Her Telden (12 Ekim 2020)

 • Yazının Tarihi: 12 Ekim 2020
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 595 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

KARABÜK BELEDİYE MECLİSİ,BELEDİYE BAŞKANI Sayın RAFET VERGİLİ,MECLİS ÜYELERİ Sayın ŞAHİN KARATAŞ ve Sayın MUZAFFER ATILKAN..
Karabük Belediye Meclisi’nde biliyorsunuz AK Parti Grubu çoğunlukta,son yapılan toplantı da KARTALTEPE NOKTASINDA bir konu “SON DAKİKA..” itibarı ile Belediye Meclisine getirilmiş.
AK Parti Belediye Meclis Grubu “BU ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE.DAHA ÖNCESİNDEN HABER VERİLMİŞ OLSAYDI.ÜZERİNDE CİDDİ BİR GÖRÜŞ HAZIRLIĞI YAPARDIK..” diyerek getirilen öneriye hayır oyu vermişler.
Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ bu duruma hayli sinirlenmiş ve şimdiye kadar Belediye Meclisi’nde alınan kararların uyumlu biçimde geçtiğini de öne sürerek,AK Parti Belediye Meclis Üyelerini hedef alan açıklamalar yaptı/yapıyor.
AK Parti TÜZEL KİŞİLİĞİ veya KURUMSAL YAPISI itibarı ile herhangi bir cevap verilmedi Sayın RAFET VERGİLİ’YE,yalnızca Belediye Meclis Üyesi Sayın MUZAFFER ATILKAN kendi facebook hesabından bir açıklama yapmış..
Sayın MUZAFFER ATILKAN,daha önce YAĞMUR SUYU Projesi nedeni ile Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’YE destek veren açıklamalarda da bulunmuştu,bu kez yine barışçı,gerginlikten uzak,karşılıklı olarak insanların bir/birlerini dinleyerek hareket etmesi gerektiği üzerinde durmuş.
Öte yandan İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Sayın ŞAHİN KARATAŞ,yine kendi facebook sayfasından ŞİMDİYE KADAR KULLANDIĞI OYLARIN hesabını herkese verebileceğini açıklayarak “ÖNCELİĞİMİZ KARABÜK’ÜN ÇIKARLARIDIR..” mesajını veriyor.
KARABÜK BELEDİYE MECLİSİ,bu dönem hayli hareketli toplantılar yapıyor.

AK PARTİ,ÖRNEĞİN SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI Sayın ELİF KÖSE SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA HEMEN KARŞI AÇIKLAMA YAPIYOR DA..!!
Geçtiğimiz günlerde,Gazetemiz Her Telden Köşesine yorum yollayan bir Okurumuz “AK PARTİ SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI MİMAR Sayın ELİF KÖSE’YE KARŞI CEVAPLAR VERİYOR.KARABÜK’TE İSE SESLERİ ÇIKMIYOR..” anlamında bir mesaj yazmış.
O mesajında AK Parti Tüzel kişiliği adına yapılan bir açıklama olmadığından söz etmiş,yalnızca, Belediye Meclis Üyesi Sayın MUZAFFER ATILKAN Facebook hesabından bir açıklama yapmış gibi ifadeler kullanmış.
BUNUN NEDENİNİ SORGULUYOR O OKURUMUZ.
Nedeni CUMHUR İTTİFAKI demek isterdik,o zamanda geçtiğimiz süreçte YENİCE İLÇEMİZDE yaşanan AK Parti ile MHP’Lİ Belediye Başkanı Sayın ZEKİ ÇAYLI arasında yaşananlar akıllara gelir elbet.
Bu arada AK Parti’de önemli görevler üstlenmiş,şu an köşesinde kendi işine bakan bir Kardeşimiz “BİZİMKİLER HERHANGİ BİR CEVAP VERMEZ ve BUNU CUMHUR İTTİFAKI’NA BAĞLARLAR.ASLINDA MESELE CUMHUR İTTİFAKI DEĞİL.KIYIDA/KÖŞEDE DEDİKODU İLE YETİNİRLER..” falan dedi.
Son toplantıya MAZERET VEREREK gelmeyen Meclis Üyeleri falan da olmuş.
Galiba,BELEDİYE MECLİS TOPLANTILARI bundan sonra daha hararetli geçecek.

MHP KARABÜK İLÇE KONGRELERİ SÜRATLE TAMAMLANIYOR,İL KONGRESİ TARİHİ HENÜZ BELLİ OLMADI,ANCAK, İKİ ADAYLI İHTİMALİ VAR..
MHP Karabük İlçe Kongreleri süratle tamamlanıyor,sıra İL KONGRESİ’NE doğru geliyor ve olayın tam bu noktasında MHP İçerisinde Siyaset yapan bazı Kardeşler “İL KONGRESİ İKİ ADAYLI OLABİLİR..” görüşlerini dile getiriyorlar.
Daha önce “BÜTÜN KONGRELERİMİZ TEK ADAYLI GEÇER..” görüşü veren MHP’Lİ Kardeşlerimizden,bu defa “İL KONGRESİ İKİ ADAYLI OLABİLİR YOLUNDA GÖRÜŞLER..” gelmeye başladı.
Sayın ADEM KAR İl Başkanlığı’na yeniden aday elbet.
Karşısına çıkacak isim noktasında “İL BAŞKANLIĞI İÇİN Sayın FERAMUZ AKBULUT İSMİ SIKÇA ANILMAYA BAŞLADI..” diyen MHP’Lİ Kardeşler,bu nedenle İKİ ADAYLI BİR İL KONGRESİ YAPILABİLİR görüşü vermeye başladılar..
Hatta,MHP Kulislerini çok yakından izleyen,bizim de görüşlerine çok itibar ettiğimiz MHP’Lİ bazı Kardeşler “Sayın FERAMUZ AKBULUT’UN ADAY OLABİLECEĞİ ÇOK SIK BİÇİMDE KONUŞULMAYA BAŞLANDI.O OLMAZSA BAŞKA BİR İSİM DE ÇIKABİLİR..” gibi analizlerde bulunuyorlar..
MHP İL KONGRE TARİHİ HENÜZ BELLİ DEĞİL..
Ancak görünen O ki,MHP Tabanında bir arayış var,arayış da elbet bazı rahatsızlıklardan gündeme gelebilir,neyse,bakalım MHP İL KONGRESİ Tarihi bir belirlensin,ondan sonra yaşanacakları hep birlikte görürüz.
MHP İLÇE KONGRELERİ SÜRATLE TAMAMLANIYOR..

SON GÜNLERİN GÖZDE KONUSU “SAFRANBOLU SU ARITMA TESİSİNİ KİM YAPTI/YAPTIRDI..” VE BELEDİYENİN 3-4 YILDIR PARA ÖDEMEMESİ..
Şu işe bakın,BU YÖRE İNSANI,gerektiği kadar hizmet yapılamadığından olsa gerektir,”YAPILAN HİZMETLERİ SAHİPLENME NOKTASINDA BOŞ TARTIŞMALARI..” pek sever hale geldi..
Şimdi gündem konumuz SAFRANBOLU SU ARITMA TESİSİNİ kim yaptırdı meselesi ve bu işlerin prosedürü DSİ YAPIYOR,İLGİLİ BELEDİYELERDEN YAPTIĞI İŞİN BEDELİNİ UZUN VADELİ OLARAK TAHSİL EDİYOR,ALIYOR.
Olayın özeti bu.
Safranbolu SU ARITMA TESİSİNİ,DSİ YAPIYOR,yapılan bu tesisin parasına UZUN VADELİ OLARAK SAFRANBOLU BELEDİYESİNDEN ALIYOR veya ALACAK..
Zira SAFRANBOLU BELEDİYESİ 3-4 YILDIR PARA ÖDEMİYOR..!!
PARA ÖDENMEMESİ süreci AK Parti döneminden beri, Kayyum döneminden beri,CHP Döneminden beri sürüyor ve bunun üzerine DSİ bakıyor ki SAFRANBOLU BELEDİYESİ PARA ÖDEMİYOR,BELEDİYENİN İLLER BANKASI KAYNAĞINA YAZIYOR,PARAMI KESİN diyor.
Yani “TENCERE DİBİN KARA..” gibi her dönemi kapsıyor olay.
Bir tek HAKLI OLAN parasının peşinde ki DSİ..

ÖRNEĞİN,DSİ KARASU YATIRIM NOKTASINDA YAPTIĞI HARCAMALARI,KARABÜK BELEDİYESİNDEN DÜZENLİ TAHSİL EDİYOR veya EDİYORDU..
Safranbolu Belediyesi,DSİ’YE 3-4 YILDIR, Su arıtma Tesisi yapımı için BORÇ ÖDEMESİ YAPMIYORMUŞ,o yatırımın maliyeti kimine göre 50 kimine göre 55 milyon lira ve Safranbolu Belediyesi 3-4 yıldır para ödemiyormuş.
Örneğin KARASU YATIRIMI,daha sonra Saka Evleri civarında ki SU ARITMA için KARABÜK BELEDİYESİ parasını tıkır/tıkır ödüyormuş DSİ’YE,bu nokta da Belediyelerin BÜYÜK BİR MALİ SIKINTIYA girdiğinden yola çıkarsak,Karabük Belediyesi de birkaç ay aksatma yaptı mı bilmiyoruz.
DSİ,bu tür işler de ÇOK UZUN VADELİ YATIRIMI yapıyor,daha sonra İLGİLİ BELEDİYELERDEN bunu tahsil ediyor,Safranbolu Belediyesi 3-4 yıldır DSİ’YE hiç para ödemeyince,DSİ PARASININ PEŞİNE DÜŞMÜŞ ve İller Bankası’na yazı yollamış.
Haaa,derseniz ki BELEDİYE CUMHUR İTTİFAKINDA OLSAYDI yazı yollar mıydı..?
O siyasi tartışmaya girer,bu köşenin konusu olmaktan çıkar..!!

CHP GENEL BAŞKANI Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU ve TÜM CHP ÖRGÜTLERİ “BÜYÜK SIKINTIYA DÖŞEN ESNAF SORUNLARINA..” ABANIYORLAR
Belki Ülke Basınında ilk kez “ESNAFLARIN EYLÜL AYINDAN SONRA BÜYÜK SIKINTI YAŞAYACAKLARINI..” söyleyen,gündeme taşılan biz oldu ve bu görüşümüzün ne kadar halkı olacağını ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.
ESNAF GİTTİKÇE SIKINTILI BİR SÜRECE GİRİYOR..
Bu nokta da CHP Genel Başkanı Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU bir öneriler paketi gündeme getirdi ve esnafın rahat nefes alması için birçok öneri de bulundu.
Tutulur/tutulmaz o ayrı bir konu.
Bakın pandemi süreci başlarken,özellikle bazı esnaflara verilen veya bazı esnafların kullandığı BANKA KREDİLERİNİN geri dönüşleri başladı ve bu manada o süreçte işyeri kapalı olan esnaflar,o kredilerle hayatlarını sürdürmüşlerdi.
Şimdi işyerleri açıldı,PEKİ İŞLER AÇILDI MI,eski İŞ HACMİNİ tutturabiliyorlar mı..?
Ertelenen bazı VERGİLER,RESMİ ÖDEMELER çifter/çifter ödenecek..
İşyerlerinde,eski iş hacmi yok,bu arada Elektrik fiyatları başta olmak üzere gelen zamlar veya esnafın SATTIĞI MALI,,gelen ZAMLARLA YERİNE koyamaması gibi sıkıntılar da üzerine binince durum hayli sıkıntılı hale geliyor.
CHP ESNAFLAR İÇİN BİR MANİFOSTO YAYINLADI,GÜNDEME GETİRDİ.
Görülüyor ki, Örgütlere de talimatlar verilmiş, tüm Örgütler duyuruyorlar..
Bulundukları İl/İlçe/Belde/Köy ne varsa orası insanına duyuruyorlar..

YENİCE İLÇESİ ESKİDEN BU YANA,ÇOK DUYARLI BİR TOPLUMSAL YAPININ SAHİBİDİR,EFLANİ İLÇESİNDE DE CİDDİ HAREKETLENMELER VAR..
Yenice İlçesi,eskiden bu yana ÇOK DUYARLI BİR TOPLUMSAL YAPIYA sahiptir ve son zamanlarda,özellikle CHP İlçe Başkanlığı’na Sayın AHMET AYTAÇ ile İYİ Parti İlçe Başkanlığı’na Sayın HALİL İBRAHİM BULUT’UN gelmesi ile EFLANİ İlçesinde de bir hareketlenme başladı.
Bakın YENİCE İlçesinde “DOĞALGAZ BİZİM DE HAKKIMIZ..” gibi bir grup kuruldu ve bu gruba katılanlar çığ gibi büyüyorlar,YENİCE İlçesinde yaşayanlar Siyasi görüşü ne olursa/olsun “BİZE VERİLEN DOĞALGAZ SÖZÜ TUTULMALIDIR..” diyorlar.
Bir BAYAN MUHTARIN facebook paylaşımında ki görüşlerini gördük.
YENİCE İlçesinde ki bir BAYAN MAHALLE MUHTARININ görüşleri.
Bakın yine hatırlatıyoruz,YENİCE İlçe sakinleri şu an itibarı ile “SÖZÜ VERİLEN DOĞALGAZ GETİRİLSİN..” noktasını dile getiriyorlar ve kendilerine verilen SÖZLERİN TUTULMASINI istiyorlar..
Olay henüz talep aşamasında ve ilerleyen günlerde bu olayın SEMPATİK EYLEMLERE/DEMOKRATİK HAREKETLENMELERE yol açabileceğini hiç ama hiç kimse aklından çıkartmasın..
Bu mana da EFLANİ İLÇESİNİN TALEBİNİ DE kimse unutmasın sakın.
EFLANİ’NİN kışı sert kimse doğalgaz almaz gibi mazeretle yetersiz..
Bu iki İlçemize iyi dikkat edin..

KARDEMİR “İHRACAT REPERTUARINA GÜNEY AMERİKA ÜLKELERİNİ DE ALDI..” VE BREZİLYA ÜLKESİNE “KANGAL DEMİR..” İHRACATI..
KARDEMİR Genel Müdürü Sayın NECDET UTKANLAR,göreve geldiğinden bir müddet sonra “KARDEMİR OLARAK GÜNEY AMERİKA ÜLKELERİNE RAY ve KANGAL DEMİR İHRACATI YAPACAKLARINA..” işaret etmişti.
Son olarak BREZİLYA’YA KANGAL DEMİR İHRACI AÇIKLANDI.
Bu nokta da tonaj verilmemesine karşılık, BREZİLYA’YA KANGAL İhracatı,elbet ki çok önemsenmesi gereken bir konu,bunun arkasının geleceği kesin elbet.
Şimdi sıra da RAY İHRACATI VAR tabii.
Bu konuda KARDEMİR Genel Müdürü Sayın NECDET UTKANLAR geçmiş yıllarda başlatılan yatırımların meyvelerinin toplanmaya başlandığı yolunda yaptığı açıklamaları da bir kenara not etmek gerek.
Ve Sayın NECDET UTKANLAR,ihracatı TREN TEKERLEĞİ konusuna da getirerek,bunun için gerekli sertifikasyon çalışmalarının kısa süre içerisinde tamamlanacağına da parantez açıyor elbet.
Bu çalışmaların da tamamlanması ile kangal,ray İLE BİRLİKTE tren tekerleği de GÜNDEME GİRECEK ve şimdi BREZİLYA Ülkesine yapılan kangal demir ihracı bunun ilk nişanesi olarak görülmeli.
GEÇMİŞİN YATIRIMLARI,ARTIK,MEYVELERİNİ VERİYOR DEĞİL Mİ..?

BİR ZAMANLAR “BU HAFTA OYNAYACAĞIMIZ BÜYÜKLERDEN BİRİSİNİ YENEBİLİR MİYİZDEN..” BU HAFTA KARABÜKSPOR KAÇ YER NOKTASINA
Çok değil 3-4 yıl önce “BU HAFTA OYNAYACAĞIMIZ BEŞİKTAŞ,v eya FENERBAHÇE,veya GALATASAY MAÇINDAN GALİP ÇIKAR MIYIZ,SONUÇ NE OLUR,YİNE YENER MİYİZ..” denilirdi değil mi..?
KARABÜKSPOR ÖYLE BİR TAKIMDI ve AVRUPA OYNAMIŞTI..
Davet edildikleri için gidip,maçları izleyenler Avrupa’da ki elenmeyi “TAMAMEN FALAN..” diye tarif ederlerdi ve o maçlara KARABÜKSPOR ÖZEL UÇAK ile gidecek ölçü de maddi konumu iyi durumdaydı.
Peki şimdiler de ne oluyor..
İnsanlar “KARABÜKSPOR’UN BU HAFTA MAÇI VAR MI,KİMİNLE OYNUYOR VE BU MAÇTAN KAÇ GOL YİYEREK ÇIKAR..” diye soruyorlar, bunu bir düşünmek gerek değil mi..?
KARABÜKSPOR’U BU HALE KİM/KİMLER GETİRDİ ALLAHAŞKINA..?
Daha sonra da, KARABÜKSPOR’UN bugün aldığı sonuçlardan, mevcut Yönetim sıkılmıyor mu,hemen her maçta yenilen 3-5 gol alınan ağır yenilgiler, Kulübü yönettiğini sananları, rakipler karşısında utandırmıyor mu..?
KARABÜKSPOR NE HALLERE DÜŞTÜ YARABBİ,MAHKEMELERDE SÜRÜNÜYOR..
SAHALARDA SÜRÜNÜYOR..!!

Bu yazıya 9 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Karabük Bizim
  12 Ekim 2020 00:11

  Kardemir Karabükspor bu şehrin onurudur, gururudur,alınteridir.

 • Avatar
  İlerde okur vay be dersiniz
  12 Ekim 2020 01:01

  Daha geldiği ilk günlerde belliydi ama peşin hükümlü gibi davranıp okuyanların gözünde önyargılı bir adam yazmış dedirtmek istememiştim oysa görünen köy kılavuz istemiyordu. Bu yeni gelen beyefendinin gidenden tek farkı daha entellektüel ve yaş almış olması. Görünen o ki bu da kaliteli çelik, uzay, savunma, gemi, otomobil diye oyalanarak zaman geçirecek. Bu söylemler bu halef ve selefin entegre bir tesise özellikle de bu şirkete ne kadar yabancı olduklarını gösteriyordu, gösteriyor. Şirketin kurtuluşu bu arkadaşların anlamadığı ve şu an son derece liyakatsiz adamların yönetiyoruz zannettiği giriş tarafında yatıyor. Kurtuluşu diyorum zira şirket hızla uçuruma yuvarlanıyor. Ama kimin umurunda şirketin ve şehrin sahibi yok. Bu beyefendiyi getirenler onun anlamadığı tarafta gozyumucular sayesinde deveyi hamuduyla götürmeye devam ediyor. Şirket kulüpten beter olduğunda kimse tüh vah demesin.

 • Avatar
  Teneke Türbün
  12 Ekim 2020 07:55

  Ahmet Bey, Karabüksporu yazmayı bırakma lütfen. İşi gargaraya getirecekler korkarım. Olayın üstüne hakkıyla gitseler nerelere ulasacabilekken eldekileribile salıyorlar. Zaten olayın üstüne giden 3-5 kişisiniz, lütfen vazgeçmeyiniz. Vazgecmeyinki kimsenin yaptığı yanına kalmasın.

 • Avatar
  İbrahim
  12 Ekim 2020 09:07

  Ahmet bey yazınızda demişsiniz ki “GEÇMİŞİN YATIRIMLARI,ARTIK,MEYVELERİNİ VERİYOR DEĞİL Mİ..?” Kardemir de bu geçmişin yatırımlarını yapan ama maddi ve manevi anlamda herhangi bir karşılığını görememiş onlan degerli kişilerin hakkının yenmesini onların yerine liyakatsız, Kardemir e en ufak katkısı olmayan yalan dolandan başka işi olmayan kişilerin ödüllerilip müdür yapıldığını da yazılarınızda bir dile getirseniz anlatsanız…

 • Avatar
  ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI
  12 Ekim 2020 10:10

  ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI DERGİ YAYINLAMIŞ ESKİ GENEL BAŞKAN RECAİ BAŞKAN YOK.TÜRK METALCİ DELİKANLILARDANDA SES YOK YAHU İNSAN Bİ GAK DER Bİ GUK DER.DİYEMEZSİNİZ ÇÜNKÜ AĞABABALARINIZIN DURUMU BELLİ HEPSİ DÜNYALIĞINI YAPTI KİM TAKAR RECAİYİ YAHUTTA ÖTEKİLERİ ALLAH İNTİHAR EDENLERE AYİLE DÜZENİ BOZULANLARA ECİR VERSİN SABIR VERSN İŞALLAH

 • Avatar
  Köylü
  12 Ekim 2020 10:59

  Ruhiciğiniz var mı???? En önemli si onun ağababası “hırsız” var mı???!!!!

 • Avatar
  Eflanili
  12 Ekim 2020 13:16

  Eflani Devlet hastanesinde 8 aydır diş rontgeni cekilmiyor. Dış röntgeni olmasına rağmen Diş hekimi ile Teknisyen arasındaki kavga yüzünden halk hizmet alamıyor Vali haberimi yok Sağlık Müdürü ne iş yapar

 • Avatar
  Suleyman güney
  12 Ekim 2020 19:39

  Bu mevcut baskan kimdir kimin adamidir bırakmıyor yapisti.Kalkamadigina göre jesin kirletti.Serefli haysiyetli adam orda durmaz.

 • Avatar
  Karabük Bizim
  13 Ekim 2020 09:07

  Cumhuriyet kenti Karabük. Kardemir Karabükspor bu kentin onurudur gururudur alınteridir. Bu kentde bu takımın 2. Ligde tutunabilmesi için birşeyler yapılmazmı ??

Bir Yorum Yazın