Akay: “HES ve Yüksekokul için her kapıyı çalacağız”

  • Haberin Tarihi: 22 Ekim 2018
  • Bu haber 371 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Akay: “HES ve Yüksekokul için  her kapıyı çalacağız”

Yenice Platformu tarafından yapılan açıklamada, HES mücadelesi ve yüksekokul konusunda çalışmaların hızlandırılacağı belirtildi.

Yenice Platformu Sözcüsü Mustafa Akay, yerel seçimlerin yaklaşmasının her iki alanda da önlerine yeni fırsatların getirdiğini belirtti ve ” Doğa harikası Şeker Kanyonu’nda yapılacak HES’e karşı verdiğimiz mücadele genel seçimlere katılan tüm siyasi partilerin dikkatini çekti ve siyasiler bizim gibi HES’e karşı olduklarını beyan ettiler. Bu bizim için bir kazanımdı. Şimdi önümüzde bir yerel seçim var. Bu seçimden de yararlanarak HES mücadelemizi ve yüksekokula yeni bölümler açılması talebimizi öne çıkaracağız. Önerilerimizle, görüşlerimizle, taleplerimizle bu süreçte daha ileri adımlar atacağız.

Bu bağlamda; geçtiğimiz süreçte HES’e karşı olduklarını beyan eden tüm siyasi parti ilçe ve il başkanlıklarını, yerel yönetimleri, milletvekillerini, meslek odalarını, demokratik kitle örgütlerini yeniden harekete geçirmek için bilim insanlarına hazırlattığımız bir bildiriyi imzaya açacağız ve en tepe noktalara kadar ulaştıracağız. Yapacağımız, çalışmalar arasında CİMER başvurularını hayata geçireceğiz.

Yüksekokula yeni bölümler açılması için geçtiğimiz dönemde yaptığımız çalışmaları daha da hızlandırarak il, ilçe ve ülke genelinde bir kamuoyu oluşturmaya çabalayacağız ve somut ve yapılabilir önerilerimizle gelecek dönemde mevcut okulda yeni bölümlerin açılmasına katkı sağlamaya çalışacağız.

Bu doğrultuda kamuoyuna ve yetkililere yeni bir öneri ile ortaya çıkıyoruz. Önerimiz; daha 20 yıllık bir bina olan eski devlet hastanesinin yıkılmak yerine yine kamu hizmetinde değerlendirilmesidir. Biz, milletin tek kör kuruşunun bile yani ulusal servetin heba edilmemesi düşüncesindeyiz.

Yüksekokul kararı çıkarken, açılması gereken 12 bölümün YÖK tarafından onaylanan ve yürürlüğe giren kararın Yenicelilerin de desteğiyle yaşama geçirebileceğine inanıyoruz.

Bunun için, onaylanmış 12 bölümden olan Yaşlı Bakım, İlk Yardım ve Çocuk Gelişimi bölümlerinin hastaneye de yakın oluşu nedeniyle eski devlet hastanesinde açılabileceğini düşünüyoruz. Bunun gerçekleşmesi için Yenice’deki tüm katmanlara, Yenice ve Karabük’teki yöneticilere, yüksekokul yönetiminine ve rektörlüğe büyük görev düştüğü kanısındayız. Devletin tasarruf önlemleri nedeniyle yatırımlara ara verdiği bir süreçte, bir kamu malının yine kamuya tahsis edilerek en az maliyetle kutlu bir işin başarılacağına inancımız tamdır.

Eski Devlet Hastanesi yıkılmamalı burada yüksekokulun bölümleri hayat bulmalıdır. Bunun için Sayın Cumhurbaşkanına kadar ulaşmaya ve ilk etapta CİMER’i devreye sokmaya hazırlanıyoruz.

Kısacası, Yenice’mizin sorunlarının çözümü için her kapıyı çalacağız. Üşenmeyeceğiz, yüksünmeyeceğiz” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın