Fuat Gürel’in, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

  • Haberin Tarihi: 28 Ekim 2020
  • Bu haber 113 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Karabük Valisi Fuat Gürel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı Yayınladı.

Gürel; “Kadîm bir medeniyetin ve gönülleri kaynaştıran şanlı bir tarihin mirasçıları olarak bizler bugün eşi benzeri görülmemiş zaferlerle kalbimize yazdığımız Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünü kutlamanın sevinç ve coşkusunu yaşıyoruz.

İstiklal ve İstikbal uğruna insanlık tarihinin en büyük mücadelelerinin hep baş kahramanı olmuş Aziz Milletimizin kahraman evlatları geçmişte olduğu gibi bugün de canından aziz bildiği değerleri etrafında ümit, inanç ve kararlılıkla kenetlenmiş ve ülkemizi Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet düşünce, beden ve bilim bakımından güçlü koruyucular ister” veciz ifadelerinden aldığı sorumlulukla Milletimizi alî hedeflerine ulaştırmak için durmadan, hiç yorulmadan emin adımlarla koşmaktadırlar.

Cumhuriyet; hiç kimseyi ötekileştirmeden tüm insanlığı adalet, barış ve milli irade unsurları çerçevesinde kucaklayan bir değerler manzumesidir. Millet olarak içinde bulunduğumuz barış, güven ve huzur ortamını bozmaya yeltenenler geçmişte olduğu gibi bugün de vardır ve hep olacaktır. Ancak; bugün evlatlarımızın her alanda dünyanın her köşesinde gösterdiği büyük başarıları ve azametle vakur duruşları ile verdikleri insanlık dersi bu topraklarda Aziz Şehitlerimizin ve Kahraman Gazilerimizin mübarek kanlarıyla yakılmış olan İstiklal ve İstikbal Meşalesinin hiç sönmediğinin ve sönmeyeceğinin en önemli göstergesidir.

Milletimizin yüreğinden sızan vatan ve bayrak aşkının tercümanı İstiklal Marş’ımızın

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım;

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!

Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.

Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

dizelerinde hayat bulan bilim insanlarımız, sanatçılarımız, sporcularımız, zanaatkârlarımız bugün dünyanın her yerinde ay yıldızlı bayrağımızı gururla, onurla, heyecanla dalgalandırmakta, adeta başarının, gelişmenin ve dinamizmin sınırlarını yeniden belirleyerek bize bu toprakları vatan olarak armağan eden atalarımızın ruhlarını şad etmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıl dönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan, bayrak ve mukaddesatımız uğruna şehitlik mertebesi ile şereflenmiş Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi şükranla anıyor; şehitlerimizin Aziz emanetlerine, kahraman gazilerimize ve, Karabüklü hemşerilerimin nezdinde tüm vatandaşlarıma sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın