Başkent EDAŞ, Zorlu Kış Şartlarına Hazır!

  • Haberin Tarihi: 8 Aralık 2017
  • Bu haber 7350 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkent EDAŞ, Zorlu Kış Şartlarına Hazır!

Elektrik dağıtımı alanında sahip olduğu birikim ve sorumluluk bilinci ile hareket eden Başkent EDAŞ’ın, zorlu kış şartlarında da müşterilerine kesintisiz hizmet vermek için tüm hazırlıklarını tamamladığı haber verildi.

Başkent Bölgesi’nin elektrik dağıtımını yapan Başkent EDAŞ, önümüzdeki dönemde sert kış koşullarında oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için tüm gerekli önemlerini aldı. Müşterilerine kesintisiz hizmet verme hedefi ile sorumluluk bölgesinde olan 7 ilde seferberlik ilan eden Başkent EDAŞ, öncelikle operasyon merkezlerini sert hava koşullarında ihtiyaç duyulacak malzemelerinin tedariği sağlayarak hazırlıklarında ilk adımı attı. Bu hazırlıklarına ek olarak,

– Hat ve trafo bakımları,
– Olası kesintiler için alınan mobil jeneratörlerin bakımının yapılması ve hazır hale getirilmesi,
– Yoğun kar yağan yerlere ulaşım için özel kar aracı temini,
– Kriz koordinasyon merkez noktalarının belirlenmesi ve planlarının güncellenmesi,
– Malzeme stoklarının planlaması gibi çalışmalarını tamamladı.

Tüm çalışmaları hayata geçirecek olan alanında son derece tecrübeli saha ekipleri iş sağlığı ve güvenliği koşullarını sağlamak şartı ile gerektiğinde 24 saat aralıksız görevde kalarak, arıza ve kesintilerin giderilmesi için çalışmalarını yürütecek.

Başkent EDAŞ, bölgesinde 7 milyondan fazla nufüsa hizmet vermenin sorumluluğu ile değer katan çalışmalara imza atmaya, uzun vadeli planlarla yatırımlarını hayata geçirmeye devam edecek.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın