Her Telden (21 Şubat 2020)

 • Yazının Tarihi: 20 Şubat 2020
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 545 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

KARABÜK EMEKLİLER DERNEĞİ BAŞKANI SAYIN CELAL BULUT VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ SİYASİ PARTİLERİ GEZİYORLAR VE PROMOSYON..
Karabük EMEKLİLER Derneği Başkanı Sayın CELAL BULUT ve Yönetim Kurulu Üyeleri,SİYASİ PARTİ Teşkilatlarını gezerek “PROMOSYONLAR..” için destek talebinde bulunuyorlar.
Bilindiği gibi BANKALAR EMEKLİLERİ PROMOSYON VERECEKLER.
Bu promosyonların belirlenmesi için KURULACAK OLAN MASA DA,istiyorlar ki EMEKLİLER DE OLSUN,Emekliler kendilerine verilecek bu ücretin tespitinde söz sahibi olsunlar..
SİYASİ PARTİLERE DOSYALAR VERİYORLAR..
Emeklilerin taleplerini içeren dosyalar hazırlanmış ve bu dosyalar veriliyor SİYASİ PARTİLERE,Genel Merkezlerin dikkatini,Parti Teşkilatları kanalı ile,çekmeye gayret ediyorlar..
KARABÜK’TE EMEKLİLER DERNEĞİ GERÇEKTEN FAAL.
Eğer,Türkiye Genelinde,EMEKLİ DERNEKLERİ Karabük kadar faal,sorunların üzerine giden bir tutum içerisinde olsa,EMEKLİLERİN birçok sorunu kolayca çözüm bulur..
Sahi,bu promosyonlar ne kadar verilecek acaba..?
EMEKLİLERİN, ÇOK CİDDİ, TALEPLERİ PARTİLERE İLETİLİYOR..

KARABÜK EMEKLİLER DERNEĞİ YÖNETİMİ “KARABÜK ÖZELİNDE BİRÇOK FİRMA İLE ANLAŞARAK YÜZDE 10-20 EMEKLİ İNDİRİMİ SAĞLADI..”
Karabük EMEKLİLER Derneği Başkanı Sayın CELAL BULUT ve Yönetim Kurulu Üyeleri,adeta piyasaları kapı/kapı dolaşıyorlar ve TİCARETHANE SAHİPLERİ ile görüşmeler yaparak “EMEKLİLERE İNDİRİMLER..” temin etmeye çalışıyorlar..
ÇOK CİDDİ MESAFE ALDIKLARI DA KESİN.
Geçtiğimiz gün Dernek Başkanı Sayın CELAL BULUT ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın CELAL KARAKUŞ’U ile karşılaştık,daha doğrusu Kuyumcu Sevgili ALİ ERORHAN’IN işyerinde karşılaştık.
BEDESTEN İŞHANI ESNAFLARI İLE GÖRÜŞMEYE GELMİŞLER.
TİCARETHANE Sahipleri ile “EMEKLİLERİMİZ SİZDEN ALIŞVERİŞ EDERSE,SATTIĞINIZ ÜRÜNLERDEN,BELİRLİ BİR EMEKLİ İNDİRİMİ YAPAR MISINIZ,ORANI BİRLİKTE BELİRLEYELİM..” görüşmesi yapmak için gelmişler..
Doğrusunu isterseniz,çokta ciddi ilgi görüyorlardı..
Kimileri yüzde 10,kimileri yüzde 15 EMEKLİ İNDİRİMİ yapmayı öneriyorlar ve böylece KARABÜK EMEKLİSİNİN hayatına yüzde 10-15 indirim veya kolaylık gelmiş oluyor.
EMEKLİLER DERNEĞİ GERÇEKTEN ÇOK/ÇOK İYİ ÇALIŞIYOR..

BU ÇEVRENİN EN GÜZİDE SAĞLIK KURULUŞU MEDİKAR HASTANESİ “MİDE BOTOKSU UYGULAMALARINA BAŞLADI..” VE İLGİ OLDUKÇA FAZLA
Bu çevrenin en güzide SAĞLIK KURULUŞU olan ve Karabük insanı kadar,BARTIN/ZONGULDAK/KASTAMONU/ÇANKIRI İllerinden de çok yoğun hasta gelişi olan MEDİKAR HASTANESİ yepyeni bir uygulama başlattı.
HASTANE MİDE BOTOKSU İLE KİLOLARDAN KURTARIYOR.
Biliyorsunuz,çağımızın en büyük sıkıntılarından birisi İNSANLARIN FAZLA KİLOLU OLMASI ve özellikle ilkbahar aylarına girildiğinde KIŞ MEVSİMİ alınan kilolar hem sağlık açısından,hem kişi estetiği açısından ciddi sıkıntılara yol açıyor.
MEDİKAR HASTANESİ MİDE BOTOKSU YAPARAK ÇÖZÜM ÜRETİYOR.
Bu uygulama ile KİLOLARINDAN kurtulmak isteyen insanlara ameliyat yapılmıyor,endoskopik bir yöntemle mideye BOTOKS YAPILIYORMUŞ ve bu uygulama nedeni ile hastane de yatmak falan gereksizmiş..
BU HABER,KARABÜK’TE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ GALİBA..
Dün en az 20 kişi bize sordu,nedir,nasıl yapılıyor şeklinde..
MEDİKAR MİDE BOTOKSU Karabük’ü salladı desek yeridir..
UYGULAMA GERÇEKTEN ÇOK/ÇOK BÜYÜK İLGİ GÖRMÜŞ DURUMDA..

2.EL OTOMOBİL SATIŞLARINA GETİRİLEN YENİ UYGULAMA VE BU İŞİ RESMİ OLARAK YAPANLARLA,MERDİVEN ALTI YAPANLARIN AYIKLANMASI
OTOMOBİL SATIŞLARINA yeni bir uygulama getirildi ve bir kişi veya firma yılda 3 otomobil satabilecek,fazlasına çok ciddi PARASAL CEZALAR geliyor/getiriliyor..
BU TİCARETİ RESMEN YAPAN KİŞİ VE FİRMALAR VAR..
2.EL OTOMOBİL alım/satımı yapan ticarethaneler var elbet,bir de bu ticareti MERDİVENALTI gibi bir sistemle yapanlar varmış ve bu sistemle yapanlar RESMİ olarak yapanlara karşı haksız bir rekabet içindelermiş.
Uygulama bir firmaya veya kişiye YILLIK 3 OTOMOBİL ALIM/SATIMI yapma hakkı tanıyormuş ve eğer bu sayıdan fazla alım/satım yapan olursa çok ciddi parasal cezalar uygulanacakmış.
Bu nokta da YILLARCA ÖNCE Kİ BİR OLAY GELDİ AKLIMIZA.
OTOMOBİL ALIM/SATIM YAPAN İŞYERLERİ ŞEHİR DIŞINA ÇIKARILACAKTI.
Hatırlayanlar vardır,büyük gürültüler kopmuştu.
Hatta KARABÜK ÖZELİNDE,bu işi yapan/yapacak olanlara KEMAL OYMAN taraflarından bir yer temini için çalışılıyordu,böyle bir çalışma/çaba vardı,hepsi unutuldu gitti.
Ancak,bu yeni uygulama başladı bile.

LEYLA DİZDAR KÜLTÜR MERKEZİ BUGÜN,DÜZENLENECEK BİR TÖRENLE,SAFRANBOLU BELEDİYESİ’NE DEVİR EDİLECEK VE MÜTHİŞ BİR TESİS..
Ülkemizin önde gelen İş İnsanları arasında bulunan Sayın ŞEFİK DİZDAR’IN,ebediyete intikal eden eşi Rahmetli LEYLA DİZDAR’IN adını yaşatmak amacı ile yaptırdığı KÜLTÜR MERKEZİ’Nİ bugün düzenlenen bir törenle SAFRANBOLU BELEDİYESİ’NE devir ediyor..
MÜTHİŞ GÜZELLİKTE BİR TESİS OLDU BURASI..
Yapımı sırasında Sayın ŞEFİK DİZDAR ,hemen/hemen günün her saatinde KÜLTÜR MERKEZİ inşaatının başında bulundu,yapıma nezaret etti ve ortaya gerçekten mükemmel bir eser çıktı..
ÇOK AMAÇLI BİR TESİS,BUGÜN BELEDİYEYE DEVİR EDİLİYOR..
Gerçekten dört/dörtlük bir tesis kazandı SAFRANBOLU ve Yöre.

“ ABİ ÇOK DOĞRU YAZMIŞSIN,HAYVANLARI BESLİYORUZ DİYE İNSANLARI HASTA EDECEK TAVIRLARDAN SAKINMAK GEREK..” DİYEN KARDEŞ
Dün Cadde ve Sokaklara,HAYVANLAR AÇ KALMASIN,HAYVANLAR YESİN diye bırakılan yemek artıklarından,bozulmaya yüz tutmuş etlerden söz etmiştik.
CADDE ve SOKAKLARDA BUNLARI GÖRMEK MÜMKÜN..
Dün bunları yazmıştık.
Esnaf olan birkaç dostumuz “ABİ VALLAHİ ÇOK DOĞRU BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİN.KARABÜK İNSANI,ZATEN KENTİNİ TEMİZ TUTMAK İÇİN PEK İSTEKLİ DEĞİL.BİR DE BU YEMEK ARTIKLARI FALAN ORTAYA ÇIKINCA,İŞ TAM KEPAZELİĞE DÖNDÜ..” gibi sözler ettiler..
O Kardeşlerin “İNSANIN ZATEN KENT TEMİZLİĞİNE PEK İSTEKLİ DEĞİL..” sözleri çok önemli ve yerden göğe kadar haklı,geçen gün AKBANK yanında oturuyorduk,buna bizzat ve birkez daha tanık olduk.
Genç bir Kardeş KARES’E girerken elindeki sigarayı 3 adım yürüyüp,orada bulunan çöp kovasına değil,çöp kovasının dibine attı,aradan biraz zaman geçti,aynı hareketi 3 genç insan daha yaptı.
Şimdi diyeceksiniz ki “NEDEN KİBARCA UYARMADIN/UYARMADINIZ..”
Bir süre önce bunu yaptık,muhatabımız olan “HEM DE BİR GENÇ BAYANDI..” uyarımızı hoş karşılamadı ve bizi “BELANIN İYİSİNE LANET..” gibi bir ikileme sokarak sissiz kalmaya sevk etti.
CADDE ve SOKAKLAR zaten yeterince temiz değil..
Üstüne bir de bu yemek artıkları bindi ve kepazelik tütüyor.

GEÇTİĞİMİZ GÜN,AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI AVUKAT Sayın İSMAİL ALTINÖZ İLE BİR SÜRE OTURDUK,SOHBET ETTİK VE KONGRELER..
Geçtiğimiz gün AK Parti İl Başkanı Avukat Sayın İSMAİL ALTINÖZ ile bir Kardeşimizin işyerinde oturduk,uzunca bir süre sohbet ettik,yarenlik ettik.
Sayın İSMAİL ALTINÖZ,Kongre sürecine ilişkin görüşlerini anlattı.
Yarın ESKİPAZAR İlçe Kongresi var,Pazar günü ise YENİCE İlçe Kongresi var,gördüğümüz kadarı ile Sayın İSMAİL ALTINÖZ her iki kongre için de “ÇOK SAĞLIKLI BİRER YÖNETİM YAPILANMASI OLACAK..” beklentisi içerisinde..
“Sayın BAŞKAN İL KONGRESİ’NDE BİR DEĞİŞİM OLUR MU..?” diye sorduk “ŞU ANA KADAR HİSSETTİĞİMİZ BİR GELİŞME YOK.SANIYORUM ,BANA GÖREVİNE DEVAM ET DENİLECEK..” gibi bir yaklaşım getirdi..
İL YÖNETİM KURULU’NDA ÜYE SAYISI 40 OLMUŞ..
Daha önce bu sayı daha azdı.
Sayın ALTINÖZ ile uzunca bir süre sohbet ettik doğrusu..

KARDEMİR ÖNDERLİĞİNDE “BİR KONSORSİYUM VEYA BİR ANONİM ŞİRKET KURULARAK..” FİLYOS LİMANI İŞLETMESİNE TALİP OLMAK ZOR MU
Birkaç gündür KARDEMİR Önderliğinde bir Konsorsiyum veya bir Anonim Şirket kurularak FİLYOS LİMANI İŞLETMECİLİĞİNİN,bu kanalla alınması yolunda bir dizi önerimiz var.
Dün METAL SEKTÖRÜNDE Kİ bir Kardeşimiz, Ankara’dan telefonla aradı ve “KARDEMİR ÖNDERLİĞİNDE,BÖYLE BİR OLUŞUM OLURSA,BELKİ BİR ŞANSI OLUR..” anlamında yaklaşımlar getirdi..
Eğer KARDEMİR önderliğinde,böyle bir yola gidilirse,olayın CİDDİYE ALINABİLECEĞİ üzerinde durdu ve “YILLIK 10 MİLYON TON KARDEMİR YÜKÜ VAR.BELKİ KARABÜK’ÜN DE,YILLIK 3-5 MİLYON TON YÜKÜ ÇIKABİLİR.GERİSİ ZONGULDAK/BARTIN İLLERİNDEN TEMİN EDİLİR..” falan dedi.
“KARDEMİR OLMADAN MÜMKÜN DEĞİL,HEM OLMAZ,HEM YÜRÜMEZ..” diyerek,bir konuyu ekledi “SİZDE YAZMIŞSINIZ,BÖYLE BİR GİRİŞİME İÇERİDEN/DIŞARIDAN ENGEL OLMAYA ÇALIŞANLAR ÇIKAR..” ifadelerini kullandı..
“NASIL YANİ..?” diye sorduk “ NASILI VAR MI,YILLIK MİNİMUM 250 MİLYON DOLAR GELİRİ OLAN BİR TESİSTEN SÖZ EDİYORUZ.KİMBİLİR NE TALİP OLANLAR ÇIKAR..” gibi muğlak ifadeler kullandı.
Daha sonra da “KARDEMİR KURULDUĞUNDAN BU YANA,HEP KARDEMİR YANINDA OLDUN.BU ÖNERİNDE DE YİNE KARDEMİR HASSASİYETİN GÖRÜNÜYOR.TESTERE DİŞİ GİBİ BİR ÖYLE BİR BÖYLE YAPMADIN,AMA,YİNE DE O İŞ BANA BİRAZ ZOR GELİYOR..” falan dedi.
Biz önerelim de,sonucu hep birlikte görürüz elbet..

DAHA ÖNCE Kİ YÜKLENİCİ FİRMA İŞİ BIRAKINCA,YENİ İHALE YAPILDI VE “KANYON PARK..” TOPLAM 300 GÜNDE YAPILIP,TESLİM EDİLECEK..
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN önemsediği ve çok önem verdiği KANYON PARK yaşadığı talihsizlikten sonra,yeniden ihale edildi..
Daha önce ki Yüklenici Firma olayı yarım bırakmıştı..
Bu nokta da,Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,sürekli parası/kaynakları hazır,hukuk sürecinin bitmesini bekliyoruz,ihalesini yapıp KANYON PARKI bitireceğiz diyordu.
YENİ İHALE YAPILDI..
Yeni ihaleyi alan Firma,KANYON PARK kompleksini 300 gün içerisinde bitirmek üzere taahhüt verdi ve gerçekten devasa bir proje,ayrıca 20 milyon lira civarında bir harcama yapılacak.
Burası SPOR ALANLARI dahil,SOSYAL DONATI ALANLARI,yürüyüş yolları,bisiklet yolları,DÜĞÜN SALONLARI ve bunlara benzer çok amaçlı ve çok etkinliğin yapılabileceği bir alan olarak planlandı,öylece de tamamlanacak elbet..
BELİRLİ BİR SÜRE,KANYON PARK YÜZÜSTÜ KALMIŞTI..
Şimdi yeniden başlıyor..
Darısı KATI ATIK BERTARAF Tesisinin başına mı desek acaba..?

Bu yazıya 8 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  KARABUK
  21 Şubat 2020 08:03

  SAYIN BAŞKAN YİNE YENİDEN PROJELERİNİ AÇIKLAMIŞ.SEÇİMLER BİTELİ BİR YIL OLDU,SAYIN BAŞKAN KARABÜKLÜLERİN AKLIYLA ALAY ETMEKTE.BİRDE KANYON PROJESİ ADI ALTINDA DAHA ÖNCE 16 MİLYON TL HARCAYARAK İNŞAAT MEZARLIĞI HALİNE GETİRDİĞİ BULAK DERESİNE 20 MİLYON TL DAHA GÖMECEKMİŞ.BURAYA HARCANACAK PARA İLE DEPREM BÖLGESİNDE OLAN İLİMİZDEKİ BİR ÇOK MAHALLEDE ÖZELLİKLE DE BAYIR MAHALLE VE YENİ MAHALLEDE YIKILMAYA YÜZ TUTMUŞ BOŞ DURAN YÜZLERCE KONUT GÜÇLENDİRİLİR YAHUT TOKİ İLE KENTSEL DÖNÜŞÜM ADI ALTINDA YENİ KONUTLAR YAPILIR.SAYIN BAŞKAN ÜÇ SENE ÖNCE SÖZ VERMİŞTİ BAYIR MAHALLEDE DEVLET HASTANESİNİN ARKASINDA YIKILAN HADDEHANELERİN YERİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLAYACAK DEMİŞTİ HEPSİ YALAN OLDU,SEN KALK KARABÜKLÜNÜN PARASINI KANYON PARK ADI ALTINDA BOŞA HARCA YAZIK KARABÜKLÜNÜN PARASINA, BELEDİYENİN PARASINA,KIŞ MEVSİMİNDEYİZ KARABÜKÜN MERKEZ VE MAHALLELERİNDEKİ YOLLARIN HALİ İÇLER ACISI DELİK DEŞİK İNANMAYAN KARABÜKÜN MAHALLERİNDE BİR GEZSİN BAKALIM.

 • Avatar
  Karabüklü
  21 Şubat 2020 08:58

  Başkanın Mega Proje dediği Kanyon Park Projesi Bence Yeşili Yok Etme ve Betonlaşma Projesidir.Başkan Sen Karabük Merkeze Gel. Karabük Merkez Her Bakımdan İçler Acısı.

 • Avatar
  Doğrucu Davut
  21 Şubat 2020 09:49

  Karabük 40 yaşını geçmiş çirkin bir kadın gibi. Artık güzelleşme şansı yok. Güzel bir çocuk olarak doğmamış güzel bir genç kız olarak serpilememişki şimdi güzel olsun. Diyeceğim o ki karabükün şu durumu son 40 yılın belediyeleri değildir. 40 yıl önce fidan dikilseydi şimdi anca güzel bir ağaç olurdu.şimdi tutup makineyle büyük ağaç diksen ne olur ? Çirkin bir kadın makyajla ne kadar güzelleşebilir misali.

 • Avatar
  Kadınlar Adına
  21 Şubat 2020 10:28

  Sn Doğrucu Davut
  Kadınlar adına, yapmış olduğunuz yorumdaki kaba , nadan yorumunuzu şiddetle kınıyorum. Kadınların varlığı önemlidir güzellikleri değil. 40 yaşını aşmış erkeklerin güzelliği ne kadar önemliyse kadınların da öyledir. Karabük’ün oluşumunu eleştirmeden önce kendinizi yontmanız gerektiği belli. Şehrin yöneticileri şehrin içinden çıkan insanlardan oluşur . Yani sizin gibi. Neden böyle bir şehir olduğu belli değil mi?

 • Avatar
  KARABUK HESAP
  21 Şubat 2020 10:44

  Sayın Golbek

  Kardemir in Filyos konusundan daha onemlı ve acil konuları mevcut, senin adamın benim adamım deyip ilk once Kardemir omurgasını cokertmek icin ana temel taslar dedigimiz Karabuk un cocuklarını ayıklaması lazım ve sırayla guzel guzel yapıyor diger taraftan manset haberler yapan degerlı silahsorler yazıyorlardı hısselerı satmasın Karcel su kadar kar etmıstı bılmem ne borsa coktu satsaydı hem vergıden kurtulacaktı hemde zarar degıl kar acıklıycaktı ama ıt dalası dedıgımız konulardan dolayı KARDEMİR yıne zarar ettı Filyos konusuna gelince bu fabrikanın yonetım krl baskanı yokmu yardımcısı uyelerı bagımsız uyelerı yokmu nerde bunlar gorenınız varmı ben sadece genel muduru goruyorum oda sadece basında fabrıkanın unıtelerınde goremıyorum o yuzden her zamankı gibi Karabuk kaderine terk edilmistir,KARABUK ,KARDEMIR ne zaman duzelır siyasetı adamcılıgı bırakıp sapkamızı onumuze alacagız ,sonra Karabuk u sonra Kardemir i sonra Filyos u konusacagız.

  Not ; UNUTMAYIN FILYOS LIMANI TOSYALIYA VERILECEK VE TOSYALININDA NYK SHIPPING ORTAKLIGIYLA BURAYI ISLETICEK FARKLI BİR SEY BEKLEMEYIN…..

 • Avatar
  önemli degil
  21 Şubat 2020 11:31

  emekliler dernegi baskani hangi marketle % 10-20 indirim anlasmasi yapmis? marketle yapsinda alkislayalim. giyim magazasiyla yapilan indirimi emekli ne yapsin. karnini doyurmaktan, elektrik, su, dogalgaz, kiradan firsatmi kaliyorki giyime para ayirabilsinler. milletin akliyla dalga gecmesinler. her zamanki gibi gazi aldilar, havalarindan gecilmez.

 • Avatar
  Belediye yönlendiriliyor mu ? Karabük Merkezi
  21 Şubat 2020 14:11

  Belediye yönlendiriliyor mu ? Karabük Merkezi adeta çok geri kalmış atıl durumda, Karabük rumuzlu yorum yapan kişinin bahsettikleri katılarak Yeşil Mahalle ana caddesinde bulunan binalar evler valilik karşındaki eski çarpık yerleşim hatta yeni yapılanmalar bile çarpık düzensiz girintili çıkıntılı, kent meydanı karşısı mahalleler, araç çayı yani belediye buralarda bir çok peyzaj kentsel yenileme yaparak şehir imajını estetiğini sağlaması gerekirken bir mahalleye ve karşısında bulunan başka ilçeye yapılan yatırım karbük halkının geneline hitap etmiyor. Gelirler adil ve sosyal büyük projeler ortak yerlerde olmalı arazi ve konut taleplerine yönelik olmamalı.
  Çok acele edilmeli kentsel yenileme ve şehir merkezinin düzenlenmesi iyileştirilmesi bağlamında. Belediye bunu yapabilir 2 ayda şehir parkı yaptığı gibi..

 • Avatar
  Kanyon
  21 Şubat 2020 14:58

  Kanyonun doğallığı bozuldu maalesef…. belki sadece ara ara doğal taşlar ile su setleri oluşturulabilirdi… Bulak tarafında orta burunda trafo olan yere bir seyir kafesi yeterli olabilirdi. Köprü üstü bulak tarafı mutlaka koruma altına alınmalı dır.
  Köprü masrafı dahil tüm masraf ne kadar acaba…
  Oradaki çoğu vatandaş Safranbolu’ya gidiyor ekonomik olarak Safranbolu şehir merkezine katkısı daha çok…
  Aylardır Karabük şehir merkezine inmedim diyen kişiler duydum 🙂

Bir Yorum Yazın