Her Telden (10.Mayıs.2019)

 • Yazının Tarihi: 9 Mayıs 2019
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 1389 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

KARABÜK BELEDİYESİ’NİN GELENEKSEL RAMAZAN KUTLAMALARI,KUTLANAN MAHALLE İNSANLARI, ÇOCUKLARI AÇISINDAN ERKEN BAYRAM..
Karabük Belediyesi yıllardır RAMAZAN AKŞAMLARINI,bir Mahalle de kutlar ve kutlamanın yapılacağı Mahalle sakinleri,özellikle çocukları açısından,sanki BAYRAM ERKEN GELMİŞ gibidir.
ÇOCUKLAR NE KADAR EĞLENİRLER O KUTLAMALARDA.
Kendi torunumdan bilirim,şimdi AVUSTURYA LİSESİ Birinci sınıf öğrencisi olan torunum Sevgili AHMET EFE GÖLBEK katılırdı,Karabük’te olmamasına karşın,yaşıtları ile hemen kaynaşır,birlikte eğlenirler,yarışmalar yaparlardı.
Zaten Sayın RAFET VERGİLİ,Siyasi hayatında hep gençlere,çocuklara önem vermesi ile bilinir,tanınır,bunu bir anlamda GELECEĞE YAPILMIŞ BİR SİYASİ YATIRIM olarak bile görmek mümkündür.
Havalar iyi olduğu zaman,AKBANK yanında oturduğumuz sohbet ettiğimiz olur Sayın RAFET VERGİLİ ile,işte o zaman çocukların kimi RAFET DEDE,kimi RAFET BABA,kimi RAFET AMCA diye gelirler,sarılırlar kendisine.
MAHALLELERDE Kİ RAMAZAN AKŞAMLARI ÇOK İLGİ GÖRÜYOR.
O Akşam hangi Mahalle de RAMAZAN AKŞAMI PROGRAMI varsa kadın,erkek,çoluk,çocuk,gençler orada oluyorlar,gönüllerince eğleniyorlar ve bu geleneksellik artık tam anlamı ile yerleşti Karabük’e.
AKŞAMLARI,MAHALLELERDE RAMAZAN EĞLENCELERİNE DEVAM EDİLİYOR.

YILLARDIR SİYASETİ İZLEYEN BİRİSİ OLARAK “AK PARTİ KESİMİ YORGUN,BAZI GELİŞMELERDEN ÜZGÜN,CHP KESİMİ DERLİ TOPLU,ZIPKIN GİBİ..”
Yıllardır işimizin gereği Siyaseti yakından izleriz,içinde olduğumuz dönemlerde olmuştur,son 16-17 yıldır,AK Parti kesimi ve AK Partililer büyük bir heyecan içerisinde,derli/toplu,her seçime hazırlıklarını tamamlamış,zıpkın gibi olurlardı.
Şimdi AK Parti kesiminde ciddi bir yorgunluk görmek mümkün.
Ayrıca,son İstanbul gelişmelerinden çok geniş bir kesim memnun,mutlu değil,izahta çok ciddi sıkıntılar çektikleri besbelli ve samimi olanlar da zaten bunu açıkça söylüyorlar.
Hemen her seçimde bölünmüş,kendi içerisinde kamplara ayrılmış,çıkan/çıkartılan Aday/Adaylardan hoşnut olmayan,bir CHP yapısı olurdu,bu kez durum öyle değil.
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE Başkanlığı noktasında CHP Kesimi yumruk gibi,zıpkın gibi ve CHP Kesimi büyük bir heyecan içinde görülüyor bunu net biçimde seziyorsunuz.
Çok ilginçtir..
Dün, CHP içinde yıllarını vermiş bir Kardeş “ABİ ARAMIZDA KALACAĞINI BİLİYORUM,BU İMAMOĞLU BENİ 31 MART GÜNÜ MHP’YE VERDİĞİM OY NEDENİ İLE PİŞMAN ETTİ.ELİM KIRILSAYDI DA KARABÜK’TE MHP’YE DEĞİL,CHP-İYİ PARTİ İTTİFAKINA VERSEYDİM…” dedi.
Ağzımız açık kaldı iyi mi..?

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM/ARAŞTIRMA HASTANESİ BAŞHEKİMLİĞİ,YÖNETİMİ ATAMA BEKLİYOR
İyi dikkat edin KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektörü Prof.Dr.Sayın REFİK POLAT’IN görev süresi 18 mart günü sona erdi ve REKTÖRLÜK ATAMASI bekleniyor..
Son olarak Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL ismi çıkınca,ortalık tam anlamı ile karıştı,”BÖYLE BİR ATAMAYA,MHP KESİMİNDEN ÇOK CİDDİ KARŞI ÇIKIŞLAR GELDİ…”
Hepimizin gözü önünde yaşandı bu olaylar..
Öte yandan,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ,ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA Hastanesi Başhekimi Sayın ERKAN DOĞAN görevinden,çok haklı nedenlerle istifa etti.
Bu istifayı başka istifalar izledi..
Şu ana kadar bir atama yapılmadı.
İşin içerisine SİYASET Kurumunun ayrı bir kanaldan,SENDİKAL Kurumun ayrı bir kanaldan girdiği ve ayrı/ayrı isimler üzerinde çalışmalar yapıldığı üzerine söylentiler ayyuka çıkmış vaziyette.
HER İKİ KURUMDA KARABÜK AÇISINDAN ÇOK/ÇOK ÖNEMLİ.
Daha fazla gecikmesi BÜNYELERDE ZAAF YARATIR MI acaba..?

AK PARTİ,EFLANİ HARİCİNDE,BÜTÜN İLÇELERDE SIKINTILI BİR GÖRÜNÜM VERİYOR VE SAFRANBOLU PARTİNİN KAYNADIĞI BİR İLÇE GİBİ..
31 MART YEREL SEÇİMİNDE,Belediye Başkanlıklarını alamayan AK Parti,EFLANİ ve OVACIK Belediye Başkanlıkları ile yetinmek zorunda kalmıştı ve bu durum Parti içinde ciddi dalgalanmalara yol açıyor elbet.
TEŞKİLATLARDA DEĞİŞMELER OLACAĞINDAN SÖZ EDİLİYORDU.
Ancak,İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE yaşanan gelişmeler,öyle görünüyor ki TEŞKİLATLAR BAĞLAMINDA yaşanacağı söylenen gelişmeleri,değişimleri ötelemiş görünüyor.
Örneğin SAFRANBOLU İLÇESİNDE AK PARTİ KAYNIYOR ADETA.
Bir yanda AK Parti’ye oy vermemiş AK Partili ciddi bir kesimden söz ediliyor,öte yanda ise “ÇIKAN ADAYI, AK PARTİ TABANINA DANIŞMADAN DAYATILDI.O NEDENLE OY VERMEYENLERİ SUÇLAMAK YANLIŞ..” gibi düşünüp,haklılık payı çıkartmak isteyenler var.
Bu arada,özellikle MEMUR KESİMİN büyük bölümü,bu seçimde AK Parti Adayına oy vermemiş ve hatta AK Partililer tarafından MÜDÜR yapılan göreve getirilen isimlerin içinde de bu yönlü davrananlar olmuş.
AK Parti SAFRANBOLU İlçe Başkanı Avukat Sayın MEHMET SARI Parti tabanı tarafından benimsenmiş görünüyor,Seçimi kaybeden bir Teşkilatın başında olmasına rağmen,taban tarafından kabul görmüş görünüyor..
Ancak,AK Parti SAFRANBOLU’DA hayli sıkıntılı,olayın özeti bu

TOKİ, YENİCE İLÇESİNDE,DAHA ÖNCE YAPTIĞI VE TESLİM ETTİĞİ 254 KONUTA İLAVETEN 216 KONUT DAHA YAPACAK VE 570 CİVARINDA TALEP
TOKİ geçmiş yıllarda,YENİCE İlçesinde 254 konut yapmış ve bunlarda insanlar oturmaya başlamışlardı,bu defa 216 konut yapılması daha karara bağlandı.
YENİCE SAKİNLERİ,BU KONUTLARA BÜYÜK İLGİ GÖSTERİYORLAR..
216 KONUT İÇİN,ŞU ANA KADAR 570 CİVARINDA BAŞVURU OLMUŞ.
Sanıyoruz temmuz ayı içinde kura çekimleri yapılacak ve YENİCE sakinlerinin gösterdiği büyük ilgi sanıyoruz TOKİ Yetkililerinin de dikkatini çekmiştir.
Bakın,Karabük’te EMEKLİLER İÇİN 1144 KONUT YAPILDI.
Daha doğrusu yapımı sürdürülüyor,yüzde 80 kadarı tamamlandı.
Şu ana kadar 500 civarında talep var,kura çekimi ve peşinatların yapılması sırasında,bu talebin biraz daha düşebileceğinden söz ediliyor ve bu manada satışlar HALKA AÇILACAK demektir.
YENİCE İlçesinde böyle değil.
216 KONUT İÇİN 570 TALEP VAR ve temmuz ayı içinde kura çekimi yapılacak.
Talep oldukça yüksek anlayacağınız.

BİR ZAMANLAR,KARABÜK’ÜN EN ÖNEMLİ YATIRIM HAMLESİ ARASINDA YER ALAN YENİCE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ,HAYAL Mİ OLDU NEDİR
Karabük,geçen yıllarda önüne koyduğu bütün YATIRIM HAMLELERİNİ unuttu gitti iyi mi,bakın YENİCE AĞAÇ İŞLERİ ORGANİZE SANAYİ Bölgesi hedefi vardı,ne oldu o konu..?
Yenice sakinlerinin bir bölümü “NE OLACAK HAYAL OLDU..” diyorlar.
Bir bölümü ise “ZATEN BİR HAYAL OLARAK GÜNDEME GETİRİLMİŞTİ,ŞİMDİ TAMAMEN HAYAL OLDU..” anlamında bilgiler veriyorlar ve müthiş bir arazi sıkıntısından söz ediyorlar.
YENİCE AĞAÇ İŞLERİ ORGANİZE SANAYİ Bölgesi için,Yenice Belediye 190 bin metre kare civarında bir yer temin edebilmiş,Yenice Belediyesi bütün zorlamalarına,iyi niyetine rağmen 190 bin metre kare yer/arazi temin edebilmiş.
GEREKEN ARAZİ BÜYÜKLÜĞÜ İSE 1 MİLYON METREKARE.
Yani beşte biri bile bulunamamış ve hepimizin bildiği gibi YENİCE İLÇESİ hayli engebeli,dar bir alan üzerine kurulu,bu coğrafi şartlardan 1 milyon metrekare arazi çıkartmak mümkün olmamış.
Ne diyelim HAYAL OLARAK başlamış,şimdi tam HAYAL OLMUŞ.
Gelen,derlenen bilgilerden bunu anlamak mümkün..

“SAYIN COŞKUN GÜVEN GİBİ BİR ADAYA RAGMEN SEÇİM KAYBEDEN TEŞKİLAT GÖREVDE KALABİLİR Mİ KARDEŞİM..” GÖRÜŞÜNDE OLANLAR
Dün YENİCE İlçesinde bulunan bazı Kardeşler ile görüştük,telefonla aradık,sohbet ettik,kimi AK Parti sempatizanı,kimi diğer Partilere sempati duyan isimler,kimi tamamen Partisiz kardeşler.
Hepsinin ortak kanaati “AK PARTİ Sayın COŞKUN GÜVEN GİBİ TERTEMİZ BİR İSİMLE,BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİNİ KAYBETTİ İSE,BU TEŞKİLAT SÜRATLE DEĞİŞTİRİLMELİDİR..” gibi bir yaklaşımda düğümlendi.
Olayın tam bu noktasında birçok isim bu görev için bekleniyor..
Örneğin AK Parti içerisinde Sayın SERTAÇ KARAKAŞ ciddi bir ağırlık taşıyor,özellikle Karabük’te de Sayın SERTAÇ KARAKAŞ’I bu iş en ideal isim olduğundan söz edilerek ”KENDİSİ KABUL EDER Mİ BİLMİYORUZ..” görüşünde olanlar var.
Yine Sayın ERDAL YİRMİBEŞ çok ideal olur görüşünde olanlar var.
Daha önce ki yıllarda ve uzun süre İL GENEL MECLİS Üyeliği yapmış olan,çok geniş bir ilişki ağı olduğuna işaret edilen Sayın ERGÜN ÖZGÜN en ideali olur,görüşünde olanlar var.
AK Parti,YENİCE’DE büyük bir darbe yemiş görünüyor..
Toparlanmak için NASIL BİR KADRO OLUŞTURULACAK acaba..?
Örneğin Sayın NAİL AYAN bu işler için ne diyor diyen arkadaşlar oldu..
Sayın NAİL AYAN’IN, hem YENİCE’NİN, hem Partinin emektarı olduğunu söylediler..

SİZCE ; İSMETPAŞA METAL ÜRÜNLERİ İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YATIRIMI GERÇEKLEŞİR Mİ VEYA KAÇ YILDA YATIRIMCI ALIR..
Hep söyler,hep yazarız,KARABÜK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİN fikir babası,Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ olmuştur,o zaman TİCARET ve SANAYİ ODASI Başkanı olan Sayın RAFET VERGİLİ gündeme getirmiştir.
Gerçi,Kuruluş aşamalarında SİYASİ NEDENLERLE çok zaman kaybedildi.
O zaman ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ nedir bilen yoktu ki.
Sayın RAFET VERGİLİ,bu olayı gündeme getirmişti.
Şimdi İSMETPAŞA METAL ÜRÜNLERİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ konumuz var ve bunu gündeme getiren ÜÇ İSİMİ anmamak günah olur,vebal olur,Sayın TİMURÇİN SAYLAR,Sayın SEDAT NAMAL,Sayın TUNCAY ÖZCAN,bu nokta da çok büyük gayret göstermişlerdir..
Dikkat edin,artık,BU YATIRIMI KONUŞAN BİLE YOK..
Karabük BİRKAÇ YIL ÖNCE Kİ HEDEFLERİNDEN koptu adeta..
ÖYLE OLMADI MI..?

“ABİ,BEN MUHTARLIK SEÇİMİNİ ÇOK KÜÇÜK BİR OY FARKI İLE KAYBETTİM.ŞİMDE YSK’YA BAŞVURU YAPSAM SONUÇ ALABİLİR MİYİM..?”
Dün Köy statüsünden,Mahalle olan bir YERLEŞİM BİRİMİNDE MUHTAR Adayı olup seçimi kaybeden bir Kardeş ile karşılaştık,yarı şaka,yarı ciddi olarak “ABİ YSK’YA BENDE BAŞVURU YAPSAM OLUR MU ACABA..?” dedi.
Bilindiği gibi SANDIK KURULU OLUŞUMUNDAN yola çıkan YSK tam bir garabet örneği sergileyerek İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN Seçimini iptal etmişti.
Bizde İBB SEÇİMİNİN İPTALİNE SEBEP OLAN GEREKÇE KARABÜK’TE DE OLDU MU ACABA,diye sormuştuk,O Muhtar Adayı Kardeş bunu okumuş ve “BEN BAŞVURU YAPSAM SONUÇ ÇIKAR MI..?” diye sordu.
YSK TARAFINDAN SEÇİM İPTAL GEREKÇESİ KARABÜK’TE DE OLDU MU..?
Aslında SİYASİ PARTİLER bu işi iyice bir araştırsalar ya..!!

Bu yazıya 5 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Çelikcami
  10 Mayıs 2019 14:24

  Anlaşılan rafet bey çelikcamidende vazgeçti kardemir kavşağını vekillere yaptırma sevdasına düştü karayolları na yaptırılırsa çelikcami yerinide işgal ediyor yol yapımı yani 1 taşla iki kuş hem cami yapımından kurtulacak hemde kavşak maliyetinden.ama hiçbiri yapılmayacak tabi sonuç olarak ne kavşak yapılır ne cami yapılır nede yarım kalmış batı karadenizin cazibe merkezi olacağı dediği yer yapılır.hayırlı ramazanlar

 • Avatar
  Kentmeydanı
  10 Mayıs 2019 15:00

  Ahmet abi bizim kent meydanına çok güzel ay yıldızlı havuz yapılıp ışıklı su dansları ile çok güzel görüntüye dönüştürülebilir.sadece bu havuz bile hoş görüntü katar yapılacak mitinglere de sakıncası olmaz bence saygılar

 • Avatar
  KARABUK
  10 Mayıs 2019 15:17

  ÇELİK CAMİ RUMUZLU ARKADAŞIMIZ ÇOK DOĞRU YAZMIŞ SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZ SEÇİMDEN ÖNCE BİR SÜRÜ PROJE AÇIKLAMIŞ BİR SÜRÜ VAATLER VERMİŞTİ,ANCAK BUNLARIN HİÇBİRİNİ YAPMADIĞI GİBİ KAVŞAK VE KESİNTİSİZ YOL PROJESİNİ DE GERÇEKLEŞTİREMEZ. BİRDE BİLBOARDLARDA KUZEYİN YILDIZI DİYE TANITMIŞTI KARABÜK’Ü ANCAK KARABÜK’TE YAŞAMAYANLAR RESİMLERDEN BURASININ KUZEYİN YILDIZI OLDUĞUNU SANABİLİRLER ANCAK KARABÜKTE YAŞAYAN BİZLER HİÇTE ÖYLE OLMADIĞINI YAŞAYARAK GÖRÜYORUZ,KARABÜK’ÜN MERKEZİNDEKİ BİNALAR ,YOLLAR VE KALDIRIMLAR DÖKÜLÜYOR,KENTSEL DÖNÜŞÜM KARABÜK’ÜN MERKEZİNDEN BİR AN ÖNCE BAŞLAMASI GEREKİR.KARABÜKTE ÇÖZÜLMESİ GEREKEN ONLARCA SORUN VAR. ANCAK BELEDİYENİN BU SORUNLARI HİZMETE DÖNÜŞTÜRMESİ ÇOK ZOR

 • Avatar
  Hikaye
  12 Mayıs 2019 00:57

  AKP karabükte kurumlara yönetici atamalarında hâlâ partizanlık ve sendikacılık sürdürdüğü sürece, yani hep benden olsun dediği sürece karabükte kaybetmeye devam edecek.özelikle yetkili sendika hırs uğruna hatalı işler yapıyor ve bunun ceremesini sağlık siyaseti çekiyor. Aynısı rektörlük atamasında da. İllaki burhanettin uysal olmak zorunda mı. Başka prof yok mu. Bu üniversitede bulunan diğer öğretim üyelerine saygısızlık değil mi. Uysal AKP siyasetine ne katmıştır. Kısa dönem vekillik. Sonra zorlama ile üçüncü sıra adaylığı, kazanamadı. Sonra belediye başkanı olamadı. Zorlamayın artık bu tarz şeyleri

 • Avatar
  Çevre Bakanı Kentsel dönüşümde 5 yıllık acil eylem planı hazırlıyor. Bakan Karabük için acil plana ihtiyaç var demişti. Belediye müracaat etti mi? Valilik bi çalışma yaptı mı ?
  14 Mayıs 2019 09:12

  Çevre Bakanı Kentsel dönüşümde 5 yıllık acil eylem planı hazırlıyor. Bakan Karabük için acil plana ihtiyaç var demişti. Acaba müracaat ve bir çalışma var mı? yoksa bir kaç özel firma ev satamaz, iş yapamaz diye es mi geçilecek… Belediye müracaat etti mi? Valilik bi çalışma yaptı mı ?

  “Şehirlerimizin çevresini baştan aşağı değiştirmeyi hedefliyoruz. Bakanlığımıza gelecek verilerle kentsel dönüşümde 5 yıllık acil eylem planımızı hazırlayıp kamuoyuyla paylaşacağız. Kentsel dönüşüm terörle mücadele kadar önemlidir. Biz istiyoruz ki hiçbir annemiz ağlamasın, hiçbir evladımız yetim ve öksüz kalmasın. Buradan bir çağrıyı yenilemek istiyorum ve BELEDİYELERİMİZE sesleniyorum. Kentsel dönüşüme dair 81 ilimize genelgemizi gönderdik. VALİLİKLERİMİZ bu noktada, tüm şehir genelinde en riskli alandan başlamak suretiyle tespit çalışmalarını yürütüyor. Genelgede ilan ettiğimiz 3 aylık süre 19 Mayıs’ta doluyor. Bunun için de belediyelerimizden acil ve öncelikli dönüşmesi gereken binaların tespitini bir an evvel yapmalarını ve bakanlığımıza göndermelerini istiyoruz. Buradan gelecek veriler çok çok önemli. Ülkemiz için, çocuklarımızın geleceği için önemli.”

  https://www.haberturk.com/kentsel-donusumde-5-yillik-acil-eylem-plani-2460073-ekonomi#

Bir Yorum Yazın