“CHP 98. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı..”

  • Haberin Tarihi: 9 Eylül 2021
  • Bu haber 154 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

CHP Karabük Teşkilatı Atatürk Anıtı’na Çelenk Bırakarak  “CHP’nin 98. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı..”

Haber; Nuray Öztürk / Nurhan Deveci

CHP Safranbolu Belediye Başkanı Sayın ELİF KÖSE,İl Genel Meclis Üyesi Sayın NURİ KIRIMLI ve Belediye Meclis Üyelerinin de katıldığı Yıldönümü Törenleri,geçmiş yıllara oranla,bu yıl daha kalabalık bir katılımla gerçekleşti.

CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır bir Basın açıklaması ile günün anlam ve önemi hakkında görüşler dile getirdi.

Çakır konuşmasında ; “ Benim iki büyük eserim var, biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir diyen büyük devrimci, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoldaşları 98. Yaşımız kutlu olsun.

Umudun adı Ülkemizi kurtaran ve kuran Cumhuriyet Halk Partimiz bugün 98 yaşında. Ne mutlu bize ilk günkü gibi gururluyuz, mutluyuz ve heyecanlıyız.

09 Eylül 1923 te ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet  Halk Partisine gönül veren her birey bu onuru ve gururu yaşıyor  ve yaşayacaktır.

Çağdaş Türkiye Cumhuriyetini  kuran;  demokratik , laik, sosyal, hukuk devletini inşa eden , adaleti sağlayan partidir Cumhuriyet Halk Partisi.

Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin attığı her adımda vardır , var olmaya da devam edecektir. Günümüzde tek adam rejimi ile tartışılır hale gelen demokrasi ve adalet kavramları partimizin iktidarı ile tekrar demokrasi ve adalete olan güveni artıracaktır.

Dünyada ve komşularımızda devam eden savaşlar Mustafa Kemal Atatürk ve partimizin ortaya koyduğu ‘’ Yurtta Sulh , Cihanda Sulh’’ ilkesinin haklılığını ortaya koymuştur.

Cumhuriyetimizin temel taşları olan Cumhuriyetcilik, Halkcılık, Laiklik , Devrimcilik, İnkilapcılık ve Devletcilik ilkelerini de simgeleyen  altı oku gururla taşıyoruz. Cumhuriyetimizin temel ilkelerine karşı çıkanlar , Devletimizin ve Milletimizin çıkarlarına karşı çıkanlar , şunu iyi bilsinler ki , Cumhuriyet Halk Partisi olduğu müddetçe Cumhuriyete ve onun ilkelerine her zaman sahip çıkmaya devam edeceğiz.

İktidara giden yolda öncelikle Ulu Önderimiz Mustafa KemalAtatürk , arkadaşları ve kaybettiğimiz tüm partililerimizi saygıyla anıyorum. Tüm örgütümüze şükranlarımı sunuyorum.

Cumhuriyet Halk Partisinin 98. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun , kimsenin şüphesi olması biz kazanacağız.”

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın