Ekim Ayı Muhtarlar Toplantısı Gerçekleştirildi

  • Haberin Tarihi: 17 Ekim 2019
  • Bu haber 144 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili´nin, her ay düzenli olarak muhtarlar ile bir araya geldiği toplantıların Ekim ayı toplantısı Bayır Mahalle Muhtarı Mehmet Özen ve Öğlebeli Muhtarı Mustafa Akyürek ev sahipliğinde gerçekleşti.

Ekim ayı muhtarlar toplantısına, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ ve mahalle muhtarları katıldı.

Diğer toplantılarda olduğu gibi sohbet havasında geçen toplantıda, açılış konuşmasını Karabük Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Özen yaptı.

Daha sonra bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ise konuşmasında; “Muhtarların tarihçesi 1829’a dayanmaktadır. Muhtarlığın asıl kurulma gayesi güvenlik amacıyladır. Ülkede çıkan kargaşayı ortadan kaldırabilmek için kurulmuştur. Zaman içerisinde muhtarlar gerçek statülerine kavuşmuşlardır. Muhtarımızın toplantının başında söylemiş olduğu gibi ülkemizin gerçekleştirmiş olduğu harekât sadece sınır ötesi harekât olarak değil, Dünya’ya karşı vermiş olduğumuz bir mücadele olarak düşünülmemelidir. Muhtarlarımızın da her türlü toplantıda bulunması birlik beraberliğimiz adına son derece önemlidir” dedi.

Mahalle muhtarlarının istek ve sorunlarını dinleyen Başkan Vergili, düzenlenen toplantıya katılım sağlayan İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ ve mahalle muhtarlarına duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın