CHP İl Eski Başkanı Dinçel’den; Ben Buradayım Açıklaması

 • Haberin Tarihi: 25 Mayıs 2018
 • Bu haber 514 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
CHP İl Eski Başkanı Dinçel’den; Ben Buradayım Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi İl eski başkanı Av.Erdoğan Dinçel yazılı bir açıklama yaparak,”ben hep burada, mücadelenin içinde oldum” dedi.

Dinçel; Cumhuriyet Halk Partisinde mücadelenin hep içinde olduğunu ve hiçbir zaman kaçmadığını ifade eden açıklamasında,”Partimizin milletvekili aday sıralaması belli olduktan sonra şahsımla ilgili , beni seven-sevmeyen, destekleyen ve desteklemeyen çevrelerden olumlu-olumsuz yorumlar gündeme gelmektedir. Bu nedenle hem bu yorumları sonlandırmak hem de ulaşmamız gereken iktidar hedefine odaklanmamıza katkı verebilmek amacıyla bir açıklama yapma gereği duydum.

Yaklaşık 30 yıldır SOL-SOSYALDEMOKRAT mücadelenin içindeyim. Hayata Sol’dan bakışım ilk gençlik yıllarımda, üniversite yıllarımda başlar.

Ben bu mücadeleye milletvekili olmak için değil, ÖZGÜRLÜK,EŞİTLİK ve ADALETE olan inancımla atıldım. Bu mücadelemin 20 yılı İl Başkanlığı ve Genel Merkez Yöneticiliği ile geçti.

Hiçbir adayın göreve talip olmadığı,seçilme şansının hiç bulunmadığı dönemlerde partimin bana verdiği görevi , kaybedeceğimi bildiğim halde tereddütsüz kabul ettim.

Hiçbir zaman SOL-SOSYALDEMOKRAT çizgiden sapmadım, EMEK VE DEMOKRASİ mücadelesi veren tüm kurum ve kuruluşların herzaman yanında oldum. Karabük ile ilgili her sorunun çözümüne destek oldum ve bu konuda verilen mücadelelerin hep ön saflarında yer aldım.

Ancak bu kadar uzun süre yöneticilik yapınca ve sorumluluk alınca, ister istemez birçok insanla ters düşebiliyor ve birçok muhalif biriktirebiliyorsunuz. Hatta bu muhalif tavrı düşmanlığa vardıranlar da olabiliyor. Siyaset yapma tarzınız yerelde birçok arkadaşımıza ters gelebiliyor.

Ama, hiçbirşey yapmayanın, hiçbir mücadele içinde olmayanın ve hiçbir göreve talip olmayanın doğal olarak hiçbir muhalifi de olmuyor.

Ancak ben herşeye rağmen Erdoğan Dinçel olarak hep BURADAYIM , mücadelenin hep içinde ve ön saflarında oldum.

Kazanamayacağımı görünce ve arzuladığım sıralama da olmayınca , KAÇMADIM, mücadeleden UZAKLAŞMADIM.
Kaybedeceğim çok belli iken nasıl sorumluluk alıp aday olduysam, kazanılabilecek bir hedef olduğunda da bu seçimlerde aday adayı oldum. Verdiğim emeğin , mücadelenin bana bu hakkı verdiğini düşündüm.

Ancak her nedense, yıllarca verdiğim emeği gözardı eden bazı arkadaşlar, kişisel nedenlerle beni mücadelenin dışında bırakmak için olağanüstü çaba gösterdiler ve hoş olmayan karalamalar yaptılar.

Bu enerjilerini geçmiş seçimlerde , kazanmaya yönelik kullansalardı belki sonuca çok daha önce ulaşabilirdik.
Herşeye rağmen partimizin yaptığı sıralamaya SAYGI DUYUYORUM.

Şimdi Karabük için ve Ülkemiz için çok hayati bir noktadayız. Artık bize düşen ; hertürlü kırgınlığı ve hatta düşmanlığı unutup , ortak hedefe yoğunlaşmak, PARTİMİZİN BAŞARISI İÇİN mücadele etmektir.

Herşeyi geride bırakıp zafer için elimizden gelen hertürlü çabayı ortaya koymalıyız. Partimize ve ortak hedefimize ulaşma çabamıza zarar verecek hertürlü AÇIKLAMA ve davranıştan uzak durmalıyız.

Bu aşamada ben, Erdoğan Dinçel olarak geçmişte olduğu gibi PARTİM ve ortak hedefe Ulaşmak için her goreve hazır olduğumu , tüm Arkadaşlarımı da bu mücadeleye destek olmaya beklediğimi ifade etmek isterim.

Hep birlikte TAMAM deme vakti geldi.

AYDINLIK BIR GELECEK İÇİN, CHP İÇİN,MÜCADELE ETMEYE DEVAM”dedi.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • Yeter artik
  25 Mayıs 2018 22:26

  Kardeşim kendiniz demişsiniz 1989 dan bu yana CHP de görev almışsınız.
  Şimdi size Teşekkür edip kenara almalı.
  1990 da doğanlar28 yaşında
  Siyaset artık Gençleşmeli.
  Bir Abaza var bir de siz ha Birde kel başkan var
  Kardeşim sizden bir şey olsaydı zaten olurdu.
  Bırakın bu işleri torun sevin.
  Siyasette de gençler Gelsin

 • Bir bilmecem var
  26 Mayıs 2018 10:35

  CHP il kongre sürecinde
  Ilçe başkanlarının tamamının karşı çıkması ile il Başkanlığına aday olamayan
  Sonrada
  Kendi isteğimle aday olmadım diyen biri var
  Bu kim

 • Acayip is
  28 Mayıs 2018 13:25

  Bu CHP de acayip Parti daha doğrusu karabük chp değil artık Safranbolu chp oldu yakında Safranbolu il olsun diyecekler aferin sadece Safranbolu oyu ile seçimi alırlar

Bir Yorum Yazın