“Bangladeş Yatırımcılar için Bir Fırsatlar Ülkesi..”

  • Haberin Tarihi: 23 Ağustos 2019
  • Bu haber 281 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Bangladeş Yatırımcılar için Bir Fırsatlar Ülkesi..”

Dün Karabük’ü ziyaret eden Bengladeş Başkonsolosu Dr.Mohammad Monirul İslam, Karabük’te yaptığı ziyaretlerden çok memnun ayrıldığına dikkat çekerek “Ben esas itibarı ile Kardeş Türkiye de bulunmaktan çok mutluyum. Karabük’ü gelişmiş bir sanayi Kenti olarak gördüm. Bengladeş ile Karabük arasında bir ticaret köprüsü kurabiliriz.Bunun için yoğun temaslarım oldu..” şeklinde bilgiler verdi.

Ülkesi Bangladeş hakkında bilgiler veren Başkonsolos Dr.Mohammad Monirul İslam “Benim Ülkemde tekstil,ilaç sanayi oldukça gelişmiş durumda.Ayrıca turizm noktasında yaklaşık 125 kilometre uzunluğunda bakir bir Deniz Sahil şeridine sahibiz.Turistik tesislerimizde Türk insanını ve özellikle Karabüklüleri ağırlamaktan da ayrıca onur duyarız.THY Günlük uçak seferleri yapıyor, ulaşım anlamında herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor..” dedi.

115 Milyon nüfuslu Bengladeş’in büyük bölümünün Müslüman olduğuna dikkat çeken Başkonsolos Dr.Mohammad Monirul Islam “Türkiye ile Bangladeş’i iki kardeş ülke olarak düşünüyoruz.Bu anlamda Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Refik Polat ile de görüşmemiz oldu,Bengladeş’li öğrenciler şu an itibarı ile Karabük’te öğrenim görüyorlar.Ticaret Odası Başkanı Mehmet Mesçier ile de iki Ülke arasında nasıl bir ticaret köprüsü kurabiliriz bunları görüştük ve belirli gelişmeler yaşayacağımızı umut ediyorum..” bilgilerini verdi.

Gazetemiz Bürosunu da ziyaret eden Bengladeş Başkonsolusu Dr.Mohammad MONİRUL Islam “Bengladeş tam anlamı ile bir fırsatlar ülkesi ve Hindistan,Pakistan,Nepal gibi Ülkelere komşu olması da ayrı bir özellik. Buralarda bir milyarın üzerinde nüfus yaşadığını kimse unutmasın.Örneğin Hindistan’da yıllık kalkınma hızı yüzde 7 ler civarında,Bengladeş’te ise yıllık kalkınma hızı yüzde 8 ve Bengladeş hızla gelişen bir fırsatlar Ülkesi.Karabük Sanayicisini Ticaret erbabını,bizim Ülkemizle Ticari Köprü kurmaya davet ediyorum..” Anlamında da görüşler dile getirdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın