DOLAR 15,6097 0.41%
EURO 16,3555 0.55%
ALTIN 915,560,52
BITCOIN 470798-2,27%
Karabük
24°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Her Telden (22.Eylül.2016)

ABONE OL
22 Eylül 2016 08:41
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ŞEHİRİÇİ TRAFİK YALNIZCA KARABÜK’ÜN,SAFRANBOLU’NUN SORUNU DEĞİL,ESKİPAZAR’DA,EFLANİ’DE,İLÇELERDE AYNI DURUMDA..
Karabüklüler ŞEHİRİÇİ TRAFİK noktasında yakınıyorlar,haklılar,ancak ŞEHİRİÇİ TRAFİK yalnızca Karabük’ün sorunu değil galiba,TÜM İL ve İLÇELER aynı durumdan yakınıyorlar.
AYNI DURUMDAN YAKINIYORLAR..
Gidin Safranbolu’ya,gidin Eskipazar’a,gidin Eflani’ye veya diğer İlçelere,hatta,ÇEVRE İL ve İLÇELERE,hemen her yerde ŞEHİRİÇİ TRAFİK büyük bir sorun.
YOLLAR AYNI,ARAÇ SAYISI hemen hergün artıyor..
O zamanda ortaya bu durum çıkıyor.
Veya OTOPARK SORUNU Dönemin Belediyeleri tarafından ihmal edilmiş,OTOPARK yerine İNŞAAT YAPTIRANLARA yapılan cezalarla bu ALANLAR PARAYA ÇEVRİLMİŞ,şimdi sıkıntı anormal büyüyor.
Hele/hele BAYRAMLARDA..
ARAÇ PARK edecek yer bulmak mümkün değil,geçtiğimiz Kurban Bayramı sırasında ESKİPAZAR’A gitmiştik,ARAÇ PARK edecek yer bulmak ne mümkün,EFLANİ aynı durumda,Karabük Merkez ile Safranbolu’yu zaten yazmak bile gereksiz.
ŞEHİRİÇİ TRAFİĞİ,GÜN GEÇTİKÇE DAHA ÇOK HİSSEDİLİYOR.
Bu konunun çözümü ne olabilir sizce..

HAZIR ŞEHİRİÇİ TRAFİK OLAYINDAN SÖZ AÇILMIŞKEN,NEDİR O EGZOS SESLERİ,MOTORSİKLETLER,MODİFİYE ARAÇLAR ALLAHAŞKINA..
Hazır sözü ŞEHİRİÇİ TRAFİK olayından açmışken,özellikle Karabük yaşayanlarının büyük bölümünden gelen yakınmalara da değinmemiz gerektiğini düşündük.
EGZOS SESİ KİRLİLİĞİ.
Özellikle gençler MOTORSİKLETLERİNİN EGZOSLARINI öylesine bağırttırıyorlar ki kulak tırmalıyor,emin olun kulakları sağır edecek gürültüler çıkıyor..
Yine bazı gençler OTOMOBİLLERİNİ MODİFİYE ettiriyorlar..
EGZOSLARINA ÖZEL APARAT MI TAKTIRIYORLAR nedir,bir sesler çıkıyor hayret,özellikle bu araçlar MAHALLELERDE çok ciddi yakınmalara sebep oluyor.
YAŞLILAR VAR,KUNDAK BEBEKLERİ VAR..
Neden yaparlar bunları bilmek hayli zor..
Ancak,çok ciddi bir sıkıntı yarattıkları bir gerçek..
GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ YARATIYORLAR DOĞRUSU..

BİZ “ASANSÖRLERİN DENETLENMESİNDE YARAR VAR..” DEMİŞTİK,MEGER ESAS DENETLEMELER TAVANLARDAN BAŞLAMALIYMIŞ…!!
Geçtiğimiz SALI GÜNÜ öyle şiddetli bir rüzgar esti ki,BAZI TAVANLARDAN CADDELERE saç parçaları,bakalit parçaları,tuğlalar,kiremitler yağdı..
ALLAH İNSANLARIN YÜZÜNE BAKTI,YARALANAN OLMADI.
YARALANAN KİMSE OLMADI.
Emin olun,TAVANLARDAN UÇUŞANLAR herhangi bir insana denk gelseydi ÖLÜMLÜ OLAYLAR cereyan edebilirdi,ÖLENLER OLABİLİRDİ ama Yüce Yaratana şükürler olsun kimseye denk gelmesi.
Düşünün 1 metre genişliğinde,2 metre boyunda bir saç parçası,oradan geçen bir insana denk gelse neler olabilirdi,neler yaşanabilirdi ve Allah korudu kimseye denk gelmedi..
DEMEK TAVANLARIN DENETİMİ GEREKİYORMUŞ..
Bulunduğu yere iyice,sağlam biçimde yerleştirilmemiş SAÇ PARÇALARI,TUĞLALAR,KİREMİTLER demek tehlike yaratabiliyor ve bunu Salı günü net biçimde gördük.
ÇOK NET BİÇİMDE GÖRDÜK.
Biz ASANSÖRLER DENETLENSİN diyorduk ya..
ASIL DENETLENMESİ GEREKEN YERLER TAVANLARMIŞ..!!

KREDİ YURTLAR KURUMU YEMEK İŞLETMECİSİ,KANTİN İŞLETMECİSİ SEÇİMİ,KARDEMİR YEMEKHANE İHALESİ SIKINTI YARATMASA..
KREDİ YURTLAR KURUMU Yemek İşletmecisi Seçimi,Kantin İşletmecisi Seçimi ile KARDEMİR Yemekhane İhalesi herhangi bir sıkıntı yaratmasa,çok önemli bir Siyasetçi bunlardan rahatsız olup İLGİLİ YERLERİ UYARMAK gereği duyar mıydı..?
İlgili Kişi ve Firmalara bırakın bu işleri der miydi..?
Demek insan durduk yerde ÖNEMLİ SİYASETÇİ olmuyor,hiç dahli,desteği,muvafaki olmayan işlere,Kamuoyu haksız biçimde,adını bulaştırmaya çalışınca,muhataplarına “BIRAKIN BU İŞLERİ,BU İŞLER BANA ZARAR VERİYOR..” diyebilmek,o insanı önemli,dürüst kılıyor..
KARDEMİR Yemekhane işi İHALE EDİLEREK verilmiş ve orada herhangi bir sıkıntının olmadığı besbelli,orada sıkıntı,başka bir olaydan GİZLİ ORTAK noktasından kaynaklanıyor..
Bu işin birinci derecede muhatabı GİZLİ/AÇIK ORTAK YOK diyor ve yapılan ihale meşruiyetini kesinleştiriyor,bu konularda esas üzerinde durulması ÇOK ÖNEMLİ BİR SİYASETÇİNİN KONULARA GÖSTERDİĞİ DUYARLILIK..
“BUNLAR DÖNÜYOR/DOLAŞIYOR BANA ZARAR VERİYOR,BIRAKIN BU İŞLERİ,ÇEKİLİN BU İŞLERDEN..” diyebilmek bir erdemliliktir ve bu tutum herkese ders niteliğinde bir tavrın tezahürüdür..
Karabük’te,Safranbolu’da hemen her yerde bunlar konuşuluyor..
Olayın kısa özeti bu..

2017 YILI,KARDEMİR ÇALIŞANLARI AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ,ZİRA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ BAŞLAYACAK VE SENDİKA GENEL BAŞKANI..
Geçtiğimiz BAYRAM SÜRECİNDE birçok KARDEMİR işçisi ile konuştuk,görüştük,bayramlaştık ve görünen o ki,işçiler Sayın CENGİZ GÜL’E müthiş bir sevgi duyuyorlar..
“SAYESİNDE FERAHA ERDİK..” sözlerini ediyorlar..
“Sayın CENGİZ GÜL,ÇELİK-İŞ GENEL BAŞKANLIĞI’NDAN İSTİFA ETTİ VEYA ETTİRİLDİ.YENİ GENEL BAŞKANI HENÜZ GÖREMEDİK.HENÜZ GÖREMEDİK..” şeklinde yakınma dile getiren işçiler oldu.
“1.1.2017 TARİHİNDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ BAŞLAYACAK.DAHA GENEL BAŞKAN İLE TANIŞAMADIK.Sayın CENGİZ GÜL OLSAYDI,GELİR EN AZINDAN NE İSTEDİĞİMİZİ,NE BEKLEDİĞİMİZİ SORAR,NABZIMIZI TUTARDI..” gibi yaklaşımlar getiren işçiler oldu.
2017 KARABÜK’TE HAREKETLİ GEÇMEYE ADAY.
HER SÖZLEŞME DÖNEMİ CİDDİ HAREKETLENMELER OLUR..

YORTAN BELEDİYE BAŞKANI SAYIN YILMAZ TİRYAKİ “YORTAN GELECEKTE BU YÖRENİN PARLAYAN YILDIZI OLACAKTIR..” DERKEN HAKLI
Karabük’ün en başarılı Belediye Başkanları arasında gösterilen YORTAN Belediye Başkanı Sayın YILMAZ TİRYAKİ geçtiğimiz günlerde bize “YORTAN BU YÖRENİN PARLAYAN YILDIZI OLACAKTIR..” demişti..
Sayın YILMAZ TİRKAYİ,öyle sanıyoruz ki,bu iddiasında haklı çıkacak,zira YORTAN-CİHANBEYLİ-HASANKADI-KOZCAĞIZ Karayolu ile bu Yörenin FİLYOS LİMANI bağlantısı oluşturulacak.
KAMULAŞTIRMA İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLAMIŞ..
FİLYOS LİMANI Alt Yapı çalışmalarının,Başbakan Sayın BİNALİ YILDIRIM’IN DA katılacağı bir törenle,büyük ihtimal EKİM AYI içinde atılacağı müjdesini AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR vermişti.
FİLYOS LİMANI-KARABÜK Karayolu bağlantısı YORTAN üzerinden yapılacak ve o zaman BU BELDEMİZ çok önemli bir YERLEŞİM BİRİMİ haline gelecek elbet.
Sayın YILMAZ TİRYAKİ bu anlamda Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ile Sayın BURHANETTİN UYSAL’A verdikleri katkı,olayın kotarılması noktasında yaptıkları çalışmalar nedeni ile teşekkür ediyor ve “SAYELERİNDEN YORTAN PARLAYAN YILDIZ OLACAK..” diyor.
AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR’IN emeklerini de göz ardı etmiyor Sayın TİRYAKİ ve “BİR EKİP HALİNDE YORTAN GELECEĞE TAŞINACAK HİZMETLERE KAVUŞTURULUYOR..” ifadelerini sık/sık kullanıyor..
Öyle sanıyoruz ki AK Parti YENİCE İlçe Başkanlığı’na getirilen Sayın YILMAZ KIRIK’TA bu çalışmalara destek verecek ve BU KARAYOLU gelecek için VATANDAŞIN hizmetine hazır hale getirilecektir..
YORTAN BELDESİ,GERÇEKTEN,PARLAYAN YILDIZ OLMAYA ADAY..

ESKİPAZAR AKKAYA HAMAMI ÇEVRESİNDE Kİ “TRAVERTEN ÖZELLİKLE TERMAN SULAR..” VE KURULMASI DÜŞÜNÜLEN TESİS NOKTASI..
ESKİPAZAR AKKAYA HAMAMI çevresinde MTA SONDAJ çalışmalarında bulundu ve o dönemin AK Parti Milletvekilleri Sayın MEHMET CEYLAN,Sayın HASAN BİLİR,Sayın ALİ ÖĞÜTEN bu iş için alabildiğine büyük gayret sarf ettiler.
Vali Rahmetli CEMALETTİN SEVİM büyük gayret sarf etti.
TRAVERTEN ÖZELLİKLİ TERMAL SULAR günyüzüne çıkartıldı ve üzeri kapatıldı,daha sonra ESKİPAZAR Belediye Başkanı Sayın DURSUN BAŞ,bu alana Tesis yapımı için arayışlarda bulundu.
BİR FİRMA İLE KONTAKT KURULDU,ANCAK,AKSİLİKLER işin peşini bırakmadı ve son olarak da O FİRMANIN Hukuksal sorunları ortaya çıkınca,Sayın DURSUN BAŞ YENİ ARAYIŞLARA GİRDİ..
ESKİPAZAR AKKAYA HAMAMI Termal Suları eğer bir TESİS KURULARAK hizmete alınabilirse,emin olan,hem ESKİPAZAR sosyal ve ekonomik hayatı,hem Karabük sosyal ve ekonomik hayatı çok şeyler kazanır..
ESKİPAZAR Belediye Başkanı Sayın DURSUN BAŞ çok coşkulu ve tuttuğunu kopartan bir Siyasetçidir,öyle sanıyoruz ki AKKAYA HAMAMI Termal Suları bir TESİS YAPILARAK halkın hizmetine sunulacak..
Sayın DURSUN BAŞ bu çabalarına hız verdi artık..

REKABET KURUMU,KENDİSİNE 03.112010 TARİHİNDE GELEN ŞİKAYET ÜZERİNE GENİŞ SORUŞTURMA YAPMIŞ VE OLAYA YENİDEN…
REKABET KURUMU,03.11.2010 Tarihinde kendisine gelen KARDEMİR HAKİM HİSSEDARLAR noktasında ki şikayeti soruşturmuş,hatta Karabük’te faaliyet gösteren HADDANELERİN tamamına yakınından bilgiler almış.
O Dönemin KARABÜK ÖZEL SEKTÖR HADDECİLER Derneği’nde HADDANE SAHİP ve TEMSİLCİLERİNİN katılımı ile geniş toplantılar yapmış,sonra da SORUŞTURMAYA GEREK OLMADIĞINA karar vermiş.
Daha sonra KAPTAN D.ÇELİK A.Ş. REKABET KURUMU’NUN bu kararına DANIŞTAY nezdinde itiraz etmiş,DANIŞTAY,REKABET KURUMU tarafından verilen SORUŞTURMAYA GEREK YOK kararını İPTAL ETMİŞ.
REKABET KURUMU şimdi yeniden SORUŞTURMA İŞLEMLERİNE başladı/başlıyor,bu nokta da haklarında soruşturma başlatılan gruplar elbet,kendilerini savunacaklardır.
SONUÇ NE ÇIKABİLİR..?
Eğer REKABET KURUMU 27.01.2011 Tarihinde alınan REKABET KURULU kararında ısrar ederse ve SORUŞTURMAYA GEREK YOK fikrini yinelerse sorun yok.
Eğer REKABET KURUMU yeni iddialardan yola çıkarak CEZAİ İŞLEMLERE başvurursa ortaya yepyeni durumlar çıkabilir/çıkar ve burada dikkat edilmesi gereken bir konu daha var.
REKABET KURUMU Soruşturmayı 2010 yılı için başlatmış bulunuyor,daha sonra 2011/12/13/14/15 YILLARI bunun peşinden gelecektir herhalde..
Bilinen bir gerçek daha var..
YARGITAY İlgili Dairesi de,yapılan bir KARDEMİR Genel Kurulu için,önce KARDEMİR’İ haklı bulan bir karar vermişti,daha sonra aynı YARGITAY Dairesi,aradan kısa bir süre geçtikten sonra kararını KARDEMİR’İN aleyhine düzeltmişti.
Yani GENEL KURULLAR içinde aynı süreç başlayabilir..

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (4)
 • Kardemir işçisi

  AHMET ABİ BİR TAKIM GAZETECİLER SENDİKAL ZAMANDA METALİ SAVUNUP HÜKÜMETE BUNCA LAF SÖLERKEN ŞİMDİ BÖLGE VEKİLİNİN SİYASİ DANIŞMANI OLUNCA MAŞALLAH GAZETECİLİĞİN PERVASIZLIĞINI ORTAYA KOYMUŞLAR.SENLE İLGİLİ HABER YAPIVEMİŞLER..ONLAR ONCE KENDİLERİNE BİR BAKIVESİN.SENDİKAL DÖNEMDE NASIL HABERCİYDİLER ŞİMDİ NASILLAR.BU MENFEAT YOKMU MENFEAT AHHHH GAZETECİ MÜSVETTELERİ AHHH…ŞİMDİ ŞAHİN GİBİLER MAŞALLAH…SEN DOĞRULARI YAZMAYA DEVAM ET AHMET ABE…SÖZLEŞMEYE GELİNCE…1+2,3+1+1 BEŞ NOKTA ÜÇÜNEN KAPATIVERÜLE…KIRMIZI ÇİZGİ YERİNE YEŞİL ÇİZGİLERİ OLUVERÜ.KOSKOCA ÇELİK İŞİ DÜZELTEN ADAMI SOLCU DİYE BİR ARAYA GELİP ATIVEDİLE..NE DİYEM Kİ..İŞÇİ ÇÖZÜLMESİ EN ZOR İNSAN GURUBUDUR.NEYSE ARTIK.YAZIK OLUYOR KARABÜKE.

 • Şirinevlerden öğrenci

  Ahmet amca Şirinevlerde oturuyoruz yazınızı babam telefonla haber verdi internete girip okudum size teşekkür ediyorum.Egzos seslerinden ders çalışamaz oldum.Bilhassa motorsikletlerle gelenler öyle gürültü çıkarıyorlar öyle sesler çıkarıyorlar anlatmam hakkaten çok zor.Babam bu duruma müdahale edicek oldu,az kalsın kavga çıkacaktı.
  Ahmet Amca size çok teşekkür ediyorum.İnşallah bunları temizlerler Şirinevler Mahallesi bu gürültücülerin mekanı oldu neredeyse.Sağol Ahmet Amca.

 • hayret

  bugün Timuçin saylardan haber yok.

 • İsci

  Trafik dedinizde,kardemir kavşağı ne zaman düzelecek.isten çıkıyoruz kavşaktan çıkamıyoruz.üst gecitmi yapilacak kavşak mi düzenlenecek bir an evvel yapılmalı.bıktık artik ahmet abi


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  37 +35 81
 2. Fenerbahçe

  37 +30 70
 3. Konyaspor

  37 +21 67
 4. Başakşehir

  37 +18 62
 5. Alanyaspor

  37 +8 61
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  37 +8 58
 8. Antalyaspor

  37 +7 58
 9. Karagümrük

  37 -4 57
 10. Adana Demir

  37 +6 52
 11. Sivasspor

  37 +1 51
 12. Galatasaray

  37 -2 51
 13. Kasımpaşa

  37 +8 50
 14. Hatayspor

  37 -7 50
 15. Kayserispor

  37 -6 47
 16. Giresunspor

  37 -3 45
 17. Gaziantep FK

  37 -10 43
 18. Ç. Rizespor

  37 -25 36
 19. Altay

  37 -16 34
 20. Göztepe

  37 -30 28
 21. Yeni Malatya

  37 -39 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.