• Haberin Tarihi: 13 Ocak 2021
  • Bu haber 35 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından 2020 yılı içerisinde vefat eden eğitim çalışanları anısına hatim-i şerif programı düzenlendi.

Yenişehir Camiinde okutulan Mevlid-i Şerif ve hatim duasına Valimiz Sayın Fuat GÜREL, Vefat eden öğretmenlerin yakınları, İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, Kurum Müdürleri, Öğretmenler ile cemaat katıldı.

Mevlid-i Şerif’in okunmasıyla başlayan program, dualarla devam etti.  Programda konuşma gerçekleştiren  AKBAŞ, “Bugün burada hususan geçtiğimiz yıl içinde ebediyete yolculadığımız eğitim çalışanlarımızın ve bugüne kadar bu camiaya hizmet etmiş eğitim çalışanlarımızdan vefat eden kardeşlerimizin ruhuna ithafen yine onların yetiştirdiği İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin okumuş oldukları Hatmi-Şeriflerin duasını yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Ben teşriflerinden dolayı Sayın Valimiz başta olmak üzere tüm hazirûna ve bu programa evlerinden iştirak eden öğrenci, öğretmen, veli ve tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Allah hepimizden, hepinizden razı olsun.

2020 yılı içinde aramızdan ayrılıp ebediyete irtihal eden kardeşlerimin isimlerini de zikretmek istiyorum.

Akif DEMİRCİ, Bircan DEĞİRMENCİ, Mutiye DAYIOĞLU, Ali ÖZTÜRK, Volkan GÜNGÖR, Şaban Kürşat KARAAĞAÇ, Nihal TÜRKYILMAZ, Turgay TOKAT, Esra KIZILKAPLAN, Mürüvet KAHVECİ (Emekli olup, vefat eden), İbrahim AYHAN (Emekli olup, vefat eden)

Vatan, millet ve mukaddesatımız uğruna canlarını feda eden şüheda başta olmak üzere, yine ebediyete irtihal etmiş olan gazilerimize, görevi başında şehit olan, vefat eden kardeşlerimize de rahmet diliyorum. Hayatta olan gazilerimize, şehitlerimizin ve vefat eden kardeşlerimizin Aziz emanetlerine de sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.

Hususan bugün burada toplanmamıza vesile olan eğitimci kardeşlerimize de Cenab-ı Hak’tan gani gani rahmet diliyorum. Ailelerine, çocuklarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Programda bizlere destek olan Müftülüğümüze Sayın Müftümüzün şahsında teşekkür ediyorum. Hatim okuyan idareci öğretmen ve öğrencilerime de teşekkür ediyor, Allah hepinizden, hepimizden razı olsun diyorum.”dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın