DOLAR 15,6097 0.41%
EURO 16,3555 0.55%
ALTIN 915,560,52
BITCOIN 470798-2,27%
Karabük
24°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Her Telden (19.Ekim.2016)

ABONE OL
19 Ekim 2016 08:42
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN’İN VERDİĞİ MÜJDELİ HABER,KARABÜK EMEKLİLERİNİ MÜTHİŞ SEVİNDİRDİ VE ADETA BAYRAM EDİYORLAR
TBMM Esi Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,önce ki gün KARABÜK ve KARABÜK EMEKLİLERİ için çok önemli,çok müjdeli bir haber verdi.
EMEKLİLER İÇİN 2 BİN CİVARINDA KONUT YAPILACAK.
Biliyorsunuz EMEKLİLER için UCUZ KONUT YAPILMAK üzere talep toplanmış ve 8 bin civarında emekli 500 lira para yatırarak,böyle bir KAMPANYADAN KONUT ALMAK yolunda iradesini belli etmişti.
Şimdi BİRİNCİ ETAP 430 KONUT İÇİN İHALE YAPILDI.
Safranbolu KIRIKLAR KÖYÜ civarında temin edilen yere BİRİNCİ ETAP KONUTLARIN ihalesi yapıldı ve bugün/yarın TEMEL ATILARAK işe başlanacak.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,olayın bununla sınırlı kalmayacağını söyleyerek,İKİNCİ ETAP EMEKLİ KONUTLARI için KARABÜK BELEDİYESİ – TOKİ İşbirliği ile KAMULAŞTIRMA Çalışmalarının başladığına dikkat çekiyor.
ÇOK GENİŞ ALANLAR KAMULAŞTIRILIYOR..
TBMM Eski Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN İkinci Etap EMEKLİ KONUTLARININ Ülkemizde ilk olmak gibi bir özellik taşıyacağına işaret ediyor ve “BURASI ADETA BİR UYDUN KENT NİTELİĞİ TAŞIYACAK..” ifadelerini kullanıyor.
KARABÜK EMEKLİLERİ,ADETA,BAYRAM EDİYORLAR..

KARABÜK-BARTIN KARAYOLU,KARAYOLLARI TARAFINDAN YAPILACAK ÇALIŞMA İLE,İLK OLARAK, “ÜÇ ŞERİTLİ HALE GETİRİLECEK..”
Biliyorsunuz KARABÜK-BARTIN arasında bulunan 70-75 kilometrelik Karayolu,hayli sıkıntılı durumda ve Karayolları bu yol üzerinde REHABİLİTE çalışmalarına başlıyor..
BU KARAYOLU,ÖNCE,ÜÇ ŞERİTLİ HALE GETİRİLECEK.
Özellikle RAMPALARDA İKİ TIRMANMA ŞERİDİ YAPILACAK..
Aslında bu Karayolunun SIFIRDAN ELE ALINIP/YAPILMASI düşünülüyordu,bunun için çok uzun bir süre gerektiğinden yola çıkılarak,ilk olarak BÖYLE BİR DÜZENLEME YAPILACAK..
Daha sonra KARAYOLU standardı çok yükseltilecek..
Bilindiği gibi bu Karayolu’nun geçtiği alanlar üzerinde yer/yer çökmeler,kaymalar oluyor ve EĞER YENİSİ YAPILACAKSA ÇOK İYİ BİR ETÜD ve PLANLAMA ile yapılmalı..
AK Parti Karabük Milletvekilleri Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL bu konuları çok yakından izliyorlar ve buna ilaveten AK Parti Karabük İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR,bu konunun takipçisi.
KARABÜK-BARTIN KARAYOLU GÜNDEME ALINDI,YAPILACAK..

KONUT ALMAK İSTEYEN EMEKLİLER “ŞARTLARA İYİ DİKKAT ETSİNLER..” VE SONUNDA HAYAL KIRIKLIĞI OLMASIN SAKIN..
Geçtiğimiz gün Gazetemiz Bürosuna bir nezaket ziyaretinde bulunan Emekliler Derneği Şube Başkanı Sayın CELAL BULUT ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın CELAL KARAKUŞ,çok önemli bir konuya değindiler.
“HER EMEKLİ,EMEKLİLER İÇİN YAPILACAK KONUTLARDAN ALAMAYACAK..” dediler ve TOKİ tarafından yapılacak olan KONUTLARDAN almak için belirli şartlar olduğunu anlattılar..
EŞ VE ÇOCUKLARIN ÜZERİNE KONUT OLMAYACAK.
KENDİ ADINA KONUT OLMAYACAK..
KONUT ALMAK İSTEYENLERİN EVLERİNE AYLIK 3200 LİRADAN FAZLA PARA GİRMEYECEK ve benzeri şartlar gerekiyor,konut almak isteyen emekliler bu şartlara iyi dikkat etsinler.
SONRA HAYAL KIRIKLIĞI OLMASIN SAKIN.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN bize bilgi verirken “2 BİN VEYA DAHA FAZLA KONUT YAPILACAK.KAMULAŞTIRILAN ALAN O KADAR KONUTU ALACAK BÜYÜKLÜKTE OLACAK…” demişti.
Bu şartları taşıyan,gerekli ödemeleri yapabilecek 2 bin emekli çıkar mı acaba,Dernek Şube Başkanı Sayın CELAL BULUT ve Sayın CELAL KARAKUŞ çıkacağı fikrindeler..
ZAMAN İÇİNDE ÇIKIP/ÇIKMAYACAĞI BİRLİKTE GÖRECEĞİZ.

KENT ORMANI KİM/KİMLER TARAFINDAN ÇALIŞTIRILIYOR VE BURAYA YENİ TESİS İLAVELERİ İÇİN AĞAÇ KESMELER/YER AÇMALAR..!!
KENT ORMANI ihale ile müstecire veriliyor ve burayı o ihaleyi alan müstecir çalıştırıyor,çekip/çeviriyor,sanıyoruz son zamanlarda bu alanda yeni tesisler oluşturulacak.
İHALEYİ ALAN FİRMA YENİ ATILIMLAR EŞİĞİNDE.
Bunu yapmak için AĞAÇ KESİMİ YAPILIYOR sanıyoruz.
GENİŞ BİR ALAN AÇILIYOR..
Sanıyoruz tüm bu çalışmalar buraların ESAS SAHİBİ OLAN ORMAN İŞLETMESİ ile ORMAN TEŞKİLATI ile görüşerek/danışarak/görüş alınarak yapılıyordur.
ÇEVRE DUYARLILIĞI OLAN İNSANLAR TEPKİ GÖSTERİYORLAR..
Son gelişmelere TEPKİ GÖSTERİYORLAR..
Özellikle insanların AĞAÇ KESİMİNE,YEŞİLİN ORTADAN KALDIRILMASINA oldukça duyarlı olduğu görülüyor,bu anlamda bize bunları intikal ettirenlerde,bu duyarlılık içinde olan insanlar..
KESİLEN HER AĞACIN YERİNE AĞAÇ DİKİLECEKMİŞ GALİBA.
Dileriz bu anlamda verilen sözler tutulur.

2017 YILINDA YAPILACAK OLAN ÇELİK-İŞ SENDİKASI İŞYERİ DELEGE SEÇİMLERİ VE BUNDAN SONRA Kİ ŞUBE KONGRESİ ..
2017 Yılı içinde ÇELİK-İŞ Sendikası İŞYERİ DELEGE SEÇİMLERİ yapılacak ve bunun için KARDEMİR İŞÇİLERİ harbi bir delege seçimi yapılması yolunda irade ortaya koyuyorlar..
“YILLARCA BU YAPILMADI..” diyenler çoğunlukta.
“YILLARCA HAZIR LİSTELERİ VERİP,GİDİN SANDIĞA BUNU ATIN..” denildi gibi değerlendirme yapanlar büyük çoğunlukta ve bu listeler dışında liste hazırlayanların başına gelenlerden söz edenler var.
“PEKİ BU SEÇİMLER NASIL YAPILACAK..?”
KARDEMİR işçi tabanı “İSTEYEN DELEGE ADAYI OLABİLİR,İSTEYEN LİSTE ÇIKARTABİLİR.SONUÇTA SEÇİLEN ÇELİK-İŞ SENDİKASI İŞYERİ DELEGESİ OLACAKTIR..” denilmesini bekliyor..
ÖYLE YAPILMAMASI,SANIYORUZ,CİDDİ SIKINTILAR YARATACAKTIR..!!

ŞU AN İTİBARI İLE TOKİ KONUTLARI VE BAZI İŞYERLERİNİN “ASANSÖRLERİ DENETLENİYOR..” VE MÜHÜRLENENLER VAR..
Birkaç kez “KARABÜK ASANSÖR SORUNU YAŞAYACAK..” gibi değerlendirme yazıları yazmıştık,bu anlamda sorunlar yaşanmaya başladı bile,MÜHÜRLENEN ASANSÖRLER VAR..
ÇALIŞMAYA UYGUN OLMADIKLARI İÇİN MÜHÜRLENİYORLAR..
Veya YENİ YÖNETMELİĞE UYGUN DEĞİLLER..
Dün yine yazdık ve duyurduk CEVİZKENT’TE BİR BLOK ASANSÖRÜ MÜHÜRLENDİ ve 7o aile bu asansörü kullanamıyor,Daire başına 6 bin lira vererek YENİ BİR ASANSÖR KURDURACAKLAR.
TOPLAMI 420 BİN LİRA ANLAYACAĞINIZ..
Öte yandan SOĞUKSU MAVİ KENT’TE aynı durum yaşanıyor ve orada yaşayan insanların böyle bir ödeme yaparak YENİ BİR ASANSÖR SİSTEMİ kuracak güçleri var mı/yok mu..
Eğer bu maddi güçleri yoksa ne olacak..?
Kaldı ki o insanların içinde FİZİKSEL ENGELLİ OLAN insanlar var ve ne yeni bir asansör için verecek paraları,ne asansör kullanmadan evlerine çıkabilecek durumları olmayanlar var.
ASARSÖR SIKINTISI BÜYÜYECEKTİR,BUNA HAZIR OLUN..
Dün bir Okurumuz “ ŞİRİNEVLERE İYİ BAKSINLAR..” diye yazmış..

SAYIN ŞEFİK DİZDAR’IN BÜYÜK GAYRETİ İLE TEMİN EDİLEN MOBİL KANSER TARAMA ARACI VE SAYIN DİZDAR’A VERİLEN PLAKET..
Karabük’ün ünlü Ticaret ve Cemiyet Adamlarından Sayın ŞEFİK DİZDAR öylesine hayırlı çalışmalar yapıyor ki,YÖRE SAKİNLERİ bu anlamda kendisine hayranlık duyuyor denilse yeridir.
Sayın ŞEFİK DİZDAR MÜTHİŞ DUYARLI BİR İNSAN..
Son olarak MOBİL KANSER TARAMA ARACI alımına öncülük etti,ciddi maddi katkılar verdi ve böylece çağın menhus hastalığı kanser noktasında en geçerli kavram olan ERKEN TEŞHİS daha kolay hale gelecek.
Sayın ŞEFİK DİZDAR bu aracın alımında etkin rol oynadı ve aracın hizmete alınması ile ilgili düzenlenen törende bir konuşma yapan Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN çok çarpıcı rakamlar verdi..
DOĞUN SIRASINDA ÖLEN ANNELERDEN,DOĞUMDAN SONRA ÖLEN ÇOCUKLARA kadar çok çarpıcı rakamlar verdi Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ve en sevindirici yanı BU ORANLARIN SÜRATLE AZALDIĞINI söylemesi oldu.
Sayın ŞEFİK DİZDAR ÇOK DUYARLI BİR İNSAN..
KÜLTÜREL çalışmalarda TURİZM çalışmalarında sürekli var..
HAYIR ÇALIŞMALARININ DA ETKİN BİR İSMİ Sayın DİZDAR..

GEÇTİĞİMİZ AKŞAM SAATLERİNDE,KARDEMİR ÖNÜNDE BULUNAN IŞIKLARDAN BAŞLAYAN İNÖNÜ CADDESİNİ BULAN KUYRUK..
Geçtiğimiz akşam,bir kardeşimizle şehir turu atıyoruz,bir baktık ki KARDEMİR GİRİŞİMDE Kİ IŞIKLARDAN BAŞLAYAN ARAÇ kuyruğu,bir yandan İNÖNÜ Caddesi’ni bulmuş.
ZONGULDAK CADDESİ BİLE ETKİLENMİŞ KUYRUKLARDAN..
Biz kimseyi suçlamadan,kimseye eleştiri getirmeden ŞEHİRİÇİ TRAFİK GİTTİKÇE SIKINTI YARATIYOR,BUNA BİR ÇÖZÜM BULMAK GEREK diyoruz ve bu fikrimizde/görüşümüzde haklı olduğumuz gün gibi orta da.
ŞEHİRİÇİ TRAFİK GİTTİKÇE ÇIKMAZA GİDİYOR..
Çoğu zaman ALBAY KARAOĞLANOĞLU Caddesi tıkanıklık yaşıyor.
Karabük Belediyesi’nin önüne kadar tıkanıklığın hissedildiği dönemler oluyor,saatler oluyor,o nedenle iş tamamen içinden çıkılmaz bir hale gelmeden önlemler dizisi gündeme getirilmeli..
KIZILAY ÖNÜNE PARK YASAĞI BİR ÖNLEM OLABİLİR..
ALBAY KARAOLANOĞLU CADDESİNE PARK YASAĞI YİNE AYNI..
ZONGULDAK CADDESİ Üzerine park yasağı neredeyse şart..
ŞEHİRİÇİ TRAFİK GÜN GEÇTİKÇE SIKINTI YARATIYOR..!!

KARABÜK VARLIK İÇİNDE YOKLUK ÇEKEN BİR ANLAYIŞIN ESİRİ Mİ,TARİH/TURİZM/KÜLTÜR/HAYVANCILIK/TERMAL POTANSİYEL..
Karabük VARLIK İÇİNDE YOKLUK ÇEKEN bir anlayışın esiri sanki TARİHİ var,TURİZM var,KÜLTÜR var,DOĞAL GÜZELLİK var,HAYVANCILIK POTANSİYELİ var,TERMAL SU POTANSİYELİ var,daha aklımıza gelmeyen NİCE/NİCE DEĞERLERİ VAR.
Buna rağmen halen nüfusu 230 binler de.
BU POTANSİYELLERİN harekete geçirilmesi gerek,bu potansiyeller harekete geçirilmeyi bekliyor ve bunu yalnızca SİYASİ İKTİDARDAN BEKLEMİYOR KARABÜK..
MUHALEFET PARTİLERİNİN FİKİR ÜRETMESİNDEN DE bekliyor.
BÜROKRATLARIN FİKİR ÜRETMESİNDEN,VERİMLİ ÇALIŞMALARINDAN DA bekliyor Karabük,ancak,dönüp baktığınızda BU İKİ ALAN pek verimli bir anlayış içinde değiller.
HELE MUHALEFET PARTİLERİ,ADETA ORTALARDA YOKLAR..
KARABÜK ÜZERİNE BİR GÖRÜŞLERİNİ ALMAK MÜMKÜN DEĞİL.
Şimdi MUHALEFET PARTİLERİNE sorsanız ESKİPAZAR AKKAYA TERMAL SULARI İÇİN NE DÜŞÜRLER veya EFLANİ HAYVANCILIK İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ için bir fikirleri var mı,önerileri var mı..?
KARABÜK’TE MADDİ POTANSİYEL VAR diyerek FİKİR ÜRETEN İNSAN POTANSİYELİ YOK desek,ağzımızdan böyle bir söz kaçsa,kimbilir ne çok kızan çıkar değil mi..?
NE DERSENİZ,BÖYLE BİR BAKIŞ ÇOK MU HAKSIZLIK OLUR..?
Karabük’e haksızlık etmiş mi olurub

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (5)
 • Dernek cevap versin

  Emekli derneyi bu iddiaya cevap versin bak adam ne yazmış bi kaç evi olan emekliler konutlardan faydalanmışlar yahutta faydalanacaklarmış

 • yorumcu

  gölbek..geçenlerde evi olmayan emekliler değilde,evi olan hatta 1 den fazla emekliler faydalandı.bu konuyu dile getirseydin ya..

 • Kızgın işçi

  İşçi rumuzuyla yazan kardeşimiz çok haklı eyer bugün Kardemir işçisi geçimini rahat temin ediyosa Cengiz Gülün aldığı haklarla bunu sağladı eyer Feridun tangut kalaydı şindi ücretimiz 2000-2500 arasında olurdu.O sendikacılık yapmadı yapmazdıda.Peki Cengiz Başkanı neden yediler niye istifa ettirdiler.Recep dün Cengiz başkana kul köleydi bugün 350 üyesi olan Yunus Deyirmenciye kul köledir.O gelsin işçiye anlatsın niye Cengiz Gülü sattını

 • İŞÇİ

  AHMET ABE ÇELİK İŞ DEMOKRATİK SEÇİM YAPMASI İÇİN İLKEVVELA CENGİZ GÜLÜ NEDEN İSTİFA ETTİRDİ GENEL MERKEZİ ONU Bİ AÇIKLAYIVESİNLE ÇELİK İŞ KENDİ KENDİNİ BİTİRİYO ABE HABERİN OLSUN

 • Öğlebeli ve Toplu Konut

  Emeklilere sözü edilen projenin bir bölümü de ÖĞLEBELİ mahallesinin boş alanına yapılması düşünülemez mi??????? Belediye başkanı Öğlebeli toplantısında burayla ilgili yanıma kimse gelmedi buraya pekala bu konutlar yapılırdı dedi……….Buradan yetkililere duyuruyoruz ki o da bu mahallenin güzel manzarasıyla şehrin silluetinin de güzel bir görünüm kazanacağıdır…..Ayrıca üniversite rektörümüz üniversite ile şehir merkezine buradan ikinci bir kapı açacaklarını söylemektedir…Mevcut ham yol ıslah edilerek hizmete alınmalıdır….


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  37 +35 81
 2. Fenerbahçe

  37 +30 70
 3. Konyaspor

  37 +21 67
 4. Başakşehir

  37 +18 62
 5. Alanyaspor

  37 +8 61
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  37 +8 58
 8. Antalyaspor

  37 +7 58
 9. Karagümrük

  37 -4 57
 10. Adana Demir

  37 +6 52
 11. Sivasspor

  37 +1 51
 12. Galatasaray

  37 -2 51
 13. Kasımpaşa

  37 +8 50
 14. Hatayspor

  37 -7 50
 15. Kayserispor

  37 -6 47
 16. Giresunspor

  37 -3 45
 17. Gaziantep FK

  37 -10 43
 18. Ç. Rizespor

  37 -25 36
 19. Altay

  37 -16 34
 20. Göztepe

  37 -30 28
 21. Yeni Malatya

  37 -39 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.