AK Parti’de Temayül Yoklamasında 819 Delege Oy Kullandı

  • Haberin Tarihi: 3 Mart 2015
  • Bu haber 843 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
AK Parti’de Temayül Yoklamasında 819 Delege Oy Kullandı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Karabük İl Başkanlığı, 11 milletvekili aday adayı için temayül yoklaması yaptı.

Karabük’te Büyük Kulüp’te yapılan temayül yoklamasında 819 delege oy kullandı. AK Parti Karabük İl Başkanlığı, toplam 11 aday adayı için temayül yoklaması yaptı.

Yoğun katılımın yaşandığı temayül yoklaması öncesi aday adayları delegeleri kapıda karşılayarak tek tek tokalaştı. AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel ve Uşak Milletvekili Op. Dr. İsmail Güneş’in başkanlığında yapılan temayül yoklamasına AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, İlçe Belediye Başkanları, ilçe başkanları ve çok sayıda delege katıldı. AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Haziran’daki seçimlerin geçmiştekilerden daha önemli olduğunu söyleyerek, “Anayasa’yı değiştirebilecek sandalye sayısına ulaşmak istiyoruz. Teşkilatlarımızın görüşlerini almak önemli. Aday adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Burada herkes seçimini kurallara uygun yapılmalı. O zaman verilen oylar geçerli olur” dedi.

OYLAR GENEL MERKEZE

Temayül yoklaması ile ilgili bir değerlendirme yapan AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, temayül yoklaması sonuçlarının Karabük’te açıklanmayacağını, oyların koordinatör vekiller tarafından genel merkeze götürüleceğini söyledi.

2015 seçimlerine güçlü bir kadro ile girmek için temayülün önemli olduğunu ifade eden Saylar, “Bugün güzel ilimiz ve güçlü AK Partimiz tarihi günlerinden birini daha yaşıyor. Bugün 2015 genel seçimlerine güçlü bir kadroyla gitmenin önemli adımlarından birini gerçekleştireceğiz. Bu seçimlerde en fazla rağbeti partimiz görmüştür. AK Parti Karabük İl Başkanı olarak bütün milletvekili aday adaylarını bu medeni cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Takdir esersiniz ki, Karabük’ten iki milletvekili adayı çıkacak. Tüm arkadaşlarımızın aday olsa da olmasa da tüm güçleri ile AK Parti’nin başarılı olmasına çalışacaklarına inanıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız 400 milletvekilinden bahsetti. Biz iki milletvekili ile buna cevap vermeliyiz” dedi.
Yoğun katılımın olduğu temayül yoklaması sona erdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın