Her Telden (13 Ocak 2021)

 • Yazının Tarihi: 12 Ocak 2021
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 641 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNİN BÜYÜK GAYRETİ İLE “KRİTİK EŞİĞİ GEÇEN,İSMETPAŞA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ..” İKİNCİ KARDEMİR OLUR..
2015 Yılı başlarında gündeme gelen ve o tarihten bu yana “FAZLA BİR YOL ALAMAYAN..” İsmetpaşa Organize Sanayi Bölgesi AK Parti Karabük Milletvekilleri Sayın CUMHUR ÜNAL ve Sayın NİYAZİ GÜNEŞ’İN inatla,ısrarla takipleri sonucu ete/kemiğe büründü.
Bilindiği gibi Milletvekilleri Sayın CUMHUR ÜNAL ve Sayın NİYAZİ GÜNEŞ,Vali Sayın FUAT GÜREL ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın MUSTAFA VARANK’I makamında ziyaret ederek konuya ilişkin destek talebinde bulunmuşlardı.
Daha sonra hem Sayın CUMHUR ÜNAL,Hem Sayın NİYAZİ GÜNEŞ olayı adım/adım izleyerek KAMULAŞTIRMA AŞAMASINA getirmişler ve son olarak da “ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NİN,KAMULAŞTIRMAYA HAZIR YÜZDE 50 Sİ İÇİN..” 27 milyon 500 bin lira ödenek almayı başarmışlardı.
2015 Yılında O Dönemin AK Parti İl Başkanı ve Ticaret Sanayi Odası Meclis Başkanı da olan Sayın TİMURÇİN SAYLAR, AK Parti de Yönetici olan ve aynı zamanda TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın TUNCAY ÖZCAN’IN gayret ve çabaları ile,konu Karabük gündemine girmişti.
2015 Yılından sonra,fazla bir aksiyon görülmeyen İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ Bölgesi olayını adım/adım izleyen Sayın CUMHUR ÜNAL,Sayın NİYAZİ GÜNEŞ sonunda Kamulaştırma olayının yarısını bitirdiler.
İSMETPAŞA OSB,bu civara İKİNCİ KARDEMİR olur görüşü hakim.
Hatta 2015 Yılında “BURASI BU YÖRE İÇİN 10 KARDEMİR OLUR..” bile denilmişti.
Son yılların en büyük yatırımında önemli viraj geçildi artık..

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLLERİ Sayın CUMHUR ÜNAL ve Sayın NİYAZİ GÜNEŞ, İSMETPAŞA İÇİN TEMASLARINI SÜRDÜRÜYORLAR GALİBA
Dün İSMETPAŞA METAL İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ noktasında değerlendirme yaparken “KARDEMİR BULUNDUĞU ALAN DA YER SIKINTISI YAŞIYOR GİBİ..” gibi bir yazımız olmuştu.
Ve,aynı sıkıntıyı çeken,KARDEMİR bağlı Şirketleri KARDÖKMAK ve KARÇELSAN’IN İsmetpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde konuşlanması üzerinde,kısa bir değerlendirme yapmıştık.
İKİSİ BİRDEN OLMAZSA,BİRİSİ BİLE GİTSE YETERLİDİR demiştik.
Şimdi belirli çevrelerden öğreniyoruz ki, AK Parti Karabük Milletvekilleri Sayın CUMHUR ÜNAL ve Sayın NİYAZİ GÜNEŞ,bu konuya yakın ilgi duyuyorlarmış ve belirli temaslarından söz edildi.
Sanıyoruz, KARDÖKMAK veya KARÇELSAN konuları ile KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın ALPARSLAN BAYRAKTAR ile,en azından bir ön görüşme,bir fikir teatisinde bulunmuşlar.
Bu iki tesisten birisi İSMETPAŞA’YI CAZİBE MERKEZİ YAPAR..
Çok çabuk yatırımcı dolar..

HEP SÖYLÜYOR,HEP YAZIYORUZ “YILLARDIR İÇİNE KAPANIK,SESSİZ OLAN EFLANİ İLÇESİ,ARTIK KONUŞUYOR,SESİNİ ÇIKARTIYOR..” VE CHP
Hep söylüyor ve yazıyoruz EFLANİ İlçesi yıllarca sessiz,suskun,içine kapanık bir durum aldı ve bundan çok ciddi boyutta da zarar gördü,küçüldü birçok RESMİ BİRİMİ kapatıldı..
Keşke o zamanlar sesini yükseltebilseydi..
Son zamanlarda EFLANİ İlçesi artık,konuşuyor,sesini çıkartıyor,sorunlarını masaya yatırıyor ve bu değişim CHP İlçe Başkanlığı görevine Sayın AHMET AYTAÇ’IN gelişi ile başladı.
İYİ Parti İlçe Başkanı Sayın HALİL İBRAHİM BULUT müthiş açıklamalar yapıyor, EFLANİ sorunlarını dile getiriyor, halkın desteğini alıyor,son olarak SAADET Partisi İlçe Başkanı Sayın RAMAZAN ERENOĞLU’DA çok ciddi açıklamalar yapmaya sorunları dile getirmeye başladı.
Örneğin CHP İlçe Başkanı Sayın AHMET AYTAÇ, Komşu İlçe PINARBAŞI Kaymakamı Sayın MEHMET ERDEM AKBULUT’UN yaptığı bir duyurudan yola çıkıyor ve EFLANİ KAYMAKAMLIĞI DA hayvancılık projeleri yapmalıdır görüşünü dile getiriyor.
EFLANİ NÜFUSU 3400 CİVARINDA SEYREDİYORDU..
İçine kapanıklık,sessiz kalmak,suskunluk EFLANİ Merkez nüfusunu 2000 lere indirdi,İlçenin toplam nüfusu da,ne yazık ki çok ama çok geriledi ve SAADET Partisi İlçe Başkanı’nın da dediği gibi “KUŞA BAK,KUŞA..” anlayışı ile, göç sürüyor,nüfus geriliyor..
SUSAN EFLANİ yerini KONUŞAN EFLANİ’YE BIRAKTI ARTIK.
İlçenin sorunları yüksek sesle dile getiriliyor..

KARABÜK’ÜN YETİŞTİRDİĞİ, ÖNEMLİ BİLİM İNSANI, PROF. Dr. Sayın İBRAHİM TÜMEN “KARABÜK KENT ORMANI’NI ÜNİVERSİTE ALABİLİR…”
Karabük Basını birkaç gündür KENT ORMANI’NIN bakımsızlığından, perişan halinden yakınan haberler yapıyor,görüntüler sergiliyor,gerçekten KENT ORMAN o doğal güzelliğine karşın berbat durumda.
Karabük Basınında çıkan bu haberler, BANDIRMA 17 EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Öğretim Üyesi,KARABÜK’ÜN yetiştirdiği Bilim İnsanı Prof. Dr. Sayın İBRAHİM TÜMEN’İN dikkatini çekmiş.
Prof.Dr.Sayın İBRAHİM TÜMEN,Karabük KENT ORMANI için “ BURAYI KARABÜK ÜNİVERSİTESİ,BİR ŞEKİLDE DEVİR ALABİLİR.ORMAN FAKÜLTESİ BU ALANA TAŞINARAK,HEM UYGULAMA ALANI,HEM YAPILACAK DÜZENLEMELERLE ÇOK AMAÇLI OLARAK KULLANABİLİR..” diyor.
Gerçekten böyle bir gelişme,beraberinde ne güzellikler getirir,düşünün.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ o alana,tüm Öğretim Üyelerinin dinlenebileceği alanlar yapabilir,konuklarını oralarda ağırlayabilir,hatta Karabük insanı için bile kullanabilir.
Prof.Dr.Sayın İBRAHİM TÜMEN Karabük insanı..
Karabük’e katabileceklerini,oradan bile düşünüyor,değil mi..?

SAADET PARTİSİ EFLANİ İLÇE BAŞKANI Sayın RAMAZAN ERENOĞLU “ EFLANİ GÖÇ VERİYOR,EFLANİ GİTTİKÇE KÜÇÜLÜYOR, BU ÖNLENMELİ..”
SAADET Partisi Eflani İlçe Başkanı Sayın RAMAZAN ERENOĞLU dün yazılı bir açıklama yaparak, İktidar Partisinin EFLANİ’YE HİZMET vermesini ve göçün mutlaka önlenmesini istedi.
Vatandaşın “KUŞA BAK,KUŞA..” diye sanal gündemlerle meşgul edilmemesi gerektiğine de işaret eden SAADET Partisi İlçe Başkanı “ÇİFTÇİ KESİMİN SORUNLARINA DA ÇÖZÜM BULUNMASINI..” isterken,bu kesimin girdilerine yapılan zamlardan yakındı..
SAADET Partisi Eflani İlçe Başkanı Sayın RAMAZAN ERENOĞLU göç olayının sürdüğünü ve İlçenin sürekli küçüldüğünü anlattığı Basın açıklamasında İlçeye sahip çıkılması gerektiğinin de altını çizdi.
Sayın RAMAZAN ERENOĞLU’NUN hayli sert ve içerikli açıklamalar yaptı.
EFLANİ İlçesinin sessizliğini bozan tavırlar sergiliyor Sayın ERENOĞLU

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ Sayın NEVZAT AKBAŞ’IN ASALETİ GELDİ,ŞİMDİ SIRADA İŞ-KUR MÜDÜR YARDIMCISI Sayın MUSTAFA ÇALIŞ MI VAR..?
Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Sayın NEVZAT AKBAŞ bir süre vekaleten yürüttüğü Milli Eğitim için sonunda asaleten atandı ve Müdürlük bünyesinde de ciddi bir rahatlama oldu.
Sayın NEVZAT AKBAŞ yıllardır Karabük İl Milli Eğitiminde çalışıyordu, bünyeyi çok iyi biliyor, Karabük’ü,İlçeleri çok iyi biliyordu ve Müdürlük görevine asaleten atanması mükemmel bir sonuç oldu.
Şimdi sırada İŞ-KUR Müdürü Sayın MUSTAFA ÇALIŞ var.
Sayın MUSTAFA ÇALIŞ, Sayın COŞKUN GÜVEN’İN Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine atanması ile,İl Müdürlüğü görevini vekaleten yürütüyor, uzun yıllar İŞ-KUR Karabük bünyesinde çalıştığı için, hem bünyeyi, hem Karabük ve İlçelerini çok iyi tanıyor.
DİLERİZ KISA SÜRE İÇERİSİNDE ASALETEN ATANMASI ÇIKAR.
Bakın,bu insanlar KARABÜK’Ü ve ÇALIŞTIKLARI KURUMLARI çok iyi bilen,tanıyan insanlar,o nedenle ASALETEN ATANMALARI hiçbir sorun çıkartmadı/çıkartmaz da..
Eğer dışarıdan birisi gelirse, o bünyeler ciddi biçimde sarsılır.
Hele/hele Karabük dışından biriler gelir/getirilse, hem bünyeyi, hem Karabük’ü tanıyana kadar,çok ciddi sıkıntılar yaşanır,yaşanabilecek bu tür sıkıntılar,oralarda çalışan personele, dolayısı ile Kente dalga/dalga yayılır..
Sayın NEVZAT AKBAŞ’IN asaleten atanması geldi,Karabük’ü sevindirdi.
Şimdi sevindirme sırası İŞ-KUR’DA Sayın MUSTAFA ÇALIŞ ile olur.

BRTV TELEVİZYONUN DA Sayın ZAFER ACAR’IN KONUĞU OLARAK, SÖYLEŞİ YAPAN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ Sayın NİYAZİ GÜNEŞ,KARABÜKSPOR
BRTV Televizyonunda, Sayın ZAFER ACAR’IN konuğu olarak, bir söyleşi yapan ve Karabük üzerine çok önemli görüşler dile getiren AK Parti Karabük Milletvekili Sayın NİYAZİ GÜNEŞ, özellikle KARABÜKSPOR ile ilgili çok çarpıcı görüşler dile getirdi.
KARABÜKSPOR noktasında 100 civarında insan mağdur oldu/oluyor.
Bilindiği gibi,sırf o nedenle KARABÜK ÇOK TATSIZ BİR OLAY YAŞADI ve Sevgili Kardeşim, Karabüklülerin sevip/saydığı bir isim olan MAHİR ACAR meselesi unutulmadı/unutulması da mümkün değil elbet.
KARABÜKSPOR 100 CİVARINDA AİLEYİ MAĞDUR ETTİ.
Bu insanların Karabük’e KARABÜKSPOR hizmet anlayışının dışında ne gibi niyetleri olabilirdi ki ve Sayın NİYAZİ GÜNEŞ bu konuya dikkat çekerek belirli gelişmeler olabileceği yolunda mesajlar verdi.
Sızan bilgilerden KARABÜKSPOR noktasında İKİ GÖRÜŞ var ve bunlardan birisi MAĞDUR DURUMA DÜŞEN 100 CİVARINDA kişinin/Ailenin bu sorundan kurtarılması,daha sonra yola yeni bir takım ile devam edilmesi.
Bir diğer görüş ise,hem mağdur olan bu 100 kişinin kurtarılması, süreç içerisinde de, yavaş/yavaş KARABÜKSPOR’UN kendisini toparlamasının beklenmesi.
KARABÜK ve ÜLKE KAMUOYU bu noktada ki gelişmeleri merakla bekliyor.

BULAK DERESİ’NİN ÜST KISIMLARINA YAPILMASI DÜŞÜNÜLEN “BÜYÜKÇE BİR GÖLET veya BARAJ..” İÇME SUYU,ENERJİ ÜRETİMİ,TURİZM..
BULAK deresinin çok üst kısımlarına bir GÖLET veya BARAJ yapımı üzerinde fikir üreten çevreler var,bununla ilgili olarak,galiba Sayın ŞEFİK DİZDAR’IN içinde olduğu bir grup görseller çektirdi.
Safranbolu HIZAR SUYU’NUN alt kısımları olduğu söyleniyor.
Suyu tutulması için geniş bir havza bulunduğuna işaret edilerek “BURAYA DÜŞÜNÜLEN TESİS KURULABİLİRSE,İÇME SUYU,ENERJİ ÜRETİMİ veya ÇEVRENİN TURİZME KAZANDIRILMASI..” gibi çok fonksiyonlu bir girişim yapılabileceğine işaret ediliyor.
GALİBA BU KONUDA Karabük Valisi, AK Parti Karabük Milletvekilleri, Safranbolu Kaymakamı gibi çok üst düzey bir kesime hazırlanan görseller sunum olarak izlettirilmiş.
Kaldı ki DSİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ yetkililerinin de bu sunumda bulunduklarına işaret edilerek, böyle bir projenin hayata geçmesi halinde, bunu Sayın ŞEFİK DİZDAR’IN finanse edebileceğinden de bahsediyorlar..
Pırıl/pırıl,tertemiz bir su..
Bulunduğu coğrafya itibarı ile kirlenmesi mümkün değil,ister tutulan suyu küçük bir ameliyeden geçirilerek,içme suyu olarak kullanılabilir veya enerji üretiminde kullanılabilir,çevresi bakir bir doğal güzellik olarak turizm hizmetinde kullanılabilir, gibi çok fonksiyonlu bir yatırımdan söz edenler var.
BU KONU ŞU AN FİKİR DÜZEYİNDE OLUŞTURULUYOR ..
Bize gelen bilgiler o yönlü seyrediyor..

Bu yazıya 15 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Sezgin Ulas
  12 Ocak 2021 23:23

  Kardemire işçi alımıyla ilgili hiç yazınız yok.Bizleri bilgilendirirseniz seviniriz

 • Avatar
  İstmetpaşa
  13 Ocak 2021 08:36

  İsmetpaşa projesi karabük için çok önemli. Burası aynı zamanda karabükün en büyük düz arazisi.

 • Avatar
  Karabük
  13 Ocak 2021 08:36

  İsmetpaşa Karabük ü bitirir. Yerim kalmadı Karabük merkezde. Karabük artık ulusal basında camiden çalınan musluk aldatılan tarçın gibi haberlerle çıkıyor . İkibini yıllara kadar cazibe merkezi olan tüm bölgede kıskanılan kentim ne halde.. sadece ağlayasın geliyor…

 • Avatar
  Eflanili Eflani
  13 Ocak 2021 08:52

  Eflanimiz tarım ve hayvancılık la ugrasmaktadır tarım ve hayvancılık yapanlar suanda zor sartlarda yapıyor ilçemizde mülki amiri malesef kendiden Baska kimseyi düsünmuyor ne esnaf nede halk halktan kopuk yasıyor malesef halka tepeden bakıyor Kaymakam malesef, esnafı cezayla korkutuyor halkı yanına kuymuyor muhtarları daimalesef cezadanbaska hiç işiyok giden kaymakamları aratıyor.kopuk halktan.pınarbası kaymakamı kadar olamıyor.

 • Avatar
  M.ÜNVER
  13 Ocak 2021 09:03

  Karabük sanayicisi ve Kardemir için Filyos Bölgesi unutuldu gibi yerel basında söz dahi edilmiyor. Liman bitti ve hızlı bir gelişme yaşanıyor Karabük resmen uyuyor. Bütün umutlar daha tarladan ibaret organize sanayiye kalmış ve yazık. Karabük siyaseti Sn M. Ali şahinden sonra en başarısız dönemini yaşıyor. İlçelerde bile çok önceden yapılan kavşak projeleri çok büyük proje diye lanse ediliyor. Karabük Belediyesinin ve hayırsever işadamlarının dışında Karabükte bir proje hemen hemen yapılmadı gibi.

 • Avatar
  radar
  13 Ocak 2021 09:59

  Karabükü bitirdiler şimdi de süründürüyorlar,
  1- Safranbolu bitirdi (Amaçlarına ulaştılar )
  2- filyos limanı orta vade de
  3- ismetpaşa organize sanayi orta vade de
  4-Karabüksporu bitirdiler
  5- Yenişehir bölgesini o bölgedeki sosyal tesisleri bitirdiler.

  daha yazamadığım o kadar çok kişi ve kuruluşlar var ki …….
  KISACASI BÜYÜK KÖY DE YAŞIYORUZ .

 • Avatar
  Dumanlı Sanayi İstemiyoruz
  13 Ocak 2021 10:06

  Artık Karabük’te dumanlı sanayi İstemiyoruz, gitsinler başka yerlere. İsmetpaşa yda istemiyoruz. Kardemir yönetimi hakim hissedarları, Belediye, Çevre bakanlığı, Çevre derneği ve diğer sivil toplum kuruluşları yöneticileri ve sorumluları yaptığı ahlaksız dan başka bir şey değil. insana zerre kadar değer vermiyor. artık sorumlulardan dava açılması şart, fevzi çakmak Karabük mah. cüruf tozuna maruz kaldı kalıyor, Ay nı şekilde sarı duman bu vadide hiç gitmiyor. Oysa teknoloji ile bu dumanların tamamen yok edilmesi mümkün fakat yapılmıyor neden insan sağlığından daha maliyetli olduğu için mi. Dünya çapında iyi hukuk şirketleri ile Tazminat davlarına başlanmalı artık…

 • Avatar
  Haklısın radar
  13 Ocak 2021 10:12

  Radar arkadaşım tepeden tırnağa haklısın ne iktidarın ne mahalli idarenin Karabüke verdiği hiç bir hizmet yok estetik yok güzel yaşama azmi yok yahu Niyazi Güneş yıllarca diyanetin yurt dışında görevlesi kaldı böyle bir şehir gördümü Belediye başkanı korkudanmı sağlıktanmı Karabüke çıkmıyor ortalıkta yok Cumhur vekilde Rafet vergilide sanattan spordan kültürden ne kadar çakarlar zaten karabükn 20 yıllık kültür müdürüne bakın gerisini anlayın Karabük hakkaten büyük bir köy yazık be yazık

 • Avatar
  Karabük şü
  13 Ocak 2021 11:49

  Düşünce olarak yazıyorum yenişehirdeki kent parkı yandı yenisi yapılmıyor. Çünkü orada insanlar oturunca Safranbolu’ya giden azalıyor sanki bir güç Safranbolu’yu kolluyor . Yenişehir’de bir tane oturacak düzgün yer yok sebeb ne . Efendim gezmek isteyen Safranbolu’ya gitsin.

  Yeni açılan mahallelere bakıyorum yollar yamuk yumuk düşünüyorum Hilmi mimar mühendis yok belediyede . Safranbolu da yenş açılan yollar hep çift şerit gezide geniş ve düzgün . Yine Karabük’te demiryolları sahasındaki araç üst geçişini düşünün ne kadar çirkin . Şehri ne kadar çirkinlleştiren bir yapı. Şimdide oraya millet bahçesi yapılacakmış . Köprünün sağında solunda. ……

  Safranboluda elektrik direkleri ana caddelerde eğik ve görsel açıdan güzel aynı Ankara’nın girişindeki gibi . Karabük TEK’i büyüklerimiz hiçim şehir gezmiyor . Ne güzel direkler var şık ve caddeye yakılşan.
  İl merkezi belediye binası karşısıda dahil heryer çöplük çöp yığını
  Köy olduk. Acı ama köy olduk

 • Avatar
  KARABÜKLÜ
  13 Ocak 2021 13:17

  İsmetpaşa organizenin Karabük iline merkezine ne faydası olacak anlamadım. Karabüke mesafe 35 km. oraya yatırım yapacak fabrikalar sahipleri karabükte mi yaşayacak oralarda çalışan işçiler Karabükte mi yaşayacak. fabrikalar malzeme ihtiyaçlarını Karabüklü esnaftan mı alacak. Yerleşim yeri olarak karabük iline mi konut yapacaklar.Karabük ililnin filyos limanıile ilgili hangi avantajı var.
  Karabükün gelişmesi için Organizeye kurulacak her fabrikada % .. oranında Krabüklü insanın vasıflı işçi veya vasıfsız işçi bazında çalıştırılma zorunluluğu getirilsin ki Karabük insanı göç vermesin ikameti karabükte kalsın.

 • Avatar
  Gönderen
  13 Ocak 2021 14:52

  Kardemir Karöel’i veya Kardökmak’ı İsmetpaşa’ya taşıdı diye hiçbir işadamı gidip de İsmetpaşa’ya yatırım yapmaz. İşadamı etüd eder, işin fizibilitesine bakar öyle karar cerir. Mesala İsmetpaşa kaçıncı teşvik bölgesinde ona bakar. Çankırı teşvik bakımından daha iyiyse (ki öyle) gider Çankırı’ya yatırım yapar. Japonlar gelip Çankırı’da lastik fabrikası açıyor. Niye? Aytaç oraya entegre et fabrikası kurdu bölge cazibe merkezi oldu hadi biz de gidip oraya lastik fabrikadı kuralım mı dediler yoksa devletten kremalı teşvik pastası mı aldılar? Karabük siyasetçileri Kardemir yönetimine baskı yapacaklarına gidip bakanlık ve hükümet nezdinde İsmetpaşa’ya kremalı teşvik pastası çıkartsınlar. Kardemir yönetimini rahat bıraksınlar, uzmanlara etüd ve fizibilite yaptırdınlar, zorlama değil objektif rapor hazırlatsınlar. Uygunsa bağlı kuruluşları talısınlar. Baskı ile iş yaptırılırsa Soğuksu cazibe merkezi olsun diye oraya 11 katlı öğrenci yurdu yaptırılmasına döner olay. 11 katlı bina öylece duruyor orada, hangi kuruma verelim diye çare aranıyor. Elimizde bir Kartdemir var onu da zarar ettirip kaybetmeyelim. Zorla güzellik olmaz. Lc Waikiki Aksaray’a 3,65 milyarlık yatırım yapma kararı aldı, 4,5 milyar liralık yatırım. 4500 kişiye iş kapısı olacakmış. Niye Karabük değil de Aksaray? Muhakkak ki Aksaray’da çok cazip teşvikler vardı. Siyasetçiler Kardemir yönetimini rahat bıraksınlar, İsmetpaşa’ya teşvik paketi çıkartmaya odaklansınlar, enerjilerini teşvik paketine harcadınlar. Teşvik paketi çıkarsa o zaman İsmetpaşa cazibe merkezi olur……

 • Avatar
  Karabük lü
  13 Ocak 2021 15:38

  Gönderen rumuzlu arkadaşım süper yazmışsınız tek ekleyeceğim diyasıler ismetpalayı değilde Karabük ü teşvik ki il statüsüne aldırsın. Tüm çevre illlerdr teşvik bizde yok düşünüyorumda biz çokmu zenginiz ? Şirketlerin bankada parası vardır diye düşünüyorum. Arayalım bir ay başka şehirlerdeki hesaplarkarda Dursun paralar karar çıkınca geri gelir paralar diye düşünüyorum. İlk hedefimiz kalkınmada öncelikli il statüsüne alınmak olmalı diye düşünüyorum

 • Avatar
  Karabük şü
  13 Ocak 2021 16:51

  13.01.2021 saat 11.49 da yayınlanan yorumuma düzeltmedir.karabük belediye binasının Karşısı dahi Demiryollarından dolayi dağınık düzensiz il merkezine yakısmayacak durumdadır. ( kötü görüntüye çöplük gibi benzetmesi yapılmıştır )

 • Avatar
  KARABÜKLÜ
  13 Ocak 2021 17:31

  KARABÜK DEVE MİSALİ BEYLER, YAMUKLUK HER YERDE VAR VAR OĞLU VAR… SOĞUKSU DA Kİ 11 KATLI BİNAYI MI DERSİNİZ ? SAFRANBOLU, 5000 EVLER, 100.YIL, ESENTEPE/KAPULLU MİNİBÜSLERİNİN ZENGİNİN BENZİNLİĞİ İÇİN DURAKTAN ÇIKIP SANKİ YENİCE’YE GİDECEKMİŞ GİBİ BAĞ ESSAN SAN. SİTESİNİ DOLANMASINI MI ? DİĞER ZENGİNİN BENZİNLİĞİ İÇİN MESLEK LİSESİ ÖNÜNDEKİ KAVŞAĞIN YERİNİN DEĞİŞTİRİLMESİNİ Mİ ? YADA DAHA ZENGİN OLANININ BENZİNLİĞİ İÇİN BATTI-ÇIKTININ GÜDÜK KALMASINI MI ? KARABÜK’Ü ZEHİRLEDİĞİ İDDİASI İÇİN AFİŞLER BASTIRILAN MARZİNC’DEN BAĞIŞ ALININCA ZEHİRLEMEDİĞİNİN ORTAYA ÇIKMASINI MI ? HER SEÇİM ZAMANI ARAÇ ÇAYI ÇEVRESİNİN DÜZENLENME SÖZÜNÜ MÜ ? KARABÜKSPORA YAPILAN STADYUMDA AVRUPA KUPASI MAÇI OYNATILMAMASINI MI ? KARABÜKSPORUN İÇİNE DÜŞTÜĞÜ DURUMU MU? AAAHH KARABÜK AAHH NE GÜNAH İŞLEDİN DE BU YÖNETİCİLERE MECBUR KALDIN ACABA ?????

 • Avatar
  Aytaç
  13 Ocak 2021 23:42

  Eflani tarım ve hayvancılık la ugrasan bir ilçe ve bu konuyla ilgili iki adet süt işletmesi fabrika vardı. Bir tanesini eflanililer ve iştanbulda iş adamlarımız kurduydu eflanin süt tü işlendi çok güzeldi.bir müddet sonra Eflani kaymakamlığı kurduydu ,oda işletildi.ama simdi ikiside atıl durumda Malesef hayvancılıga çok katkıları vardı, Simdi kapalı ve çok kötü hali var tabaklardakinin…vay eflanin vay ne hale geldi yazık.

Bir Yorum Yazın