Akbaş “Gelenekselleşmiş Akademik Başarımız Devam Ediyor.”

  • Haberin Tarihi: 1 Ağustos 2021
  • Bu haber 97 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Yükseköğretim Kurumları Sınav Sonuçları ve Tercih Danışmanlığı konuları hakkında Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ genel bir değerlendirmelerde bulundu.

“İlimizde Görevli Tüm Rehberlik Öğretmenlerimiz Tercih Danışmanlığı İçin Görevlendirildi.”

Yükseköğretime tercih yapacak öğrencilere tercih danışmanlığı için rehberlik öğretmenlerinin görevlendirildiğini belirten AKBAŞ, “Üniversite tercihleri 05-13 Ağustos tarihleri arasında yapılacaktır. Tercih aşamasında öğrencilerimize rehberlik öğretmenlerimiz ZOOM Programı üzerinden çevrimiçi yardımcı olacaklardır. Rehberlik öğretmeni olmayan okullarımız için ise Karabük Rehberlik Araştırma Merkezi bünyesinde görevli rehberlik öğretmenlerimiz tarafından tercih danışmanlığı yapılacaktır. Bu konuyla ilgili tüm görevlendirmeler yapıldı.

Önemli olan öğrencilerimizin istediği mesleğe yönlenmeleri, ilgi ve yeteneklerine göre mutlu olabileceği alanda yükseköğretime devam etmektir. Tercih danışmanlığı bunun için son derece önemlidir.

Öğrencilerimiz düşünmeden, araştırmadan hareket etmesinler, tercih kılavuzunu dikkatli incelesinler ve özellikle bölüme özel şartları gözden geçirsinler. Rehberlik almadan tercih yapmasınlar. Onları yetiştiren ve üst öğretime hazırlayan öğretmenleri ve aileleriyle istişare etsinler, hiçbir şeyi aceleye getirmesin ve son ana bırakmasınlar.” sözlerini kaydetti.

“Gelenekselleşmiş Akademik Başarımız Devam Ediyor.”

Konuşmasının devamında Karabük İlinde gelenekselleşmiş akademik başarının devam ettiğini vurgulayan AKBAŞ, “ÖSYM, sınav sonuç raporlarını henüz okulların erişimine açmadı. Ancak okullarımızın ulaşabildiği öğrencilerimizden aldığımız geri dönütlere göre sınav başarımız gelenekselleşmiş olarak devam etmektedir. Sınav başarısı öğrencilerimizin eğitim, öğretim hayatı boyunca elde ettikleri kazanımların bir bileşkesidir. Karabük’ümüzün yıllar itibariyle geleneksel haline gelmiş başarı grafiği tesadüf değil topyekûn azim, sebat ve kararlılık örneğidir. Geçmişi iyi irdeleyip ileriye dönük planları hazırlamak ve uygulamaktır. Bu anlamda ÖSYM tarafından okul raporları yayımlandıktan sonra da yöneticilerimizle bir değerlendirme çalışması yapılacak ve sonuçları da paylaşılacaktır.

Büyük ve Güçlü Türkiye’mizin ali hedeflerine ulaşmasında en büyük görev ve sorumluluk gençlerimizdedir. Öğrencilerimizin kendileri için en iyi kararı vereceklerine inanıyoruz ve onlara güveniyoruz.

Zorlu bir süreç yaşadık evlerimiz okul, odalarımız birer sınıf oldu. Geleceğimiz çocuklarımızın bir üst öğretime hazırlanmasında emeği geçen öğretmen, idareci ve velilerimize teşekkür ediyorum. Gençlerimize bir üst öğretim hayatında başarılar diliyorum.” dedi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın