Atamızı Sonsuza Dek Saygıyla Anacağız

  • Haberin Tarihi: 9 Kasım 2018
  • Bu haber 360 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Atamızı Sonsuza Dek Saygıyla Anacağız

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Türk Halkının Unutulmaz Lideri Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Ölümünün 80. Yıldönümünde Karabük’te düzenlenecek olan çeşitli etkinliklerle anılacak

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Türk Halkının Unutulmaz Lideri Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 80. Yıldönümü olan bugün anacağız.

Karabük Valiliğinin düzenlediği anma programı sabah saat:08.55’de Karabük Kent Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başlayacak.

Çelenk sunumundan sonra Atatürk’ün dünyaya gözlerini kapadığı saat olan 09.05’te sirenler çalacak, bayraklar yarıya indirilecek ve 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak, İstiklal Marşı okunacak, ardından Anıtta ki program sona erecek.

PROGRAMA VALİ NAFİZ KAYALI GENÇLİK MERKEZİNDE DEVAM EDİLECEK

Saat 09.30’da Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezinde Atatürk’ü Anma Programı gerçekleştirilecek. Buradaki program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak. Kıymet ve Mustafa Yazıcı Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni İdris Özkan tarafından yapılacak olan açılış konuşmasından sonra Atatürk konulu şiir okuma yarışmalarında birinci seçilen İlkokul ve Ortaokul öğrencileri şiirlerini okuyacaklar, Ataztürk konulu Kompozisyon yarışmasında 1. Seçilen öğrencinin kompozisyonunu okumasının ardından Kıymet ve Mustafa Yazıcı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı “Atatürk’ü Anma Programı” sunumu gerçekleştirilecek. 10 Kasım ile ilgili yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin takdimi ve ödüllerinin verilmesinden sonra program sona erecek.

ATAM… SENİ HEM ANIYORUZ, HEM ARIYORUZ…

Her yıl 10 Kasım’da, saat 09.05’de Ülkemizde hayat duruyor, Türkiye adeta yasa bürünüyor. Türk Halkı Liderini kaybetmenin acısını her yıl bugün büyük bir acıyla tekrar yaşıyor. Türk Halkı büyük Önderini kaybettiğinde şunu çok iyi biliyordu. “Onun yeri asla doldurulmazdı” Öyle de oldu ve aradan 79 yıl geçmesine rağmen “Yerin doldurulamadı, doldurulamaz da”

Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Ulusunun gönlünde öyle bir yeri vardı ki ona olan minnettarlık, ona olan şükran hiçbir zaman ödenemezdi. Çıkmazda olan Türkiye’yi adeta bataklıktan çıkarmış, Türk Ordusu; onun liderliğinde onun kendilerine verdiği maneviyatla gerekirse kanını son damlasına kadar savaşmaya hazırdı. Ve öyle de olmuştu. Türk Askeri bir karış toprağı düşman eline vermemek şartıyla kanının son damlasına kadar savaşıp kendilerine örnek saydıkları Büyük Önderleri Mustafa Kemal Atatürk’e ve Türk Halkına bunu defalarca kanıtlamıştır.
Mensubu olduğu Türk Milleti’ni sonsuz bir aşkla seven Mustafa Kemal Atatürk, Milleti için her türlü zorluğa katlanmış ve kendini ona adamıştır. Onun “Ben, gerektiği zaman en büyük hediyem olmak üzere Türk Milletine canımı vereceğim” sözü, Milletini ne kadar çok sevdiğini göstermektedir.

Türk Halkına Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben Naçiz Vücudum Elbet Bir Gün Toprak Olacak. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır” sözünün ardından o günün geleceğini biliyordu. Ve korkulan, hiç kimsenin istemediği o gün gelip çatmıştı. Günlerden 10 Kasım 1938 ve saat tam 09.05’i gösteriyordu. Onu, Liderimizi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybetmiştik. O artık yoktu. Türk Ulusu bunu kabullenemiyordu. Onun ardından; o ölmedi deniliyordu. Öyleydi de. O ölmemişti. Ama Türk Halkını onsuz ve yine onun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti bekliyordu.

Aradan tam 79 yıl geçti. Tüm Türkiye ve onun üzerinde yaşayan bizler şunu hiçbir zaman unutmayalım… Bizler onun sayesinde, onun ordusu ve orduya mensup askerleri sayesinde şu an rahat ve huzurlu bir ortamda yaşıyoruz. Bizler onların torunları olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere kazandırdığı Türkiye Cumhuriyetini, onun ilkelerini ve laik devletimizi yine onun deyimiyle “İlelebet Muhafaza ve Müdafaa Edeceğiz”

Atam… Rahat Uyu… Bizler senin izinde, yine senin direktiflerin doğrultusunda, Türkiye Cumhuriyetine kastedecek olan elleri kırmasını, Türkiye Cumhuriyeti ve bu topraklar üzerinde yaşayan Türk Halkını, yine senden aldığımız tecrübelerle korumasını bilir, gerekirse kanımızın son damlasına kadar savaşıp onları toprağa gömmesini biliriz… Ruhun Şad Olsun.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın