CHP İl Başkanı Çakır’dan 23 Nisan Mesajı

  • Haberin Tarihi: 22 Nisan 2020
  • Bu haber 2118 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, yaptığı basın açıklamasında; “Ulusal Egemenliğimizin 100.yılı kutlu olsu” dedi.

Çakır, açıklamasında şunları söyledi; “Ulusal egemenliğimizin ilanının 100. yılını kutlarken; ülke ve dünya olarak oldukça zorlu bir süreçten geçtiğimizin altını bir kez daha çizmek istiyorum.

İnsanlığın ve milletimizin yaşadığı sıkıntıların kaynağı bellidir. Hak, hukuk ve adalet gibi değerlerin içi boşaltılmış, doğa bencilce yok edilirken, sömürgeci zihniyetler ve onun işbirlikçi yönetimleri milletimiz ve insanlık için de temel bir sorun haline gelmiştir.

İşte böyle bir ortamda, Büyük Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100.yılı ne yazık ki, yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı bu yıl evlerde kutlanacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100.yılında, Türk halkının tek temsil makamı Türkiye Büyük Millet Meclisidir.

Büyük Atatürk’ün geleceğimizi emanet ettiği çocuklarımızın yarınları için daha aydınlık, daha özgür ve daha eşit bir Türkiye yaratmak hepimizin sorumluluğudur.

Ulusal egemenliğimizin 100. yılında; emperyalizmi ve işbirlikçilerinin oyunlarını yeniden bozmak zorundayız.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılını kutlamanın mutluluğu ile tüm Karabüklü hemşerilerimizin ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘nı kutluyor, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.”

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın