ADD Başkanı Saraçoğlu’ndan;” NUTUK”

  • Haberin Tarihi: 14 Şubat 2018
  • Bu haber 313 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ADD Başkanı Saraçoğlu’ndan;” NUTUK”

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Safranbolu Şube Başkanı İsmet Saraçoğlu Gazetecilere Mustafa Kemal Atatürk’ün en önemli eserlerinden biri olan “NUTUK” hediye etti.

Bugüne kadar Üniversite ve Lise öğrencilerine 600 Adet Nutuk dağıttıklarını ifade eden ADD Safranbolu Şube Başkanı İsmet Saraçoğlu, bundan sonraki süreçte de gençler ağırlıklı olmak üzere Atatürk’ün en önemli eserlerinden olan NUTUK’u dağıtmaya devam edeceklerini söyledi.

Atatürk’ün Türkiye’nin omurgası olduğunu ifade eden Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı İsmet Saraçoğlu; “Bizler ADD olarak hiçbir partinin arka bahçesi değiliz, bizi de kimse öyle görmesin. Diğer yandan Derneğimize olan ilgi her geçen gün artmaktadır özellikle bayanlar tarafından derneğimize yoğun ilgi gösterilmektedir. 2016 yılında 140 üye ile devraldığımız Derneğimizin bugün itibari ile 210’u aşkın üyesi bulunmaktadır ve üye kayıtlarımız da devam etmektedir. Bir diğer konu ise insanlarımız Derneğimize üye olmaktan biraz çekiniyorlar ama özellikle gençler tarafından ilgi görüyoruz. Dernek Lokalimiz her gün saat 12.00 ile 15.00 arasında açık” dedi.

Yenişehir Bölgesindeki KARDEMİR’e ait olan ve geçtiğimiz günlerde boşaltılan eski Vatan Hastanesinin bulunduğu binanın ONKOLOJİ Hastanesi olmasını isteyen ADD Başkanı İsmet Saraçoğlu; Siyasetçiler kendi koltuklarını düşüneceklerine Bölgenin sorunlarını düşünsünler. İlimizden sabah Ankara’ya giden otobüslere bir baksınlar bakalım kaç tane yolcu Ankara’daki hastanelere gidiyorlar hepside kanser hastası. Vatan Hastanesi binası zaten hastane olarak dizayn edilmiş onun hastaneye dönüşmesinde pek sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Bu çok önemli bir konu. Attıkları zaman mangalda kül bırakmayan siyasetçilerin buna bir an önce el atmasını istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın