Halk Eğitimde İşbirliği ve Güç Birliği

  • Haberin Tarihi: 6 Nisan 2021
  • Bu haber 72 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı Ankara Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü İlknur Koçbıyık ve Bölüm Başkanları Halk Eğitimi faaliyetleri hakkında bilgi alışverişi ve işbirliğinde bulunmak üzere karabük’ü ziyaret ettiler.

Karabük Öğretmenevinde ikamet edecek olan heyeti Karabük İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Üngören beraberinde Hayat Boyu Öğrenme Hizmetleri Şube Müdürü İkram Yılmaz ile birlikte karşıladılar.

Ziyaretlerin ilk ayağı Karabük Mehmet Vergili Fen Lisemiz oldu. Burada bir değerlendirme yapan İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Üngören “Ankara Olgunlaşma Enstitüsü Müdüresi ve öğretmenlerini tarih, turizm, sanayi, eğitim ve kültür şehri Karabük’ümüzde ağırlamak bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Bundan sonraki işbirliği ve kurumlarımızın birlikte yapacağı çalışmalarla kadim kültürümüzün birçok güzelliğini barındıran İlimizin değerlerini de birlikte hazırlanacak koleksiyonlarda görmemiz mümkün olacak. Ülkemizi yurtiçinde ve yurtdışında birçok sergi ve organizasyonlarda başarıyla temsil eden Ankara Olgunlaşma Enstitüsü ile ilimizi buluşturan Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sayın Yusuf BÜYÜK’e teşekkürlerimi arz ederim.” dedi.

Üç gün boyunca Karabük Merkez ve İlçelerinde ziyaretlerde bulunacak heyet, daha sonra Safranbolu ilçemizdeki kültür miras zenginliğini görmek ve incelemelerde bulunmak üzere Safranbolu’ya hareket etti.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın