CHP İl Başkanı Çakır’dan Koronavirüs Açıklaması

  • Haberin Tarihi: 6 Nisan 2020
  • Bu haber 1087 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

CHP Karabük İl Başkanlığı, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok büyük sıkıntılar yaratan koronavirüs sebebiyle bir takım problemler yaşayan esnaf ve iş insanlarına destek verilmesi gerektiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;”Tüm Dünyanın mücadele ettiği ve Ülkemizde, Bölgemizde  halen sıkıntıların yaşandığı Koronavirüsnedeni ile çalışanlar mağdur durumda kalırken İş İnsanlarımız ve Esnaflarımızın büyük bir bölümü de mağduriyet yaşamaktadır.

Bu keşmekeş yaşanırken maalesef İş İnsanlarımızın ve esnaflarımızın STK ları olayları sadece izlemekte sesiz kalmaktadır.

-Çiftimiz için ekim zamanı olmasına karşın bu konularda ön destek çalışmaları planlanmamış, ya da bankalara esnaflarımız kredi al çözüm bul yoluyla mahkum bırakılmaktadır.

-Dünya da etkili olan virüs nedeni ile gıda üzerinde olabilecek yokluklara karşı bugünden hiçbir projenin geliştirilmediğini görmekteyiz.

-Okulların kapatılması ile birlikte okul servisleri, kantinler vb gibi yan destek kurumları için hiçbir çalışma yapılmamış, sadece evinizde kalın denerek iş geçiştirilmektedir, özellikle özel okullarımızın SGK borçları Devlet tarafından karşılanmalı, borçları faizsiz ertelenmelidir…

-Evet herkesin sağlığı için EVDE KALACAĞIZ ancak İnsanların zor günlerinde çözüm de bulmak için siyasi partiler başta, sendikalar, Esnaf örgütleri tüm STK larda sessiz kalmadan projeler üretmesi gerekmektedir..

-CHP olarak Virüs krizinin ilk gününden itibaren olası gelebilecek tüm sıkıntıları hep birlikte paylaşarak çekmeliyiz bu anlamda, ‘kredi borçları kriz sonuna kadar faizsiz ertelenmelidir’ dedik

-Virüsün yarattığı kriz nedeni ile dolmuş, otobüs işletmesi sahiplerine mazeret zararı nezdinde ödemeler çıkartılmalı bu esnafımızın mağduriyeti giderilmelidir

-İş yerlerini kapatmak zorunda kalan Kafe, Berber, Kuaför, kahvehane, çay ocakları gibi iş yerlerimize yine AVM lerde mağdur kalan esnaflarımıza SGK ve Vergi ötelemesi vb destekler verilmeli, karşılıksız KOBİ kredileri ile desteklenmelidir.

Sonuç olarak; Koronavirüsü krizi sonrası işleri duran, durma noktasına gelen orta ve küçük ölçekli sanayicilerimizin, tüm esnaflarımızın ve onların çalışanlarının sorunlarının çözümü için acil olarak tüm STK larımız, TSO ve Esnaf odaları başta olmak üzeresendikalarımız bir araya gelerek çözüm önerileri üretme gereğine inanıyoruz.

Kriz var, sıkıntı varsa paylaşacaksak hep birlikte paylaşacağız, hep birlikte çözüm üreteceğiz, bu Ülke hepimizin, krizi fırsat görenleri unutmayacağız, biz bize yetersek, biz bizim sorunlarımızı birlikte çözeceğiz..

Süreç sonuna kadar, sağlıkla evde kalacağız..” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın