Her Telden (12.Haziran.2019)

 • Yazının Tarihi: 11 Haziran 2019
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 500 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

31 MART YEREL SEÇİMLERİ’NDE,KARABÜK SEÇMENİNE VERİLEN EN CİDDİ SÖZLER ARASINDA “ŞEHİRİÇİ TRAFİK SORUNUNU ÇÖZMEK..” VARDI
31 MART YEREL SEÇİMLERİ sırasında,Karabük Seçmenine verilen en önemli sözler arasında veya bir adım ötesine giderek söyleyelim “ŞEHİRİÇİ TRAFİK SORUNUNU ÇÖZMEK..” vardı,değil mi..?
Bu nokta da İKİ ANA GÖRÜŞ ÇIKMIŞTI ORTAYA..
AK Parti Belediye Başkan Adayı Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL,Milletvekilliği döneminde “ÇOK ÖNEM VERDİĞİM..” şeklinde takdim ettiği KARDEMİR önünden ŞEHİRİÇİ GEÇİŞLER projesinin,mutlaka hayata geçirileceğini söylüyordu.
Ayrıca da “ŞEHİRİÇİ TRAFİK SORUNU..” hakkında Karabük Belediyesi imkanları ile çözüm bulunmasını imkansız gördüğünü söylüyor ve BU İŞİ MUTLAKA DEVLETE YAPTIRACAĞININ mesajlarını veriyordu..
Buna karşılık MHP Belediye Başkan Adayı Sayın RAFET VERGİLİ ise “CUMAPAZARI’NDAN BAŞLAYARAK,BULAK YOL AYIRIMINA KADAR,TRAFİK IŞIKLARINA TAKILMADAN BİR YOL YAPTIRACAĞINI..” açıklamıştı..
Bunun ALT ve ÜST GEÇİTLERİNE dikkat çekmişti Sayın RAFET VERGİLİ ve en önemlisi “HERŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEK GEREKSİZ,KARABÜK BELEDİYESİ OLARAK BUNUN MADDİ İMKANINI KARŞILAYACAK GÜCÜMÜZ VAR..” açıklamalarını yapmıştı.
Özellikle MÜBARET BAYRAM GÜNÜ,ŞEHİRİÇİ TRAFİK çok sıkıştı,bu anlamda insanların burunlarından soluduğunu görmemek imkansızdı ve bu sorun GİTTİKÇE AZALMIYOR,GİTTİKÇE ÇOĞALIYOR biliyorsunuz..
YA,YENİ ALTERNATİF YOLLAR AÇILMALI,BU ANLAMDA..
Veya O VERİLEN SÖZLERİN TUTULMASINA SÜRATLE BAŞLAMALI..

BİZ Mİ YANLIŞ HATIRLIYORUZ,İSMETPAŞA OSB “DAHA ÖNCESİNDEN KAMULAŞTIRMA PARASI ÇIKACAK OSB’LER ARASINDA..” DEĞİL MİYDİ..?
Biz mi yanlış hatırlıyoruz,zira,sanki İSMETPAŞA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ,daha öncesinden “KAMULAŞTIRMA BEDELLERİNİN ÖDENECEĞİ YER PROGRAMINA ALINMIŞTI..” gibi bir şeyler kalmış aklımızda..!!
Geçenlerde Vali Sayın FUAT GÜREL’İN,AK Parti Karabük Millletvekillerinin de katıldığı bir Heyet SANAYİ ve TEKNOLOJİ Bakanı’nı ziyaret etti ve bu ziyaret sonrasında İSMETPAŞA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ için,Kamulaştırma Bedeli Ödenecekler programına alındı açıklamaları yapıldı.
Sayın Bakan “ÖNCELİKLE O ALANDA HAZİNE ARAZİSİ OLUP/OLMADIĞINI..” sormuş sanırız ve HAZİNE ARAZİSİ, hayli az falan gibi, bilgiler alınca durumdan pek hoşnut olmamış anladığımız kadarı ile.
KAMULAŞTIRMA BEDELLERİ NE ZAMAN ÇIKAR dersiniz..?
Bunun için KARABÜK’ÜN ÇOK UZUN SÜRELER beklemesi gerekecektir elbet,o nedenle YATIRIMCI BULARAK,gelecek yatırımcılardan para temini ile KAMULAŞTIRMALARIN YAPILMASI gerekebilir..
Peki YATIRIMCI BULUNABİLİR Mİ acaba..?
Sizce BÖYLE BİR İHTİMAL GÖRÜNÜYOR MU ufukta..?

İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ VE KARABÜK/YÖRESİ İNSANLARININ “UMUDA KAPTIRILMASI..” HÜSRANLA BİTEN SONUÇLAR
Efendim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın MUSTAFA VARANK ile bir görüşme yapıldı ve daha sonra da “İSMETPAŞA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ..” için KAMULAŞTIRMA BEDELİ ÖDENECEKLER listesine alındığı falan gibi bir açıklama yapıldı..
İNSANLARI UMUDA KAPTIRIP,SONU HÜSRANLA BİTEN GELİŞMELER,çok ciddi bir güven erozyonu yaratıyor,insanların güvenleri sarsılıyor ve bu sonuç nasıl bir TOPLUMSAL TAHRİBAT YARATIR bir düşünün lütfen.
Bakın size bir hatırlatma yapalım..
İNTERNETTE,KARABÜK İSMETPAŞA HABERLERİNE BİR GİRİN..
Neler yazılmış,neler çizilmiş,ne görüşmeler yapılmış..
Daha sonra da İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ için gelinen noktaya bir bakın Allahaşkına,gelinen nokta KAMULAŞTIRMASI YAPILACAK OSB’LER LİSTESİNE ALINDIK,gibi değil mi..?
NE BAKANLAR GELMİŞ,BU YERİ GÖRMÜŞ..
NE TOPLANTILAR YAPILMIŞ..
“İSTİMLAKLAR BAŞLIYOR..” denilmiş..
Sonuç “SIFIRA/SIFIR-ELDE VAR SIFIR..” öyle değil mi beyler..!!

GEÇMİŞ YILLARIN “BU MEVSİMİNİ HATIRLAYIN LÜTFEN,ACI/ACI HATIRLAYIN LÜTFEN. ” KARABÜKSPOR TRANSFERLERİ KONUŞULURDU
Geçmiş yılların BU DÖNEMLERİNİ İYİ HATIRLAYIN lütfen..
KARABÜKSPOR’UN TRANSFERLERİ KONUŞULURDU..
Şimdi KARABÜKSPOR kuruş geliri olmayan,borç batağı içerisine yuvarlandırılmış,geleceğine hiç ama hiç umutla bakamayan,kapanmanın eşiğinde BİR DERNEK,BİR KULÜP..
ÇALIŞANLARININ HESAPLARINA SON VERİLMİŞ..
BELİRLİ TAZMİNATLARI,SENETLER VERİLEREK,HELALLEŞİLMİŞ.
Geçtiğimiz ay içerisinde KARABÜKSPOR’UN iki Yönetim Kurulu Üyesi uğradı Büromuza,bazı gelişmeleri anlatırken hüngür/hüngür ağladılar ve bizi de duygulandırdılar..
BU ÜLKE FUTBOL TARİHİNE ALTIN HARFLERLE GEÇMİŞ olan,sayısız başarıları yakalamış olan bu CAMİA,ne yazık ki HİKMET FERİDUN TANKUT Başkanlığında ki bir Yönetim tarafından batağa itilmiş..
Şimdi HUKUKSAL GELİŞMELER BEKLENİYOR..
KARABÜKSPOR’U BU HALE DÜŞÜRENLER VİCDANEN RAHAT MI..?
Gerçi, diyeceksiniz ki, VİCDANLARI OLSA bunlar yaşanır mıydı..?

2010 YILINDA YAŞANAN “SENDİKAL MÜCADELELERİN MADDİ VE MANEVİ TAHRİBATI..” ATLATAN ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI’NIN YENİ BİNASI..
2010 Yılında yaşanan SENDİKAL MÜCADELENİN açtığı,çok derin MADDİ ve MANEVİ tahribatı,9 yıl gibi kısa bir süre içerisinde atlatan ÖZÇELİK- İŞ Sendikası,hem tabanda ki işçiyi mutlu ediyor,memnun eden Sözleşmeler imzalıyor,hem de yeni/yeni yatırımlar yapıyor.
2010 YILI ÇOK BADİRELİ GEÇTİ ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI açısından.
MADDİ ve MANEVİ olarak çok ama çok hırpalandı..
Daha sonra Sayın CENGİZ GÜL Genel Başkan oldu,Sayın GÜL ayrıldı,şu an itibarı ile Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ Genel Başkan,Sayın BAYRAM ALTUN,Sayın RECEP AKYEL,Sayın FERHAN ÖNER Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyorlar.
Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ döneminde ÜYE SAYISINDA ciddi artışlar görüldü,özellikle KARDEMİR başta olmak üzere,diğer ŞUBELERDE çok ciddi ve tabanda ki işçiye mutluluk veren,onları memnun eden SÖZLEŞMELER imzalandı.
Bu arada YENİ BİR GENEL MERKEZ BİNASI İNŞAATI BAŞLADI..
Bazı ŞUBELERE YENİ BİNALAR ALINDI..
Görüldüğü kadarı ile ÖZÇELİK-İŞ Sendikası 2010 SENDİKAL MÜCADELE krizini atlatmış,büyüyor,yeni üye kaydı yapıyor,çok güzel Sözleşmeler imzalıyor ve sıkı bir tasarruf politikası sonucunda da YATIRIMLAR YAPIYOR,SENDİKAYA GAYRIMENKUL kazandırıyor.
ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI,HER ANLAMDA ÇOK BAŞARILI GİDİYOR..

ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI ,ANKARA/ÇUKURAMBAR BÖLGESİ’NDE Kİ “YENİ GENEL MERKEZ İNŞAATI BİTMEK ÜZERE..” VE YAKINDA TAŞINMA OLAYI
2010 Yılında yaşanan ve 300 DEN fazla insanın KARDEMİR’DE Kİ işinden ayrılmış olduğu,daha sonra çok ciddi aile facialarının yaşandığı bir süreci,Karabük’te hep birlikte yaşadık.
ACI GÜNLER GEÇTİ BU KENTTE.
O süreçte ÖZÇELİK-İŞ Sendikası hem maddi olarak,hem manevi olarak çok ciddi tahribatlar yaşadı,tabanda ki işçi sıkıntılar çekti ve sonuçta O GÜNLER GERİLERDE KALDI artık.
ALLAH TEKRARINI,KARDEMİR İŞÇİSİNE YAŞATMASIN.
ÖZÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ ve birlikte çalıştığı arkadaşları,o günlerin süratle aşılmasını temin ettiler ve şu an itibarı ile ÖZÇELİK-İŞ Sendikası,her anlamda GELECEĞİNE GÜVENLE BAKIYOR.
İŞÇİ-SENDİKACI bütünlüğü doruk noktasında.
YENİ GENEL MERKEZ BİNASI kısa süre içinde bitiyor,galiba bu ay sonuna kadar ANKARA/ÇUKURAMBAR Civarında ki yeni SENDİKA BİNASINA geçilecek.
MADDİ/MANEVİ TAHRİBATLAR KISA SÜRE İÇİNDE AŞILDI..
ÖZÇELİK-İŞ Sendikası geleceğe güvenle bakıyor artık..

MHP KARABÜK BELEDİYE MECLİSİ GURUP BAŞKANVEKİLİ SAYIN AHMET ARSLAN “ARKADAŞLARIMIZ SAFRANBOLU’DA RET OYU VERMEDİLER.”
Biliyorsunuz,Safranbolu Belediyesi CADDE ve SOKAK kenarlarına park eden otomobillerden OTOPARK parası almaya başladı ve bu konuda Safranbolu Belediye Meclis kararı alınmıştı.
Biz birkaç kez,MHP Safranbolu Belediye Meclis Üyelerinin,bu karara Meclis Toplantısında RET OYU verdiklerini yazmıştık,herhangi bir açıklama da gelmemişti.
Geçtiğimiz günü MHP Karabük Belediye Meclis Gurup Başkanvekili Sayın AHMET ARSLAN arazı ve “BİR YANLIŞI DÜZELTMEK İSTİYORUM..” diye başladığı sözlerine “MECLİS ÜYESİ ARKADAŞLARIMIZ SAFRANBOLU’DA RET OYU VERMEDİLER,ÇEKİMSER OY KULLANDILAR..” dedi.
Sayın AHMET ARSLAN,çekimser oyunda gerekçelerini anlattı ve “MHP’Lİ ARKADAŞLAR,BU İŞİ İYİCE ANALİZ EDELİM.BÜTÇE/PLAN KOMİSYONU BU KONUDA ÇALIŞMA YAPSIN,KONUYU DETAYLI BİÇİMDE İNCELESİN VE ÖYLE KARAR VERELİM DEMİŞLER..” yolunda bilgiler verdi.
Sayın AHMET ARSLAN’IN anlatımlarından “BU KARAR İÇİN BİRAZ ACELE EDİLDİĞİ GİBİ..” bir anlayışla,MHP’Lİ Safranbolu Belediye Meclis Üyesi arkadaşların ÇEKİMSER OY verdikleri ortaya çıkıyor.
Konu daha detaylı incelensin talebinden kaynaklanmış ÇEKİMSER OY kullanma olayı ve keşke bu bilgiler daha öncesinden bize verilmiş olsaydı bizde bir yanlışa düşmüş olmazdık,diye geçti içimizden..
Sayın AHMET ARSLAN’A duyarlı davranışından dolayı teşekkür ettik bizde.

YENİCE İLÇESİ’NDE,AK PARTİ MİLLETVEKİLİ SAYIN CUMHUR ÜNAL’A YAPILAN SÖZLÜ SALDIRI KONUSUNDA “PARTİİÇİ BİR SORUN VAR.” TESPİTİ
Geçtiğimiz gün,Yenice İlçesinde,AK Parti Karabük Milletvekili Sayın CUMHUR ÜNAL’A sözlü bir saldırı olmuş,olay fiili saldırıya dönüşmeden orada bulunanlarca önlenmiş.
YENİCE FOKUR/FOKUR KAYNIYOR..
İşin,en kötü tarafı da,KAYNAYAN,FOKURDAYAN BU KAZANIN altına odun atmak isteyen çevreler var,yaşanan tatsız olayları,başka mecralara çekmek isteyen kesimler var.
Sayın CUMHUR ÜNAL’A karşı sözlü saldırı da bulunan genç “BANA İŞ SÖZÜ VERİLDİ.NEDEN SÖZÜNÜZÜ TUTMADINIZ..” anlamında ifadeler kullanıyor ve tepkisinin temelinde VERİLEN SÖZÜN TUTULMADIĞI yatıyor.
YENİCE İlçesi küçük bir yer,birçok insan BİR/BİRİ İLE AKRABA,bu anlamda,örneğin KARDEŞ A Partili,AĞABEYİSİ B Partili olabiliyor veya ENİŞTE A Partisi KAYINBİRADER C Partili olabiliyor.
Bu olayın BİR BAŞKA PARTİ İLE İLGİSİ YOK GÖRÜŞÜ çok hakim..

İDARE “TARAFSIZ OLMAZSA,YENİCE SÜKUN BULMAZ,HUZUR BULMAZ..” GÖRÜŞÜ VE YILLARDIR “KUM/ÇAKIL ALAN BELEDİYE’YE CEZA..” OLAYI
YENİCE İlçesi toplumsal dinamikleri çok yüksek olan bir yer,toplum duyarlı ve buna paralel olarak SİYASAL REFLEKSLERDE çok yüksek oluyor bu İlçemizde..
Buna paralel olarak İDAREDEN TAM BİR TARAFSIZLIK gelmezse,o dinamik yapı bir anda barut fıçısına dönebiliyor,örneğin,YENİCE BELEDİYESİ yıllardır KUM/ÇAKIL aldığı bir yerden KUM/ÇAKIL aldı diyerek 360 bin lira ceza yazılırsa MUTLAKA TEPKİLER YÜKSELİR..
Yapılan ceza ELBET Kİ,YENİCE SAKİNLERİNDEN ÇIKACAKTIR..
Sayın ZEKİ ÇAYLI Belediye Başkanı olarak bu cezayı YENİCE HALKINA yapacağı hizmetleri azaltarak ödeyecektir,BABASININ İNŞAATINDA MI KULLANMIŞ bu kumu/çakılı,cebinden ödeyecek hali yok elbet..
YILLARDIR YAPILMAYAN CEZA BU DÖNEM NEDEN YAPILMIŞTIR..?

Bu yazıya 7 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Bir Yeniceli
  12 Haziran 2019 00:32

  Babasının inşaatında kullanmamış ama: seçim boyunca önüne gelene kum çakıl dağıtmış!

 • Avatar
  Karabük
  12 Haziran 2019 05:13

  2014 den kalan projeler ve 2019 da verilen sözler malesef bitecek gibi görünmüyor.

 • Avatar
  BİR YORUM
  12 Haziran 2019 08:15

  ÇOK TEHLİKELİ HAREKETLER BUNLAR MUSTAFA AKAY

  Gergin geçen bir seçim sonrası ortalık duruldu derken, bayramda üzücü olaylar yaşandı. Bir düğünde Belediye Başkanına fiili saldırı yapıldı. İlk başta, bu saldırıyı kınadığımızı belirtelim. Saldırı anlık bir gelişme midir, planlı mıdır bilemeyiz. Öyle de olsa böyle de olsa çirkindir.. Ancak, olayın ardından bir grubun bir yerde toplanıp toplu halde olay mahalline gidip , bir başka vatandaşa saldırarak, hastanelik etmeleri de o kadar yanlıştır.
  Daha sonra bir milletvekiline bir başka vatandaşın sözlü saldırıda bulunması da spontane gelişmiş olabilir. Ama, ortada bir gerçek var ki, ortalık gergindir.Bu gerginlik siyasetçilerin davranışları ya da konuşmaları ile tırmanabilir, üzücü boyutlara ulaşabilir. Onun için siyasetçiler, kışkırtıcı söylemlerden uzak, hedef göstermeyen bir tavır takınmalıdırlar.
  Suçlunun ya da suçu işleyenin cezasını yasa verir. Suçluya kısasa kısas yöntemi ile ceza verilmeye kalkışılması ilkel toplumlarda olur. Bu ortalığı daha da gerer. Oysa, Yenice’mizin gerginlikten uzaklaşıp, birlik-beraberlik içinde kalkınmaya gereksinimi vardır. Bu tür durumlarda ortalığın karışmasına küçük bir kıvılcım yetebilir. O nedenle şehri yönetenler bu kıvılcımın çakılmaması için çaba göstermelidirler.
  Herkes, yasalara uymak zorundadır. Yasa dışı olaylara müsamaha gösterilmesi frankşeytanların ortaya çıkmasına neden olur. Daha sonra ise frankşeytanları durdurmak mümkün olmayabilir.
  Kısacası, herkes aklını başına almalı, tehlikeli sularda kulaç atmaktan vazgeçmelidir. Gördüğümüz, çok tehlikeli hareketlerin yaşandığıdır. Bu ise, hiç kimseye hele hele Yenice’mize yarar sağlamaz. Yenice’miz böyle çirkin ve üzücü olaylarla değil, güzellikleriyle tanınmalı, bilinmelidir.

 • Avatar
  Filyos ve İsmetpaşa
  12 Haziran 2019 09:18

  Sayın Gölbek;
  Hayırlı günler diliyorum.
  Geçtiğimiz günlerde bölgemiz için çok önemi olan filyos projesinin %80 civarında altyapısının tamamlandığı ve karayolu ve demiryolu ile Ankara’nın dahi denize açılan kapısı olacağı yazıldı gazetelerde.
  Gerçekten bölgemiz açısından çok önemli bir proje, yapıldığında iş sahası olarak Karabük’ü çok etkilemeyecek ama (Çaycuma’dan Yenice sınırlarına kadar dağ ile tepe ile uğraşılmadan neredeyse dümdüz arazi varken uygun bir alana fabrikasını kurabilirler. Karabük’te adamlar dağ ile tepe ile uğraşmayacaklardır) her ne olursa olsun Bölgemizi kalkındıracaktır.
  Filyos limanı faaliyete geçip bölgede yer kapma telaşı başlamadan Şu bizim İsmetpaşa bölge sorumlularımız biraz kıpırdasalar da gerekli mercilere müracaatları yapıp Organize Olamayan Sanayi Bölgemizi Organize etseler. Bartın olayı olduğu gibi eğer Çaycuma Devrek ve Gökçebey vadisi teşvik programına alınırsa İsmetpaşa bölgesinde tarım da yapılmaz. artık o alanlar çimlenmeye başladı. Durum böyle olunca Karabük’ümüzdeki hazır fabrikaları da kaybedebiliriz.
  Daha ne bekliyoruz acaba.
  Bunu sizler de biraz yüksek sesle duyursanız.

 • Avatar
  radar
  12 Haziran 2019 10:41

  Filyos limanının açılması orta ve uzun vade de Karabüke artıdan çok eksi getirir. Daha ileriye gidiyorum zaman içinde parça parça kimsenin sesi çıkmadan Kardemiri de taşır bu sermaye.
  Filyos İsmetpaşa rumuzuyla yazan arkadaşa sonuna kadar katılıyorum. İsmetpaşa bölgesini acilen faaliyete geçirmemiz gerekir.

 • Avatar
  Gönderen
  12 Haziran 2019 11:20

  Ovacık Kışlapazarı bölgesindeki araziler bu sene Hatipoğlu barajından sulanmaya başlandı mı? Verim nasıl acaba? Hatıryabildiğim kadarıyla geçenlerde slaj mısırı tohumu falan dağıtıldığından bahsetmiştiniz galiba.
  Siz genelde yazdığınız konuların takibini de yapıyorsunuz. Bu konuda yeni bilgier var mı?

  Filyos kaç yıl konuşuldu?
  İsmetpaşa’nın da gerçekleşmesi için o kadar konuşulması lazım herhalde…
  İsmetpaşa’ya yatırımcı bulunursa iş hızlanır diye düşünüyorum.

  Filyos’ta Kardemir yatırım düşünüyor. Tosyalı grubu da son zamanlarda hızlı. Karabük haddecileri de yer istemişler. Belki başka firmalar da vardır. Çok daha önceleri Lukoil büyük bir rafineri kuracak diye söylenmişti galiba…..

  Fabrika kurulacağı kesin olursa devletin yaklaşımı çok daha ciddi olur….
  Devlet iş diye, istihdam diye, ihracat diye kıvranıp duruyor. Teşvik paketi üzerine teşvik paketi açıklıyor….
  Bir iki firma gelip de ciddi ciddi İsmetpaşa’ya 5 – 10 bin yada daha fazla istihdam oluşturacak, hatta ihracata dönük veya ithalatı önleyecek yatırımlar yapacaklarını taahhüt etseler İsmetpaşa olayı hız kazanır herhalde..

  İsmetpaşa metal üzerine ama kağıt fabrikası, selüloz fabrikası, ilaç hammaddeleri, tekstil hammaddeleri üretimi falan olmaz mı?
  Endüstriyel kenevir üretimi Karabük’te de serbest bırakıldı. Ayrıca kenevir üretimi yapılacak olan diğer şehirleri ile İstanbul arasında yol kavşağında bir yer İsmetpaşa. Demiryolu ile liman bağlantısı da olacak…

 • Avatar
  KARABUK
  12 Haziran 2019 15:11

  YORUM YAZAN ARKADAŞLARA KATILIYORUM,ANCAK YAZDIĞIMIZ YORUMLAR KARABÜK’ÜN GELİŞMESİ, KALKINMASI, İŞSİZLİĞİN AZALTILMASI, SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİ,HİZMETLERİN YAPILMASI NOKTASINDA AMACINA ULAŞIYORMU? YETKİLİLERİN BU YORUMLARI OKUYUP KARABÜKTE BUNA GÖRE KARAR VEREBİLİYORMU, ÖZELLİKLE DE BELEDİYE HİZMETLERİNİN YETERİ KADAR VERİLEBİLİYORMU ŞİMDİ BURADAN BELEDİYE BAŞKANIMIZA SORMAK İSTERİM AHMET ABİMİZİNDE YAZISININ BAŞINDA DA BELİRTTİĞİ GİBİ SEÇİMDEN ÖNCE VERDİĞİ KARABÜKÜN ŞEHİR İÇİ TRAFİK ORUNU VE DAHA BİR ÇOK SORUNU İLE İLGİLİ PROJELERİNİ NE ZAMAN YAPACAĞI BUNLARLA İLGİLİ FİZİBİLİTE ÇALIŞMASI VARMI? BENCE TABİKİ YOK BU SORULARI ESASINDA KARABÜKTE BULUNAN YEREL GAZETECİLERİN SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZLA YAPILAN KAHVALTILI BASIN TONLANTISINDA SORMALARI GEREKİR DE YEREL BASINIMIZ UFAK TEFEK VE ÖNEMSİZ İŞLERLE UĞRAŞTIKLARI İÇİN KARABÜKÜN GÜNDEMİNİ MEŞGUL EDECEK KARABÜKLÜLERİN HAYATİ ÖNEM TAŞIYAN KONULARI GÜNDEMLERİNE ALMADIKLARI GİBİ BU SORUNLARI ISRARLA YÖNETİCİLERE SORMALARI VE FİKRİ TAKİBİNİ YAPMALARI KARABÜK İÇİN OLMAZSA OLMAZIMIZDIR.SONUÇTA KARABÜKLE BAŞKA İLLERİ KIYASLADIĞIMDA VEDE O İLLERE YAPILAN HİZMETLERLE KARŞILAŞTIRIDIĞIMDA KARABÜKÜN SINIFTA KALDIĞINI,BUNDAN SONRA DA FAZLA BİR ŞEY YAPILAMAYACAĞINI BİZLERİN DE BEKLENTİ İÇİNE GİRMEMEMİZİ VE Bİ BEŞ SENE DAHA BEKLEMEK ZORUNDA OLDUĞUMUZU BELİRTMEK İSTERİM.

Bir Yorum Yazın