DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4750041,07%
Karabük
19°

AÇIK

20:26

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Her Telden (15.Ağustos.2016)

ABONE OL
15 Ağustos 2016 09:29
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ÇELİK-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEN İSTİFA EDEN SAYIN CENGİZ GÜL ; “ZİRVEDE BIRAKMAM GEREKİYORDU..”
ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanlığı görevinden,istifa ederek ayrılan,Sayın CENGİZ GÜL “BENİM GÖREVE GELDİĞİM TARİH İLE BUGÜN GEREK İŞÇİ ÜCRETLERİNDE,GEREKSE SENDİKANIN ÜYE SAYISINDA MÜTHİŞ FARKLILIKLAR VAR..” dedi..
Sayın CENGİZ GÜL görevi bırakmasının “ÇELİK-İŞ SENDİKASI’NIN GELECEĞİNİ DAHA AYDINLIK,DAHA GÜÇLÜ KILMAK İÇİN OLDUĞUNA..” dikkat çekti.
Tabanda ki işçinin kendisini arayarak neden bıraktığı yolunda büyük tepkiler gösterdiğini söyleyen Sayın CENGİZ GÜL “4.5 YILLIK GÖREV SÜREM İÇİNDE TABANDA Kİ İŞÇİMİZLE EN KÜÇÜK BİR SORUNUM OLMADI.ÇOK ÜZGÜN OLDUKLARINI DA ÇEŞİTLİ VESİLELERLE SÖYLÜYORLAR.” Şeklinde görüşler dile getirdi.
ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanlığı görevine geldiğinden,gönüllü olarak bıraktığı güne kadar,Sendika Üye sayısının 3 MİSLİ ARTTIĞI yolunda bilgiler veren Sayın CENGİZ GÜL,ÇELİK-İŞ’İN selameti için “BIRAKMAM GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNEREK AYRILDIM..” dedi.
Kendi SENDİKAL ANLAYIŞININ belirli kesimlere “AYKIRI/TERS GELEBİLECEĞİ..” endişesi taşıdığı için, “ÇELİKİ-İŞ SENDİKASI’NIN ZARAR GÖRMESİ İHTİMALİNİ ORTADAN KALDIRMAK İÇİN..” ayrılması gerektiğine karar vermiş.
“ÖRNEĞİN KARDEMİR İŞÇİLERİ,GEREK 2010 GİRİŞLİ,GEREKSE DİĞER İŞÇİLER,BENİM ALDIĞIM ÜCRETLERİ,YARATMAYA ÇALIŞTIĞIM VE BAŞARILI OLDUĞUMU SANDIĞIM İŞÇİ BİRLİKTELİĞİNİ BİR DÜŞÜNSÜNLER..” dedi ve “DÜŞÜNDÜKLERİ İÇİN..” diyerek çok arayanlar olduğunu söyledi..
“İŞÇİ,2010/2011 BÖLÜNMÜŞLÜĞÜNÜ ÜZERİNDEN ATTI..” dedi.
Tabanda ki işçilerden “HELALLİK DİLEDİ/İSTEDİ..” Sayın GÜL.

“GÖREVE GELDİĞİMDE,KARDEMİR İŞÇİSİ BİRLİKTE ÇAY İÇMİYORDU.2010 GİRİŞLİLER SİNMİŞTİ.MÜTEAHHİT İŞÇİ SORUNU VARDI..”
ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanlığı görevinden,istifa ederek,ayrılan Sayın CENGİZ GÜL 4.5 yıllık görev süresine ilişkin bilgiler vererek “İŞÇİNİN BİRLİĞİ EN ÖNEMLİ SORUNUMUZDU VE BUNU ÇÖZDÜK..” dedi.
Göreve geldiği 2011 yılında KARDEMİR işçilerinin “BİRLİKTE ÇAY İÇMEDİĞİNİ..” ileri sürerek “BU BÖLÜNMÜŞLÜĞÜ GİDERDİK..” dedi ve bu arada “2010 GİRİŞLİLER ADINA PROTOKOLLAR YAPILMIŞ,5 YIL ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞMALARI KARARLAŞTIRILMIŞTI..” ifadelerini kullandı..
“O ARKADAŞLARIMIZ,ADETA,SİNMİŞTİ.KENDİLERİNE YEPYENİ HAKLAR ALDIK.HİÇBİR MAĞDURİYETLERİ KALMADI.AYRICA MÜTEAHHİT İŞÇİLERİNİN KADROLARA ALINMASINI TEMİN ETTİK,DİLERİM BU İŞ İÇİN BİR ARIZA ÇIKMAZ/ÇIKARTILMAZ..” gibi bilgiler verdi.
İSDEMİR İşyerlerinde “ÇOĞUNLUK BÜYÜK BİR FARKLA ÇELİK-İŞ SENDİKASI’NDA.ANCAK,OYALAMA TAKTİKLERİ SÜRDÜRÜLÜYOR..” gibi bilgiler verdi ve “ÇELİK-İŞ SENDİKASI ŞU AN İTİBARI İLE 37 BİNİ AŞKIN ÜYEYE SAHİP GÜÇLÜ BİR SENDİKAL YAPI OLMUŞTUR..” dedi.
“ÇELİK-İŞ SENDİKASI’NIN HİZMETİNE DEVAM EDECEĞİNE..” dikkat çekti “HER TÜRLÜ BİLGİ/BİRİKİMİMLE YÖNETİMLERİN DESTEĞİNDE OLACAĞIM,İHTİYAÇ DUYULDUĞUNDA HEMEN YANLARINA KOŞACAĞIM..” ifadelerini kullandı..
İstifasını “BÖYLE OLMASI ÇELİK-İŞ’İN LEHİNE OLACAK..” diyerek izah etti.
Tabanda ki işçinin aradığını,ağlayanlar olduğunu söyledi Sayın GÜL..

ÇELİK-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANLIĞI’NDAN AYRILAN SAYIN CENGİZ GÜL VE İŞÇİ TABANINDA YARATTIĞI DERİN ÜZÜNTÜ…
ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanlığı görevinden istifa ederek ayrılan Sayın CENGİZ GÜL’ÜN bu hareketi KARDEMİR işçisi arasında derin bir üzüntü yaratmış gibi görünüyor.
İŞÇİ TABANINDA SAMİMİ BİR ÜZÜNTÜ OLDUĞUNU GÖRMEK MÜMKÜN ve bizim görüştüğümüz veya bizi arayan işçi dostlarımız bunu dile getiriyorlar..
Nedenini öğrenmeye çalışan çok insan,çok işçi var..
En çarpıcı değerlendirmeyi eski bir işçi yaptı ve “GÜNÜMÜZ SENDİKACILIĞININ DURUMU BELLİ.SAYIN CENGİZ GÜL İŞVEREN İLE İYİ İLİŞKİLERİ KORURKEN,İŞÇİ HAKLARINDAN MİLİM GERİ ADIM ATMAYARAK,ÜLKE SENDİKACILIĞI İÇİN ÖRNEK OLMA YOLUNA GİRMİŞTİ..” dedi
“KARARLI VE İŞÇİ HAKLARINA OLAGANÜSTÜ ÖNEM VEREREK,ÜLKE SENDİKAL HAYATINA YENİ BİR ANLAYIŞ GETİRMESİNDEN KORKULDU GALİBA VE ENTERNE EDİLDİ..” gibi değerlendirmeler yaptı o eski işçi ve işçi temsilcisi Kardeşimiz.
“2010 YILININ O BÖLÜNMÜŞLÜĞÜNÜ GİDERMEYİ BAŞARMIŞTI.HATTA SANA ÇOK ENTERESAN BİRŞEY SÖYLEYEYİM 307 LERİN OLAYI ÜZERİNE BAZI GÖRÜŞLERİ OLUŞUYORDU.O KESİM BİLE KENDİSİNE ÇOK SICAK BAKIYORDU..” gibi iddialar öne sürdü.
“ÇELİK-İŞ SENDİKASI ÜYELERİ İÇİN BÜYÜK KAYIP OLDU..” dedi..
“KEŞKE KARARINI TABAN İLE GÖRÜŞEREK ALSAYDI..” dedi..
“TABAN İLE PAYLAŞIP,SIKINTILARI SÖYLESEYDİ..” dedi..

ÇELİK-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANLIĞI GÖREVİNE,KAYSERİ ŞUBESİ ESKİ BAŞKANI SAYIN YUNUS DEĞİRMENCİ GELİYOR..
Görev yaptığı 4.5 yıl içinde ÇELİK-İŞ Sendikası’nı gerek Üye sayısı olarak,gerekse Üye hak ve menfaatleri açısında çok iyi bir yere getirdiğini,hemen herkesin kabul ettiği Sayın CENGİZ GÜL bu görevinden istifa ederek ayrıldı.
Sayın CENGİZ GÜL bu ayrılışını “SENDİKANIN ÖNÜNÜ AÇMAK,SENDİKANIN MENFAATLERİNİ DÜŞÜNEREK..” aldığını söylüyor ve her aşamada ÇELİK-İŞ Sendikası’nın hizmetinde olacağına dikkat çekiyor.
ÇELİK-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANLIĞI görevine,daha önce KAYSERİ ŞUBE Başkanı olarak görev yapan,ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Sekreteri Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ’NİN getirileceği/getirildiği belirtiliyor.
Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ sanıyoruz AK Parti içinde Siyasi Çalışmalarda da bulundu ve Sendikacılığının yanı/sıra Siyaset ile de bir süre meşgul oldu..
Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ’NİN göreve gelişi ile ilerleyen süreçlerde ŞUBELER BAĞLAMINDA ciddi değişimler olur mu,böyle bir beklenti var galiba.
ÇELİKİ-İŞ Sendikası TOPLU SÖZLEŞME dönemine giriyor..
1.1.2017 TOPLU İŞ SÖZLEŞME DÖNEMİ galiba..

SAYIN TİMURÇİN SAYLAR BAŞKANLIĞINDA Kİ AK PARTİ İL YÖNETİM KURULU “GÖREVE GELDİĞİNDEN BU YANA SOLUK ALAMADI..”
Dün, birkaç arkadaş dost sohbeti yapıyorduk,içimizden birisi “ŞU AK PARTİ İL YÖNETİMİ NE TALİHSİZMİŞ BİRADER..” dedi,herkes birden merak etti “NEYMİŞ TALİHSİZLİKLERİ..” diye sorduk/sordular..
“ADAMLAR GÖREVE GELDİLER,Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN KAÇ KEZ GELDİ,BAŞBAKAN KAÇ KEZ GELDİ.KAÇ GENEL SEÇİM GEÇTİ VE EN SON OLARAKTA KENT MEYDANI DEMOKRASİ VE MİLLİ İRADE NÖBETLERİ..” dedi.
GERÇEKTEN HAKLI BİR GÖRÜŞ DİLE GETİRMİŞ O ARKADAŞ..
Yerel Seçim,yapılan GENEL SEÇİMLER,CUMHURBAŞKANI,BAŞBAKAN KARŞILAMALARI,MİTİNGLERİ,en son olarak da KENT MEYDANI DEMÖKRASİ NÖBETLERİ..
Gerçekten HIZLI BİR GÖREV SÜRELERİ OLMUŞ..
Hiç değilse bundan sonra bir parça rahat etseler..

PENSİLVANYA’YA GİDİP EL ÖPTÜKTEN SONRA,MAKAMI YÜKSELENLER,MEVKİ KAZANANLAR VE BUGÜN PENSİLVANYA’YA SÖVENLER
Pensilvanya’ya gidip el öptükten sonra BÜROKRASİ DE veya SİYASETTE yükselenler,makam/mevki kazananlar,bugün en ağır hakaret edenler arasında,hatta küfür edenler arasında galiba.
VAY ANAM VAY.
Gerçi bir dönem Pensilvanya ile bağlantılı görünmek,Pensilvanya’dan el almak,destek almak hemen herkes için hedef haline gelmişti ve insanlar,adeta,ipnotize olmuşlardı.
Baksanıza Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı bile neler söylüyor,neler anlatıyor,Cinlerden,aklımızın alamayacağı teknolojilerden söz ediyor.
BÜROKRASİDE YÜKSELMEK İÇİN PENSİLVANYA ŞART MIYDI..?
Öyle olmalı ki el/etek öpmeye gidenler oldu..
Gerçektende yükseldiler,bu nokta da bilinen isimler var.
Meğer Pensilvanya O KADAR GÜÇLE YETİNMİYORMUŞ,ÜLKENİN TAMAMINI İSTİYORMUŞ,bunu da, 15/16 Temmuz Kahpeliği ile ortaya koydu..
Dün Pensilvanya’ya söz edenlere “SUS DİNDEN ÇIKARSIN..” diyenler vardı,bugün ise,en ağır hakaret/küfür onlardan geliyor,oralara gidip el/etek öpenler yükseldikleri yerlerde duruyorlar,gariban TAŞERON İŞÇİLERİ ise tutuklanıyor..
Sahi PENSİLVANYA’DA Kİ SAFRANBOLU EVİNİ KİM GÖTÜRMÜŞTÜ ACABA..?
KİM ARMAĞAN ETMİŞTİ..?

MHP İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEN,GENEL MERKEZ KARARI İLE ALINAN,SAYIN BURHANETTİN ARSLAN VE ZEHİR/ZEMBEREK AÇIKLAMA
MHP Karabük İl Başkanlığı görevinden,Genel Merkez kararı ile alınan Sayın BURHANETTİN ARSLAN zehir/zemberek açıklamalar yapmış ve ÇALMADIM/ÇALDIRMADIM demiş.
Sayın BURHANETTİN ARSLAN’IN dürüstlüğüne kimsenin edebilecek sözü olmaz elbet,ama,açıklamasında öyle cümleler kullanmış ki KARABÜK ÇALKALANIR doğrusu.
ESNAFI DOLANDIRANLARDAN söz etmiş.
SAHTE İHALELERDEN söz etmiş..
İŞ VAATLERİNDEN söz etmiş..
Sayın BURHANETTİN ARSLAN bu sözleri ile KİMLERİ HEDEF ALIYOR,doğrusu bilmek hayli zor,ancak HEDEF ALDIKLARINA bu kadar ağır yüklendi ise bildiği çok şeyler var demektir.
Sayın BURHANETTİN ARSLAN çok ağır ifadeler kullanmış.
Bu ifadeler insanların zihninde çok değişik isimlerin canlanması gibi bir sonuç verebilir,o nedenle,öyle sanıyoruz ki açıklamalarının etki alanı hayli geniş olacaktır..
ZEHİR/ZEMBEREK AÇIKLAMALAR YAPMIŞ Sayın ARSLAN..
MHP İçinde kalacağını söylüyor,mücadeleye devam,diyor..
Sayın BURHANETTİN ARSLAN çok önemli bir açıklama yaptı..
Etkisi hayli büyük olacaktır.

15/16 TEMMUZ ALÇAK ASKERİ CUNTA DARBE TEŞEBBÜSÜ MHP İÇİNDE YAŞANAN ÇALKANTILI DURUMU GÖLGEDE BIRAKTI,AMAAA..!!
Hatırlarsınız 15/16 Temmuz AŞAĞILIK DARBE GİRİŞİMİNDEN önce,MHP İçinde çok şiddetli bir dalgalanma yaşanıyordu,OLAGANÜSTÜ KURULTAY talepleri vardı.
GENEL BAŞKAN ADAYLARI ÇIKMIŞTI.
O AŞAĞILIK DARBE GİRİŞİMİ,MHP içinde yaşanan bu olayları gölgeledi,hatta,gündemden kaldırdı gibi,ancak,MHP Genel Merkezi’nin Teşkilatlar üzerinde tasarrufları sürüyor.
MHP KARABÜK İL ve MERKEZ İLÇE GÖREVİNDEN ALINDI.
İL ve MERKEZ İLÇE BAŞKANLARI GÖREVİNDEN ALINDI..
Hatta Genel Başkan Adaylarından Sayın MERAL AKŞENER’İN,FETÖ Örgütü ile ilişkili olduğuna dair ALGI YARATILMASI için çalışmalar da dikkatlerden kaçmıyor.
Örneğin Sayın MERAL AKŞENER’İN,Fetullah GÜLEN’E telefon açıp “ÜLKEYE DÖN ARTIK..” falan gibi ÇAĞRILAR YAPTIĞINA İLİŞKİN HİÇ BİR BİLGİ yok,ama,yinede bir çevre MERAL AKŞENER FETO ile paralel çalışıyor diye algı yaratmak isteyen çevreler var.
MHP OLAYI ŞU AN İÇİN GÜNDEMDEN KALKTI.
Ancak,dip dalgaları bitmedi sanıyoruz.durum normalleşince YENİ GELİŞMELERİN OLACAĞINA kesin gözü ile bakmak gerek,zira,MHP çok ciddi bir kırılma yaşamış,bunu görmek,anlamak mümkün.
YENİKAPI MİTİNGİ her ne kadar Sayın DEVLET BAHÇELİ’YE yeni bir nefes,yeni bir güç getirmiş olsa da,MHP içinde çok ciddi bir KIRILMA YAŞANMIŞ bu görülüyor..
Ortam normalleştikçe,bunu hep birlikte görüp/yaşayacağız demektir.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (2)
 • AK PARTİ

  ADALET VE KALKINMA PARTİSİ evet ADALET işte bugün türkiye nin belkide ihtiyaç duyduğu olmazsa olması ADALET iktidardaki AKPARTİ 15 yıldan buyana ülkeyi ciddi manada kalkındırdı bunu hiç kimse inkar edemez ama bugün ADALET in en büyük sınavını veren ismindede ADALET olan AKPARTİ Karabük te ak parti içinde FETÖ denen namuzsuz a biat etmiş etle tırnak olmuş 17 ve 25 aralık operasyonların dan sonra bile bu şerefsiz örgüte kardeşlerimiz demiş maddi manevi imkanlar sağlamış bulundukları makam daki yetkilerini önlerine sermiş insanlar yokmu var bunu herkez biliyor ve halkın vicdanı her geçen gün rahatsız oluyor AK PARTİ KENDİ İÇİNİ MUHAKKAK TEMİZLEMESİ LAZIM bu temizliği 250 şehidin yüzü suyu hürmetine yapması lazım bu temizliği 2000 tane gazimiz için yapması lazım bu temizliği 15 temmuz dan bu güne kadar meydanlarda bekleyen kalbi yüreği vatan aşkıyla yanan vatandaşlarımız için yapması lazım ve bu temizliği Sayın CUMHUR BAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN için yapması lazım

 • MHP DURULMADI

  AHMET BEY MHP DURULMADI.MHP İÇİNDE BURHANETTİN ARSLAN BEYİN SÖYLEDİKLERİNİ DOĞRULAYAN ÇOK İNSAN ÇOK ÜLKÜCÜ BULUNUR.İNSANLAR HERŞEYİ GÖRÜYORLAR.ONUN İÇİN MERKEZ İLÇE KONGRESİNE İYİ BAKIN.MAHALLELERDEKİ DELEGE SEÇİMLERİ ÖYLE PARTİ LOKALİNDE ALT ALTA YAZILAN İSİMLERLE OLMAZ.BUNU ZAMAN İÇİNDE HERKES GÖRECEK.ÜLKÜCÜLÜK O KADAR BASİT DEYİL.ÇAKMA ÜLKÜCÜLERE GERÇEK ÜLKÜCÜLER GEÇİT VERMEZ.BU İŞİN ÇİLESİNİ ÇEKMİŞ İNSANLAR DAĞDAN GELİP BAĞDAKİ ARKADAŞLARINI KOVDURMAZ.SİZ DELEGE SEÇİMLERİNE KADAR SABREDİN BAKIN NELER OLICAK


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  38 +33 81
 2. Fenerbahçe

  38 +35 73
 3. Konyaspor

  38 +21 68
 4. Başakşehir

  38 +20 65
 5. Alanyaspor

  38 +9 64
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  38 +8 59
 8. Antalyaspor

  38 +7 59
 9. Karagümrük

  38 -5 57
 10. Sivasspor

  38 +2 54
 11. Kasımpaşa

  38 +10 53
 12. Adana Demir

  37 +6 52
 13. Galatasaray

  38 -2 52
 14. Hatayspor

  37 -7 50
 15. Kayserispor

  38 -7 47
 16. Gaziantep FK

  38 -8 46
 17. Giresunspor

  37 -3 45
 18. Ç. Rizespor

  38 -27 36
 19. Altay

  38 -18 34
 20. Göztepe

  37 -30 28
 21. Yeni Malatya

  38 -44 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.