Cumhur Ünal’ın 23 Nisan Kutlama Mesajı

  • Haberin Tarihi: 23 Nisan 2020
  • Bu haber 1188 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

 AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Ünal Mesajında:”Türk Milletinin varlığının, bağımsızlığının ve bekasının sembolü olan, demokrasimizin kalbi Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. Yılının mutluluğunu milletçe idrak ediyoruz.Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir!” ilkesiyle istiklâl ve istikbâl mücadelesini sürdüren, geleceğine yön veren milletimiz için Meclis’in kuruluşu; vatan ve bayrak sevgisinin, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin timsali, özgürlüğümüzün güvencesi olmuştur.

Yüce Meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle İstiklâl Mücadelesini başarıyla sonuçlandırmış, ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

Millet iradesini üstün tutan, melun girişimlere geçit vermeyen milletimizin bu karakter özelliği, zor zamanlarda birliktelik ruhuyla ortaya koyduğu tavrıyla tarihsel bir önem taşıyor. Bağımsızlık aşkıyla mücadele ettiği yıllardan bugüne taşıdığı dayanışma bilinci, biz bize yetecek asil bir gücü bağrında büyütüyor.

Bizler de, Koronavirüsle mücadele ettiğimiz bu günlerde tarihimizden aldığımız ilhamla, birlik ve beraberliğimizle bu süreci inşallah en az hasarla atlatacağız. Yeter ki bu süreçte müsterih olup, sabredip Koronavirüs tedbirlerine uyalım.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milletçe çocuklarımıza verdiğimiz değeri ve duyduğumuz güveni de en güzel şekilde ortaya koymaktadır. Çocuklarımız, ülkemizin bugünü, geleceği, yegâne umududur. Sağlıklı, huzurlu, başarılı bir hayat yaşamaları için bizler onların hep yanında olacağız ve kendi hedeflerine ulaşmalarında destek sağlayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle siz çocuklarımıza armağan edilen ve mili iradenin her şeyin önünde olduğunun ifade edildiği bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum. 23 Nisan Perşembe akşamı saat 21.00’de vatandaşlarımızı evlerinin balkonlarında ellerimizde bayraklarımız ile İstiklal Marşı’mızı okumaya davet ediyorum.“dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın