Her Telden (22 Ekim 2020)

 • Yazının Tarihi: 21 Ekim 2020
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 907 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

MARZİNC “ÇED TOPLANTISI..” 80-100 KİŞİ TARAFINDAN ENGELLENMİŞ, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI’DA,AKABİNDE “ BÜYÜME OLMAZ.”
24 Temmuz 2019 tarihinde yapılması gereken MARZİNC KAPASİTE ARTTIRMA İSTEĞİNE ilişkin ÇED RAPORU toplantısı,80-100 kişilik bir grubun gösteri ve eylemleri ile yapılamamıştı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,bu toplantının yapılamayışının hemen ardında “MARZİNC KAPASİTE ARTTIRIMINA İZİN VERMEYEN..” bir yazı yollayarak,büyüme kararına engel olmuştu.
Bu gelişmelerin ardında MARZİNC A.Ş. Yönetim Kurulu,Bakanlığı bu kararının iptali hakkında Mahkemeye başvurdu ve 15 ay süren Mahkeme sonucunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın “KAPASİTE ARTTIRIMINI DURDURAN KARARINI..” iptal edildi..
Mahkeme ilginç aşamalardan geçti.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı “ÜLKE HUKUK TARİHİNDE ÇOK AZ GÖRÜLEN..” bir tutum izleyerek “KENDİ KONULARINDA,ÇEVRE KONUSUNDA UZMAN,TAM 11 KİŞİLİK BİR BİLİRKİŞİ TAYİN EDİLMESİNİ..” talep etti.
Kurulan 11 kişilik bilirkişi heyetinde “ÇEVRE KONULARINDA UZMAN 11 KİŞİ..” yer aldı ve bu insanlar birçok kez Karabük’e gelerek tetkiklerde toprak,su,hava analizlerinde bulundular,çeşitli ölçümlemeler yaptılar.
Sonuçta MARZİNC KESİNLİKLE KİRLETİCİ BİR TESİS DEĞİL raporunu verdiler..
Böylece Karabük’te yanlış bir algı BİLİMSEL ÇALIŞMALARLA çürütüldü..

MARZİNC A.Ş.YÖNETİM KURULU ÜYESİ Sayın AYHAN İLERİ ve GENEL MÜDÜR Sayın METİN ALTAN “BİR YANLIŞ ANLAŞILMA BİLİMİN IŞIĞINDA.”
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın,24 Temmuz 2019 tarihinde 80-100 kişi tarafından engellenen ÇED TOPLANTISINI dayanak tutarak MARZİNC KAPASİTE ARTTIRIM talebine olumsuz cevap vermişti.
ÇOK SAYIDA HATIRLAYAN VARDIR KARABÜK’TE.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın verdiği bu karara karşı,MARZİNC Yönetim Kurulu Mahkeme açtı ve 15 ay süren mahkemeler sonucu,Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bu kararı ilgili Mahkeme tarafından bozuldu.
Bu Mahkemeler sürecinde,belki TÜRK HUKUK TARİHİNDE ender görülen ve “ÇEVRE KONUSUNDA,KONULARINDA UZMAN TAM 11 KİŞİLİK BİR BİLİRKİŞİ HEYETİ KURULMASI İSTENDİ..” ve böyle bir heyet kuruldu.
BİRÇOK KEZ KARABÜK’E GELDİLER,hava,su,toprak örnekleri üzerinde bilimsel çalışmalar yaptılar,çok detaylı ölçümler de bulundular ve sonuç olarak da MARZİNC TESİSİ KESİNLİKLE KİRLETİCİ BİR ROL OYNAMIYOR şeklinde rapor verdiler..
MAHKEME BU RAPORA dayanarak kararını verdi..
Ve,Karabük’te bir ŞEHİR EFSANESİ BİLİMİN IŞIĞINDA ÇÖKERTİLMİŞ oldu..

ÇEVRE KONUSUNDA UZMAN,KENDİ ALANLARININ EN ÖNDE GELEN 11 İSMİ,MARZİNC TESİSİNİN KESİNLİKLE KİRLETİCİ OLMADIĞINI SÖYLÜYOR
Çevre konusunda uzman,çevre konusunda çok derin ve bilimsel bilgileri olan 11 kişilik bir BİLİRKİŞİ HEYETİ Karabük’e onlarca defa geldiler,su numuneleri üzerinde,toprak numuneleri üzerinde,hava üzerinde çok detaylı çalışmalar yaptılar..
MARZİNC BACALARINI SÜREKLİ DENETİM ALTINDA TUTTULAR..
Ve sonuçta bu 11 Uzman insan “MARZİNC TESİSİ KESİNLİKLE KİRLETİCİ BİR VASIF TAŞIMIYOR.KESİNLİKLE TOPRAK,SU,HAVA KİRLİLİĞİ YAPMIYOR ŞEKLİNDE BİR RAPOR DÜZENLEYİP İLGİLİ MAHKEMEYE SUNDULAR..”
Karabük’e bir ŞEHİR EFSANESİ VARDI..
Kimi çevreler “MARZİNC BİZİ ZEHİRLİYOR. MARZİNC KİRLETİYOR..” falan diye yakınıyorlardı ve 11 UZMAN İNSAN bunun böyle olmadığına ilişkin rapor verdiler,imza attılar..
BÖYLECE BİR ŞEHİR EFSANESİ ÇÖKTÜ..
BİLİMİN IŞIĞINDA BİR ŞEHİR EFSANESİ ÇÖKTÜ..
Şimdi neler denecek merak ediyoruz ve belki de “İNANMAYIN O RAPORLARA.BENİM GÖRÜŞÜM DOĞRUDUR.BEN NE DERSEM O DOĞRUDUR DİYENLER ÇIKAR MI..” acaba..
Doğrusu ya çıkar mı/çıkar,ne de olsa burası Karabük değil mi..?

DÜN GAZETEMİZ HER TELDEN KÖŞESİNE YOLLANAN BİR YORUM VE KARABÜKSPOR MAHKEME SÜRECİNE İLİŞKİN ÇOK ÖNEMLİ TESPİTLER..
Dün Gazetemiz HER TELDEN Köşesine,KARABÜKSPOR İÇİN açılması muhtemel bir Mahkeme için yorum gönderen bir Okurumuz öylesine önemli konulara değinmiş ki,hayret ettik.
BİRÇOK TEKNİK TERİM KULLANMIŞ O OKURUMUZ.
Ve,anladığımız kadarı ile, TİCARİ VARYASYONLAR,TİCARİ KONULAR DA ÇOK UZMAN BİR SAVCI bu konuyu ele alırsa,altından çok/çok önemli konulara varır/çıkartır,demek istiyor..
DIŞ ÜLKE BAĞLANTIMI MİLYON EURO PARALAR VAR,İÇİŞLERİ Bakanlığı Dernekler Denetmeni kişilerin hazırladığı 1300-1400 sayfa raporda ele alınan ve Yabancı isimler,Dış Ülkeler bağlantılı milyon EURO tutarında meblağlar var.
Kısa adı MASAK olan MALİ ŞUÇLARI ARAŞTIRMA Birimlerinin bu konular dikkatini çekmiştir elbet,KARABÜKSPOR konusunda açılacak bir Mahkeme gerçekten ciddi gelişmeler tanıklık edebilir.
O Yorum da Sayın EMİN ÇAPA ile Ünlü Gazeteci Sayın FATİH ALTAYLI isimlerinden de söz etmiş o Okurumuz,TİCARİ KONULARDA UZMAN BİR SAVCI çok şeyler çıkartır anlamında da görüşler dile getirmiş.
KARABÜKSPOR ÜLKE GÜNDEMİNDE ARTIK…

“BİZ ÜLKÜ OCAKLARINDAN YETİŞEN MHP’LİLERİZ,BİZDE FETÖ’CÜ OLMAZ..” DİYEN BİR KARDEŞ “BELKİ SONRADAN SIĞINMAK İSTEYENLER..”
Dün 3-4 MHP’li Kardeş ile karşılaştık,ayak üzeri de olsa sohbet ettik ve hepsi de “BİZ ÜLKÜ OCAKLARINDAN YETİŞME MHP’LİLERİN,BİZDE FETÖ’CÜ FALAN OLMAZ.BİZDEN FETÖ’CÜ ÇIKMAZ..” gibi görüşler dile getirdiler ve adeta feryat ettiler..
ÜLKÜ OCAKLARINDAN gelen,oradan yetişen MHP’LİLERİN hiçbir biçimde FETÖ ile ne bağı,ne sempatisi olabileceğine dikkat çekerek “BELKİ MHP’YE DİĞER PARTİLERDEN GELEN KİŞİLER İÇERİSİNDE FETÖ İLE SEMPATİ BAĞLAMINDA İLİŞKİLİ İNSANLAR OLABİLECEĞİNE..” dikkat çektiler..
Kökenden gelen,ÜLKÜ OCAKLARINDAN yetişen TÜRKLÜK ŞUURU,9 IŞIK ŞUURU almışların içerisinde FETÖ’CÜ olma ihtimalinin sıfır olduğuna milyon kere ısrar ettiler.
MHP BU TÜR isimler gelmişse bile süratle diskalifiye eder,dediler..
İl Kongresi sırasında bu konu müzakere edilebilir,falan dediler..!

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI Sayın RAFET VERGİLİ,”MECLİS TOPLANTILARINA KATILMAYABİLİRİM..” MECLİS ÜYESİ Sayın ŞAHİN KARATAŞ İSE..
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,Belediye Meclisi’nde kısır tartışmalar ve tavırlar sergilendiğine işaret ederek,çok önemli bir karar arifesinde olduğuna vurgu yapıyor ve “MECLİS TOPLANTILARINA KATILMAYABİLİRİM..” diyor.
Sayın VERGİLİ’NİN Başkan olarak Belediye Meclis Toplantılarına katılmama gibi bir durum olursa,bunun YASAL KARŞILIĞI ve YAPTIRIMI ne olur araştırmakta yarar var.
Sayın RAFET VERGİLİ bu tür bir ayırımın eşiğinde olduğuna vurgu yaparken,İYİ Parti Karabük Belediye Meclis Üyesi Sayın ŞAHİN KARATAŞ ise tam tersi bir tutumla “BASIN BAŞTA OLMAK ÜZERE HERKES BELEDİYE MECLİS TOPLANTILARINI İZLEMEYE GELSİN..” çağrılarında bulunuyor.
Sayın ŞAHİN KARATAŞ Sosyal Medya hesabından böyle bir çağrı da bulunuyor ve “KİM NELER KONUŞMUŞ/KONUŞUYOR,GELİN MECLİS TOPLANTILARINI İZLEYİN..” çağrısında bulunuyor.
Bakın geçtiğimiz bir yazımızda daha “BUNDAN SONRA MECLİS TOPLANTILARI HAYLİ RENKLİ GEÇMEYE ADAY..” gibi bir ifade kullanmıştık ,doğrusu bu görüşümüzde ısrar etmek hakkımız olduğunu gelişmeler ortaya koyuyor.
AK Parti Belediye Meclis Grubu ve AK Parti Teşkilatları,ilk günler Kamuoyu karşısında görüş verdiler ve daha sonra DERİN BİR SESSİZLİĞE büründüler.
Buna karşın Sayın ŞAHİN KARATAŞ sürekli açıklamalar yapıyor..
Sosyal medyasını bu manada devamlı kullanıyor..

HAZIRLADIĞI İDDİA EDİLEN RAPOR İLE KARDEMİR ÇALIŞANLARININ TEPKİSİNİ ÇEKEN Sayın İBRAHİM TOZLU,MEĞER HABERSİZ GELMİŞ İYİ Mİ..?
Dün KARDEMİR’DE çok önemsediğimiz bazı isimlerle görüştük,şu son İBRAHİM TOZLU’NUN KARDEMİR’E gelmesi olayını konuştuk ve gerçekten çok ilginç bilgiler aldık iyi mi..?
KARDEMİR’DE PANEL/SEMİNER FALAN YOKMUŞ.
Öyle bir düzenleme ile ilgili olarak KARDEMİR’E gelmemiş Sayın İBRAHİM TOZLU ve KARDEMİR Genel Müdürü Sayın NECDET UTKANLAR’IN çok eskiden tanıdığı ALPER isimli bir kişinin peşine takılarak gelmiş.
Tamamen,O kişinin peşine takılarak gelmiş KARDEMİR’E.
O GELİŞ SIRASINDA Sayın NECDET UTKANLAR,geçmişte yaşanan olayları öğrenmiş ve Sayın İBRAHİM TOZLU ile hiç mi hiç muhatap olmamış ,ama öyle/böyle değil hiç muhatap olmamış.
O rapor olayını öğrenir/öğrenmez “BU NE YÜZSÜZLÜK,BU NE BİÇİM İŞ.BEYEFENDİYİ SÜRATLE YOLLAYIN..” tarzı bir tutum takınmış Sayın NECDET UTKANLAR ve KARDEMİR çalışanları arasında büyük reaksiyon yaratan gelişme süratle ve böyle sonlandırılmış.
Öyle panel/seminer için gelmemiş,O ALPER isminde ki Sayın NECDET UTKANLARIN eskiden tanıdığı ve önemsediği ismin peşine takılarak ve tamamen de Sayın UTKANLARIN bilgisi olmadan gelmiş iyi mi..?
İYİ Kİ,o raporda ismi geçenlerden birisine rastlamadı..

KARABÜK ÖĞLEBELİ MAHALLE MUHTARI Sayın MUSTAFA AKYÜREK “SAĞOLSUN REİS VİRANE EVLERİN YIKIMINI TEMİN EDİYOR..” DEYİNCE..
Geçtiğimiz gün AK BANK yanında ki geleneksel yerimizde oturuyorduk,ÖĞLEBELİ Mahalle Muhtarı Sayın MUSTAFA AKYÜREK vardı,başka arkadaşlar da vardı,uzunca bir süre sohbet ettik.
Öğlebeli Mahalle Muhtarı,yanında bulunan bir Kardeşimize “SAĞOLSUN REİS..” gibi bir söz edince “HOOOP SİYASET YAPMAYALIM BURADA REİSİN NE İŞİ VAR..” dedik, Sayın MUSTAFA AKYÜREK anlatınca biz REİSLERİ KARIŞTIRDIĞIMIZI anladık ve özür diledik.
Meğer Sayın MUHTAR Kardeşimiz Karabük Belediye Başkan Sayın RAFET VERGİLİ’DEN söz ediyormuş ve “ABİ REİS MAHALLEMİZDE KİMSENİN OTURMADIĞI VİRANE EVLERİ YIKTIRIYOR,ÇOK İYİ YAPIYOR..” anlamında bir şeyler anlatıyormuş.
Sonra bize de anlattı..
O tür evler varmış mahalle de ve itin/kopuğun mekanı oluyormuş,tehlike arz ediyormuş, Sayın RAFET VERGİLİ’DE bu evlerin yıktırılmasını temin ederek ciddi bir hizmete imza atmış/atıyormuş.
Hatta biz de “YAHU BİZİM MAHALLEDE DE AĞIZ/DİŞ HASTANESİ’NİN HEMEN YANI BAŞINDA BU TÜR YERLER VAR.KAR ECZANESİNİN YANINDA KEŞKE BURALARDA YIKTIRILSA..” falan dedik.
Sayın MUSTAFA AKYÜREK’DE bize “ABİ MEHMET MUHTARA SÖYLE GİRİŞİM YAPSIN..” demişti, unuttuk gitti,şimdi hatırlıyoruz ve ÖĞLEBELİ Mahallesi bu tür evlerden temizleniyormuş.
Ne güzel değil mi..?

BAYIR MAHALLE CİVARINDA “KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANI İÇİNE ALINAN,ÇOK GENİŞ ALANLARDA BİR GELİŞME,BİR KIPIRDANMA YOK..”
Bayır Mahalle AĞIZ/DİŞ Hastanesi’nin yan tarafından ki Sokaktan başlayan ve çok geniş bir alanı kaplayan yer KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANI kapsamına alındı.
YILLARDIR BİR İLERLEME YOK.
Geçmiş yıllarda,oralarda yeni İŞYERİ AÇILMASINA DA izin verilmiyordu,şimdi o karar biraz gevşetildi galiba,orada gerçekten berbat durumda olan yerler var ve insanlar kendi gayrımenkullerinin üzerine bir şey yapamıyorlar.
Karabük belediyesi o alanlar için avam projeler falan hazırlamıştı.
Şu ana kadar herhangi bir sonuç çıkmadı.
O civarda çalışmalarını sürdüren sanayi tesisleri var,işyerleri var,boş duran işyerleri var ve doğrusunu isterseniz O CİVARDA BİR MAĞDURİYET YAŞANIYOR,ne olacağı belirsiz beklenip duruyor.
Pandemi de vurunca,herhangi bir yapım işine girişmek de mümkün değil artık ve olayın tam bu noktasında AK PARTİLİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ O CİVARI GÖRÜP HERHANGİ BİR DÜŞÜNCE ÜRETTİLER Mİ acaba..?
Yoksa GÜNDEM DIŞI MECLİSE falan gelirse kontrpiyede kalmasınlar..!

Bu yazıya 21 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Orhan
  21 Ekim 2020 22:30

  Ahmet bey Kardemirde ne Tozlu müdürler var bir bilsen

 • Avatar
  Ted Koleji
  21 Ekim 2020 22:52

  Ahmet bey TED Karabük koleji Karabük için simge bir okuldur. Karabük ün eski hatıralarındandır. Biz Karabük’ün üst düzey insanları yıllar yıllar önce o okuldan mezun olduk çok güzel hatıralar geçirdik. Okulun şimdiki durumu çok üzücü. Öğrenciler 12:30 da çıkıyorken çıkış saatini 13:00 yapıp öğlen mecburi yemek koymak neyin fırsatçılığıdır. Hem 30 dakika geç çıkarcaksın hemde yemekhaneye tıkıştırdığın çocukları virüsle başbaşa bırakacaksın.Sn Barçın burası ticaret hane değil ilk önce okul. Velilere okulun paraya ihyacı var de yemek ücretlerinden vazgeçerler zaten çocukları hasta etme yeter. Sn Dastar bey ne zaman olaylara hakim olacaksınız, bu okulu Karabük’e yakışır hale getireceksiniz. Yönetim kurulu başkanlığı sadece okulun yemeklerine katılmak olmamalı.

 • Avatar
  KARABÜKLÜ
  22 Ekim 2020 09:46

  VAYY BEE !!! BİR YAŞIMA DAHA GİRDİM ARKADAŞ !!! GOCATACAK BUNLAR BENİ!!! KARABÜK’TE ÜST DÜZEY İNSANLAR VARMIŞ!!!! HEMİ DE TED KOLEJİ MEZUNUYMUŞLAR !!!! BAK!! BAK!! BAK!! KİMSİNİZ ACABA SİZ KARABÜK’ÜN ÜST DÜZEY İNSANLARI ???? VE SİZDEN DAHA NE KADAR VAR KARABÜK’TE??? ÜST DÜZEYLİĞİNİZ NEDİR ACABA??? BU ZÜPPELİĞİNİZİ NEYE BORÇLUSUNUZ MERAK ETTİM DOĞRUSU!!!! BABADAN KALMA ZENGİNLİĞİNİZ OLMASIN SAKIN ÜST DÜZEYLİĞİNİZ HAŞMETMAAP HAZRETLERİ!!! YÜCE RABBİM NELERLE UĞRAŞIYORUZ ŞU DEVİRDE , ALLAHIM SANA SONSUZ ŞÜKÜRLER OLSUN BİZİ BÖYLE ZÜPPE ÜST DÜZEY YARATMADIĞIN İÇİN…..

 • Avatar
  Çevre Kirleticileri ve Tazminat
  22 Ekim 2020 10:37

  Karabük’te çevre kirleticilerini herkes tespit edebilir. Bir firmadan bahsetmişisiniz ve bu firmanın kapasite artışı için engellemler eylemler yapılmak istendi neyse uzman ekipler gelmiş falan hatta bir dönem de pankartlar asılmıştı . Neyse asıl kirleticilere değinelim var mı bir çalışma kamu oyuna sunulan analiz raporu yada bir gazetenin yayınladığı rapor.
  Asıl kirleticiler kim şehrin havası neden sapsarı ? gece duman neden var ? Şehir merkezinde görünmeyen egzoz gazı ne kadar ? Fevzi çakmak mahallesi ve Karabük köyü mahallesinde evlerin çatıları neden kara
  Vatandaş analiz yaptıramaz mı illaki uzman kuruluşlara gerek var mı.
  Ankara caddesi yada Karabük mah koy arabanı yada numune alabileceğin bir kap kameranı da aç al bu numuneleri yurt dışı yurt içi analize gönder ve zararlarını tespit et sonra vazgeçmeyecek iyi bir hukuk şirketi ile anlaşarak sorumlulardan hakkını ara…
  Egzoz gazının zararları ortada belediyenin var mı bir yaptırımı bakın yurt dışında idareler çevreci temiz vatandaşını düşünüyor tamamen eğeleyemeyeceği durumlarda en fazla kirletenden para vergi alıyor şehir içinde dizel araba kullananlardan mesela…
  Dün baca dumanları kentte tekrar ortaya çıkmaya başladı yıllardır diyoruz. Zaten yeterince duman var şehir merkezinde kentsel dönüşümler neden yapılmıyor..
  Kardemir cüruf sahasını neden kapatmıyor curuf ve cevherlerin taşınmasında bant sistemi neden kurmuyor…
  Belediye dizel toplu taşıma araçlarını çevreci yapmıyor. Dolmuşlara çevreci şartı getirmiyor..
  Dere kenarları neden düzenli bakımı yapılmıyor…
  Bence herkes artık bireysel davranabilir ve tazminat davaları açabilir. İyi bir avukat veya hukuk şirketi vasıtasıyla…

 • Avatar
  Doğrucu Davut
  22 Ekim 2020 11:25

  Helal sana Karabük Rumuzlu arkadaş, aynen katılıyorum sana. Ne kadar da doğru yazmışsın. Bu üst düzey arkadaşlar Karabük te onca sorun varken özel okuldaki yemek sorunu çok önemli tabi.

 • Avatar
  köylü
  22 Ekim 2020 11:37

  AĞZINA SAĞLIK KARABÜKLÜ. KALEMİNE KELAMINA SAĞLIK.
  ARİSTOKRAT, SEÇKİNCİ, AYRIŞTIRICI, KENDİNİ BEĞENMİŞ EGEOİST ONUN BUNUN ARTIKLARI BUNLAR. MÜSLÜMAN TÜRK HALKINI KÖYLÜ CAHİL DİYE AŞAĞILAYAN KENDİLERİNİ İSE SEÇKİN KALİTELİ ELİT GÖREN BİRİLERİNİN ARTIĞI BUNLAR.

 • Avatar
  Realist
  22 Ekim 2020 11:43

  İbrahim Tozlu efendi iyi ki rapor tuttuklarıyla karşılaşmamış demişsiniz Ahmet Abi. Böyle birşey olması mümkün değil. ÇÜNKÜ fişlediği her yönetici bir kişi hariç işine son verildi. O bir kişinin de tüm yetkileri budandı.
  İbrahim Tozlu efendinin Kardemirde alt çenesi var onla takıldı.Malum sarhoşla yani.ASlında yüzsüzlüğü bu kadar ele almışken Adnan Oktarcı ve kızı kedicik olan malum O. Y yi de yanına alsaydı. Yıllarca destek verdi O. Y adlı adnancıya.adam resmen yönetim kurulu ve genel müdüre sizin hakkınızda rapor da tutarım elimi kolumu sallayarak Kardemire de girerim demiş.O milliyetçi demokrat ve Kardemir in en büyük karını gerçekleştiren ekiple uğraşacağına Adna n Oktarcı müdürle uğraşsaydı. Adam 5 yıl Kardemirde Adnan Oktar reklamı yaptı. İbrahim tozlu efendi ile Fadıl da buna destek verdi.

 • Avatar
  Karabüklüymüş
  22 Ekim 2020 12:59

  Doğru diyorsun.Zamanında okul etrafında dolaşanlardansın kesin. Karabük’ün diğer illerden farklı sorunu nedir anlatsana. Tek sorunu var senin gibi kalifiyesiz adam sorunu. Becerikli adama iş varda becerikli adam yok. İşkur ilanlarını bir incele istersen.Ortalık karıştırmaktan başka neyle uğraştığınıda anlatsan

 • Avatar
  Herkese düşman karaüklü
  22 Ekim 2020 13:23

  karabüklü herkese düşman ruhsal sıkıntılı bi adam galiba kafasından kendisinin çok önemli oldunu geçiriyor öyle bir takıntı yapmış kendine topluma bakıyor kendisi bi hiç kimse şeyine sallamıyor o zamanda deliriyo ve sağa sola sallayıp duruyor.Zavallı bir ruhsal sıkıntısı olan adam Allah ona zeval ve sağlık versin

 • Avatar
  Anonim
  22 Ekim 2020 13:59

  Ortalık yine 56 olmuş ahmet amca :))

 • Avatar
  KARABÜKLÜ
  22 Ekim 2020 16:23

  Herkese düşman karaüklü ve Karabüklüymüş RUMUZLU YORUMCULAR SİZ NEYİN KAFASINI YAŞIYORSUNUZ ANLAMADIM. BİRİ ÇIKMIŞ VE ” Biz Karabük’ün üst düzey insanları yıllar yıllar önce o okuldan mezun olduk çok güzel hatıralar geçirdik” DEMİŞ, SİZ BU CÜMLEYİ KURAN İNSANI DEĞİL BENİ ELEŞTİRİYORSUNUZ. DEMEK Kİ O CÜMLEYİ KURAN İNSAN TEK DEĞİL. SİZ DE TED KOLEJİ MEZUNU ÜST DÜZEY İNSANLARDANSINIZ. KUSURA BAKMAYIN BİZ SİZLER GİBİ TED KOLEJİ MEZUNU ÜST DÜZEY İNSANLAR OLMADIĞIMIZ İÇİN SİZİ ANLAYAMIYORUZ.

 • Avatar
  TED Koleji
  22 Ekim 2020 16:57

  Karabüklü arkadaşım, şu an Karabük’de ne kadar üst düzey insan varsa hepsi TED mezunu. Belediye başkanından, şehrin önde gelen sanayicilerine kadar.. Bu ne yazık ki başarılı ve kaliteli insanlar yetiştiren TED’in değil, yetiştiremeyen kamu/özel eğitim kurumlarının eleştirilmesini gerektiren bir durum. Halkının yarısından çoğu eline bir kitap dahi almamış bir ülkede ne yazık ki TED gibi ileri eğitim verebilen okullardan mezun kişiler toplumun seviyesinden kat kat üst duruma ulaşıyor. Bunu da illaki parasını verip okuyorlar diye düşünmeyin. TED’in eğitimi ağır ve ciddi bir eğitimdir. Her bünye kaldıramaz. Artı olarak TED, Türkiye’de burslu öğrenci okutan eğitim kurumları arasında ilk sıralardadır. Üstelik bunu da yakın zamanda kapatılan cemaat okulları gibi art niyetli bir amaçla yapmamaktadır.

 • Avatar
  Fabrikanın Has Emekçisi
  22 Ekim 2020 17:04

  Bırakn Tozluyu birakın dedikoduyu. Tozlu raflara kaldırıldı o isim. Şirkette kimsenin umrunda deyil bu işler. Herkez işinde gucünde. Kardemi dünyaya ray satıyor gangal satıyor tren tekeri satıyor. siz hala tozlu gelmiş, şu gelmiş. bunu demiş. Nejdet abi cozersen sen cozersin bu faprikanın sorunlarını. Sen hele bi kolları sıva, biz senin arkandayız evelleallah. Koca yürekli aksaçlı abim benim.

 • Avatar
  Öz Karabük’lü
  22 Ekim 2020 23:26

  Ted Koleji rumuzlu arkadaş çok iyi yorumlamışsın. Karabük’te bu tarz, egoist, velileri takmayan, kendi sahip olduğu okuluymuş gibi davranan ticarethane gibi görev yapan bir müdürün görev yapması Karabük ün acizliğindendir. Başka illerde bunları yanına bırakmazlar zaten bıraksalardı kendi memleketinde görev yapardı. Ailesinin yanında görev yapardı tek başına burda durmazdı

 • Avatar
  Doğrucu
  22 Ekim 2020 23:42

  Haklısın Ted li arkadaş bundan önceki belediye başkanları da Tedliydi zaten. Mesela Valilein hepsi Tedli, bürokratların hepsi, doktorların kurum amirlerinin hepsi Tedli yoksa oralara gelemezler di normal okullarda okuyarak. Kendinle õyle bir çelişmişsin ki çok okuduğundan farkına varamamışsın. Belediye başkanı da sanayici çocuğu sende anlaşılan sanayici çocuğusun. Olabilir zengin bir aileden gelmekte sıkıntı yok sıkıntı senin Tedli olmayanları küçümsemenle alakalı. Biz anlatalım da sen anlayilirmisin orası sana kalmış.

 • Avatar
  enerji
  23 Ekim 2020 08:50

  Ted Kolejli arkadaşım boşver sıkma canını,laf anlatacağım diye uğraşma.Okumuşa düşman,eğitime karşı,oy potansiyeli eline kitap almamış tayfadan olan siyasetin sonucu bunlar.Sen seçkin dünyanda yaşamana bak çünkü hakediyorsun,millet dilediği hakettiği şekilde yaşasın boşver.Ben öyle yaptım,gereksiz,eğitimsiz tipleri hayatımdan çıkardım.Bunun adına ne derseniz deyin çok da tınnnn.

 • Avatar
  KARABÜKLÜ
  23 Ekim 2020 10:34

  BAKIYORUMDA KOLEJLİ ÜST DÜZEY ARKADAŞ YANLIŞ ANLAŞILDIM DEYİP ÖZÜR DİLEYECEĞİNE SAÇMALAMAYA DEVAM EDİYORSUN. BELEDİYE BAŞKANINI VE DAHİ DİĞER SANAYİCİLERİDE KONUYA DAHİL EDEREK SATHI GENİŞLETİYORSUN PEKİ SORARIM SİZE SEN VE SENİN GİBİ SAYIN BELEDİYE BAŞKANI DAHİL( BAŞKAN SEÇİMİ TED KOLEJİ MEZUNU OLDUĞU İÇİN Mİ KAZANDI YOKSA SİZLER TED KOLEJİNDE BURSLU MU OKUDUNUZ YOKSA PARALI MI ? BURSLU OKUYUP KENDİ ÇABALARINIZLA MI BİR YERLERE GELDİNİZ ? YOKSA BABALARINIZIN PARASI İLE OKUYUP YİNE BABALARINIZIN FABRİKALARININ BAŞINA MI GEÇTİNİZ ? İKİ ÇİFT LAFTA KONUYU SİYASETE ÇEKEN KENDİLERİNDEN BAŞKASINI CAHİL SAYAN ZÜMREDEN OLAN ENERJİ RUMUZLU NATO MERMER NATO KAFAYA EDEYİM. BEN DEMİR ÇELİK FABRİKASINDA İŞÇİ BİR BABANIN OĞLUYUM, KÖY İLKOKULUNDA OKUDUM , 1989 DEMİR ÇELİK LİSESİ MEZUNUYUM, HACETTEPE ÜNİVERSİTESİNDE MALİYE OKUDUM. SENİN GİBİ SEÇKİNLİĞİ PARA DA MAKAM VE MEVKİİ DE DEĞİL,DOĞRULUKTA , DÜRÜSTLÜKTE, GÜZEL AHLAKTA ALÇAKGÖNÜLLÜKTE ARAYAN BİRİYİM……

 • Avatar
  TED Koleji
  23 Ekim 2020 11:59

  Ne güzel okullarda okumuşsun, ne güzel bir başarı sağlamışsın. Fakat daha imla hatalarına uygun bir metin bile ortaya çıkaramıyorsun. Kaldı ki para puldan bahseden kim? Neden konuyu baba parasına ya da kendinin maddi imkansızlıklarına getiriyorsun. Bir kişinin ailesinin maddi durumunun iyi olması da kötü olması da onun suçu değil. Babasının fabrikasının başına geçenler ne yapsalardı? Sürünsünler istiyorsunuz değil mi?

 • Avatar
  TED Vakfı
  23 Ekim 2020 18:51

  KARABUKLU musun koylumusun nesin, seni araştırdım. Siyaseten müdür olacam derken hayal kırıklığı yaşamanın ruhsal çöküntüsü zordur anlıyorum seni. Dürüstlük, güzel ahlak oturduğun yerden iftira atmak, fislemek olsaydi eminim 1. Olurdun. Bide utanmadan ayrımcılıktan bahsediyorsun.

 • Avatar
  KARABÜKLÜ
  24 Ekim 2020 10:19

  TED KOLEJLİ ÜST DÜZEY, İMLA HATALARI DEĞİL İMLA KURALLARI DENİR SAYFANIN SAHİBİ YORUMLARIMIN HEPSİNİ YAYINLAMIYOR. SEN VE SENİN GİBİLERE SON KEZ YAZIYORUM.

  Başın olsa da yüksek,
  Gözün enginde gerek,
  Kibirle yürüyerek
  Yolu incitme gönül.

  TED VAKFI RUMUZLU GAZETE ÇALIŞANI İFTİRACI SEN KOSNÜMÜŞSÜN SANA SADECE SENİ BİR GÜN BULACAĞIM DİYORUM….

 • Avatar
  TED VELİSİ
  24 Ekim 2020 17:52

  Ahmet Bey;
  Kerim bey ticarete devam edip eğitim programa satmaya başlamış. Satış içinde öğretmenleri kullanıyor, almaları içinde baskı yapıyor neden bu kadar satılsın istiyor öğrencilerini çok düşündüğü için mi ? Eğer öyle ise kamera sistemi al,okulun internetini düzelt,eğitimin kalitesini arttır.

Bir Yorum Yazın