABERİZ UNUTMAYIN

 • Avatar
  KARABUK
  23 Ekim 2020 14:12

  KÖYLÜ RUMUZU İLE YAZAN ARKADAŞ AĞZINA SAĞLIK,BENİM YERİME BU AĞZI BOZUK ZEKA KÜPÜ ARKADAŞA GEREKEN CEVABI VERMİŞSİN,BU SAYGISIZ ÜSLUBU BOZUK ARKADAŞI ASLINDA HİÇ MUHATAP ALMAYACAKSIN DAHA ÖNCE DE AYNI ÜSLUPTA YAZILAR YAZMIŞTI, BEN CİDDİYE ALIPTA CEVAP VERMİYORUM ZATEN YAZISINA DİKKAT ETTİYSEN TÜRKÇE ÖZÜRLÜ BU ARKADAŞ KİMİ SAVUNUYOR BEN ANLAMIŞ DEĞİLİM DOĞAYI KİRLETTİĞİ HER BAKIMDAN TESCİLLENMİŞ MARZİNCİMİ SAVUNUYOR.KENDİSİNİ BİRAZCIK SAĞDUYUYA DAVET EDİYORUM AMA BU ARKADAŞ ANLAMAZ.ANLAYACAĞI DİLDEN YAZACAKSIN ANCAK BUDA BİZE YAKIŞMAZ.

 • Avatar
  Enerji
  23 Ekim 2020 14:38

  Ahhh benim emekli ağbim ah…Kardemirde personel kaliteside memurundan müdürüne kadar fena halde düşük. İş bilmezlik ve işgüzarlık had safhada. Sadece bir avuç iş bilen ve kaliteli personel var onlarda çoğu öfke nöbetleri geçirip saçlarını başlarını yoluyorlar. Allah yardımcıları olsun, zor bir durum.

 • Avatar
  HAKKATEN ZEKA KÜPÜ BU
  23 Ekim 2020 15:58

  HAKKATEN ZEKA KÜPÜ BU DANGALAK Bİ KARABÜK YAZIYO Bİ KÖYLÜ YAZIYO İNSANLARIN BUNU YUTTUNU SANIYO HAY ŞAPŞAL HAAAY İSTEYEN İP NOLARINA BAKSIN BAKTIRSIN ÖYLE DEYİLSE BENDE O ZEKA KÜPÜ DANGALAK GİBİ OLAYIM .ADAM RUHSAL MANADA SIKINTILI

 • Avatar
  Kardemirli
  23 Ekim 2020 22:26

  Enerji rumuzlu arkadaş ne güzel tarif etmiş. Kardemir salla başı al maaşı yeri olmuş. 3000 kişi varsa çalışan sayısı 2000 dir.çoğu yerde 1 kişilik işi 2 kişi yapıyor bazı kısımlarda adam yok 2 kişilik işi 1 kişi yapıyor. Zor yerlerde adam yok kolay yerler dolu. Bürolarda çalışanları sahalara verseler bi döküm makinası daha çalışır. Buraya herkes bildiği boş adamları yazsa 500 kişi çıkar

 • Avatar
  İnşaat bakım
  24 Ekim 2020 00:04

  Ahmet abi Tozlu raporundaki görüşlerinizin hepsine genç bir mühendis olarak katılıyorum. HATTA ben bu raporu Fetö savcılarının Ergenekon davasındaki düzmece iddialara çok benzetiyorum.o dönemde fetöcü savcıların düzmece iddialarla cezaevine attırdığı paşa ve komutanlarla İbrahim Tozlunun düzmece raporuna çok benzetiyorum.Nasıl Ergenekon kumpası yıllar sonra ortaya çıktıysa bu raporun da amacı ortaya çıkacak.Çok geç değil sadece 3 ay bekleyin.Raporla Kardemirin sadece kasalarının boşaltılmadığı Kardemirin beyinlerinin boşaltldığını herkes anlayacak. Bu yorumumu herkes aylar sonra anlayacak. İşçisinden formenine mühendisinden yönetimine kadar.

 • Avatar
  Parti delegesi
  24 Ekim 2020 00:12

  Her kes hayal görüyor şu saatten sonra parti il başkanını ilçe başkanını milletvekili ni yıpratmanın ablamı yok sen buraya yorum yazınca her şey senin dediğin gibi mi olacak sanıyorsun yapmayın ya gerçek ak partili şuraya şu yorumları yazmaz karabüklü ler kimin ne olduğunu biliyor Ali’yi de bilir veliyi de bilir bilirde bilir

 • Avatar
  Safiye ablaların ortanca oğlan
  24 Ekim 2020 01:48

  Kardemirli, sana katılmıyorum. Boş adamların bu şirkete faydası yok, haklisin ama zararlarida yok çünkü onlar hiçbişey yapmıyor. Asıl zarar verenler siyaset ve cemaat ilişkisiyle rüyalarında göremeyeceği makamlara gelip yaptıklarıyla şirketi uçuruma surukleyenlerdir. Kişisel ihtiraslarıyla varlıklarının ve liyakatlarinin altında ezim ezim ezildikleri insanları haramilerin ısmarladigi raporlar ile ortadan kaldiranlardir. Bu insanların ne şirket ne ülke menfaati umurlarında değildir. Koltuğu işgal ettikleri hergünü kar sayan emir eri, işbirlikçi, gozyumucudurlar. Gaz pedalını köklemiş, şirketi duvara doğru sürükleyen bunlardır. Bu işgalcilerin menfaatleri yonetimdekilerin menfaati ile örtüştüğü için günlerini gün etmektedirler. Adamlar şirkete ve işlerine o kadar yabanciki sanırsın bunlarida Portekizli sanal menajer getirmis.Kim olduklarını tahmin etmişsinizdir.Yazayimmi kim olduklarını,
  Tabiki Ana giriş kapısındaki turnikelerden bahsediyorum, kartı okutanlari şak diye geçiriyorlar.
  Şaka şaka. Bilen yazsın işte, benden bu kadar.

 • Avatar
  Osman Nevres
  24 Ekim 2020 02:03

  Kamuoyu, 3.ceyrek ve 9 aylık kumulatifteki zararları Hergün Pembe ve Derin Salicinin bu seferde, nasıl büyük bir başarıymış gibi guzelleyerek lanse edeceğine kilitlendi. Onları bu kez gerçekten zorlu bir sınav bekliyor. Ama onlar bunuda başarır. Onlardaki bu Atatürk sevgisi oldukça, gerçi benjamin franklinide çok sever bunlar. Hergün, kızla damadı sokamamışsın daha işe, böyyük başkan ayıp ediyor, oyalamasın seni.

 • Avatar
  ESKİ KARDEMİRLİ
  24 Ekim 2020 08:32

  Eski bir Kardemir’li olarak şunu net söyleyeyim; çalışan şef, müdür ve üstü yöneticilerin tamamına yakını Kardemir’den ayrılıp başka çelik firmalarında iş bulamazlar. O nedenle, Şirkette kalmak için rüzgar hangi yönden eserse oraya uyum sağlarlar. Rüzgar çoğunlukla, yönetimde çoğunluğa sahip hissedarlar olur, bazen siyasi güç olur, bazen abartılmış yönetici olur ama sonuç değişmez.

  Kardemir’de asıl bu zihniyet sorundur. Karabüklü olsun çamurdan olsun anlayışı Kardemir’i geri götürüyor maalesef. Oysaki bu çok önemli şirket, çoğu çelik firmasının hayalini kuramadığı ürünleri (ray, ağır profil, teker, kalın kangal) üretiyor. Biraz kendi haline bırakılsa, çok daha iyi yere gelir. İnşallah olur zira böyle değerli Şirketler, hemen hayat geçmiyor. Nice zorluklar ve emeklerle kuruluyor.

  Kardemir’in gerçek emekçilerine (işçi, formen, mühendis, yönetici farketmez) selam olsun.

 • Avatar
  KARABÜKLÜ
  24 Ekim 2020 10:29

  AHMET BEY!!! İNSANLARA HAKARET EDEN “hakkaten zeka küpü bu” GİBİ TERBİYESİZLERİN YORUMLARINI NEDEN YAYINLIYORSUNUZ ?????

 • Avatar
  KARABÜKLÜ SEN KENDİNE BAK
  24 Ekim 2020 12:12

  KARABÜKLÜ DİYE YAZAN KENDİNİ ÖVMEK İÇİN KÖYLÜ DİYE YAZIYOR.BUNUN DÜRÜST BİR TUTUM OLDUĞUNU SÖYLEMEK MÜMKÜN MÜ VE SONRA MIZIKLIYOR HAKARET EDEN FİLAN DİYE.ÖNCE KENDİNE BAK SEN.DÜRÜS OL KARABÜKLÜ YAZ KÖYLÜ YAZN KENDİNİ ÖV TATMİNET.BEN FİLOLOJİ MEZUNUM DİLİ BİLİMCİYİM İNSANLARI KULLANDIKLARI KELİMELERDEN DİLDEN ANLARIM.TED KOLEJİ YAZANDA SENSİN VE O YAZILARIN ELEŞTİRİ DEGİL HAKARET SONRA VAY EFENDİM BANA HAKARET EDİLİYOR.O YORUMLARI NEDEN YAYINLIYORSUNUZ FALAN GİBİ MIZIKLANIYORSUN.
  BAK SANA TAVSİYEM RUHSAL ANLAMDA BİR HEKİME GİT.

 • Avatar
  Selim Erdemce
  24 Ekim 2020 13:29

  Memlekette ne TOSYALI (yabancı) hayranlığı var.. Karabüklüyüz biz politikaları yapanlar bile Tosyalı türküsü çalıyor. Ne derler zengin malı züğürdün çenesini yorarmış . Allah peygamber aşkına TOSYALI gelince Karabük’e ne faydası olacak, Varlık fonu alırsa ne faydası olacak. Beğenirsiniz beğenmezsiniz iki aile akar kokar be kardeşim. Onların kavgası para ama Karabük e her iki tarafında faydası var mı var. Karabük sporu örnek vermiş bir kardeşimiz. Karabükspor Avrupa kupalarında nasıl oynadı? Süper ligde başarılar nasıl geldi sonra tribünlere Yolbulan hırsız diye bağırttılar defol dedirttiler onlarda küstü gitti. KARDEMİR siz olur bu şehir bakar Karabük-spora dediler küstürdüler. Ne çabuk unutuldu o günler. Ahmet Beyin zaman zaman ifade ettiği gibi balık hafızalı toplum olduk.. Sonra o kızgınlıkla Güleç ailesi de binde 2 leri kaldırdı, 1.5 trilyon binde 2 lerden gelen parayı vermedi..İyi mi oldu sanki. TAbi hataları vardır. Ya Karabükspora 120 futbolcu 9 hocayı 2 sezonda alan adamı unutturup suçlu Kardemir Güleçler, Yolbulanlar demek TOSYALI gelsin demek bu kentin tarihine geçmişine küfürdür.. Lütfen aklı selim düşünelim, siyaset bitik, stk lar bitik, ne olacak kavgası verin artık.Yoksa bu günleri arayacak Karabük..

 • Avatar
  Ah CHP
  24 Ekim 2020 15:00

  Ah CHP sen dedikoduların partisi mi olacaktın.ah Safranbolu ampulü söndürdün ama CHP’yide yaktın
  Özür dilesin kapansın diyenler bu olayı peşinen kabul etmiş sayılır ah CHP ah

 • Avatar
  Hele bir düşünün
  24 Ekim 2020 18:48

  Önce insan aynaya bir bakmalı. Sosyal medyada CHP.il başkanlığını yapmış şahıs CHP yönetimini başkanını milletvekilini belediye başkanını eleştiriyor. Adama sorarlar sizler yıllarca ilçe başkanlığı il başkanlığı dönemlerinizde hangi başarıyı gösterdin. Kaç meclis üyesi hangi belediyeyi aldın. Hangi milletvekilini çıkardın. Eleştirmeden önce aynaya bir bakıver.

 • Avatar
  KARABÜKLÜ
  25 Ekim 2020 19:09

  FLOLOJİ MEZUNU ÇOK BİLMİŞ BEN SADECE KARABUKLÜ RUMUZUNU KULLANIYORUM, KİMSEYE DANGALAK,ŞAPŞAL DİYEREK HAKARET ETMEM. HA BU ARADA BİR YERDE BULUŞALIM HEKİME KİMİN İHTİYACI OLDUĞUNA KARAR VERİRİZ.

 • Avatar
  Hele bir düşündük
  26 Ekim 2020 06:23

  Genel merkez İyi parti ittifakıni yapmasaydi hangi oy ile milletvekili çıkartacatık Safranbolu da iyi parti aday gösterse belediye başkanlığı kazanacak mıydık o zaman şimdide sen düşün

 • Avatar
  CHP
  26 Ekim 2020 06:25

  Kendini CHP’den üstün görenler sıkıysa bağımsız aday olun bakalım milletvekili belediye başkanı olacak mısınız.
  Herkes partimiz sayesinde bir yere geliyor unutmayın

 • Avatar
  CHP ve başarı
  26 Ekim 2020 13:58

  CHP başarılıymış
  Sen ittifak ile milletvekili çıkart oyların artmasın azalsın iyi Parti’ye dua et.
  Sen ittifak ile belediye başkanı seçtir iyi Parti’ye dua et.
  Sen 6 ilçenin 3 tanesinde aday çıkartma
  Aday çıkarttığın yenicede 3 parti ol oyların düşsün ovacıkta Allah’a emanet Eskipazar da merkezde eflanide aday yok
  Sonra bu başarılı olduk.
  Öğrenciler olmasa Milli Eğitimi güzel idare ederdim derler…

Bir Yorum Yazın