DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4710250,74%
Karabük
23°

AÇIK

20:31

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Her Telden (21.Temmuz.2016)

ABONE OL
21 Temmuz 2016 08:50
0

BEĞENDİM

ABONE OL

15/16 TEMMUZ TARİHİNDE YAŞANAN “HAİN DARBE TEŞEBBÜSÜ..” HALKIN YİĞİT DAVRANIŞI İLE PÜSKÜRTÜLDÜ VE BİRLİK/BÜTÜNLÜK
15/16 Temmuz tarihinde yaşanan ve bu Ülkeyi uçurumun kenarına kadar getiren HAİN DARBE Teşebbüsü “KİMİ ÇEVRELERİN GAFLET KİMİ ÇEVRELERİN DALALET,KİMİ ÇEVRELERİN HIYANET İÇİNDE..” olmasına karşılık İNSANIMIZIN YİĞİT TUTUMU ile püskürtüldü..
İNSANLARIMIZ SOKAKLARA ÇIKTI,DARBE PÜSKÜRTÜLDÜ.
Bu nokta da Sayın CUMHURBAŞKANIMIZIN yaptığı “SOKAKLARA ÇIKIN ÇAĞRISI..” Ülkemiz insanının DEMOKRASİYE SOKAKLARDA sahip çıkmasında müthiş bir rol oynadı mutlaka..
Kimi çevreler GAFLET içinde davrandı,bir zemin hazırladı..
Kimi çevreler DALALET içinde davrandı,bir zemin hazırladı..
Kimi çevreler HIYANET içinde davrandı..
Ancak hesap edilmeyen,BU ÜLKENİN BASINI,BU ÜLKENİN İNSANI,BU ÜLKE ASKERİNİN BÜYÜK BÖLÜMÜ hiç öyle gaflet,dalalet,hıyanet içinde değildi,olmadığını da SEVİYESİZ,HALKA KARŞI OLDUĞU açık/seçik belli olan DARBE GİRİŞİMİNİ PÜSKÜRTEREK gösterdi.
ŞİMDİ BU ALÇAKÇA TERTİBİN ÖYKÜLERİ YAZILIYOR,KONUŞULUYOR..
Neler yaşanmış hep birlikte öğrenecek ve göreceğiz.
Ancak bilinen; ÜLKE FELAKETİN EŞİĞİNDEN DÖNDÜ gerçeği..
Tek ve en büyük gerçek bu..

BU ÜLKE,EĞER FELAKETİN/UÇURUMUN EŞİĞİNDEN DÖNMESE VE DARBE GİRİŞİMİ BAŞARILI OLSAYDI “GÜCE TAPANLARIN..” DURUMU
15/16 Temmuz ÜLKEMİZ AÇISINDAN FELAKETİN,UÇURUMUN EŞİĞİNDEN dönülen bir tarih olarak yazılacaktır,kapkara bir tarih olarak yazılacaktır.
ÜLKEMİZ İNSANI,BU ALÇAK DARBEYE KARŞI DİRENMİŞTİR..
Cumhurbaşkanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN sokaklara çıkın çağrısına büyük kitleler uymuş ve İNSANIMIZ BU ALÇAK DARBEYİ PÜSKÜRTMÜŞTÜR..
YA TERSİ OLSAYDI,NELER YAŞANIRDI ACABA..?
Bugün DARBEYE KARŞI çok şedit ifadeler kullanan BİRÇOK İNSAN,o alçak darbeye karşı İLK BİAT EDENLERİN arasında olmaz mıydı,ne dersiniz öyle olmaz mıydı..?
BUNLAR “GÜCE TAPAN İNSANLARDIR..” herkes gibi bizde tanırız kendilerini,15/16 TEMMUZ günü TRT’YE, SULH KONSEYİ bildirisini silah zoru ile okuttuğu zaman,TSK ÜLKE YÖNETİMİNE BÜTÜNÜ İLE EL KOYMUŞTUR çakma haberleri geçirildiği zaman KİMLER NELER KONUŞTU acaba..?
SOKAKLARDA KİMLER VARDI..
Biz birtek Sayın MEHMET UZUN ile Eşini görebilmiştik Sokakta..

12 EYLÜL ASKERİ DARBESİ’Nİ GÖRMÜŞ,O GÜNLERİ YAŞAMIŞ,EZİYETLER ÇEKMİŞ İNSANLAR,BU ALÇAK DARBEYE İLK TEPKİ VERENLER..
12 EYLÜL ASKERİ DARBE bu Ülke sırtından öyle bir geçti ki,geride işkence görmüş,korku ikliminde yıllar geçirmiş,yaşı büyütülerek idam edilmiş çocuklar bırakarak ÜLKENİN YILLARINI ALDI GÖTÜRDÜ.
O GÜNLERİ YAŞAYANLAR 15/16 DARBESİNE İLK KARŞI ÇIKANLARDI.
Kaldı ki,12 EYLÜL ASKERİ DARBESİ,15/16 ALÇAK ASKERİ DARBE GİRİŞİMİ gibi ÖLDÜRME,İMHA ETME gibi bir anlayışla YOLA ÇIKMADIĞI mesajları ile bu darbeyi gerçekleştirmişti.
KENDİ İNSANINA SİLAH SIKMAK GİBİ BİR ALÇAKLIK YOKTU.
Ama,daha sonra,yaşı tutmayan çocukların Mahkeme kararı ile yaşı büyütülerek idam edildi,insanlar sağcısı/solcusu ayırt edilmeden çok büyük işkencelerden geçirildi.
“ASMAYIP BESLEYELİM Mİ..?” denildi “O KIZLARA NEDEN JOP SOKULSUN,ASLAN GİBİ ASKERLERİMİZ O İŞİ HALLEDER..” denildi,gelin 15/16 Temmuz ASKERİ DARBE girişimine,sokağa çıkar/çıkmaz KENDİ ARKADAŞINA/VATANDAŞINA SİLAH SIKMAYA başladı.
Şimdi bakıyoruz “GÜCE TAPANLAR..” yanık açıklamalar yapıyorlar.
ŞEDİT İFADELERLE LANETLİYORLAR..
Peki YA TERSİ BİR DURUM OLSAYDI NE OLURDU..?
12 EYLÜL OLAYINI YAŞAYANLAR KARŞI ÇIKARLARDI BİR TEK..!!

15/16 TEMMUZ SÜRECİNDE “KARABÜK’TE NELER YAŞANDI ACABA..?”,ÖYLE YA “SONUCU BİR SÜRE KESTİRİLEMEYECEK..” BİR OLAY
15/16 Temmuz sürecinde KARABÜK’TE NELER YAŞANDI acaba,öyle ya,SONUCU ANCAK GECENİN BİR YARISINDA BELLİ OLAN BİR darbe girişimiydi,o kadar saat KİMLER NASIL BİR TUTUM,NASIL BİR HALETİ RUHİYE İÇİNDELERDİ acaba..?
ÖRNEĞİN TİTREYENLER VAR MIYDI..!!
Ne yapacağını şaşırmış bir durumda davranan,açık tavır almaktan çekinen,sonucun ÜÇ AŞAĞI/BEŞ YUKARI belli olması ile tavrını net hale getiren insanlar var mıydı..?
BUNLAR ARTIK KONUŞULMAYA BAŞLAR HERHALDE..
Örneğin “BU ALÇAK DARBE BAŞARILI OLSAYDI,KARABÜK’TE NASIL BİR YÖNETİM ŞEKİLLENİRDİ..?” kimler hangi görevlere getirilirdi ve KİMLER ŞU ANDA TUTUKLU OLURDU..?
HER NE HAL İSE ARTIK..
USUL/USUL YEREL SORUNLARA DÖNMEK ZAMADI GELDİ..

ONBİNLERCE KAMU GÖREVLİSİ,İŞİNDEN OLUYOR VE ÜLKEMİZ ÇOK BÜYÜK BİR TRAVMAYI SAĞLIKLI BİÇİMDE ATLATABİLECEK Mİ..?
ONBİNLERCE KAMU GÖREVLİSİ işinden olacak,bunun girişimleri başladı ve demek ki FETÖ’CÜLER BİLİNİYORMUŞ,şimdi de işten atılıyorlar,öyle değil mi..?
ÜLKE ÇOK CİDDİ BİR TRAVMA YAŞADI,BUNU ATLATMAK ZORUNDA…
İnşallah el ve gönül birliği ile atlatacağız bu travmayı..
Bakın,daha düne kadar EL ÜSTÜNDE TUTULAN bir anlayış,bir Örgütlenme,bugün lanetleniyorsa,yarın BUNA BENZER ÖRGÜTLENMELER nasıl karşılanacak veya nasıl karşılanıyorlar.
OLAYIN BU TARAFI DA ÇOK AMA ÇOK ÖNEMLİ..
DEMOKRASİ NÖBETİ adı altında insanların MEYDANLARDA BİR ARADA TUTULMA girişimlerine iyi dikkat edin,gelenlere bakın ve görün o zaman,yarın olabilecekler hakkında bir öngörünüz olur belki..
DÜNÜN EL ÜSTÜNDE TUTULANLARI,BUGÜN NE HALDELER..
BUGÜN SEMPATİ İLE BAKILANLAR,YARIN NASIL KARŞILANIRLAR kimbilir..!!

BANK ASYA MÜŞTERİLERİ,YANA/YAKILA MUHATAP ARAYIŞI İÇİNDELER VE BORÇLAR İSTENİRKEN,PARASI OLANLARA DAHA SONRA..
Biliyorsunuz BANK ASYA hareketleri durduruldu ve BANK ASYA’DAN Kredi almış olanların BORÇLARINI zamanında ödemeleri yolunda çağrılar yapılıyor..
BANK ASYA’DA PARASI OLANLAR BİRAZ BEKLEYECEKLER..
ÇOK FAZLA GECİKME OLMAZ SANIYORUZ..
BANK ASYA,Fetö finansörü olarak görüldü ve bir dizi operasyona tabi tutuldu,şu an itibarı ile Bankacılık hizmeti veremiyor anılan Banka ve ciddi bir müşteri kesimi mağdur oluyor.
ÖZELLİKLE PARA YATIRMIŞ OLANLARA SÜRE VERİLİYOR.
Bu Bankadan kredi kullanmış olanlar ise kredilerini gününde ödemekle yükümlü tutuluyorlar,o kredilerde BAŞKA BANKALAR aracılığı ile yatırılabiliyor falan.
Bazı müşteriler ise “BANKADA PARAMIZ VAR ÇEKEMİYORUZ..” diyerek “ÖYLE OLUNCA DA KREDİ ÖDEMELERİNDE SIKINTI YAŞAMAMIZ KAÇINILMAZ..” gibi görüş veriyorlar..
BANKA FETÖ FİNANSÖRÜ GÖRÜLEBİLİR/OLABİLİR..
Ancak,o konuda alınan kararlar insanları sıkıntıya sokmamalı değil mi..?
Bu konuya dikkat edilmeli değil mi..?

ÇOK ÜNLÜ BİR SANAYİCİMİZ “ÜLKEMİZ HAKİKATEN UÇURUMUN KENARINDAN DÖNDÜ. İŞLER BIÇAK GİBİ KESİLMİŞ DURUMDA…”
Çok ünlü bir sanayicimizle sohbet ettik “ÜLKE HAKİKATEN UÇURUMUN KENARINDAN DÖNDÜ..” dedi,sonra da “PİYASALAR TAM ANLAMI İLE DİBİ VURMUŞ DURUMDA..” diye ilave etti.
BİR BANKACI KARDEŞİMİZDE AYNI ŞEYLERİ SÖYLEDİ..
Piyasaya çıkıp baktığınızda İŞYERİ SAHİPLERİ işlerin tamamen durduğundan yakınıyorlar,buna ilaveten de TURİZM BELDELERİNİ vuran bir dizi gelişmeden söz ediliyor.
DIŞ ÜLKELERDEN TURİS GELMESİ AZALDI deniliyor.
İÇ TURİZMİNİ KAMU KESİMİNDE Kİ İZİNLERİN KALDIRILMASI VURDU..
Anlayacağınız hemen her sektör dibe vurmuş durumda,bir tek DEDİKODU SEKTÖRÜ tavan yapıyor galiba ve dikkatle izleyin YAYIN ORGANLARI neler anlatıyorlar neler..
BU DARBE MESELESİ AYLARCA Pehlivan tefrikası gibi anlatılır ve iyi izlediğiniz de ORTAYA HİÇ HOŞ OLMAYAN GELİŞMELERİN çıktığını görürsünüz..
15/16 TEMMUZ DARBESİ ENİNE/BOYUNA TARTIŞILACAKTIR..
ORTAYA NELER ÇIKACAK HEP BİRLİKTE GÖRECEĞİZ ELBET.
Ancak,ŞU AN İTİBARI İLE PİYASALARIN DURUMU AĞIR..
Tek gerçek bu.

ŞU GÜNLERDE,15/16 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ İLE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİ YURTLARININ “YEMEK/KANTİN İHALELERİ..” GÜNDEM DE..
Şu günlerde Karabük 15/16 Temmuz HAİN DARBE TEŞEBBÜSÜ ile ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİ YURTLARINDA YEMEK ve KANTİN İHALESİ olaylarını konuşuyor.
15/16 TEMMUZ OLAYLARI ANONİM BİÇİMDE KONUŞULUYOR..
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİ YURTLARININ YEMEK/KANTİN İHALESİ daha dar bir çevrede konuşuluyor,ancak,konuşulanlar içine SİYASETEN TORPİL OLAYLARI falan girince,adeta,15/16 Temmuz askeri darbesi daha çok konu ediliyor…!!
SAHİ BU YIL BU İHALELERDE TORPİL OLACAK MI..?
GEÇMİŞTE YAŞANAN BİR DİZİ GELİŞME BİLİNİYOR.
Halen Mahkeme de olan konular var sanıyoruz ve işte 15/16 Temmuz HAİN DARBESİ bu nedenle DAHA ÇOK KONU ediliyor gibi bir ifade kullandık.
O HAİN DARBE BAŞARILI OLSAYDI,geçmiş yıllarda yaşandığı ileri sürülen ÖĞRENCİ YURDU YEMEK/KANTİN İHALELERİ ile ilgili halen Mahkeme de olan davalar nasıl bir şekil alırdı acaba..?
“ŞÖYLE OLURDU…” DİYEN İNSANLAR,KESİMLER VAR..
“YOK CANIM HUKUK YİNE EN SAĞLIKLI KARARI VERİR..” diyenler var.
Her neyse artık..
KARABÜK’TE EN ÇOK KONUŞULAN 15/16 TEMMUZ OLAYI/OLAYLARI..
Daha sonra da ÖĞRENCİ YURTLARININ YEMEK/KANTİN İHALELERİ,iyice izleyin bakalım,bakalım bu İHALELERDE NELER GELİŞECEK ve NE GİBİ GELİŞMELER YAŞANACAK..
İZLEYELİM BAKALIM..11

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (6)
 • Karabük Düşmanına

  Kardemir Yönetiminde fetöcüler olduğu zaten çoktandır konuşuluyor. Durum böyleyse zamanında finansör olarak Bank Asyanın seçilmesine şaşmamak lazım. Fatih Koleji (eski adı Safran Koleji) ‘ne Kardemir tarafından veya yan şirketleri aracılığı ile bağışlar yapılmış mı? Türkçe olimpiyatlarına sponsor olunmuş mu vs vs. Bütün bunlar araştırılmalı. Eğer böyle şeyler varsa hak yerini bulmalı. Hainler cezasını almalı. Millet olarak bu kadar canımız yanmışken adaletten beklentimiz artık bu yönde. Bu ülkede adalet var diyebilmek istiyoruz. Bu ülkenin güzide şirketleri artık bu hainlerin kontrolünde olmasın istiyoruz.

 • karabük düşmanı

  HALK RUMUZU İLE YORUM YAPAN ARKADAŞIN DEDİKLERİNE KULAK VERİN ARKADAŞLAR YILLAR ÖNCE KARDEMİR YÖNETİMİNDE SÖZ SAHİBİ OLANLAR KARDEMİRE SAHİP ÇIKIYORUZ DERKEN HİSSELERİNİ BANK ASYA YA REHİN VERMİŞLERDİ . O ZAMAN BU İŞLERİ BİLENLER TARAFINDAN , BANKACILAR TARAFINDAN O TARİHLERDE KÜÇÜK ÖLÇEKLİ BİR FİNANS KURUMU OLAN BANK ASYA NIN BU AMAÇLA KULLANILMASI YADIRGANMIŞTI FAKAT ÇOK SES GETİRMEMİŞTİ.ŞİMDİ SORALIM BAKALIM YOLBULAN,GÜLEÇ VE ÇELSENTAŞ AİLELERİNE NEDEN BANK ASYA SEÇİLMİŞTİ O ZAMANLAR.BANK ASYA O ZAMANLARDA DA PARALEL YAPININ FİNANS KURUMU MUYDU , ÖYLE İSE HANGİSİNİN YA DA HANGİLERİNİN İLİŞKİSİ VARDI BU YAPI İLE.

 • halk

  sayın gölbek krd mir aş den 15 temmuz gecesi icin açıklamalar yapılıyor .bizim işcimiz iş cıkışı sokaga döküldü diyorlar nedense hiç öyle olmadı krd mirden kalkan ötobüslern hepsi kent meydanının önüne çekile bilirdi ama ne yaptılar herkez işine gücüne baksın denilmiş eger sendika işcileri şuraya götürün deselerdi bütün işciyi tehtit edip oraya yönlendirirlerdi degilmi .nitekim 2010yılınsaki sendikal mücadelede hatırlarsanız bütün otobüsler işci lokalinin önüne çekilmiş işciler zorla orda indirilip ferudun tankutun saçma sapan laflarını dinlettirilmişti nedense darbe olurken krd mir kıymetli oldu işler yıgıldı krd mir yönetimi ve çelik iş sendikasının kimler hizmet ettigi belli krd mir hesapları nedense hep bnk asyadan yapılıyordu yazıklar olsun onlara.

 • Karabüklü

  Soru yanlış adrese galiba. Bu soruların muhatabı değiliz. Sadece yorum yapıyoruz. Ne olacağı ile ilgili ahkam kesecek durumda da değiliz. Yaşayıp göreceğiz. Ne olursa olsun adil olsun inşallah.

 • Bende KARABÜKLÜ bende

  PARALEL ve YANDAŞLARINI LANETLİYORUM diye KARABÜKLÜ,bende lanetliyorum,hemde en şiddetli biçimde lanetliyorum,en sert biçimde lanetliyorum.Kamu kesiminde yapılan ayıklamadan sonra SİYASİ kesimdede ayıklama olacakmı.FETULLAH HOCAEFENDİYE DİL UZATAN DİNİNDEN ÇIKAR diyen AKP’LİLER vardı.Onlar ne olacak.AKP Safranbolu eski İlçe Başkanı AHMET GÜNEŞ Beyefendi görevinden alınıp istifa ettirirken kimi PARALEL OLMAKLA suçlamıştı.Peki bunlar ne olacak dersin KARABÜKLÜ arkadaşım.

 • Karabüklü

  Bank Asyanın paralel olduğu belli. Bu çok önceden belirlendi. Hala daha bu bankadan parasını almayan ve parasını tutan belli ki sağlam bağlarla paralele bağlı. Darbe başarılı olsa onlar da tepemize çıkacaktı. O yüzden parasını alamayanların mağdur olduğuna katılmıyorum. Ne ekersen onu biçersin. Tutmasalarmış paralarını hala o bankada.
  Kamu görevlilerinin görevden alınması ise inşallah adil şekilde yapılıyordur. Kurunun yanında yaş da yanmaz inşallah.
  Bu arada, kendi aralarında şifreli mesajlaşan 40.000 örgüt elemanı deşifre olmuş. Bakalım neler göreceğiz. Allah ülkemize milletimize devletimize zeval vermesin. Milletimizin başından bu belayı kolayca def etmeyi nasip etsin inşallah. PARALELİ ve YANDAŞLARINI LANETLİYORUM.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  38 +33 81
 2. Fenerbahçe

  38 +35 73
 3. Konyaspor

  38 +21 68
 4. Başakşehir

  38 +20 65
 5. Alanyaspor

  38 +9 64
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  38 +8 59
 8. Antalyaspor

  38 +7 59
 9. Karagümrük

  38 -5 57
 10. Adana Demir

  38 +13 55
 11. Sivasspor

  38 +2 54
 12. Kasımpaşa

  38 +10 53
 13. Hatayspor

  38 -4 53
 14. Galatasaray

  38 -2 52
 15. Kayserispor

  38 -7 47
 16. Gaziantep FK

  38 -8 46
 17. Giresunspor

  38 -6 45
 18. Ç. Rizespor

  38 -27 36
 19. Altay

  38 -18 34
 20. Göztepe

  38 -37 28
 21. Yeni Malatya

  38 -44 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.