Aytaç: “Doğalgaz Bir Şehrin Kaderini Değiştirir.”

  • Haberin Tarihi: 20 Kasım 2020
  • Bu haber 118 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

CHP Eflani İlçe Başkanı Ahmet Aytaç,Eflani’nin sorunlarını sürekli olarak gündeme getirmeye devam ediyor. Aytaç son olarak Eflani’deki doğla gaz konusunda açıklamalar da bulundu.
Eflani Merkez de doğalgaz işyerleri ve dairelerde mutfak banyo ve ısıtma da mutlaka ama mutlaka ihtiyaçtır, diyen Aytaç; “İstanbul’da olan hemşerilerimiz 12 ay kalorifer parası vermemek aidat parası vermemek için Kent merkezinden daire satın almıyor. Yazın 3- 4 ay köyünde babadan atadan kalan eski evlerde kalıyor. Ve sonbahar mevsimi ile İstanbula geri dönüyor.” dedi.
Eflani’de depolamalı doğalgaz gelirse merkez de daire satışlarının 100%200 artacağını ve nüfusun ikiye katlanacağını söyleyen Aytaç: “Esnaf sadece yazın değil kışın da iş yapar. Birçok arkadaşımız Eflani’de iklim şartları sert, doğalgaz gitmez diyor eksi 30 ,40 gören Erzurum Ağrı ve Ardahan merkez ve birçok ilçesinde doğalgaz var.
2010 yılından itibaren doğalgaz boru hattına uzak olan ilçeler için taşımalı doğalgaz projesi hayata geçirildi ilçe de büyük bir doğalgaz deposu kuruluyor ve oradan ilçedeki halka doğalgaz dağıtılıyor. 2010’dan bu yana 400 yakın ilçeye taşımalı doğal gaz verildi.” dedi.
Bizler de Taşımalı Doğalgaz istiyoruz, diyen Aytaç: “Bir mutfak tüpünün 120- 130 tl olduğu günümüzde 20 -30 tl mutfak dogalgazını biz de kullanmak itiyoruz sıcak sudan faydalanmak istiyoruz. Doğalgaz Eflani’de konuta iş yerine olan talebi arttıracak , ekonomi 12 aya yayılacak ve canlı kalacak. Gelin el ele verelim Karabük Milletvekillerimiz önderliğinde Eflani’ye doğalgazı getirelim.” dedi.

Diğer taraftan Eflani’ye Tekstil Atölyesi Tekrar Kazandırılmalı, diyen Aytaç: “Eflani’den her sabah 6 buçuk 7 de Bayanlar Pınarbaşı’na tekstil atölyesine çalışmaya gidiyor. Eflani de birçok bayan ve genç işsiz durumda devlet ve belediye destekli tekstil atölyesi kurulmalı. 70 veya 100 kişilik bayan ve genç istihdamı Eflani ekonomisine büyük katkı sağlar…” dedi.

“Eflani’de Tarım Kredi ve İştirakleri ile Süt ve Et Entegre Tesisi Kurulmalı.”

Tarım Kredi ve İştirakleri ile Süt ve Entegre Tesisininde Eflani’ye kurulmasını isteyen Aytaç: “Tarım ve hayvancılık noktasında eski günlerini arayan Eflani eski günlerde olduğu gibi süt fabrikası kurulmasını istiyor. Tarım kredi destekli kurulacak et ve süt entegre tesisinde Eflani menşeli Eflani’ye has bir adla süt üretilmeli ve Karabük ve Safranbolu’da pazarlanmalıdır. Köylü ve besicilerin mallarının değer kazanması ve dönebilmesi için Tarım Kredi -Kaymakamlık- BAKKA önderliğinde tesis kurulmalı..” dedi.

Eflani için Yapılması Gereken Projeleri de madde madde açıklayan Aytaç:
1) Pazar Yerinin Üstü Kapatılmalı
2) Doğalgaz Depolma Tesisi kurulmalı ve dogalgaz Eflaniye getirilmeli
3)Eflani Karaevli Karayolunun genişletilip asfaltlanması
4) Göletler Teizme kazandırılmalı
5) Istihdama yönelik Tekstil Atolyesi kurulmalı.
6) Güneş enerji tesisi kurularak elektirik üretilmeli
7)Süt Üretim Çiftliği Kurulmalı
8)Eflani Et Entegre Tesisi kurulmali
9)Veterinerlik Veya Ziraat Fakültesi kurulmalı
10) Eflaniye Adliye açılmalıdır.” ifadelerinde bulundu.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın