Ellerinde Türk bayrakları Afrin’e destek yürüyüşü yaptılar

  • Haberin Tarihi: 12 Mart 2018
  • Bu haber 190 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ellerinde Türk bayrakları Afrin’e destek yürüyüşü yaptılar

Karabük Meslek ve Teknik Lise öğrencileri, beraberinde öğretmen ve velililerle birlikte TSK’nın Afrin’e yönelik başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek yürüyüşü yaptı.

Okul binasından ellerinde Türk bayrakları ile birlikte kent merkezine kadar yürüyüş yaptı. Öğrenciler ilk olarak sloganlar eşliğinde Karabük Askerlik Şubesine geldi. Burada Gazrnizon Komutanı Albay Tekin Nemlioğlu tarafından karşılanan öğrenciler istiklal marşı okudu. Okul Müdürü Adnan Taşlıyan, “ Vatanımıza, milletimize, bayrağımıza dil uzatanlara gerekli cevabı vermek için buradayız. Biz bu vatan ve bayrak için her zaman ölürüz. Onun için bizim en kutsallarımızdan olan TSK’ya destek amacıyla burada durduk. Ben sizin adınıza komutanıma söz veriyorum. Bu vatan için ölmeye hazır, bir meslek lisesi gençliğiz. Her daim bu vatan ve bu bayrak için şehit olmaya hazırız” dedi.

“Her Türk asker doğar” diyerek slogan atan öğrenciler daha sonra eski belediye binasının önünde kadar yürüyüşlerine devam etti. Burada dev Türk bayrağı açan öğrenci ve öğretmenler İstiklal marşı okudu.

Burada da kısa bir konuşma yapan Taşlıyan, “ Yiğitlik özümüz, şudur sözümüz. Memleketin meselesi, meslek lisesi. Bizim meselemiz vatan sevdası. Kansa kan, cansa can. Biz her zaman hazırız. Yeter ki, sağ olsun vatan” diye konuştu.

Daha sonra öğrenciler şiir okuyarak, din öğretmenin saz eşliğinde kahramanlık türküleri söyledikten sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın