Her Telden (10 Ocak 2020)

 • Yazının Tarihi: 9 Ocak 2020
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 629 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

EFLANİ TARIM KREDİ KOOPERATİFİ BAŞKANI SAYIN MEHMET KARADENİZ “KAZ YETİŞTİRİCİLİĞİ ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ..” VE KREDİ FAİZLERİ
Karabük İl Tarım Müdürlüğü Bürokratlarının da kabul ettiği bir gerçek var “EFLANİ TARIM KREDİ KOOPERATİFİ VE ZİRAAT ODASI ÇOK ÜRETKEN BİR ÇALIŞMA TEMPOSU İÇERİSİNDE..” diyorlar ve gerçekten de öyle.
Başkan Sayın MEHMET KARADENİZ atıl durumda olan bu Kuruluşlara büyük ivme kazandırdı,zaten EFLANİ’DE büyük potansiyel olan ZİRAAT OLAYINA ciddi hareketlenme getirdi.
SİYEZ Buğdayı ekimi ile başlayan EFLANİ Tarımsal kesiminde ki hareketlenme,MANDA Yetiştiriciliği,NOHUT Ekim projesi ile devam edecek gibi görünüyor ve Başkan Sayın MEHMET KARADENİZ,bu kez de “KAZ YETİŞTİRİCİLİĞİ,ÜRETİMİ..” projesi üzerinde odaklandıklarını söylüyor.
Sayın MEHMET KARADENİZ yaptıkları çalışmalar sırasında EFLANİ Kaymakamlığından ve EFLANİ Belediye Başkanlığı’ndan çok ciddi ve samimi ilgi gördüklerinin de altını özellikle çiziyor.
Bu arada ULUSAL BASINA yansıyan TARIM KREDİ KOOPERATİFİ kanalı ile çiftçilere verilen kredilere uygulanan FAİZLERİ sorduk Sayın MEHMET KARADENİZ’E ve bu konuda Bakanlık duruma el koymuş ve faizler ciddi biçimde düşürülmüş.
ÇİFTÇİ RAHAT BİR NEFES ALDI diyor..
EFLANİ çiftçisi yeni üretim çeşitlenmelerine çabuk uyum sağlıyor..
GELİRLERİ DE o ölçüde artacak demektir..

EFLANİ TARIM KREDİ KOOPERATİFİ VE ZİRAAT ODASI BAŞKANI SAYIN MEHMET KARADENİZ “ABİ GÖRECEKSİN HİNDİDEN SONRA,KAZ ÜRETİMİ.”
Eflani Tarım Kredi ve Ziraat Odası Başkanı Sayın MEHMET KARADENİZ ile uzunca bir süre sohbet ettik,Sayın MEHMET KARADENİZ üretken bir Yönetici,her iki Kuruluşta da göreve geldikten bu yana çok önemli işlere imza attı/atıyor.
Şimdi SİYEZ BUĞDAYI PAKETLEME TESİSİ ÜZERİNDE ÇALIŞMA VAR.
Galiba bu tesis KOOPERATİF ve ODA kanalı ile kurulamıyormuş,bir ŞİRKET KURULARAK bu tesisin yapımı cihetine gidileceği yolunda bilgiler veriliyor..
Şimdi Eflani İlçesinde KAZ ÜRETİCİLİĞİ için bir proje üzerinde çalıştıklarını anlattı Sayın MEHMET KARADENİZ ve hayli iddialı sözler ederek “ABİ GÖRECEKSİN,HİNDİ veya İBİ ÜRETİMİ İLE ANILAN EFLANİ,KISA SÜRE İÇERİSİNDE KAZ ÜRETİMİ İLE DE ANILMAYA BAŞLAYACAK..” dedi.
KAZ çok çabuk irileşen,kiloya gelen bir hayvanmış.
MAS cinsi bir KAZ türünden bahsetti Sayın MEHMET KARADENİZ ve öyle sanıyoruz ki,Karabük VALİLİĞİ’NİN DE destekleri ile EFLANİ Kaymakamlığı,EFLANİ Belediyesi bu işin üstesinden gelecek.
BÖYLE BİR BEKLENTİ VAR.
EFLANİ yılların durağanlığını üzerinden atıyor,atılımların eşiğinde..

EFLANİ İLE İLGİLİ YAZMIŞKEN,EFLANİ SİYASİ ALANDA DA HAREKETLİ GÜNLERE YELKEN AÇTI VE SAYIN AHMET AYTAÇ,SAYIN H.İBRAHİM BULUT
Eflani Tarım Kredi Kooperatifi ve Ziraat Odası çalışmalarından söz ettik ve hazır EFLANİ’DEN söz etmişken biraz daha devam edelim,zira Eflani bizim sevdamız/memleketimiz/doğduğumuz/ebedi istirahatgahımız olacak elbet.
EFLANİ’DE kimse ile küfürleşmedik,mahkemeleşmedik,kavgamız olmadı.
Çok ciddi gelişmeler var EFLANİMİZDE ve EFLANİ ürün çeşitlendirmeleri yaşıyor,EFLANİ köylüsü bu yeniliklere,bu gelişmelere çok çabuk uyum sağlıyor,bu nokta da yılların durağanlığını,yılların pasifliğini üzerinden atıyor İlçe.
Bu durum SİYASİ HAYATA DA YANSIYACAKTIR ELBET.
Bakın CHP EFLANİ İlçe Başkanlığı görevine seçilen Sayın AHMET AYTAÇ çok atak,geniş toplum kesimleri ile çabucacık kaynaşabilen bir insandır ve İlçe sorunlarının üzerine gözünü kırpmadan gidebilecek,bu sorunları dile getirebilecek bir yapı da Siyasetçidir.
Yine İYİ Parti EFLANİ eski İlçe Başkanı Sayın HALİL İBRAHİM BULUT,yeniden Genel Merkez tarafından aynı göreve getirildi ve Sayın HALİL İBRAHİM BULUT’TA İlçe sorunlarını çok iyi bilen,bunları yüksek sesle konuşabilecek bir Siyasi figürdür.
EFLANİ Siyasetinde de önemli hareketlenmeler olacaktır..
O eski durağan,sessiz,suskun Siyasi hava gidecek,yerine konuşan,tartışan,sorunları yüksek sesle dile getiren ve demokratik bir anlayışın daha çok hakim olduğu bir ortam gelecektir..
Kindar,kibir ortamı gidecek,hoşgörü,vefa ortamı gelecek İlçeye.

TIR ve KAMYONCU ESNAFI BAŞTA OLMAK ÜZERE,DİĞER ESNAF KESİMLERİ DE DAHİL “İŞİNDEN/TİCARETİNDEN MUTLU/MEMNUN OLAN..!!”
Biliyorsunuz TIR ve KAMYONCU Esnafı diken üzerinde,bu işi yapanlara getirilen yeni uygulamalar noktasında büyük sıkıntılar yaşanıyor,CHP Karabük Milletvekili Sayın HÜSEYİN AVNİ AKSOY geçtiğimiz günlerde,bu kesim insanları ile uzun görüşmeler yaptı.
Sorunlarını TBMM’NE taşıyacak galiba Sayın AKSOY.
Kimi çevreler,özellikle TIR ve KAMYONCULARIN sorunlarına 6 aylık erteleme getirildiğini söylüyorlar,peki 6 ay sonra ne olacak,KAMYONCU ve TIRCI Esnaf o uygulamaları kaldırabilecek mi..?
Gündeme getirilen uygulamalar,elbet ki ARAÇ KULLANANLAR açısından fevkalade yararlı şeyler,dinlenme/kendine gelme bağlamında iyi bir uygulama,peki NAKİL EDİLEN YÜK BİLDİRİMİ ne olacak,o bildirimler için ödenecek paralar ne olacak..
MASA BAŞINDA YAPILAN DÜZENLEMELER,SAHAYA GELİNCE çok büyük,çok ciddi sıkıntılar çıkartıyor,MASA BAŞI ile UYGULAMA SAHASI çok ayrı telden çalıyor.
CHP Milletvekili konuyu gündeme getirecek galiba.

CHP İLÇE KONGRELERİNİ BİTİRDİ VE GENEL MERKEZİN İL KONGRESİ İÇİN TARİH BELİRLEME SÜRECİNE GİRİLİRKEN,SAYIN SEDAT KARAOĞLU..
CHP Karabük’te ilçe kongrelerini yaptı,bitirdi ve şimdi CHP Genel Merkezi’nin İL KONGRESİ için tarih belirlemesi bekleniyor ve bu arada İL BAŞKANLIĞI için nabız yoklamalarına da geçildi.
Geçtiğimiz gün Sayın SEDAT KARAOĞLU ile görüştük,daha doğrusu,Gazetemiz Bürosuna yaptığı bir nezaket ziyareti sırasında görüş alışverişinde bulunduk,Sayın SEDAT KARAOĞLU,CHP İl Başkanlığı için ADAY OLABİLECEĞİ SİNYALLERİNİ verdi.
Hatta ADAY OLACAĞINI açıkladı desek daha iyi olur,bu sohbet sırasında KARABÜK MERKEZ İLÇESİNİN seçtiği İl Delegelerinin çoğunluk oyunu alabileceği üzerinde bir değerlendirme yaptı,Safranbolu için “MERKEZ İLÇE KONGRESİNDE YAŞANANLAR YAŞANABİLİR..” diyerek umutlu olduğu mesajını verdi.
Sayın SEDAT KARAOĞLU Yenice/Ovacık/Eskipazar delegesinden umutlu.
Bir tek EFLANİ delegesi noktasında tereddütleri var.

KARDEMİR YÖNETİM KURULU BAŞKANI Sayın MUSTAFA YOLBULAN “2020 YILINDA ÇEVRE YATIRIMLARINA DEVAM EDECEK VE BİTİRECEĞİZ..”
KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın MUSTAFA YOLBULAN yazılı bir açıklama yaparak,ÇEVRE YATIRIMLARINA devam edileceği mesajlarını verdi.
Sayın MUSTAFA YOLBULAN,2020 yılı içerisinde toplam 24 kalemde 50 milyon dolarlık çevre yatırımı yapılacağının altını çizerek “TOPLAM 200 MİLYON DOLARLIK YATIRIMI REALİZE ETTİKLERİNİ..” söyledi.
Bilindiği gibi Karabük Valisi Sayın FUAT GÜREL’DE geçtiğimiz günlerde “KARDEMİR ÇOK CİDDİ YATIRIMLAR YAPIYOR ve ÇEVREYE OLAN OLUMSUZ ETKİLERİNİ GİDERMEK YOLUNDA BÜYÜK ADIMLAR ATIYOR..” anlamında bilgiler vermişti.
Bu anlamda KARDEMİR’İN kısa süre içinde ÇEVRE İZİN ve LİSANS BELGESİNİ DE alacağına inandığını söyleyen Vali Sayın FUAT GÜREL,ayrıca yapılan yatırımların Çevre Müdürlüğü kanalı ile her 3 ayda bir gözden geçirildiği mesajını da vermişti.
2020 Yılı içerisinde 50 Milyon dolar civarında ÇEVRE YATIRIMI yapılacağına ilişkin yazılı bilgiler veren KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın MUSTAFA YOLBULAN çevreye olan duyarlılık noktasında da “YÖNETİM KURULUMUZ BU KONULARA KARŞI ÇOK HASSAS..” mesajlarını da dile getirdi..
Daha önce yapılan ve açılan ÇEVRE YATIRIMLARINA DA değinen,KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın MUSTAFA YOLBULAN,bu yatırım açılışlarına Bakan düzeyinde katılımlar olduğunun da altını çizdi..
Bilindiği gibi KARDEMİR geçtiğimiz yıllarda Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ başta olmak üzere ÇEVRE YATIRIMLARI ile ilgili çok geniş bir program hazırlayarak,yapacaklarını ilgili birçok Kuruluşa deklare etmişti.
KARDEMİR ÇEVRE YATIRIMLARI BÜTÜN HIZI İLE SÜRÜYOR/SÜRDÜRÜLÜYOR.

ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NA KAYIT İÇİN “ARAÇ SAHİBİ OLMAK GEREKİYOR..” VE ARAÇ SAHİBİ OLMAYAN ŞOFÖRLER SAHİPSİZ..
TIR ve KAMYONCULAR için getirilen ve masa başında alınan uygulama kararlarının,sahaya yansıdığında ne sakıncalar çıkartacağı görülünce,6 ay kadar ertelenen dijital takometre,yük bildirim olayları ortaya ne sorunlar çıkarttı yarabbi.
Örneğin ŞOFÖRLER ve OTOMOBİLCİLER ODASI’NA kayıt olabilmek için ARAÇ SAHİBİ olmak gerekiyormuş ve diyelim ki UZUN SÜRE TIR ŞOFÖRÜ veya OTOBÜS ŞOFÖRÜ olarak çalıştınız,işinizden ayrıldınız ARAÇ SAHİBİ olmadığınız için ODAYA KAYIT olamıyorsunuz.
Zaten BEN ÇALIŞAN İŞÇİYİM diyerek,SENDİKAYA ÜYE olmak gibi bir şansınız da yok,zira,öyle bir SENDİKALAŞMA DA şimdiye kadar olmamış veya oldurulmamış.
Bakın bu konuları SAFRANBOLU ŞOFÖRLER ve OTOMOBİLCİLER ODASI Başkanı Sayın MEHMET DENİZ çok/çok iyi bilir ve kendisi GALİBA KONU İLE İLGİLİ BİR YASAL DÜZENLEME OLACAK gibi görüşler veriyor.
Aslında,bu kesim çalışanları “BİZ İŞÇİYİZ,EMEKCİYİZ DİYEREK,SENDİKALAŞMA YOLUNA GİTSELER..” en iyisi olur,ancak,bir araya gelmeleri ve bu yönde bir yolu açmaları da hayli zor..
NAKLİYECİ ESNAFI ÇALIŞANI/ÇALIŞTIRANI İLE ÇOK ZOR DURUMDA..

“GEÇİNEMİYORUZ,ÇOK ZOR DURUMDAYIZ..” DİYE YAKINAN TIR VE KAMYON SAHİPLERİNE,ŞAKA İLE KARIŞIK ÖNERİ “NAYLON/PERLON YAPIN.”
Dün bir işyerinde otururken TIR ve KAMYONCULARIN sorunlarından söz açıldı,orada bulunan arkadaşların tümü “BU TOPLUMUN YÜKÜNÜ ÇEKEN TIR ve KAMYONCULAR,NE YAZIK HAK ETTİKLERİNİ ALAMIYORLAR..” fikrinde birleştiler.
Bu arada,orada bulunan bir Kardeş “BU TOPLUMDA ÜZERİNE GİDİLEMEYEN veya ŞU ANA KADAR GİDİLMEMİŞ OLAN,NAYLON/PERLON FATURA..” işine değindi..
“KARDEŞİM PARA KAZANMAK İSTEYEN NAYLON/PERLON FATURA İŞİNE GİRSİN..” dedi ve nasılsa kimsenin üzerine gitmediğinden yakındı,nasıl olsa yapanın yanına kar kalıyor falan gibi görüşler dile getirdi.
Daha sonra da “ABİ DİKKAT EDİYORUZ,KONUYU SİZDEN BAŞKA GÜNDEM DE TUTAN YOK..” falan diyerek “SAHİ NE OLDU,ANKARA’DA YAPILAN GÖRÜŞMELER.O GÖRÜŞMELERE TSO ve DEMİR TÜCCARLARI DERNEĞİ KATILARAK MİLLETVEKİLLERİNE BİLGİ VERİP,ÇÖZÜM İSTEYECEKLERDİ..” dedi.
Herhangi bir haber alamadığımızı söyledik..
Daha sonra da “BEN YAKINDAN TANIDIĞIM, TIR ve KAMYONCU KARDEŞLERİME ŞAKA İLE KARIŞIK NAYLON/PERLON SATIŞLARA GİRİN ÇOK İYİ PARA VARMIŞ FALAN DİYORUM,ÖYLE ŞAKALAŞIP/TAKILIYORUM..” dedi.
Neyse ;NAYLON/PERLON İŞİNİN ÜZERİNDE DURACAĞIZ ELBET..
Şimdi en büyük sorun TIR ve KAMYONCULARIN sorunu,dedik.
Diğerinin üzerinde duracağız elbet.

AK PARTİ İÇERİSİNDE “AVUKAT LOBİSİNİ SONA ERDİRMEK..” DÜŞÜNCESİ VE AK PARTİ KONGRELER SÜRECİNDE YENİ YAPILANMA İHTİMALİ..
AK Parti İl Başkanlıkları için bir belirleme sürecinden söz ediliyor ve bu bağlamda “AVUKAT LOBİSİNİ SONA ERDİRMEK..” gibi bir düşünce gündeme getirildiği yolunda bilgiler veriliyor.
Örneğin MÜHENDİS kökenli İL BAŞKANLARI dönemine geçileceği yolunda tevatürler var ve örneğin AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANLIĞI görevine ORMAN MÜHENDİSİ Sayın HÜSEYİN ERER getirilebilir mi..?
Kaldı ki KARABÜK COĞRAFYASININ yüzde 70-72 kadarı ORMANLAR ile kaplı ve Karabük’ün şu hali ile bile BİRÇOK ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN daha fazla ORMAN VARLIĞINA sahip olduğu dikkate alınırsa,Sayın HÜSEYİN ERER en iddialı isimler arasına girmez mi..?
Siyasi deneyimi var,10 yıldır hiçbir Siyasi organizasyonun içinde olmamış ismini dinlendirmiş,Ankara’da önemli bir SİVİL TOPLUM KURULUŞU Başkanı olarak görev icra ediyor..
Olaya bir de bu gözle bakın isterseniz..
AK Parti KONGRELER SÜRECİNE GİRİYOR artık ve AK Parti Karabük İl Başkanı Sayın İSMAİL ALTINÖZ’ÜN bu görevine devam edeceğine inanmak istiyoruz,inanıyoruz da.
Ancak,yazdığımız ihtimali de göz ardı etmeyin sakın..
İLÇELERDE DE,YENİ BİR YAPILANMA OLACAĞINI,İSTERSENİZ BİR DÜŞÜNÜN..

Bu yazıya 7 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  önemli degil
  10 Ocak 2020 07:31

  ilimizin bir cok yerinde kac senedir kaz yetistiriciligi yapiliyor. bir cok insan gayet guzel paralar kazaniyorlar. yani bu durum yeni baslamis degil. turkiyenin buyuk firmalarına satis yapan insanlar tanıyorum. tabiki biraz daha profosyonel olarak yapilmasi cok onemli. ozellikle bu kazlar kesildikten sonra hizli bir sekilde ozel sogutuculu araclarla gidecegi yere ulastirilmasi cok onemli. zannedersem bu asilirsa cok guzel bir gelir kaynagi olacaktir.

 • Avatar
  5000 evler
  10 Ocak 2020 12:19

  Eski çocuk doğum hastenesinin yerine yapılan binanın durumu ne oldu ahmet bey.bilginiz varmı 5000 evlerin ve çevresinin donanımlı hastene ihtiyacı var inşalah hastaneye çevirirler.

 • Avatar
  CHP ANALİZ
  11 Ocak 2020 00:10

  Ahmet Bey CHP üzerine bir yorumda benden olsun,
  Safranboluda 2 liste yarıştı Bahattin acar Kazandı Hakkı Çetinkaya kaybetti dolayısıyla İsmail Yılmaz Erdoğan dinçer mehmet oğuz ismet saraçoğlu erdal demir kaybetti İL DELEGELERİ Bahattin Acar ın yazdığı delegeler,
  merkez ilçede 2 liste yarıştı Mustafa Erten kazandı Hüdayet aygün kaybetti,dolayısıyla İsmail Yılmaz Erdoğan dinçer mehmet oğuz ismet saraçoğlu erdal demir kaybetti İL DELEGELERİ Mustafa Erten’in yazdığı delegeler
  Yenicede 2 liste yarıştı Enver özgü kazandı Şaban karakaş kaybetti Delegeler Enver özgünün yazdığı delegeler,
  eflanide tek aday ahmet aytaç kazandı
  eskipazarda 2 aday yarıştı zahit yarar kazandı Mehmet Uslu kaybetti DELEGELER zahit yararın yazdığı delegeler
  ovacıkta durmuş gıcırdar kazandı
  şimdi gelelim kim nerden oy alıra
  birileri çıkıyor ben Safranboludan oy alırım diyor, Kardeşim Siz Safranboluda aday çıkarttınız kaybettiniz.,Bu Delegeleri listenizden delege adayı yapmadınız Size Niye oy versin
  birileri çıkıyor ben Merkez İlçeden oy alırım diyor, Kardeşim Siz merkez ilçede aday çıkarttınız kaybettiniz.,Bu Delegeleri listenizden delege adayı yapmadınız Size Niye oy versin
  birileri çıkıyor ben Yeniceden oy alırım diyor, Kardeşim Siz Yenicede aday çıkarttınız kaybettiniz.,Bu Delegeleri listenizden delege adayı yapmadınız Size Niye oy versin
  aynı şeyler Eskipazar Ovacık Eflanide de geçerli
  Sedat Karaoğlu aday olacakmış Erdoğan Dinçel İsmail Yılmaz Erdal Demir Birleşmiş ona çalışıyorlarmış bırakın çalışsınlar bunlar merkez ilçe seçimlerinde hepsi birleştiler gene başarılı olamadılar
  İsmail Yılmaz Aday Olacakmış. bırak hoca sen evine git Gönül hocayı kırma Akşamları lokalde oyun oyna
  erdoğan dinçer aday olacakmış bırak abukat bey bu parti sizi ilçe başkanlarının istememesiyle il başkanı adayı yapmadı
  bayram karadağ zaten aday olamaz olsa bile erdoğan dinçer ismail yılmaz erdal demir onu asla istemez
  erdal demir nerde olduğu belli olmaz adaylık mı zor.
  mehmet durum ilçe başkanıyken ne yaptı şimdi ne yapsın o zaten aday olmaz kaçak güreşir,
  en şanslı aday yine Abdullah çakır
  hayırlı olsun

 • Avatar
  Gündem Dışı
  11 Ocak 2020 01:04

  Ahmet Bey hiç dikkatinizi çekti mi bilmem ama özel bir TV kanalının ana haber bülteninde iki ayrı zamanlarda dikkatimi çeken bir olay oldu termik santrallerle ilgili bir haber de sunucunun arkasındaki ekranda üzerinde ülkemizde bulunan termik santrallerin bulunduğu bir Türkiye haritası vardı ve dikkatimi çeken husus Karabük demirçelik fabrikasını da gösteriyorlardı şimdi benim anlayamadığım karabük demirçelik fabrikaları termik santral olarak mı geçiyor eğer öyleyse veya değilse Karabükte kirletici unsur olarak neden sadece demirçelik fabrikası vardı acaba özellikle mi gösterildi veya karabükün ekmek kapısı olan demirçelik fabrikasının üzerinde oyunlar mı oynanmak isteniyor neden marzinç adlı kuruluş bu haritada gösterilmiyor acaba bu kuruluş gerçekten çevre ile ilgili gereken yatırımları gerçekten yapıp kirletici unsur olmaktan çıktı mı ve bu TV kanalında yayınlanan habere göre bazı termik santraller kapatılırken bazılarına da kısmi çalışma izni verilmiş denirken ama bu haritaya göre karabük demirçelik fabrikası hakkında hiç bir bilgilendirme yapılmadı

 • Avatar
  CHP DE KAZANAN DELEGELER
  11 Ocak 2020 10:34

  CHP ADINA ANALİZ YAPAN ARKADAŞ.DELEGELERİ YAZARKEN HANİ ÖZGÜRLÜK,HANİ DEMOKRATLIK.BEN İL DELEGESİ OLARAK LİSTEYE YAZILIRKEN O LİSTEYE GÜÇ KATACAĞIMI,O LİSTEYE OY GETİRECEĞİMİZ HESAP EDEREK YAZILDIM/YAZDILAR.ÖYLE OLMASA SENİN YAZDIĞIN GİBİ SANDIĞA ÇAKILIRDIM,BİZİM LİSTE SANDIĞA ÇAKILIRDI.BEN NE ERDOĞAN DİNÇER,NE İSMAİL YILMAZ NE ERDAL DEMİR YAHUTTA YAZDIĞIN DİYER İSİMLER GİBİ PARTİ İÇİNDE YIPRANMIŞ,ZIRT PIRT ADAY OLMUŞ YAHUTTA ADNAN YÜCE GİBİ ÇİFT DİKİŞ HAREKET ETMİŞ BİR İNSAN DEYİLİM Kİ.O YÜZDEN BENİ LİSTEYE AHMET YAZDI,BEN ONUN DELEGESİYİM,O NE DERSE BEN ORAYA OY VERİRİM.BURASI CHP VE ÖYLE BİR DAYATMA,ÖYLE ANTİDEMOKRATİK BİR ŞEY BİR DÜŞÜNCE OLMAZ.SEÇİLEN İL DELEGELERİ KİMSEDEN EMİR ALMAZ,DİREKTİF ALMAZ KOMUTA ALMAZ,ÖZGÜR,DEMOKRAT İRADESİYLE OY KULLANIR.
  MESELA SEN CHP ANALİZİ YAPARKEN CHP Yİ HİÇ TANIMIYORSUN.
  BEN HASANIN LİSTESİNE,HÜSEYİNİN LİSTESİNE OY KATMAK,GÜÇ VERMEK İÇİN O LİSTEYE SEÇİM KAZANRDIRMAK İÇİN GİRDİM,KİMSEDEN EMİR ALMAK İÇİN DEYİL TAMAMMI.
  ÖNCE BU GERÇEYİ İÇİNE SİNDİR YOL ARKADAŞIM.

 • Avatar
  önemli degil
  11 Ocak 2020 21:16

  termik santral denilen sistem komur yakarak buhar elde eder ve bu buhar türbinlerde elektrik enerjisine cevrilir. catalagzindaki sistemin aynisi kardemirde bulunmaktadir. burada komur yakildigi icin bol miktarda karbondioksit ve karbonmonoksit adli gazlar cikmakta. hava kiriliginede sebep olan bu gazlardir. ama bildigim kadariyle marzincde komur yakma islemi yoktur.

 • Avatar
  Chp
  12 Ocak 2020 21:01

  Chp adına yorum yapan kardeş belliki sen secilmeyen listede sevilmeyen insanlarla Hareket Ediyor.
  Seçilen listeyi bölmek için ben kimseden emir almam diye damardan giriyorsunuz.
  Tâbi kimseden emir almayız hemide bizi kendi listesine layık görmeyip Delege secilince peşimizde kosanlardan hiç emir almayız.
  Komik olma

Bir Yorum Yazın