Her Telden (11.Nisan.2018)

 • Yazının Tarihi: 10 Nisan 2018
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 705 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

KARABÜK VALİSİ SAYIN KEMAL ÇEBER ; “KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI İLE,HAZIRLADIĞIMIZ 15 PROJE HAKKINDA GÖRÜŞME YAPACAĞIZ..”
Geçtiğimiz gün,ESNAF GÜNLERİ Çarşısının açılışında,kısa bir görüşme yaptığımız,Karabük Valisi Sayın KEMAL ÇEBER,çok önemli bir gelişmeden söz etti.
“MUTULLAH AMCANIN,KARDEMİR’DE YAPILACAK CENAZE TÖRENİNDEN SONRA,SÜRATLE ANKARA’YA GİTMEK DURUMUNDAYIM.DAHA ÖNCESİNDEN ALINMIŞ RANDEVUYA ANCAK YETİŞİRİM..” gibi bir açıklama yaptı Vali Sayın KEMAL ÇEBER..
Kültür ve Turizm Bakanı/Bakanlığı ile randevu alınmış,hazırlanan 15 Projenin sunumu yapılacakmış ve gerekli destekler istenecekmiş,Vali Sayın ÇEBER bunları anlattı.
Daha sonra da “HAZIRLANAN BU 15 PROJE HAKKINDA,ELBET BASINA VE BU KANALLA KARABÜK SAKİNLERİNE GEREKEN BİLGİLERİ VERECEĞİZ .ANKARA TEMASLARIMIZDAN ALACAĞIMIZ SONUCA GÖRE BİLGİLENDİRME YAPACAĞIZ..” gibi bilgilerde verdi Sayın Vali.
Projeler hakkında herhangi bir açıklama yapmadı anlayacağınız.
Ankara temaslarının sonuçlarına göre açıklamalar yapacağını söyledi..
Bu arada Karabük Belediyesi tarafından açılan ESNAF GÜNLERİ Çarşısına hayli büyük ilgi vardı ve Vali Sayın KEMAL ÇEBER,orada bulunan tüm işyerlerini tek/tek dolaştı,Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ ile birlikte “HAYIRLI İŞLER..” dileklerini aktardılar..
ESNAF GÜNLERİ ÇARŞISI GERÇEKTEN MÜKEMMEL DÜZENLENMİŞ..

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ ; “ESNAF ÇARŞISI ÇOK BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR.İŞYERİ SAHİPLERİ VE HALKIMIZ MEMNUN..”
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,yeni açılan, ESNAF GÜNLERİ ÇARŞISI açılışında Vali Sayın KEMAL ÇEBER,Birçok Daire Müdürü ile birlikte İŞYERİ SAHİPLERİNİ tek/tek ziyaret ederek “HAYIRLI İŞLER..” dediler..
Sayın VERGİLİ geniş katılımı görünce,oldukça memnun bir tavır sergiledi ve “ÖNÜMÜZDE Kİ BAZI AKŞAMLAR,BURADA BİRKAÇ ETKİNLİK DÜZENLEYECEĞİZ.KARABÜK YAŞAYANLARI BU ETKİNLİKLERDEN MEMNUN OLACAKLARDIR UMUDUNDAYIM..” gibi mesajlar verdi.
Düzenleme gerçekten mükemmel yapılmış..
Derli/toplu ve öyle işporta havasında değil..
Karabük Esnaf Mallarını getirmişler ve oldukça ucuz fiyatlarla satışa sunmuşlar,birkaç kez daha yazdık ESNAF GÜNLERİ ÇARŞISI,adeta bir OUTLET ÇARŞISI havasında..
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,halka yaklaşmasını çok iyi biliyor,halkın nelerden hoşlanacağını çok/çok iyi biliyor ve emin olun YÜZLERCE KİLOMETRE ASFALT YAPSANIZ vatandaşı bu kadar etkileme şansınız olmaz,doğrusu biz katılanlardan bu izlenimi aldık.
Çok/çok güzel bir düzenleme ve çok kalabalık bir katılımla açıldı..
Şimdi VATANDAŞA CAZİP GELECEK BİRKAÇ ETKİNLİK yapılacak..

AK PARTİ İL VE MERKEZ İLÇE TEŞKİLATLARI,AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLLERİ SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN,SAYIN BURHANETTİN UYSAL..
Uzun süredir yazıyoruz,Sağlık sorunları noktasında en gerçekçi çözümün KARABÜK’E YENİ BİR DEVLET HASTANESİ YAPILMASINDAN geçeceği konusunu hatırlatmaya gayret ediyoruz.
TEK ŞİRİNEVLER HASTANESİ,gerek yatak kapasitesi olarak,gerek hekim sayısı,tıbbi personel,idari personel sayısı olarak “KARABÜK’ÜN GEÇMİŞİNDE HİZMET VEREN HASTANELERDEN KAT/KAT FAZLA OLSA BİLE..” yarattığı psikolojik hava nedeni ile halkı tatmin etmekten çok uzak oluyor..
BU DURUMU BEŞBİNEVLER SAKİNLERİNE NASIL ANLATIRSINIZ Kİ..?
BU DURUMU NAMIK KEMAL-ATATÜRK-YENİ MAHALLE-KARTALTEPE-BAYIR MAHALLE sakinlerine nasıl anlatırsınız ki,bu durumu ŞİRİNEVLER –ADA TEPE-ESENTEPE sakinleri belki anlayabilir..
KARABÜK’E BİR DEVLET HASTANESİ YAPILMASI ŞART..
AK Parti İL ve MERKEZ İLÇE TEŞKİLATLARI bu konuyu iyice düşünsünler..
AK Parti Karabük Milletvekilleri Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,Sayın BURHANETTİN UYSAL bu konu üzerinde ciddi biçimde dururlarsa çok/çok yerinde bir tutum/tavır sergilemiş olurlar..
TEK HASTANE,kapasitesine bakılmadan,TEPKİ ALIYOR..
En küçük bir konu bile büyütülüyor,sorun yapılıyor..

KARABÜK BELEDİYESİ ESKİ BİNASININ,KARABÜK BELEDİYESİ TARAFINDAN ÖNÜ KAZILMIŞ, ELEKTRİKLERİ KESİLMİŞ,KİRACILAR TEPKİLİ/ ÜZGÜN..
Karabük Belediyesi eski Binası’nın birçok kiracısı,daha önce verdikleri söylenen “ŞU TARİHTE BURALARI BOŞALTIRIZ..” gibi bir sözü tutmamış ve işyerlerini boşaltmamışlar.
BELEDİYE YETKİLİLERİ BÖYLE BİR İFADEDE BULUNUYORLAR..
Hatta “KİRACILAR BÖYLE YAPINCA..” diyerek elektriklerin kesildiğini,bu yaptırımda yetmeyince İŞYERLERİNİN ÖNÜNÜ KAZMAK,ORALARA KUM YIĞIMAK zorunda kaldıklarını söyleyen Belediye ilgilileri var.
Buna karşılık,oralarda işyeri olan ESNAFLAR hayli tepkililer ve “KARABÜK BELEDİYESİ’NİN BU TAVRI HİÇ Mİ HİÇ HOŞ OLMADI.ESNAF BUNU HAK ETMEMİŞTİ..” gibi yaklaşım gösteriyorlar..
Karabük Belediyesi,eski Belediye Binasında bulunan kiracıları çıkmakta nazlanınca,önce elektriklerini kesmiş,daha sonra dükkanların önünü kazmış,yer/yer kum yığmış..
Orada bulunan esnaflar çok/çok tepkili..

RAHMETLİ MUTULLAH YOLBULAN’IN CENAZE NAMAZINDA AĞLAYAN BİR KARDEMİR İŞÇİSİ “MAAŞ ALAMADIĞIMIZ GÜNLERİ UNUTMADIK..”
KARDEMİR ve KARABÜK konusunda unutulmaz hizmetleri ile KARABÜK TARİHİNE altın harflerle yazılan Rahmetli MUTULLAH YOLBULAN’IN cenaze töreninde,gözü yaşlı bir KARDEMİR işçisi dikkatimizi çekti.
“ABİ BEN MAAŞ ALAMADIĞIMIZ GÜNLERİ UNUTMADIM.İŞÇİ OLARAK BENİM KENDİSİNE HİÇBİR HAKKIM GEÇMEDİ,AMA,KENDİSİNİN BANA O ANLAMDA ÇOK/ÇOK HAKKI GEÇTİ.BENİM KENDİSİNE HAKKIM VARSA HELAL OLSUN,KEŞKE KENDİSİDE BANA HAKKINI HELAL ETMİŞ OLSA..” gibi konuştu.
Gerçekten Rahmetli MUTULLAH YOLBULAN ve Allah kendisine sağlıklı,uzun ömür versin Sayın KAMİL GÜLEÇ çok büyük hizmetler verdiler,çok büyük işlerin altından birlikte çıktılar.
Siz bakmayın daha sonra gelişen olaylara..
KARDEMİR’İ O BİRLİKTELİK AYAĞA ve ATAĞA KALDIRDI..
Karabük yaşayanları bunları UNUTUR MU,kesinlikle unutmaz..

ULU CAMİ AVLUSUNDA,SAYIN MUSTAFA YOLBULAN,SAYIN ŞADİ YOLBULAN İLE KUCAKLAŞTIK,ALLAH BİLİYOR YA,GÖZLERİMİZ DOLDU..
Rahmetli MUTULLAH YOLBULAN’IN Ulu Cami’de ki cenaze namazı öncesinde YOLBULAN AİLESİ’NE başsağlığı dileklerimizi iletmek üzere kuyruğa girdik.
Sayın MUSTAFA YOLBULAN ile Sayın ŞADİ YOLBULAN ile,öylesine duygusal bir kucaklaşmamız oldu ki,onlarında,bizimde gözlerimiz doldu ve uzun yılların dostluğu,komşuluğu bir anda film şeridi gibi gözümüzün önünden geçti.
Rahmetli MUTULLAH YOLBULAN,hemen karşılarında olan, Eniştemiz RAFET SARI’NIN terzi dükkanına Sayın MUSTAFA YOLBULAN’I çırak olarak vermişti.
Sayın MUSTAFA YOLBULAN daha çocuk yaşlarda ve Rahmetli MUTULLAH AMCA,haftalığını eniştemize çaktırmadan verir,Eniştem de Sevgili MUSTAFA YOLBULAN’A kazandığı paraymış gibi öderdi.
O GÜNLERİ HATIRLADIK İYİ Mİ..?
En az 55-60 yıl öncesinin anıları bunlar..
Sayın MUSTAFA YOLBULAN terzi çırağı olarak hayata atıldı desek yeridir,sonra Amerika’da öğrenim yılları falan,anlayacağınız, bu kadar uzun yılların dostluğu bir anda gözümüzün önüne geldi.
Rahmetli MUTULLAH YOLBULAN ile çok uzun yıllar komşuluğumuz olmuştu..
Allah mekanını cennet etsin,geride kalanlara sabırlar ihsan eylesin..

ÖNÜMÜZDE Kİ CUMARTESİ GÜNÜ TÜRKİYE VASKÜLER (KALP/DAMAR CERRAHİ..) DERNEĞİ SAFRANBOLU’DA VE PROF.DR.SAYIN UÇANOK..
Türkiye Vasküler(Kalp/Damar..) Cerrahi Derneği önümüzde ki cumartesi günü Safranbolu Hilton Otel de,BİLİMSEL BİR TOPLANTI yapacak ve bu toplantı oturumlarından birisinde Yöremizin yetiştirdiği Bilim Adamı Prof.Dr.Sayın KEMALETTİN UÇANOK Başkan olarak görev yapacak.
Hilton Otel Salonlarında yapılacak Toplantı oturumlarına çok sayı da KALP/DAMAR Cerrahının katılacağı yolunda bilgiler veriliyor ve bu manada çevre İllerden çok sayıda hekim Safranbolu’da olacaklar.
Tahmin edileceği gibi,böylesine önemli ve bilimsel bir toplantıyı Safranbolu’ya organize etmek noktasında,Prof.Dr.Sayın KEMALETTİN UÇANOK’UN çabaları ve gayreti önemli rol oynamış bulunuyor..
Türkiye Vasküler Cerrahi Derneği’nin,bu tip toplantılarının Bölge/Bölge yapıldığına da dikkat çekilerek,Safranbolu’da yapılması elbet çok önemli bir olay olarak görülüyor.
Önümüzde ki cumartesi günü yapılacak toplantının 4 saat kadar süreceği ve bu zaman zarfından birkaç oturumun gerçekleştirileceği üzerinde de bilgiler veriliyor.
Bu toplantılardan birisine Prof.Dr.Sayın KEMALETTİN UÇANOK’UN Başkanlık edeceğine işaret edilirken,toplantının Safranbolu’da yapılmasını da Sayın UÇANOK’UN organize ettiği üzerinde de bilgiler veriliyor.
TOPLANTI CUMARTESİ GÜNÜ SAFRANBOLU’DA YAPILACAK..

ÇELİK-İŞ SENDİKASI,TÜRK SENDİKAL HAYATINDA ÇOK ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP VE SENDİKA GİTTİKÇE GELİŞİYOR,BÜYÜYOR,SERPİLİYOR..
Çelik-iş Sendikası 2010 yılında,Karabük’te,daha sonra İskenderun’da geçirdiği zor yılları geride bırakarak,önemli bir büyüme ve atılım sürecine girdi,önemli bir gelişme süreci yaşıyor..
Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ’NİN Genel Başkanlığa gelmesinden sonra da,bu büyüme ve gelişme,serpilme dönemi duraklamadı,hatta biraz daha hız kazanarak sürüyor/sürdürülüyor.
Üye sayılarında önemli artışlar görülüyor.
Tabi bu durum ÇELİK-İŞ Sendikası ekonomisine de yansıyor ve ellerinde ki maddi varlıkları YENİ BİNA YAPARAK,YENİ BİNALAR ALARAK değerlendiriyorlar.
Örneğin ÇELİK-İŞ SENDİKASI GENEL MERKEZ Binası yapılıyor ve ANKARA/ÇUKURAMBAR mevkiinde yeni bir GENEL MERKEZ Binası inşaatı başlatılıyor.
KARABÜK ŞUBESİ İÇİN,YENİ BİR BİNA YAPILACAK..
Bu arada ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ,Sendika Kurullarının birlik,beraberlik,dayanışma içinde olduğuna hemen her aşamada dikkat çekiyor,bundan duyduğu memnuniyeti dile getiriyor.
ÇELİK-İŞ SENDİKASI dışarıdan gelen olumsuz etkilere kendini kapatmış.
Geleceğe güvenle bakmak için olağanüstü çaba gösteriyorlar..

“CUMHUR İTTİFAKI..” YEREL SEÇİMLER İÇİN “FORMÜL BULACAK MI..?”,YOKSA AK PARTİ AYRI,MHP AYRI ADAYLARLA MI SEÇİME GİRECEK..?
AK Parti ile MHP arasında kurulduğu bilinen,açıklanan “CUMHUR İTTİFAKI..” önümüzde ki YEREL SEÇİMLER DE geçerli olacak mı,olmayacağı yolunda söylentiler var.
O ZAMAN AK PARTİ AYRI,MHP AYRI ADAYLARLA/LİSTELERLE SEÇİME GİRECEK.
Böyle bir durum CUMHUR İTTİFAKINA zarar verir mi/vermez mi..?
Vereceği kesin elbet.
Peki nasıl bir formülle bu işin üstesinden gelecekler acaba,TEK ADAY ÜZERİNDE yapılacak bir birleşme,HER İKİ PARTİNİN DE oy oranını aynen sandığa zor yansıtır.
YEREL SEÇİMLERE ZAMAN GİTTİKÇE AZALIYOR..
Nasıl bir formül üzerinde uzlaşılacak veya her Parti ayrı mı girecek..
İL GENEL ve BELEDİYE MECLİSLERİ NASIL OLACAK..?

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • Proje
  11 Nisan 2018 10:49

  İnşallah dediğiniz gibi karabük halkının istediği gibi bir devlet hastanesi yapılırda bu işkence son bulur hastaneye gidenin psikolıjisi bozularak çıkıyo

 • Belediye Başkanı AK Partiden
  11 Nisan 2018 12:57

  Ahmet bey kimse umutlanmasın senin o halka yaklaşmasını çok iyi biliyor dediyin Rafet Vergilide umutlanmasın.Gelsin Belediye kiracılarının vereceyi oyları bi öğrensin.Yüzde 90 ımız Rafet vergiliye oy vermişti.Şindi yüzde sıfır oy alır bizi kimse yabana atmasın eyer aday olursa onunla hesaplaşırız.Yüreyi yetip aday olursa görüşücez dükkan önleri nasıl kazılıyormuş.Gerçi sende yazında ondan yana yontmuşsun ama olsun.

Bir Yorum Yazın