CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Safran Tarlasında Hasat Yaptı

  • Haberin Tarihi: 19 Kasım 2020
  • Bu haber 1210 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve “en iyi korunan 20 kent” arasında bulunan Karabük’ün Safranbolu ilçesiyle özdeşleşen safran bitkisinin hasatını yaptı.
Bir dizi ziyaret ve toplantı için sabah saatlerinde kente gelen Kılıçdaroğlu, Safranbolu ilçesinde STK temsilcileri ve kenti önde gelen isimleri ile basına kapalı kahvaltılı toplantı gerçekleştirdi. Daha sonra kültür merkezinde partilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu ” Bugün Türkiye’de sorunlar ortada ve gittikçe büyüyor. Esnafta, çiftçide, çalışanda, emeklide, her kesim sorunu görüyor . Bu sorun her gün biraz daha derinleşiyor. Sorun büyüyor ve derinleşiyorsa hepimizin oturup düşünmesi lazım.  İşte burada Cumhuriyet Halk partisine, sizlere büyük görev düşüyor. Bana soruyorlar gençler neden partiye üye olmuyor diye. Gençlerin önündeki engelleri kaldıracaksınız. Yönetimde gençler olsun. Onlar bizden daha iyi hayatı sorguluyorlar. Bizim adımız Halk Partisi, yani halkın partisiyiz. Her gelene başımızın üstünde,  her insanı kucaklıyoruz. Hiç kimseyi yaşamından kimliğinden, inancından ötürü ötekileştiremeyiz. Herkesin yaşamına saygı gösteririz. Bizim görevimiz inanç ve kimlik sorgulamak değil, sorunumu var mı? Onu sorgulamak zorundayız. Dolayısıyla halkın partisi isek bu yolu izlemek zorundayız. Eski alışkanlıklarımızı terk etmek zorundayız. hangi partiden olursa olsun, hangi partiye oy vermiş olursa olsun herkesi dinlemek zorundayız.  Siz baştan çözümleri atlarsanız bu ve şu partili diye ayrım yapar dinlemezseniz olmaz. Vatandaşı dinleyeceksiniz, anlatacaksınız, ikna edeceksiniz. Sabahtan akşama kadar CHP’lilerle oturup birbirimizi çekiştirirsek yol alamayız. CHP’li  olmak demek 83 milyonun sorunu ile ilgilenmek, demektir. İşsizin, emeklinin, çalışanın, ev kadının, köylünün derdiyle ilgilenmek zorundasınız. CHP’li olmak demek bu vatanın dirliğini bütünlüğünü koşulsuz savunmak demek. Tüm kesimlerin sorunlarını anlatacak ortamı yaratmak demek. CHP li olmanın sorumluluğu vardır. CHP li olmak demek soruna kilitlenip sorunu nasıl çözümlemeyeceğimiz kararlı ve inançlı bir dille anlatmak demek. CHP olmak kolay değildir. Aynı zamanda yüreğinde insan sevgisi, doğa sevgisi olan insan demektir. İkinci yüzyıla çağrı belgesini ezberlemek demek. 100 yıl önce kurduğumuz Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmak demek CHP li olmak. Eleştirileri sabırla dinleyin.  Dinleyin ve sonra vatandaşa sadece şu kelimeyi söyleyin: “haklısın” Sorumluklarımız bilerek, sorunlara değil çözümlere odaklanarak çalışacağız” dedi

CHP Genel Başkanı ardından Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köseyi makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Safranbolu’nun hıdırlık tepesinde ziyaretini sürdüren  Kılıçdaoğlu, daha sonra Yukarıçiftlik köyü Keten Mahallesi’nde İsmail Yılmaz’a ait 25 dönümlük safran tarlasına geçerek, burada safran hasatı gerçekleştirdi.
Bir cumhuriyet kenti, cumhuriyet şehrinde olmaktan mutlu ve huzurlu olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, daha sonra Ankara’ya hareket etti.
Kılıçdaroğlu’nun ziyaretine Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Ahmet Akın ile CHP Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy ve Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse de eşlik etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın