DOLAR 19,0924 0.26%
EURO 20,5316 -0.52%
ALTIN 1.224,020,35
BITCOIN 536593-0,70%
Karabük
11°

KAPALI

19:22

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Her Telden (18.Mayıs.2016)

ABONE OL
18 Mayıs 2016 08:40
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İL GENEL MECLİS BAŞKANI SAYIN AHMET SÖZEN,AK PARTİ’DEN İHRAÇ EDİLMİŞ,MAKAM ARACI DA BOZULMUŞ..!!
Karabük İl Genel Meclis Başkanlığı görevine seçilen Sayın AHMET SÖZEN,Parti Grup kararına uymadığı için,Karabük İL DİSİPLİN Kurulu tarafından AK Partiden ihraç edilmiş.
Sayın AHMET SÖZEN,bu karara karşı AK Parti GENEL DİSİPLİN KURULU’NA başvurarak İHRACIN KALDIRILMASI talebinde bulunma hakkına sahip elbet.
BULUNUR/BULUNMAZ,BU SAYIN SÖZEN’İN KARARI.
Ancak,İL GENEL MECLİS Başkanı’na tahsis edilen bir makam aracı var,daha önce bu aracı Sayın HASAN YILDIRIM kullanıyordu,şimdi Sayın AHMET SÖZEN kullanacak veya kullanacaktı..!!
ARAÇ ARIZA YAPMIŞ,TAMİRE GÖNDERİLMİŞ..
Elektronik ağırlıklı bir motor ve çalışma düzeneği olan aracın yeniden devreye girmesi için YEDEK PARÇA gerekiyormuş ve bu parçaların gelmesi UZUN SÜRE ALABİLİR gibi bilgiler veriliyor.
AK Parti Karabük İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR,geçtiğimiz gün düzenlediği basın toplantısında,bu yönlü bir soruya “MAKAM ARACI BİZİM SORUNUMUZ DEĞİL.VALİ ve GENEL SEKRETERİN SORUNU..” gibi cevap vermişti.
İŞE BAKIN,ARAÇ ARIZA YAPTI VE SERVİSİNE GÖNDERİLDİ..
Böylece sorun şu an itibarı ile BUZDOLABINA KALKMIŞ OLDU..!!
MAKAM ARACI TAMİRDE,YEDEK ARAÇ YOK..!!
Sorun buzdolabına kalkmış oldu..!!

SAFRANBOLU,KONARI KÖYÜ CİVARINDA “SICAK TERMAL SULARIN OLMASI İHTİMALİ..” VE ÖZEL İDARE İLE MTA..
SAFRANBOLU,KONARI Köyü’nde,Yöre insanının DİPSİZ GÖL olarak bildiği bir GÖL vardır ve su sıcaklığının 22 derece civarında olduğundan söz edilir.
22 DERECE SICAKLIKTA Kİ SU ÇAĞRIŞIMLAR YAPIYOR..
TOPRAĞIN,DAHA DERİNLERİNDE SICAK SU KAYNAKLARI OLABİLİR gibi bir varsayımı tetikliyor ve su sıcaklığı,bunun net bir biçimde anlaşılması için SONDAJ YAPILMASI GEREK..
Bize Gelen bilgilere göre SONDAJ YAPIMI için Karabük İL ÖZEL İDARE GENEL SEKRETERLİĞİ hayli iştahlı ve bu sondajı yaparak çok ciddi bir GELİR ELDE ETME İMKANI VAR Özel İdare’nin.
ANCAK,SONDAJ HAYLİ PAHALI BİR OLAY..
Ya yeterli sıcaklıkta veya debi de su bulunamazsa,harcanan para boşa gider gibi bir endişe var galiba ve Karabük İl Özel İdare Genel Sekreterliği o nedenle bir parça tereddütlü davranıyor sanıyoruz.
BU SONDAJI MTA YAPSIN GÖRÜŞÜ VAR..
O zamanda böylesine önemli bir GELİR KAYNAĞI,MTA tarafından değerlendirilecek ve Karabük İl Özel İdaresi pek fazla bir kazanım elde edemeyecek..
RİSK ALIP ÖZEL İDARE BU SONDAJI YAPABİLİR Mİ..?
Siz bu konuda ne düşünürsünüz..?

KADERİNE TERK EDİLMİŞ DURUMDA Kİ “EFLANİ GÖLETLERİ VE TRABZON UZUNGÖL’E..” FARK ATAN GÜZELLİKLER
EFLANİ İlçemizde 3 adet GÖLET VAR ve DSİ tarafından yaptırılan bu GÖLETLER ne yazık KADERLERİNE TERK edilmiş durumdalar bu göletlerin etrafından en küçük bir çalışma yapılmıyor.
Örneği TRABZON UZUNGÖL müthiş turist çekiyor..
ETRAFI BETON YIĞINI HALİNE GELMİŞ OLMASINA KARŞI,bu Yöre müthiş turist çekiyor ve emin olan EFLANİ GÖLETLERİ bu anlamda çok/çok daha güzel
KADERİNE TERK EDİLMİŞ DURUMDA GÖLETLER..
Örneğin OVACIK,KARAGÖL üzerinde çok ciddi çalışmalar yapıldı,Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği kanalı ile çok ciddi çalışmalar yapıldı ve hayli büyük paralar harcandı..
EFLANİ GÖLETLERİ KADERİNE TERK EDİLMİŞ DURUMDA..
İlçe sürekli göç veriyor..
Bir aralar Belediye Başkanı Sayın İBRAHİM ERTUĞRUL Turizm noktasında çalışmalar yapmaya niyetli gibi görünüyordu,ancak,Turizm çok önemli bir sektör,Eflani’nin böyle bir alt yapısı olmadığı için,o niyet güdük kaldı..
Sayın İBRAHİM ERTUĞRUL,kendi döneminde büyükçe bir nüfus kaybına uğrayan EFLANİ İlçesine bir şeyler kazandırmak için çaba harcarken,bu turizm işi gündeme gelmişti,ancak olmadı.
GÖLETLER ELE ALINSA İLÇEYE CİDDİ GELİR GETİREBİLİR..
Eflani sürekli küçülmekten kurtarılabilir..

İL ÖZEL İDARESİ MAKİNE PARKI GÜÇLENDİRİLİNCE,TASARRUF BERABERİNDE GELDİ VE KÖY YOLU ASFALTLARI..
Sayın HASAN YILDIRIM’IN İl Genel Meclis Başkanlığı döneminde,İl ÖZEL İDARE Genel Sekreteri Sayın MEHMET UZUN ile çok önemli çalışmalara imza atıldı..
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN çok büyük destekler verdi ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği MAKİNE PARKI ÇOK GÜÇLENDİRİLDİ,bu durum beraberinde tasarrufları da getirdi elbet.
Daha önce KÖY YOLLARI ASFALTI Kilometresi 90 bin lirada MÜTEAHHİTLERİ ihale ediliyordu ve şimdi aynı uzunlukta ASFALT yolu İL ÖZEL İDARESİ kendi imkanları ile yapıyor ve 58 bin lira civarına malediyor.
YANİ ÇOK BÜYÜK TARASSUF EDİYOR.
Öncelikte PARASAL ANLAMDA KAZANÇLI ÇIKIYOR..
Daha sonra da KALİTE ANLAMINDA KAZANÇLI ÇIKIYOR.
İl ÖZEL İDARESİ Genel Sekreterliği ekipleri tarafından yapılan KÖY YOLU ASFALTLARI çok daha kaliteli ve dayanıklı oluyor,olayın bu yönü çok/çok önemli elbet.
Sayın HASAN YILDIRIM Siyaseten çok yarar sağlıyordu..
Sayın MEHMET UZUN’UN adeta ÖNÜNÜ AÇIYORDU..

SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN’İN ENFES DEĞERLENDİRMESİ VE SİYASET İLE MEDYA DÜNYASININ BİRLİKTELİĞİ..
Geçtiğimiz hafta Karabük’e gelerek bir dizi etkinliklere katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN Medya üzerine çok enfes bir değerlendirme yaptı..
SİYASET/MEDYA İLİŞKİLERİNİ ANLATTI..
SİYASETİN MEDYAYA,MEDYANIN SİYASETE çok yakın olduğunu belirterek,çok ama çok önemli bir olayı yalın bir dille,bu ilişkiyi anlattı/gündeme getirdi..
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN Toplumun tüm kesimleri ile iyi ilişkileri olan bir Siyasetçidir,Medya Mensupları ile arası iyidir,Spor Camiası ile ilişkileri üst düzeydedir.
Hatta SPOR CAMİASININ TRİBÜN ÖNDERLERİ İLE bile çok iyi ilişkiler içindedir,bu nokta da KARDEMİR KARABÜKSPOR’A uzun yıllar AMİGO olarak hizmet vermiş Sevgili TUNCAY GÜZELAYDIN’A gösterdiği ilgiyi hemen herkes bilir..
MEDYA/SİYASET bir madalyonun iki yüzü gibi..
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN bunu net biçimde ortaya koydu,iyi de etti.

KAR-VAK “ANKARA 3.KARABÜK TANITIM GÜNLERİ..” YARIN ANKARA ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNDE BAŞLIYOR..
Ankara’da kurulu KARABÜKLÜLER VAKFI (KAR-VAK..) yarın 3.KARABÜK TANITIM GÜNLERİNE start verecek ve geçen yıl olduğu gibi,bu yılda çok beğeni kazanarak,ilgi göreceğine kesin gözü ile bakılıyor.
Bilindiği gibi,kısa adı KAR-VAK olan KARABÜKLÜLER VAKFI Mütevelli Heyet Başkanlığı’nı Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN yürütüyor ve Vakıf geçtiğimiz yıllarda da buna benzer etkinlikler düzenlemişti.
ANKARA,ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE başlayacak olan 3.KARABÜK TANITIM GÜNLERİ etkinliği,bu alanda düzenlenen SAFRANBOLU SOKAĞI’NDA start alacak.
Dün kendisi ile bir telefon görüşmesi yaptığımız KAR-VAK Yönetim Kurulu Başkanı Sayın NİYAZİ GÜNEŞ,3.KARABÜK TANITIM GÜNLERİ hakkında bilgiler verdi.
“GEÇEN YIL ÇOK BÜYÜK İLGİ GÖRDÜK..” dedi.
“BU YIL YİNE AYNI İLGİYİ,HATTA DAHA FAZLASINI GÖRECEĞİMİZDEN HİÇ Mİ HİÇ KUŞKUM YOK..” şeklinde bilgiler verdi Sayın GÜNEŞ.
KAR-VAK Yönetim Kurulu Başkanı Sayın NİYAZİ GÜNEŞ,bu tür etkinliklerin “O YÖRENİN TANINMASI AÇISINDAN ÇOK ETKİLİ OLDUĞUNUN ALTINI ÇİZDİ..” ve “YÖREMİZ HER HALİ İLE TANITILACAK..” ifadelerini kullandı.
19 MAYIS Perşembe günü saat 14.30 da başlayacak olan 3.KARABÜK TANITIM GÜNLERİ için ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ bünyesinde bir SAFRANBOLU SOKAĞI düzenlemesi yapıldığını anlattı Sayın NİYAZİ GÜNEŞ..
“BÜYÜK BİR İLGİ GÖRECEĞİMİZİ SANIYORUM..” dedi.
Hazırlıkların titiz biçimde sürdürüldüğüne dikkat çekti..
Ve “TÜM KARABÜKLÜLERİ ETKİNLİĞİMİZE BEKLİYORUZ..” dedi.

SİYASET KURUMUNUN YAPAMADIĞINI “DANIŞTAY KARARI ZORLAYARAK YAPTIRACAK MI..” VE AFİLASYON SİSTEMİ
Danıştay Hastanelerde uygulanan AFİLASYON sistemini İPTAL ETTİ ve bu anlamda Karabük tam anlamı ile bir YOL AYIRIMINA girecek gibi görünüyor.
MALUMUNUZ..
ÜÇ HASTANEYİ YIKTIK/KAPATTIK KARABÜK OLARAK.
Bir tek ŞİRİNEVLER EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ’Nİ bıraktık ve burası hem Devlet Hastanesi,hem Tıp Fakültesi Hastanesi olarak AFİLASYON SİSTEMİ ile hizmet veriyor.
AFİLASYON SİSTEMİNİ DANIŞTAY İPTAL ETTİ.
KBÜ ŞİRİNEVLER TIP FAKÜLTESİ EĞİTİM/ARAŞTIRMA HASTANESİ şimdi ne olacak TIP FAKÜLTESİ Hastanesi mi,yoksa DEVLET Hastanesi mi..?
Kararın İLGİLİ MERCİLERE TEBLİĞİ ile çok önemli gelişmelerin olacağı kesin,AKADEMİK ÜNVANLI HEKİMLİR BİR ANDA İŞ KAYBI yaşayacaklar veya SAĞLIK BAKANLIĞI bünyesinde görülen HEKİMLER İŞSİZ KALACAKLAR..
KBÜ ŞİRİNEVLER HASTANESİ NE OLACAK..?
TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ Mİ KALACAK..?
DEVLET HASTANESİ OLARAK MI HİZMET VERECEK..?
Sürekli diyorduk ya,KARABÜK’E DEVLET HASTANESİ ŞART diye,Danıştay kararı ile Devlet Hastanesi mi kurulacak,yoksa TIP FAKÜLTESİ Hastanesi için mi harekete geçilecek..?
BU ÇOK AMA ÇOK BÜYÜK BİR SORUN..!!

SİZ MİSİNİZ “ÜÇ HASTANEYİ YIKTIRIP,KARABÜK’Ü TEK HASTANEYE MAHKUM EDEN..” AFİLASYON SİSTEMİ BİTİYOR..!!
Karabük’te daha önce ÜÇ HASTANE ve neresinden bakarsanız 700-750 HASTA YATAĞI vardı ve bu HASTANELER YIKTIRILDI,yerine TEK HASTANE KAİM EDİLDİ..!!
AFİLASYON SİSTEMİ UYGULAMAYA KONULDU..
Bu sistemle TIP FAKÜLTELERİ HASTANESİ ile DEVLET HASTANESİ,birleştirilerek aynı çatı altında hizmete zorunlu hale getirildi ve TÜRK TABİBLER BİRLİĞİ bu uygulamaya karşı DANIŞTAY NEZDİNDE İTİRAZ ETTİ..
DANIŞTAY AFİLASYON SİSTEMİNİ BOZDU..
Şimdi ne olacak,KARABÜK NE YAPACAK ŞİMDİ..?
DEVLET HASTANEMİZ YOK,ŞİRİNEVLER Hastanesi DEVLET Hastanesi olarak kullanılırca orada görev yapan AKADEMİK ÜNVANLI Prof.-Doç.-Yar Doç HEKİMLER ne olacak..
TIP FAKÜLTESİ Hastanesi olarak kullanılırsa SAĞLIK BAKANLIĞI personeli olarak görülen HEKİMLERİN durumu ne olacak,iş tam anlamı ile KAOS ORTAMINA doğru evrilecek.
Hep diyorduk,Karabük’e DEVLET HASTANESİ ŞART diye..
BUYRUN GELİNEN NOKTAYA BİR BAKIN..!!
Kararın İLGİLİ MERCİLERE tebliğini bekleyelim bakalım..

SİYASETTE SÖZ VERMEK BU KADAR KOLAY OLMAMALI VEYA VERİLEN SÖZ NE PAHASINA OLURSA/OLSUN,OLMALI..!!
EMEKLİLER için TOKİ TARAFINDAN yaptırılacağı söylenen UCUZ KONUTLARIN temeli atıldı mı acaba,bize göre atılmadı ve atılacağı söylenen tarih geçeli çok oldu henüz TEMEL FALAN ATILMADI..
SİYASETTE KOLAY SÖZ VERMEMEK GEREK…
Veya SÖZ VERİLDİ ise NE PAHASINA TUTULMASI GEREK..!!
Eğer bu kadar kolay söz verilir,bu sözler geciktirilirse,tutulmazsa SİYASET KURUMUNA olan güven azalır,efendim HAVAALANI yapılacak BİZ ŞU TARİHTE KAZMA KÜREK İŞE GİRİŞECEĞİZ,eee ne oldu havaalanı..
FİLYOS LİMANI ALT YAPI TEMELİ ATILIYOR..!!
Hani ne oldu..?
CUMALİ POYRAZ olarak yorum gönderen bir Okurumuz dün bize bunları hatırlatmış,şimdi bu OKURUMUZA HAKSIZSIN KARDEŞİM demek mümkün mü..?
Ya kolay söz vermeyeceksiniz..
Veya verdiğiniz sözü,ne pahasına olursa/olsun tutacaksınız..

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (3)
 • İlkesizlik

  Şu Ahmet Sözen konusu da kabak tadı verdi. Adamı iharç ettiniz tamam ama yok arabası bozukmuş yok parçası yokmuş.. Görende dünyada sayı adette üretilen el yapımı Makam aracı var sanır. Hasan Yıldırım (yada bir başkası) olsaydı :

  1- önce o araç bozulmazdı.
  2- velevki bozulsa bile akşama tamir olup sabah hazır olurdu, olmalıydı da.

  Burada kişilerden söz etmiyorum. Bu Ahmet olur Hasan olur… Bu nasıl bir anlayıştır. Koskoca Ak Parti bütün işi gücü bırakmış da bunula mı uğraşıyor. Bu ne terbiyesizliktir.

  Artık Ahmet Sözen’i başkan olarak tanırsınız tanımazsınız, bu ayrı. Ama yok makam odasıyla, makam aracıyla uğraşmak ne kadar acizliktir. Bürokratlara talimat verip bu adamı tanımayın demek ne kadar acizliktir. Bu bürokratlar da aptal insanlar değil. Sizin ihraç ettiğiniz adama biat edecek değillerdir. Sizin böyle talimatlar vermeniz gerçekten acizlik. Bu sadece partimi küçültür, Ahmet Sözen’i büyütür.

  Sen üç kuruşluk bir siyasi problemi çözeme ondan sonra böyle basit işlerle uğraş. Ah benim Ak Partim. Böyle basiretsizlerin eline mi kalacaktı. Bir zamanlar Ömer Ayar yönetimini eleştirmek için her şeyi mubah sayanlar, adamcağızın adını “havalı”ya çıkaranlar şimdi işbaşında ve partiyi ne hale getirdiler. Bilmeden bu arkadaşların dediklerine kananlar da o günleri mumla arıyordur.

 • Gönderen

  Sayın yazar Eskipazar’daki hazır suya tesis yaptık da Konarı köyü mü kaldı? 🙂
  Filyos’a Endüstri bölgesini bitirip de Eskipazar’a sanayi bölgesi kurmak gibi birşey bu olay.

 • KURULUŞTAN AK PARTİLİ

  AK PARTİNİN KURULUŞUNDAN BU YANA PARTİ İÇİNDE BULUNDUM.YÖNETİMLERDE GÖREV ALDIM.ŞU AN BİR KENARDAN GELİŞMELERİ SEYREDİYORUM.KENDİ İL GENEL MECLİS BAŞKANI İLE GEÇİNEMEYEN AK PARTİ MENSUPLARI,MHP Lİ BELEDİYE BAŞKANI İLE KANKA OLMUŞLAR.NE GÜZEL.
  ASLINDA BU ÇOK NORMAL BİZ 2009 YILINDA EKSİĞİYLE FAZLASIYLA HÜSEYİN ERER’İ YENİDEN SEÇTİRMEK İÇİN 7/24 ÇALIŞIRKEN,KÜÇÜK SANAYİ SİTESİNDE RAFET BEYE PROGRAM DÜZENLEYENLER AK PARTİDE İŞBAŞINDA.BAŞKA NE BEKLENİRKİ.1 KASIM ÖNCESİNDE HENÜZ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ BELİRLENMEDEN ÖNCE MEHMET ALİ BEY GELİRSE İŞİMİZ ÇOK ZOR DİYENLER,BURHANETTİN HOCA İÇİN HANGİ PARTİDEN ADAY OLUYORMUŞ DİYE DALGA GEÇENLER,ŞİMDİ AK PARTİ İL YÖNETİMİNDE.KİMSEYLE GEÇİNEMİYORLAR,BURUNLARINDAN KIL ALDIRMIYORLAR,SİYASETTEN BİHABER İNSANLAR.İŞLERİ GÜÇLERİ ESKİ PARTİLİLERİ ELEŞTİRMEK,PARTİ İÇİNDE GÖREVLİLER ARASINDA AYIRIM YAPMAK.
  KENDİLERİ SÖYLESİNLER BÖYLE DEYİLMİ..


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  25 +33 60
 2. Fenerbahçe

  24 +35 54
 3. Beşiktaş

  25 +20 49
 4. Adana Demir

  25 +20 45
 5. Trabzonspor

  25 +10 44
 6. Genişlet
 7. Başakşehir

  24 +8 41
 8. Kayserispor

  25 +3 38
 9. Konyaspor

  25 +2 34
 10. Karagümrük

  24 +4 31
 11. Antalyaspor

  25 -8 28
 12. Alanyaspor

  25 -11 28
 13. Sivasspor

  25 -7 27
 14. Kasımpaşa

  25 -13 26
 15. Gaziantep FK

  25 -8 25
 16. MKE Ankaragücü

  24 -10 25
 17. İstanbulspor

  24 -21 24
 18. Giresunspor

  24 -19 23
 19. Hatayspor

  24 -28 23
 20. Ümraniyespor

  25 -10 22
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.