DOLAR 15,5544 0.05%
EURO 16,2346 -0.09%
ALTIN 911,831,13
BITCOIN 470006-2,34%
Karabük
24°

AÇIK

03:53

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her Telden (17.Ekim.2016)

ABONE OL
17 Ekim 2016 10:06
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SİYASET KURUMU “ÇOK KOLAY SÖZ VERMEMELİ,EĞER SÖZ VERİLİYORSA,NE PAHASINA OLSUN TUTULMALI..” VE EMEKLİ KONUTLARI..
Ülkemizde,zaman/zaman,”HANGİ KURUMA GÜVEN DUYUYORSUNUZ..” şeklinde Kamuoyu araştırmaları yapılıyor ve ne yazık ki en fazla güven duyulması gereken “SİYASET KURUMU..” en alt sıralarda çıkıyor.
Bunun nedeni belli elbet.
“SİYASET KURUMU,ÇOK KOLAY SÖZ VERİYOR..” ve daha sonra VERDİĞİ SÖZLERİ TUTAMIYOR o zamanda çok ciddi bir güven erozyonu oluyor elbet..
Örneğin KARABÜK EMEKLİLERİNİ verilen sözleri hatırlayın..
1 KASIM Genel Seçimi öncesinde “EMEKLİLER İÇİN BİNLERCE KONUT YAPTIRILACAK..” şeklinde sözler verildi mi/verilmedi mi,biz çok iyi hatırlıyoruz bu yönlü sözler verildi..
“UCUZ KONUTLAR YAPILACAKTI..” ve bununla ilgili TALEPLER TOPLANMIŞ,BANKAYA 500 LİRA PARALAR YATIRTILMIŞTI,ne oldu verilen o BİNLERCE KONUT YAPILACAK sözleri sizce..?
SİYASET KURUMU,ÇOK KOLAY SÖZ VERİYOR,TUTAMIYOR..
O zaman SİYASET KURUMUNA karşı ciddi bir güven erozyonu oluyor..
Bakın ÇELİK CAMİ SÖZÜ verilmişti,ne oldu ÇELİK CAMİ..?
NE OLDU ÇELİK CAMİ,ne oldu EMEKLİLERE BİNLERCE konut..?

SİYASET KURUMU İÇİNDE KİŞİLERE BAĞLI TERCİHLER CİDDİ ROL OYNUYOR DEMEK VE EMEKLİLERE PROMOSYON OLAYI, İKİ BAKAN…
SİYASET KURUMU çok kolay söz veriyor,verdiği sözü tutamıyor ve ortaya çok ciddi bir güven erozyonu çıkıyor,SİYASET KURUMU’NA olan güven azalıyor,diplerde geziyor.
ÖYLE OLMUYOR MU,ANKETLER ÖYLE ÇIKMIYOR MU..?
Bakın SİYASET KURUMU içinde aktif görev alanların yaptığı açıklamalar bile bir/birini tutmuyor,aynı Siyasi Parti içinde bile çok çelişkili bir dizi gelişmeye rastlamak mümkün.
BUYURUN “EMEKLİLERE PROMOSYON..” OLAYINI HATIRLAYIN..!!
ÇALIŞMA ve SOSYAL GÜVENLİK Bakanlığı döneminde Sayın SÜLEYMAN SOYLU Emeklilere Promosyon olayında öyle açıklamalar yaptı ki,EMEKLİLER ÖNEMLİ MİKTARDA PARA BEKLENTİSİNE girdiler..
Zaman/zaman verileceği söylenen rakam 900 liraya kadar tırmandı.
Sayın SÜLEYMAN SOYLU bu Bakanlık görevinden ayrıldı,yeni ÇALIŞMA ve SOSYAL GÜVENLİK BAKANI Emekli kesime öyle haberler veriyor,bu kesime yönelik öyle açıklamalar yapıyor ki,EMEKLİLER,ADETA,ŞOK OLUYORLAR..
EMEKLİLER PROMOSYON beklentisi üzerine soğuk su içecekler gibi..!!
İKİ BAKAN ve EMEKLİ KESİME YÖNELİK YAPILAN AÇIKLAMALARIN FARKI..!!

ÖRNEĞİN “KARABÜK’E BİR DEVLET HASTANESİ YAPIMININ ŞART OLDUĞUNA KİM KARAR VERECEK..?” VE FİYATLARIN FARKLILIĞI..
Kimi çevreler “KARABÜK’E BİR DEVLET HASTANESİ YAPIMI GEREKSİZ.EĞER YAPILIRSA,HEKİMLERİN ALDIĞI DÖNER PARASI AZALIR VE KARABÜK’TE HEKİM SIKINTISI BAŞLAR..”şeklinde görüşler dile getiriyorlar..
MUTLAKA HAKLILIK PAYLARI VARDIR..
İçinde bizimde bulunduğumuz kimi çevreler ise “KARABÜK’E BİR DEVLET HASTANESİ YAPIMI ŞARTTIR.O ZAMAN ŞİRİNEVLER TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ GERÇEK İŞLEVİNİ YERİNE GETİREBİLİR..” şeklinde görüşler dile getiriyorlar..
BU GÖRÜŞLERİNDE HAKLILIK PAYI MUTLAKA VARDIR..
Bakın bu konu hakkında KİM KARAR VERECEK sorusu çok ama çok önemli,KARABÜK SAKİNLERİ DEVLET HASTANESİ YAPILMALI görüşü üzerinde mutabık,bu görüşü savunanlar büyük çoğunluk.
AMA,DEVLET HASTANESİ KARARINI VERME GÜÇLERİ YOK..
KARABÜK DÜŞMANI rumuzu ile sık/sık içerikli yorumlar yollayan okurumuz,DEVLET HASTANESİ olayının PARASAL YÖNÜNÜ hatırlatmış bize ve diyor ki “DEVLET HASTANESİ HASTADAN 5 LİRA ALIYORSA,FAKÜLTE HASTANELERİ 10 LİRA ALIYOR..”
Devlet Hastanesi olayının bir HİZMET BOYUTU var,olayın bir de PARASAL BOYUTU var ve Devlet Hastaneleri çok daha ucuz,bu nokta da Karabük’ün ONBİNLERCE EMEKLİSİNİ Düşündüğünüzde OLAYIN BU YOTUNUN ÖNEMİ DE çıkıyor ortaya.
DEVLET HASTANESİ YAPILMALI KARARINI KİM VERECEK..?

OKURLARIMIZA SORSAK “ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA HASTANESİ’NE 250 YATAK İLAVESİ KAÇ YILDIR KONUŞULUYOR VE DAHA..!!”
Karabük’ün İŞLERİ NEDEN INGIDI/INGIDI YÜRÜR,neden üzerinde fikir beyan edilen bir iş,bir yatırım SÜRATLE YAPILIP/BİTİRİLMEZ bunu hiç düşündünüz mü..?
Örneğin KAYAK MERKEZİ KAÇ YIL,YÜZME HAVUZU (o da küçültülerek) KAÇ YIL,STADYUM KAÇ YIL velhasıl aklınıza gelen/gelmeyen bir yığın iş/yatırım KAÇ YIL SÜRDÜ..?
NEDEN İŞ ŞİPŞAK ELE ALINIP BİTİRİLMEZ KARABÜK’TE..?
Bir de KATI ATIK BERTARAF Tesisi olayı var ki,yapılmadan BİTTİ ve BU ÜLKENİN 1 milyon 250 bin lirası ÇÖPE gitti,böyle çok örnek vardır bu Kentte..
Şimdi ŞİRİNEVLER HASTANESİ’NE 250 YATAK İLAVESİ İÇİN EK BİNA YAPILACAK,bu iş kaç yıldır konuşuluyor ve bizce KAÇ YIL DAHA BU İŞİ KONUŞUR KARABÜK..?
İSTEYEN BU YAZIYI KESSİN,BİR YERDA SAKLASIN OLMAZ MI..?
Sahi..! ÇAMLIK İMİM/HATİP KÜLLİYESİNE NE OLDU,hatırlayan var mı..?
Daha KAÇ YIL SÜRER BU iş/işler sizce…?

BU KENTİ YÖNETENLERE GÖRE “ŞEHİRİÇİ TRAFİK TIKIR/TIKIR YÜRÜYOR..”,ANCAK,VATANDAŞA GÖRE İŞ GİTTİKÇE ÇIKMAZA GİDİYOR..!!
Bu Kentte YAŞAYANLAR ile YÖNETENLER arasında senkronize bir durum yok,kesinlikle yok,örneğin BU KENT YAŞAYANLARI DEVLET HASTANESİ ŞART derken,Yönetenler tam aksini söyleyerek DEVLET HASTANESİ GEREKSİZ diyebiliyorlar..
Bu Kent yaşayanları ŞEHİRİÇİ TRAFİK TIKANMASI/SIKINTISI VAR derken,bu Kentin YÖNETENLERİ aksini söyleyerek “ŞEHİRİÇİ TRAFİĞİ TIKIR/TIKI İŞLİYOR,TIKANMA/SIKIŞMA FALAN YOK diyebiliyorlar..
YAŞAYAN ile YÖNETEN senkronize bir ses veremiyorlar..
Bunu YAŞAYAN ile YÖNETEN arasında ki kopukluk olarak değerlendirmek ne derece doğru bir analiz olur bilmiyoruz,ama,iki grubun ayrı/ayrı tellerden çaldığı bir gerçek..
ŞEHİRİÇİ TRAFİK KARABÜK’Ü TESLİM ALACAK BU BELLİ.
ÖYLE AHIM/ŞAHIM BİR TEDBİR DÜŞÜNEN DE GÖRÜLMÜYOR..!!

BAYIR MAHALLE DEVLET HASTANESİ YERİNE AĞIZ/DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ,AĞIZ/DİŞ HASTANESİ,DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ YAPILACAKTI
Diyoruz ki,SİYASET KURUMU ÇOK KOLAY söz veriyor,verdiği sözleri tutamıyor ve bu durum çok ciddi bir güven erozyonu yaratıyor,tüm anketlerde EN AZ GÜVEN DUYULANLAR ARASINDA SİYASET KURUMU çıkıyor.
YEREL ve GENEL SEÇİM/SEÇİMLER sırasında Karabük’ün en fazla konuştuğu konuların başında BAYIR MAHALLE DEVLET HASTANESİNİN YIKILMASI/YIKILMAMASI geliyordu.
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ bu konuda “HASTANEYİ YIKACAKLAR/KAPATACAKLAR..” dedikçe,karşıdan HAYIR/HAYIR gibi itirazlar geliyordu.
Daha sonra bu itirazların yerini “DEVLET HASTANESİ YERİNE AĞIZ/DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ-HASTANESİ İLE DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ YAPILACAK..” şeklinde ki söylemlere bıraktı..
BU PROJE O CİVAR ESNAFINI UMUTLANDIRDI..
Şimdi o proje de çöktü ve Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Sayın REFİK POLAT bir açıklama yaparak AĞIZ/DİŞ Hastanesi ile DİŞ HEKİMLİĞİ Fakültesi’nin Üniversite Kampus Alanı içinde yapılacağını söyledi..
BAYIR MAHALLE AĞIZ/DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ KALACAK..
Ancak,HASTANE ve DİŞ HEKİMLİĞİ Fakültesi olayı bitti..
O civar esnafı,o civarın yaşayanları ŞİMDİ NE DÜŞÜNÜR ACABA..?
Her halde elleri kızarıncaya kadar alkış tutmazlar..
Öyle değil mi..?

SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN’İN,KARDEMİR KARABÜKSPOR İÇİN,HAMZALAR MEVKİ’NDE 103 DÖNÜM BİR ALAN TEMİN ETMİŞTİ..
KARDEMİR KARABÜKSPOR,SAFRANBOLU YAZIKÖY’E gidecekmiş veya gönderilecekmiş,Karabük yaşayanları,KARABÜKSPOR’A GÖNÜL vermiş insanlar buna anormal tepki gösteriyorlar.
MÜTHİŞ BİR TEPKİ VAR BU OLAYA.
SAFRANBOLU YAZIKÖY’DE İl Gençlik Spor Müdürlüğü’nün 20 dönüm üzerinde bir SENTETİK Futbol Sahası var,KARDEMİR KARABÜKSPOR burayı kullanacakmış sanıyoruz.
AYRICA,ETRAFINDA DA 20 DÖNÜM BİR ALAN DAHA VARMIŞ.
KARDEMİR KARABÜKSPOR,bu alan üzerin İDMAN SAHASİ,KAMP TESİS velhasıl ne gerekiyorsa,onları yaptıracakmış,KARABÜKSPOR’UN Karabük Merkezi ile ilgisi kesilecek anlayacağınız.
PEKİ,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN Olağanüstü katkısı,desteği ile HAMZALAR MEVKİ’NDE temin edilmiş olan 103 DÖNÜM ALAN neden kullanılmaz acaba..?
BU ALANI NEDEN KULLANMAZLAR ACABA..?
Daha sonra KİM/KİMLER BU ALANI KULLANACAK ACABA..?
KARDEMİR KARABÜKSPOR’UN Safranbolu YAZIKÖY’E getirilmesi/gönderilmesi Karabük Merkezinde,KARABÜKSPOR’A gönül verenler arasında ve özellikle GENÇ KESİMDE anormal tepki görüyor..
MUHATAPLARINA HABER VERELİM İSTEDİK..

“ARAÇ ÇAYI ETRAFINDAN DÜZENLEME YAPMAK İÇİN..” SAFRANBOLU ALDEĞİRMEN BARAJININ YAPILMASI ŞART,PEKİ YAPILIR MI..?
SON YEREL SEÇİMLER sırasında BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI öyle projelerle seçmen karşısına çıktılar ki,adeta,KARABÜK DÜNYA’YA ÖRNEK GÖSTERİLECEK bir Kent olacaktı.
HELE/HELE ARAÇ ÇAYI ETRAFINA YAPILACAK TESİSLER VAR YA..!
AMAN ALLAH,AMAN ALLAH NE KADAR MUHTEŞEMDİ..!!
Seçmene bunları vaat ettiler,sonra unutuldu gitti elbet,BİZİM SEÇMENİMİZ OY VERİR SONRASINI SORMAZ,NE OLDU BANA VAAT ETTİKLERİNİZ,NEDEN YAPMIYORSUNUZ demez..
Aslında ARAÇ ÇAYI üzerinde DÜZENLEME YAPMAK bugün ki hali ile çok ama çok zor,bunun için SAFRANBOLU ALDEĞİRMEN BARAJI yapılmalı ki,su bir parça dizginlensin..
Sahi..! NE OLDU ALDEĞİRMEN BARAJI,HANİ TEMELİ ATILACAKTI..!!
Şimdi KARABÜK İNSANI Siyaset Kurumu Yöneticilerine “YAHU ARKADAŞ NE OLDU ALDEĞİRMEN BARAJI,NE OLDU ARAÇ ÇAYI ETRAFINA YAPILACAK DÜZENLEME..” diye sorsa ne cevap alır acaba..?
KARABÜK İNSANI BUNU SORMAZ,SİYASETÇİ DE BOL/BOL SIKAR..!!

KARABÜK’ÜN ÜNLÜ PİDE/KEBAP SALONU DERYA “ÇORBA FESTİVALİ..” VE “KAÇ ÇEŞİT ÇORBA İLE TÜKETİCİ KARŞISINA ÇIKILIYOR..”
Karabük’ün ÜNLÜ PİDE/KEBAP Salonu olarak,haklı bir isim yapmış olan,”DERYA RESTORANT..” yepyeni bir uygulama ile ÇORBA FESTİVALİ düzenledi..
KARABÜK’TE ÇOK SAYI DA ÇORBA SEVER TÜKETİCİ VAR.
DERYA Restoran,halen devam ettirdiği ve çok beğeni kazanan,devamlı bir müşteri kitlesi edinen KELLE/PAÇA ÇORBASINA, yeni ürünler ilave ederek, ÇORBA FESTİVALİ adı altında tüketicinin beğenisine sunuyor.
EN AZ 6 veya 7 çeşit çorba sunuyor konuklarına..
Karabük’ün böyle orijinal düşüncelere ve tutumlara ihtiyacı olduğu kesin ve DERYA RESTORAN özellikle KELLE/PAÇA ÇORBASINDA bu yönlü bir tutumla büyük beğeni,bu beğeni ile birlikte ciddi bir müşteri portföyü kazanmıştı..
ŞİMDİ BİR ADIM ÖTEYE GİDEREK “ÇORBA FESTİVALİ..” DÜZENLEDİLER..
DERYA RESTORANA gelenleri hijyen yönünden gönülleri rahat ve müşteri biliyor ki “BURADA HİJYEN,BURADA ÜRÜNLERE VERİLEN EMEK EN ÜST DÜZEYDEDİR..” böyle de devam eder..
Bir de Safranbolu Kıranköy’de ÇORBA DİYARI bu işi iyi yapıyor..
DERYA RESTORAN bu yeniliği ile büyük beğeni alıyor..
Olayın özeti bu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (8)
 • karabüksporperver

  Sayın Gölbek, görüyorum ki yine yerinde duramamış, bazı mevzuları kaşıma ihtiyacı hissetmişsin. Neymiş, Karabükspor Yazıköy’e giderse şehirden koparmış. Tesis Hamzalar’da olmalıymış. Tabi Hamzalar gayet merkezi (!) hepimizin yürüyerek gidebileceği (!) düzayak (!) bir yer olduğundan dolayı şehirden kopuş olmuyor galiba senin aklınca.

  Bunca yıldır yönetimdeydin. Kulübe bir çivi çakamamışsın. (Hamzalar’daki tesis yerini ayarladık deme, taşısaydın derler adama). Belli dönemlerde idmanlar stadyumda yapılır, takım yine şehirle buluşur sen hiç merak etme. Ayrıca sayın başkanın daha önceki söylemlerini dikkatle dinlediysen ya da okuduysan yönetim binasının da stadyumda olmasının tasarlandığını anımsayacaksındır.

  Geçen sene ortalığı velveleye verişin de halen hafızamızda. Yine her zaman olduğu gibi yanıldığın da gün gibi ortada. Geçelim artık bu işleri lütfen sayın Gölbek. Mikserliğin alemi yok… Senin ve sen gibilerin devri geçeli yıllar oldu. Eski kafa çözümlerle olmaz o işler. Bence sen ne yap biliyor musun? Arkana yaslan ve Kardemir Karabükspor’un güzel futbolunu keyifle izle. Hırs insanı yıpratır. Yaşlı başlı adamsın. Biraz daha yapıcı olman gerekirken şu tepinmelerin, bir ergen kaprisinden başka bir şeye benzemiyor.

 • Bu kadar önyargılı

  Norumuz rumuzunla bir yorum okudum bu kadar ön yargılı bu kadar saçma bir yorumu yazabilmek için insanın içini haset,fesat,kaplamış olması lazım.Sayın Gölbek KARABÜKSPOR’LA ilgili yazdıklarında yüzde 100 haklı.Bunu kimseyi suçlayarakta yazmıyor ve Mehmet Ali Şahin beyin gayreti ile temin edilen 103 dönüm araziden bahsederek burayı neden kullanmadılar diyor kendi döneminin sonlarınıda eleştirerek o zaman devreye biriler girdi o arazi kullanılmadı diyor.
  Ne var bunda,ne kötülük var bunda.KARABÜKSPORDA şehirle Kulüp arasında hiç duvar örülmediki,Sayın Gölbek Basın Sözcüsü ve Asbaşkan olarak toplumu sürekli aydınlatıyordu ve o 103 dönüm arazinin bulunmasındada emeyi büyüktü.KARABÜKSPORU yazıyor iyi oynadı kötü oynadı yazmıyor KARABÜKSPORUN birşeyler kazanmasını istiyor öyle yazıyor.Ne var bunda ne kötülük var.Bana sabah sabah Ahmet beyen avukatlığını yaptırdın ya sanada helal olsun kardeşim.Ama haset,fesat hislerini kenara bırak ferasetle hareket et emi.

 • Norumuz

  Sn. Gölbek aylardan beri Karabükspor kelimesini köşenizde göremiyorduk ancak Karabüksporun tesislerinden ayrılacağı konusunda günlerdir yorumlar dile getiriyorsunuz., birşeyler ima ediyorsunuz. Eğer gazeteci kimliğinizle hareket etmek konusunda kararlı iseniz bildiklerinizi, duyumlarınızı veya yorumlarınızı direk paylaşmanızda fayda olacaktır. Eğer böyle düşünmüyorsanız konuyu kaşıyıp durmanın da bu şekilde bir fayda sağlaması mümkün değil diye düşünüyorum. Yakın tarihte Karabüksor kulübünde yöneticilik yaptınız. Hatta yöneticilik yaptığınız dönemde bu kulüp ile şehir arasına duvarlar örüldü. Kapılar şehre kapatıldı. Takım Karabükten soyutlandı. Karabükspor dinamikleri tamamiyle dezonferme edildi. Tasarruf politikası hikayesi adı altında personeller haksız yere yıllardır emek verdikleri kulüpten gönderildi. Bunlar hakkında da yorum yaptınız mı, yapmak ister misiniz? Görüşleriniz nelerdir?

 • habibullah aktaş

  ahmet bey , muayene katkı payı tüm türkiyede 3 kategoridir :

  1. aile hekimliği – sağlık ocakları : 0 yazıyla SIFIR

  2. devlete ait devlet hastaneleri üniversite hastaneleri eğitim hastaneleri : 5 tl yazıyla BEŞ…

  3. tüm özeller : 12 yazıyla ONİKİ.

  Örnek üzerinden anlatırsak

  – benim de bağlı bulunduğum safranbolu bağlar aile sağlığı merkezi dr.makbule tiryaki hanımın muayenesinde katkı payı yoktur.aynen tüm diğer aile hekimleri ve toplum sağlığı merkezlerinde olduğu gibi.sıfır tl katkı…

  – safranbolu yenice eflanı eskipazar devlet hastaneleri şirinevler eğitim ve araştırma hastanesi ve giderse yurttaş hacettepe tıp fakültesi 5 tl yani 2.basamak 3 basamak farkı YOK…

  – hayat tıp merkezi , medikar hastanesi 12 tl

 • yılmaz

  MELİSA KÖYÜ KARŞISINDA SU YATAĞI KONTROL EDİLİRSE ,TESİS İÇİN UYGUN.

 • yılmaz

  KARABÜK-YENİCE YOLU İSTİKAMETİNDE ARAÇ ÇAYI KONTROL ALTINA ALINARAK,KARABÜKSPO TESİSLERİ KURULABİLİR.ÇAY YATAĞI ÇOK GENİŞ.

 • Helal çorbacı Ahmet efendi

  Helal sana çorbacı Ahmet efendi valla sayende Karabükün her yeri çorbacı olıcak.Heralde hemşerin Rasim senden çorba parası almıyor bu reklam boşa yapılmaz çorbacı Ahmet beyefendi

 • Cumali Poyraz

  Sayın Ahmet Abi, daha önceki yorumlarımda da söyledim. Karabük sağlık yönünden çok geride. Hala Ankara’ya çevre illere hastalığına çare bulmak veya sevkler ile giden birçok hastalarımız var. Kış geldi yaklaştı. Hastanemizin acil servisleri dolmaya başladı. Adı üstünde acil servis, ama acil servislerde numara alınıyor, hastanın durumuna göre katagoriye ayırıyorlar. Bence İlçe devlet hastanelerini donatmaları lazım. Şahit olduğum bir olay var. Yenice ilçesinden çocuk ateşi için hasta geldiğini gördüm. Birde abi Karabük için çok kolay sözler veriliyor. O kadar çok söz veriliyor ki. Yazık değimli emeklilerimize. Toki konut sözü veriliyor. 18 ay geçti daha yeri belli değil. DDY arazileri keza öyle. Daha sayamadığımız bir sürü sözler. Çevre illere bakıyorum imrenmemek elde değil. Bunlar söz verenlerin kabahati değil, bizim kabahatimiz diye düşünüyorum. Verilen sözlerin takipçisi olamıyoruz veya ders veremiyoruz. İyi günler.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  37 +35 81
 2. Fenerbahçe

  37 +30 70
 3. Konyaspor

  37 +21 67
 4. Başakşehir

  37 +18 62
 5. Alanyaspor

  37 +8 61
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  37 +8 58
 8. Antalyaspor

  37 +7 58
 9. Karagümrük

  37 -4 57
 10. Adana Demir

  37 +6 52
 11. Sivasspor

  37 +1 51
 12. Galatasaray

  37 -2 51
 13. Kasımpaşa

  37 +8 50
 14. Hatayspor

  37 -7 50
 15. Kayserispor

  37 -6 47
 16. Giresunspor

  37 -3 45
 17. Gaziantep FK

  37 -10 43
 18. Ç. Rizespor

  37 -25 36
 19. Altay

  37 -16 34
 20. Göztepe

  37 -30 28
 21. Yeni Malatya

  37 -39 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.