Her Telden (20 Ocak 2020)

 • Yazının Tarihi: 19 Ocak 2020
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 409 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

CHP KURULTAY SÜRECİNE GİRDİ VE İL KONGRELERİNE “GENEL BAŞKAN VEYA GENEL MERKEZ MÜDAHALELERİ OLACAK MI/OLUYOR MU..?”
CHP KURULTAY sürecine girdi,bu bağlamda,İL KONGRELERİ çok büyük önem taşıyor,İL KONGRELERİ ve bu Kongrelerde seçilecek KURULTAY DELEGELERİ çok büyük önem taşıyor.
CHP İL KONGRELERİNE MÜDAHALE VAR MI..?
CHP Genel Başkanı ve CHP Genel Merkezi,bazı İL KONGRELERİNE müdahale edecek ve TEK BAŞKAN,TEK YÖNETİM LİSTESİ yolunda gerekli telkin ve tavsiyelerde bulunacak yolunda haberler çıkıyor.
Böyle bir konu KARABÜK’TE VAR MI..?
Bizim gördüğümüz Karabük özelinde de TEK LİSTE,TEK YÖNETİM ile İL KONGRESİNE gidilmesini isteyen bir kesim var ve bunlar KUCAKLAYICI BÜTÜN EKİPLERİ BARINDIRAN bir Yönetim ve bu Yönetime uygun bir Başkan noktasında bir görüş,bir talep koyuyorlar ortaya.
Buna karşılık ise bir başka CHP’Lİ kesim “GENEL BAŞKAN veya GENEL MERKEZ MÜDAHALESİ CHP’YE UYMAZ.CHP,ÖZELLİKLE KARABÜK’TE,TAM KÖY VE MAHALLE DELEGE SEÇİMİNDEN BAŞLAYAN DEMOKRATİK SEÇİMLERİ,İLÇE KONGRELERİNDE DE UYGULADI..” görüşlerini dile getiriyor.
Aynı kesim,Parti içi yarış oldu,ancak,ne kavga,ne gürültü,ne şaibe olmadı,her şey demokratik akış içerisinde cereyan etti diyerek “ŞİMDİ NASIL TEK ADAY,TEK LİSTE DAYATMASI YAPILABİLİR Kİ..?” gibi konuşuyorlar.
Buna karşı ise “BAKIN AKP YILLARDIR,BAŞKAN ADAYLARINI ve YÖNETİM LİSTELERİNİ GENEL MERKEZDEN MÜDAHALELERLE BELİRLİYOR VE HER SEÇİMİ DE KAZANIYORLAR.ÇÜNKÜ PARTİ İÇİ MÜCADELE,KIRGINLIK,DARGINLIK OLMUYOR..BİZDE NEDEN OLMASIN..” görüşünü savunuyorlar..
CHP SÜRATLE KURULTAY SÜRECİNE GİRDİ,İL KONGRELERİ VAR..

KARABÜK ORMAN İŞLETME MÜDÜRÜ Sayın RIFAT ATAŞ,BUGÜN, YENİ ATANDIĞI BURSA ORMAN BÖLGE MÜDÜR YARDIMCILIĞINA BAŞLIYOR
4 Yıla yakın zamandır KARABÜK ORMAN İŞLETME Müdürlüğü görevinde bulunan ve bu süreçte gerçekten çok büyük başarılar yakalayan,çok önemli işlere imza atan Sayın RIFAT ATAŞ,yeni görevine bugün başlıyor.
Bilindiği gibi Sayın RIFAT ATAŞ,Bursa ORMAN BÖLGE MÜDÜR Yardımcılığı görevine atandı,Karabük ORMAN İŞLETME Müdürlüğü ile ilişkilerini kesti ve Allah nasip ederse bu sabah itibarı ile yeni görevine Bismillah diyecek.
Veda ziyaretlerini tamamladı Sayın ATAŞ.
Sayın RIFAT ATAŞ,hep ORMAN TEŞKİLATININ çıkarları,hep ORMAN TEŞKİLATININ yararları doğrultusun da, ancak,özellikle ORMAN KÖYLÜSÜNÜ DE ezmeden,o insanlarında haklarını/hukuklarını gözeten bir Bürokrat olarak bilindi/tanındı..
Dileriz her zaman böyle olacaktır,o çizgisini ilelebet sürdürecektir..
BURSA çok büyük bir İl,ayrıca BURSA ORMAN BÖLGE Müdürlüğü’ne,BİLECİK ve YALOVA’DA bağlı diye biliyoruz,anlayacağınız çok geniş bir ORMAN VARLIĞININ sevk ve idaresine katkı vermeye gidiyor Sayın ATAŞ.
Yeni görevinde de büyük başarı kazanacaktır kuşkusuz..
Biz de kendisine engin başarılar,sağlık, sıhhat diliyoruz.

SAYIN AHMET DAVUTOĞLU’NUN GENEL BAŞKAN OLDUĞU “GERÇEK PARTİSİ..” KURUCULARINDAN SAYIN İZZETTİN KÜÇÜK VE CAM TERAS..
Eski AK Parti Genel Başkanlarından ve Eski Başbakanlardan Prof.Dr.Sayın AHMET DAVUTOĞLU,uzun süre içerisinde görev yaptığı AK Partiden ayrıldı ve GERÇEK Parti ismi ile,yeni bir Parti kurdu.
Safranbolu Eski Kaymakamlarından,Karabük Eski Valilerinden Sayın İZZETTİN KÜÇÜK’TE bu yeni Parti Kurucuları arasında yer alarak,resmen SİYASET GİRMİŞ oldu.
Hatırlayanlar vardır..
Safranbolu CAM TERAS,Sayın İZZETTİN KÜÇÜK’ÜN Valilik döneminde,önce SAFRANBOLU KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME Birliği’ne,oradan da BİR MÜSTECİRE VERİLMİŞ ve çok dedikodulara muhatap olmuştu.
ÇOK KÜÇÜK BİR KİRA İLE BİR MÜSTECİRE VERİLMİŞTİ CAM TERAS.
Cam teras etrafına o süreçte BAZI SOSYAL DONATI ALANLARI yaptırılmış ve İZİNSİZ BU YAPILAR,daha sonra ORMAN İŞLETME Müdürlüğü’nün el koyması ile hakka/hukuka uygun hale getirilmiş,KİRA BEDELİ DE hayli yükselmişti.
Şimdi GERÇEK PARTİ,KARABÜK TEŞKİLATLARI KURULACAK..
Sayın İZZETTİN KÜÇÜK,Parti Kurucusu olarak Karabük’te etkin olur mu..?
Veya,bu manada SİYASETEN KİMLERLE YOLA ÇIKAR ACABA..?

MHP GENEL BAŞKANI Sayın DEVLET BAHÇELİ “FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI MUTLAKA ORTAYA ÇIKMALI.” DİYOR VE ZEKERİYA ÖZ’ÜN SAFRANBOLU
Ülkemiz çok ciddi bir 15 TEMMUZ sürecinden geçti ve yüzlerce,binlerce kişi Yargılandı,Yargılanıyor,işinden/aşından olanlar oldu,çoluk/çocuk büyük sıkıntılar yaşayanlar oldu/oluyor.
Örneğin MHP Genel Başkanı Sayın DEVLET BAHÇELİ çaycı/çorbacı FETÖ’DEN dolayı takibe alındı noktasından yola çıkarak “FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI MUHAKKAK ORTAYA ÇIKARTILMALIDIR..” diyor.
Sahi,ALLAH KORUSUN,15 Temmuz darbesi başarılı olsaydı,örneğin KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI KİM OLURDU acaba veya SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI kim olurdu,İLÇELERDE nasıl bir yapı kurulurdu..?
Bakın Ünlü Savcı ZEKERİYA ÖZ kaç kez SAFRANBOLU’YA geldi deniliyor,bu ziyaretleri sırasında kimlerle oturdu sohbet etti,nerelerde kaldı ve buna ilişkin bilgi/belge/görüntü var mı acaba..?
Olaya,gelişmelere bu pencereden bakıldığı zaman MHP Genel Başkanı Sayın DEVLET BAHÇELİ’YE HAK VERMEMEK mümkün değil,yerden/göğe kadar haklı Sayın BAHÇELİ..
Örneğin,O zamanlar Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN verdiği beyanatlar,FETÖ/KARABÜK bağlamında yaptığı açıklamalar vardı ve hafızamız bizi yanıltmıyorsa Savcılıkça bilgisine de başvurulmuştu..
Ünlü Savcı, bu Yörelerde, kim/kimler ile teşriki mesai de bulundu acaba..?

İYİ PARTİ EFLANİ İLÇE BAŞKANI SAYIN HALİL İBRAHİM BULUT ; “ EFLANİ İLÇEMİZİN SORUNLARINI ÇOK İYİ BİLİYORUZ VE ÇÖZMEYE TALİBİZ..”
İYİ Parti Eflani İLÇE Başkanı Sayın HALİL İBRAHİM BULUT,Geçtiğimiz Perşembe günü Gazetemiz Bürosuna bir nezaket ziyaretinde bulundu,bu göreve yeniden atandığını anlattı.
Daha önce de Eflani İlçe Başkanı olarak görev yapan Sayın HALİL İBRAHİM BULUT,Belediye Başkan Adaylığı için ayrılmış,Genel Merkez kendisine yeniden aynı görevi vermiş.
“EFLANİ İLÇEMİZİN SORUNLARINI ÇOK İYİ BİLİYORUZ ve ÇÖZMEYE TALİBİZ..” diyor Sayın HALİL İBRAHİM BULUT,İlçenin çok ciddi potansiyelleri olduğuna dikkat çekerek “BU POTANSİYELLERİN HAYATA GEÇİRİLMESİ GEREKİYOR..” anlamında bilgiler veriyor.
Özellikle bir cümlesi oldukça dikkatimizi çekti.
“ EĞER ÜRETKEN BİR FİKRİ YAPI İÇERİSİNDE HAREKET EDİLİRSE,6 AY İÇİNDE EFLANİ NÜFUSU 500 KİŞİ CİVARINDA ARTTIRILABİLİR..” diyor Sayın HALİL İBRAHİM BULUT.
Sayın HALİL İBRAHİM BULUT ile görüşürken,başka Eflanili bir hemşerim daha geldi ve uzunca süre memleketimiz hakkında sohbet ettik,sohbet etti,sorunlarını konuştuk.
Sayın HALİL İBRAHİM BULUT İlçenin sorunlarına vakıf görünüyor..
Çözümler noktasında fikirler üretiyor,görüşler dile getiriyor..

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI “ÇOCUKLARA/GENÇLERE/HALKA BİRE/BİR DOKUNAN BİR SİYASET UYGULUYOR VE BEĞENİ KAZANIYOR…”
Safranbolu Belediye Başkanı Sayın ELİF KÖSE,sürekli halkın içinde ve Safranbolu sakinleri ile sürekli beraber,bu nokta da çocuklara/gençlere ve Safranbolu yaşayanları ile adeta iç/içe.
Bu nokta da bayan olması çok büyük avantajı ve özellikle ev ziyaretleri sırasında,yeni doğan çocukları ziyareti sırasında,öylesine candan,öyle samimi portreler ortaya çıkıyor ki,bir Siyasetçi için bunlar büyük avantaj olarak görülmeli.
Okullara gidiyor,Okul ziyaretlerinde bulunuyor,öğrencilere kitap dağıtıyor,bunlarla birlikte ÖĞRENCİLERE MEKTUP yazarak hem okumanın önemini anlatıyor,hem de kendisini o çocuklara tanıtmış oluyor.
Sayın ELİF KÖSE insanlara bire/bir dokunuyor.
Doğrusu çok akılcı bir Siyaset izliyor.
Özellikle çocuklara ve gençlere yönelik yaptıkları,gelecekte kendisine mutlaka DESTEK OLARAK dönecek nitelikte,düşünün bugünün çocuğu /genci geleceğin seçmeni,kanaat önderi olacak.
Sayın ELİF KÖSE,sürekli insanlarla,halkla iç/içe..

AK PARTİ YENİCE İLÇE BAŞKANI SAYIN YILMAZ KIRIK’IN,İLÇE BAŞKANLIĞI’NA YENİDEN ADAY OLMAMASI VE İL YÖNETİMİNE KAYDIRILMASI..
AK Parti İlçe Kongreleri sürecine giriyor ve bu bağlamda YENİCE İlçe Başkanı Sayın YILMAZ KIRIK’IN bir açıklaması,Karabük Basınına bir parça hedefinden kopartılarak düştü.
Kıyamette koptu.
Olayın temeli,halen AK Parti YENİCE İlçe Başkanı Sayın YILMAZ KIRIK,önümüzde ki süreçte,İlçe Başkanlığı’na yeniden Aday olmayacak ve İL YÖNETİM Kurulu Üyeliğine kaydırılacak.
YENİCE İlçesinde ve AK Parti içerisinde,belirli ekipler veya guruplar Sayın YILMAZ KIRIK’A karşı bir tutum içinde görülüyorlardı,böylece o ekipler/guruplar yatıştırılmış olacak,bunun yanısıra da Sayın YILMAZ KIRIK ile birlikte hareket edenlerde küstürülmemiş olacaklar.
İKİ TARAFTA,bu formül ile sakinleştirilmiş olacaklar..
Acaba,bu formül beklenen etkiyi gösterecek mi..?
Öte yanda,AK Parti içerisinde bir ekip “BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİNİN..” Sayın YILMAZ KIRIK’IN yüzünden kaybedildiği gibi bir iddia sahibi olarak ortaya çıkıyor,ayrıca da İL GENEL MECLİSİ’NDE DE bir Üyenin MHP’YE kaptırılması da aynı düşünülüyor.
Belediye Başkanlığı noktasında EFLANİ ve OVACIK dışında,AK Parti hangi Belde veya İlçe de başarılı olabildi ki,610 Oy ile Eflani,202 Oy ile Ovacık kazanıldı AK Partili adaylarca..
Her neyse artık.
Sayın YILMAZ KIRIK yeniden İlçe Başkan Adayı olmayacak,işin özü bu.

İYİ PARTİ,İLÇE VE İL KONGRELERİ SÜRECİNE GİRERKEN “KENDİ İÇ DÜZENİNİ HENÜZ KURAMAMIŞ GİBİ BİR GÖRÜNTÜ SERGİLİYOR..” VEEE
İYİ Parti,kısa süre içinde İLÇE ve İL KONGRE sürecine girecek,ancak,Sayın DURSUN DOĞAN’IN İl Başkanlığı’na karşı çıkan büyük bir kesim olduğuna ilişkin bilgiler geliyor İYİ Partiden.
PARTİ MÜFETTİŞLERİ GELMİŞ ve GİTMİŞLER..
Şimdi İYİ Parti çevrelerinde “BU İL BAŞKANI ve BU İL YÖNETİMİ DEĞİŞECEK,YENİ ATAMALAR YAPILACAK…” gibi bir beklenti hakim Karabük İYİ Parti çevrelerinde..
BÖYLE BİR BEKLENTİ VAR.
Buna karşın,halen İYİ Parti İl Başkanlığı görevini yürüten Sayın DURSUN DOĞAN’IN DA,Üye sayısını arttırmak için yoğun bir çaba içerisinde olduğuna işaret ediliyor..
İYİ PARTİ.KARABÜK İL TEŞKİLATI DEĞİŞİR Mİ..?
Böyle bir beklenti hüküm sürüyor..

KELTEPE KAYAK MERKEZİ EKSİĞİ İLE GEDİĞİ İLE HİZMETE GİRDİ,ŞİMDİ SIRADA ESKİPAZAR “AKKAYA HAMAMI TERMAL TESİSİ Mİ VAR..?”
KELTEPE KAYAK MERKEZİ eksiği/gediği ile hizmete girdi,yeni bir olay,emin olun EKSİK/GEDİK görüldükçe giderilecek ve bu büyük hizmet gerekli platforma oturacaktır.
Şimdi HİZMET REPERTUARINA,AKKAYA TERMAL olayının alınması zamanıdır,AKKAYA TERMAL SULARININ turizm hizmetine sunulması zamanıdır ve Geçtiğimiz süreçte Eskipazar Belediye Başkanlığı’nı yapan Sayın DURSUN BAŞ bu konu üzerinde çok hassastı..
Sayın DURSUN BAŞ’IN sağlığı elvermedi ve Belediye Başkanlığı görevini bırakmak zorunda kaldı,daha sonra da “NE YAZIK Kİ.BU İŞ TAVSADI VE ÜZERİNDE DURULMAZ OLDU…”
Karabük’ün ELİNDE Kİ BİR MÜCEVHER,AKKAYA HAMAMI ..
Bütün sorun,bu mücevheri işleyip HALKIN HİZMETİNE sunmakta..

 

Bu yazıya 5 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Anonim
  20 Ocak 2020 04:45

  Sayın Gölbek.İzzetin Küçük’ten Parti vesilesi ile bahsetmiş,sonrada üstü kapalı olarak Zekeriya Öz’le irtibatlandırıp Kaymakamlık ve Vali’liği sırasında Safranbolu ve Karabük’e davet edip ağırladığını/görüştüğünü ima ediyorsunuz.Unutmayalım, bu olay doğrumudur iftiramıdır bir gün öğrenilecek.Zira GERÇEKLERİN BİR GÜN MUTLAKA ORTAYA ÇIKMA BECERİSİ VARDIR…

 • Avatar
  Doğrucu Davut
  20 Ocak 2020 07:52

  Dileriz eskipazar akkaya termal hamamı en kısa sürede yapılıp halkın hizmetine sunulur. Eğer yapılırsa çok güzel bir hizmet olur.

 • Avatar
  Adil kum
  20 Ocak 2020 10:45

  Chp kongresinde Apo tek aday olarak girer kimse hayal kurmasın .
  Temizlik kolu başkanlığına devam eder

 • Avatar
  KARABÜKLÜ
  20 Ocak 2020 19:48

  SAYIN GÖLBEK, DAVUTOĞLU’NUN PARTİSİNİN ADI SİZİN DEDİĞİNİZ GİBİ “GERÇEK PARTİSİ” Mİ YOKSA “GELECEK PARTİSİ Mİ” YOKSA PARTİNİN ADI MI DEĞİŞECEK. FETÖNÜN NE SİYASİ AYAĞI NE BÜROKRAT AYAĞI NE DE İŞ ADAMI AYAĞI ORTAYA ÇIKAR. KARABÜK GİBİ YANLARINDA ONLARCA İŞÇİ ÇALIŞTIRAN FİRMA VARKEN FETÖ KARABÜK’TE EN FAZLA ECZACI,DEMİR TÜCCARI VE TUHAFİYECİYE ULAŞABİLMİŞ. BİZİM ZENGİNLER KENDİLERİNİ YA ZAMANINDA FETÖDEN KORUMUŞ YA DA ŞİMDİ SORUŞTURMALARDAN KORUYOR İKİ TÜRLÜ DE HELAL OLSUN DÜŞÜNSENİZE 15 TEMMUZ 2016 DA DERNEK KAPATILIYOR, DERNEĞE SOY İSMİNİ VEREN ZENGİNE BİR ŞEY OLMUYOR AMA DERNEĞE ÜYE OLAN GARİBANIN ANASINDAN EMDİĞİ SÜT BURNUNDAN GETİRİLİYOR . NE DİYELİM YILLARCA YAZIKLAR OLSUN DEDİM HİÇ BİR ŞEY OLMADI , PARDON OLDU OLAN BENİM GİBİ FETÖ DÜŞMANI FETÖCÜ OLDU. ŞİMDİ HELAL OLSUN DİYORUM BAKALIM ŞİMDİ NE OLACAK.

 • Avatar
  KORKMA
  21 Ocak 2020 09:54

  YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM BU ZEKERİYA ÖZ SAFRANBOLU ZİYARETİ MESELESİNİ BU KÖŞENİZDEN 6-7 DEFA DİLE GETİRDİNİZ. BU MESELEYİ SICAK TUTMAYA ÇALIŞMANIZI TAKDİR EDİYORUM. ANCAK ŞU SORUDA KAFAMDA DOLANIYOR SİZİN GİBİ TECRÜBELİ YILLARINI KARABÜĞE VERMİŞ BİR GAZETECİNİN SAĞDA SOLDA ÇOK KULAĞI VARDIR VE FETÖCÜ ZEKERİYA ÖZÜ KİMLERİN SAFRANBOLUDA AĞIRLADIĞINI EMİNİM Kİ BİLİYORDUR. O NEDENLE TOPU SAĞA SOLA PAS ATMADAN KORKMADAN DOKSANA TAKIN VE ZEKERİYA ÖZÜN KARABÜKTEKİ KANKİLERİNİ AÇIKLAYIN. KORKMA…

Bir Yorum Yazın