Her Telden (11.Mayıs.2018)

 • Yazının Tarihi: 10 Mayıs 2018
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 843 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

OTOMOBİL FABRİKASI İÇİN SON VİRAJLAR DÖNÜLÜRKEN,KARABÜK BU ANLAMDA “DERİN BİR SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ..”,HİÇ SESİ ÇIKMIYOR..
Karabük bir aralar İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ Bölgesi ve KARDEMİR ÜRÜNLERİ ile hemen hergün OTOMOBİL FABRİKASI veya OTOMOBİL ile ilgili haberlerle dolup taşıyordu.
KAMUOYU,ADETA,BU HEDEFE KİLİTLENMİŞ GÖRÜNÜYORDU.
Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR hergün açıklamalar yapıyor ve gerek OTOMOBİL Fabrikası,gerekse İSMETPAŞA ORGANİZE SANAYİ Bölgesi ile ilgili bilgiler veriyordu.
Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın TUNCAY ÖZCAN kapı/kapı dolaşıyor ve BU KONULAR ile ilgili çalışmalar yapıyordu,bilgi paylaşıyordu,basına açıklamalar yapıyordu.
KARABÜK DERİN BİR SESSİZLİĞE GÖMÜLDÜ..
Kaldı ki,özellikle OTOMOBİL FABRİKASI/SEKTÖRÜ ile ilgili,artık,ÜLKEMİZ SON VİRAJA giriyor,Bilim/Sanayi/Teknoloji Bakanı bu konuda açıklama yapıyor BABAYİĞİTLER konusunu Kamuoyu ile paylaşıyor.
BİRÇOK İL İSMİ PAYLAŞILIYOR..
NE YAZIK Kİ BU İLLER ARASINDA KARABÜK YOK..
Karabük YATIRIM/YATIRIMCI anlamında derin bir sessizliğe büründü..
İNŞAALLAH SONUMUZ HAYIRLI OLUR..!!

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE “KARDEMİR İLE KARABÜKSPOR BAĞININ KOPACAĞINA İLİŞKİN..” BAZI ÇITLATMALARDA BULUNMUŞTUK,HATIRLAYIN
Geçtiğimiz günlerde KARDEMİR ile KARABÜKSPOR arasında bulunan bağın kopacağına ilişkin bazı çıtlatmalarda bulunmuştuk,buna ilişkin gelişmeler adım/adım geliyor,yaşanıyor..
Artık FORMALARDA KARDEMİR ADI OLMAYACAK..
32 MİLYON LİRALIK REKLAM GİDERİ TAMAM..
Peki KARABÜKSPOR’U BU HALE KİM/KİMLER DÜŞÜRDÜ..?
Olayı Sayın ŞEFİK DİZDAR’IN BAŞKANLIĞININ engellemesi döneminden ele almak gerek,Sayın ŞEFİK DİZDAR o zaman Başkan olmayı kabul etmişti ve bu KULÜP KURUMSAL BİR YAPI kazanacaktı,ENGEL OLDULAR..!!
Taaa..!! oralardan ele almak gerek..
HİKMET FERİDUN TANKUT’UN Başkanlığa gelmesine engel olmak için,ne mücadele vermiştik,Ovacık’ta Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’E DE bu konuda bir şeyler anlatmaya çalıştık ancak olmadı..
KARABÜKSPOR BU HALE NASIL DÜŞTÜ,NASIL DÜŞÜRÜLDÜ..
YAZIK OLDU KARABÜKSPOR’A,buyurun Yönetin bakalım..

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYI VE ESKİ BAKAN YARDIMCISI SAYIN MEHMET CEYLAN “İSTİHDAM AĞIRLIKLI ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR…”
KALKINMA ve ÇEVRE/ŞEHİRCİLİK Eski Bakan Yardımcısı,AK Parti Karabük Milletvekili Sayın MEHMET CEYLAN dün Gazetemiz Bürosuna bir nezaket ziyaretinde bulundu ve geleceğe yönelik düşündüklerini özetledi..
Sayın MEHMET CEYLAN Bakan Yardımcılıkları döneminde ve özellikle Karabük Belediyelerine çok ciddi desteklerin verildiğini söyleyerek,örnek olarak 17 tane araç tahsis edilmiştir,çeşitli fasıllar kullanılarak ödenekler gönderilmiştir,şeklinde bilgiler verdi.
Bu arada İL ÖZEL İDARESİ’NE verilen araçlar ile konteynırlar ile köylerin çöp sorununa bile el atıldığına işaret eden Sayın MEHMET CEYLAN,bu arada BAYIR MAHALLE AĞIZ/DİŞ MERKEZİ yanına çok gelişmiş bir SEMT POLİKLİNİĞİ için girişim yapacağına da dikkat çekti.
İSMETPAŞA-YENİCE ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ’NİN süratle hayata geçirilmesi gerektiğini anlatan Sayın MEHMET CEYLAN,bunun yanı sıra KARDEMİR’İN mutlaka SAVUNMA SANAYİ ve OTOMOTİV SANAYİ ile birliktelik yapması için elinden gelen her desteği vereceğine işaret etti.
AK Parti Milletvekili Aday/Adayı olarak TEMAYÜL YOKLAMASI’NDAN birinci çıktığına ilişkin Kamuoyuna yansıyan haberler sorulduğunda ise “BU YÖNLÜ HABERLERİ BENDE DUYDUM,HEMŞERİLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM..” gibi bir görüş belirterek,detaylı bilgi vermedi..
MÜLAKAT SINAVI ile ilgili olarak “DAHA ÖNCE BİRLİKTE TBMM ÇATISI ALTINDA BULUNDUĞUMUZ MİLLETVEKİLLERİ İLE GÖRÜŞTÜK,GAYET OLUMLU BİR ATMOSFER VARDI..” şeklinde cevaplar verdi.
Sayın MEHMET CEYLAN dolu/dolu biçimde geliyor..

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYI SAYIN MEHMET CEYLAN BİR SORU ÜZERİNE “Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN BİZİM PARTİ BÜYÜĞÜMÜZDÜR”
Dün Gazetemiz Bürosuna bir nezaket ziyaretinde bulunun AK Parti Milletvekili Aday/Adayı Sayın MEHMET CEYLAN,bulunanlardan gelen bir soru üzerine “Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN BİZİM PARTİ BÜYÜĞÜMÜZDÜR.BU ANLAMDA HEPİMİZ ÜZERİNDE EMEĞİ,KATKISI VARDIR..” anlamında sözler etti.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN, yeniden, Milletvekilliği için başvuru yapmayışını değerlendiren Sayın MEHMET CEYLAN,kendisine yakışanı yapmış diyerek “EĞER GENEL MERKEZ DENEYİMLERİNDEN,BİRİKİMLERİNDEN YARARLANMAK İSTERSE,BAŞVURU YAPMASINA ELBET GEREK YOK..” gibi bir dizi olumlu ifadeler kullandı.
KALKINMA ve ÇEVRE/ŞEHİRCİLİK Eski Bakan Yardımcısı Sayın MEHMET CEYLAN en büyük hayalleri arasında ARAÇ ÇAYI düzenlemesi olduğuna işaret ederek “EĞER BU DÖNEM MİLLETVEKİLLİĞİ NASİP OLURSA BUNU MUTLAKA GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN UĞRAŞACAĞIM..” ifadelerini kullandı..
ARAÇ ÇAYI Düzenlemesinin Karabük’e çok değişik bir hava katacağına işaret eden Sayın MEHMET CEYLAN,bunun gerçekleşmesi için her çaba verilecektir ve mutlaka gerçekleştirilecektir anlamında da ifadeler kullandı..
Bu arada,Büromuzda ki sohbete katılanlardan birisi “AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ LİSTESİ NASIL GERÇEKLEŞİR..” diye sordu ve Sayın MEHMET CEYLAN bu soruya “İNANIN BİR FİKRİM YOK.MEVCUT MİLLETVEKİLLERİMİZ ÇOK KALİTELİ İSİMLER,ADAY/ADAYLARIMIZ GERÇEKTEN ÇOK DEĞERLİ İSİMLER.NASIL BİR LİSTE YAPILIRSA/YAPILSIN,BİZE DÜŞEN CUMHURBAŞKANIMIZIN VE MİLLETVEKİLİ LİSTEMİZİN SEÇİLMESİ İÇİN ÇALIŞMAK VE EN YÜKSEK OYU ALMAKTIR..” şeklinde de cevaplar verdi.
Sayın MEHMET CEYLAN,sanki ADAYLIĞI garantilemiş gibi.

MHP’Lİ BİR KARDEŞİMİZ “BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ,CİN GİBİ ADAM,BU SEÇİM SİSTEMİ İLE DURUMU GÖRDÜ ADAY OLMADI..”
Dün MHP’Lİ bir kardeşimizle uzunca süre sohbet ettik,İTTİFAKLI SEÇİM SİSTEMİNDEN konuştuk ve “BU SEÇİM SİSTEMİ İLE CHP-İYİ PARTİ-SP ve DP İTTİFAKI TBMM’DE ÇOĞUNLUĞU ALABİLİR..” dedi.
BİR ADIM ÖTEYE ATTI ve “MHP GRUP KURAMAYABİLİR..” dedi.
Sonra da “BAK ABİ BUNLARI SÖYLERKEN,HA VALLAHİ,HA BİLLAHİ MHP AÇISINDAN İÇİM KAN AĞLAYARAK SÖYLÜYORUM..” falan dedi,işi bir adım öteye götürdü ve “Sayın RAFET VERGİLİ CİN GİBİ ADAM.BU SEÇİM SİSTEMİYLE KARABÜK’TE MHP’NİN ŞANSINI GÖRDÜ ADAY OLMADI..” dedi.
Sayın RAFET VERGİLİ’NİN Milletvekili Adayı olması halinde OYLARIN ÇOK YÜKSELECEĞİNİ falan söyledik,ancak,ikna olmadı ve “CUMHUR İTTİFAKI 120 BİN OY MU ALACAK.ÖTEKİ MİLLET İTTİFAKI 40 BİN OYUN ALTINDA MI KALACAK.BU SONUÇ BEKLENİR Mİ..?” diye sordu.
“VALLAHİ/BİLLAHİ Sayın RAFET VERGİLİ,OLAYI KESTİRDİ,MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYI OLMADI.CİN GİBİ ADAM..” dedi tekrar,bizde kendisine sorduk “PEKİ SEÇİMLERDE NE YAPACAKSINIZ..?” diye..
“ELBET ÇALIŞACAĞIZ.GECE/GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞACAĞIZ..” dedi ve “MİLLETVEKİLİ ÇIKARMA ŞANSIMIZ AZ DİYE,YAN GELİP YATACAK DEĞİLİZ ELBET..” dedi..
“ANCAK,AK PARTİ’DE CİDDİ BİR EROZYON VAR GİBİ GÖRÜNÜYOR..” dedi.
“PİYASALAR,GEÇİM SIKINTISI AK PARTİYE ÇOK KÖTÜ VURUYOR..” dedi.

24 HAZİRAN GENEL SEÇİMİ İÇİN,ÇOK GENİŞ BİR ÇEVRE AK PARTİ 2,MUHALEFET İTTİFAKI 1 MİLLETVEKİLİ ÇIKARTACAK GÖRÜŞÜNÜ SÖYLÜYOR
24 Haziran Genel Seçimi için,KARABÜK ÖZELİNDE,çok geniş bir çevre CUMHUR İTTİFAKI,yani, AK Parti 2,buna karşılık “MİLLET İTTİFAKI..” olarak seçime giren Partilerin 1 Milletvekili çıkartacağı yolunda analiz yapıyor.
ÇIKACAK O 1 MİLLETVEKİLİ HANGİ PARTİDEN OLUR..
CHP’DEN olabilir,İYİ Partiden olabilir,SAADET Partisinden olabilir,DEMOKRAT Partisinden olabilir,zira MİLLET İTTİFAKINI bu Partiler kurdu ve 1 Milletvekili bu Partilerden çıkabilir/çıkabilirmiş.
BU GÖRÜŞÜN BİR ADIM ÖTESİ,DAHA DA ENTERESAN..
Deniliyor ki “MİLLET İTTİFAKI..”,yani CHP-iyi Parti-SAADET Partisi-DEMOKRAT Parti,TBMM’DE ÇOĞUNLUĞU SAĞLAYABİLİR,o zaman neler olur neler,Cumhurbaşkanı bir Partiden,TBMM bir başka Partiler grubundan olarsa,BİR DÜŞÜNÜN neler yaşanır.
O nedenle deniliyor ki “KASIM AYINDA YENİ ve İTTİFAKSIZ BİR ERKEN GENEL SEÇİM YAPILMASI BÜYÜK İHTİMAL..” bunu dile getiren geniş bir çevre var..
BÖYLE BİR GELİŞME OLABİLİR Mİ ACABA..?

AK PARTİ,MİLLETVEKİLİ LİSTE SIRALAMASINI BELİRLEMEK AMACI İLE TEMAYÜL YOKLAMASINDAN SONRA,İKİNCİ AŞAMA SINAVLARA GEÇTİ..
AK Parti Milletvekili liste sıralamasını belirlemek üzere,önce TEMAYÜL YOKLAMASI yaptı ve Karabük’te kullanılan oylar ÇUVALLARA DOLDURULDU.Ankara Genel Merkeze götürüldü.
O OYLAR,ANKARA’DA DİKKATE ALINIYOR MU ACABA..?
Kimi ALINIYOR görüşünde,kimileri ise O BİR GAZ ALMA OPERASYONU diyerek TEMAYÜL YOKLAMASI sonuçlarının hiç mi hiç dikkate alınmadığı kanaatinde.
HER NEYSE ARTIK,ŞİMDİ İKİNCİ AŞAMA SINAVA GEÇİLDİ..
AK Parti GENEL Başkanlığında Aday/Adayları bir Salonda toplanmışlar,daha sona 10 Kişilik Gruplar halinde MÜLAKET SINAVI yapılacak Salonu getirilmişler ve TEK/TEK SINAV yapılmış.
NEDEN ADAY/ADAYI OLDU,neden AK Partiyi seçtik gibi ortak sorular,daha sonra genel anlamda sorular sorulurmuş kendilerine,MÜLAKATI Yapan isimlerin içinde PROF.DR.BURHAN KUZU dahil, 4-5 kişilik bir heyet bu işi gerçekleştirmiş.
Şimdi çıkacak 3 vekilin 3 katı isim,birde Başvuru yapan Milletvekili Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL,Genel Başkan Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN huzurunda bir SINAVDAN daha geçirilecek,sonra LİSTE BELİRLENECEK..
Sizce AK PARTİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ NASIL OLABİLİR,..?

TBMM’DE MİLLET İTTİFAKI ÇOĞUNLUK SAĞLARSA,BU HÜKÜMET KURULUŞUNU ETKİLEMEZ, ANCAK,KOMİSYON ÇALIŞMALARI ETKİLENİR..
24 Haziran günü SANDIK BAŞINDA,kime oy vereceğiz İKİ BÜYÜK İTTİFAK var,birisinde AK Parti-MHP direkt bulunuyor BBP ise bu ittifaka destek veriyor ve CUMHUR İTTİFAKI oluşuyor.
Öte yanda CHP-İYİ PARTİ-SAADET PARTİSİ-DEMOKRAT PARTİ var ve bunlarda kendilerinin kurduğu ittifaka “MİLLET İTTİFAKI..” diyorlar,bir de ittifaksız Seçime giren HDP ara.
Diyelim ki CUMHURBAŞKANLIĞI Görevine Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN seçildi,TBMM ise çoğunluğu “MİLLET İTTİFAKI..” sağladı ilaveten HDP Meclise girdi..
BU DURUMDA NE OLUR..
Veya CUMHURBAŞKANLIĞI Görevine Sayın MUHARREM İNCE VEYA Sayın MERAL AKŞENER veya Sayın TEMEL KARAMOLLAOĞLU seçildi TBMM ise “CUMHUR İTTİFAKININ..” çoğunluğunda oluştu..
O ZAMAN NE OLUR,LÜTFEN BİR DÜŞÜNÜN,Hükümet kuruluşu etkilenmez.
Ancak,TBMM OLUŞAN KOMİSYONLAR,RAKİP PARTİLERİN elinde olur..

KARDEMİR TEKNOLOJİ VE EMLAK VAKFI,YENİŞEHİR BÖLGESİ’NE ELDEN GEÇİRECEK VE ÖZELLİKLE “ÖZEL MESLEK OKULU..” ÇOK/ÇOK ÖNEMLİ..
KARDEMİR bünyesinde TEKNOLOJİ ve EMLAK VAKFI adı altında yeni bir Kurul oluşturuldu,bu Vakıf kanalı ile YENİŞEHİR BÖLGESİ ele alındı ve bakımsızlık/pejmurdelik giderilecek.
VATAN HASTANESİ olarak kullanılan bina yıkıldı,oraya aynı kat,aynı metrekare üzerine yeni bir bina yapılacak,çok şık bir mimari ile yapılacak bu binada ÖZEL MESLEK OKULU kurulacak.
FEN LİSESİ tedrisatında ÖZEL MESLEK OKULU bir yandan mesleki bilgiler verirken,öte yandan da genel dersler verilecek ve çocuklar isterse hemen iş hayatına atılabilecekler veya ÜNİVERSİTEYE devam edebilecekler..
MÜHENDİSLER Kulübü MÜZE ve KÜTÜPHANE olarak değerlendirilecek..
YENİŞEHİR SİNEMASI çağdaş çizgilerle,geleneksel halini koruyacak..
Çok/çok büyük güzellikle bu VAKIF KANALI ile hayata geçirilecek..

Bu yazıya 7 Yorum Yapıldı.

 • feridun tankut-yolbulanlar
  12 Mayıs 2018 11:08

  Evet Ahmet abi Feridun tankut-Yolbulanlar ortaklığı KARABÜKSPORU batırdı bitirdi.Eserleriyle övünsünler bu ekibin bir araya gelmesinde Siyasetçilerin rolü çok dediyin gibi Şefik Dizdarın başkanlını kim engelledi bunu Karabükte herkes biliyor kim engelledi sonra Yolunubulan grubu geldi Kuca transferiyle çöküş başladı.Hani nerde o yırdık pantolunlu aşçı Koca ustayı beyenmeyip istanbuldan ustalar getirten,aşçıyı çimciyi işten atıp bişeyler yaptını sanan Murat efendi Kuca denilen adamı o tıransefer etmedimi.Hakan ayvaz denilen adam bi konuşsa neler anlatır.Gerçi nuran ozan filanda çok şeyler bilirlerde.Allah KARABÜKSPORU BU HALE düşürenleri ulu dergahında affetmez bunu bilirim bunu söylerim.Allahta af etmez Türk Adaletide affetmez.

 • Anatomi
  12 Mayıs 2018 11:47

  Ey gidi celik is sendikasi zamaninda karabukun insaasinda buyuk rol oynardin simdi yonetimi ele geciren beceriksizler yuzunden yikiminda.bugunki genel baskanindan genel merkezine subesindeki mustafa karayellere kadar kimlere kaldin.bir karabuk markasi olan celik isin acilen gercek sendikacilara ve sehire yön veren bir kurum olmasina ihtiyaci var.karabukspor eriyor

 • Çelik işçisi utanıyor
  12 Mayıs 2018 21:25

  Anatomi arkadaş yaralarımızı deşme sizden rica ediyorum kiimlere kaldı çelik iş sendikası kimlere işçi kimlere kaldı ispiyoncu sendikacı olurmu ya işverene şikayet eden sendikacı aciz Mustafa karayel sendende sendikacı oldu ya ne diyelim genel başkan sen körmüsün saf mısın yoksa sende bir sıkıntımı var sen görmezssen duymazsan sana bir gün duyururlar gördürürler cengiz gülü nasıl yediyseniz sıra sizede pek yakında gelir bu kafayla Karabükte ne şube var ne temsilci var hepside birbirine soy sülale saydırıyor

 • Çelik iş karabük
  13 Mayıs 2018 03:17

  Selamünaleyküm çalışma arkadaşlarım ve çelik iş sendikasına gönül veren çalışan emekli olan esnafı stk temsilcileri KARDEMİR YÖNETİMİ ARTIK ZAMAN GELDİ DUR DEME ZAMANI GELDİ çelik iş sendikası bu kadar saf bir genel başkan görmedi Karabük işçisini Kandırdığını sanan bir genel başkan çalışanlar gerçekten sana arkandan gülüyor Karabükte bir kaç tane avare ekip yapmışsın o ekibinde ne olduğunu Karabük ve biz çalışanlar ne olduğunu biliyoruz yerel basında okuduk yakında savcılarımız el atar bu işlere bu çelik iş Karabükün sendikası bu Karabükün dengeleri vardır senin gücün bu dengeleri değiştirmeye gücün yetmez sen yetti sanarsın ama emin olun bir gün sana bu dengeler yol su elektrik olarak kısa zamanda geri dönüş olur hadi bakalım bizim yunus sanada kolay gele yanlış insanlara sarılmaya devam ÇAKMA AKP li M. KARASEL ve çakma AKP li. Ve KELTEPELİLERE KÜFÜR EDEN SENDİKACI KARSTAN gelip kardemir de ahkam kesen sendikacı sizi kardemir çalışanlarına sevmiyor Karabük halkıda sevmiyor

 • Karabük lü
  15 Mayıs 2018 16:15

  Vah çelik iş vah çelik iş babalarımız ağabeylerimiz kurdu şimdi çakma akpartililerle sakallıların eline düştü ey kayserili genel başkan işçiyi dinle pişman olursun karayel için sakallı için komik hala düşme daha fazla işçi herşeyin farkında bitek sen değilsin galiba sendikayı babadan kalma işyerin gibi yöneyemezzin bu sendika karabükün kars lılarla kimsenin istemediği çakma akpartililerle kendini kandırma

 • Emekçi
  15 Mayıs 2018 16:22

  Celikisin genel baskanu karabuk subesindeki karslıyla karayel senin arkanda durmaz zamanında yanındakileri onundekileri arkasındakileri hep sattılar bş arastır

 • çalışan
  16 Mayıs 2018 00:18

  Anatomi,çelik işçisi utanıyor,çelik iş karabük,karabük lü,emekçi isimli yorum yazan arkadaşlar ne yaptınız bi araya gelerek mi yazdınız yorumlarınızı yada talimatı aldığınız kişi aynı olsa gerek gerçi kendini saklayamayacak kadar iri bir arkadaş onuda tahmin etmek çok zor olmasa gerek.Sizin derdiniz çelik iş değil,kardemir değil,karabük değil varsa yoksa şahsi hesap,çıkar meselesi galiba ama kendinizi çok belli ediyosunuz,çözümünüz hep bozma odaklı,sizin memnun olmadığınız arkadaşlara seçildikleri ilk günlerdeki hayırlı olsun ziyaretlerini gözümün önüne getirdiğimde çokta sevildikleri ve takdir gördüklerini düşünüyorum,köstek olmayın destek olun,çalışanların gelir düzeyi ve birliktelikleri gayet iyi ve daha iyi olacak hemde sizin hep eleştirdiğiniz bu yöneticilerle bu olacak,sizler amacınıza ulaşamayacak,ürettiğiniz yalanlarla baş başa kalacaksınız.

Bir Yorum Yazın