Her Telden (22 Ocak 2021)

 • Yazının Tarihi: 21 Ocak 2021
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 860 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

KARDEMİR,SATIŞ POLİTİKASINDA BAZI DEĞİŞİKLİKLERE GİDEREK ,YENİ BİR SİSTEM Mİ UYGULAYACAK VE “DÖVİZ ÜZERİ SATIŞLAR,FİYAT FARKI..”
KARDEMİR galiba SATIŞ POLİTİKALARINI yeniden gözden geçirecek ve Cumhurbaşkanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN uzunca bir süre önce açıkladığı “YERLİ PARA ÜZERİNDEN ALIŞ/VERİŞ YAPILMASI..” yolunda ki söylemleri ile döviz bazlı satışlar yapılmamaktaydı.
ŞİMDİ DÖVİZLİ SATIŞ SİSTEMİNE GEÇİLECEK Mİ..
Bu yönde bir düşünce olduğundan söz eden,piyasalar var..
Öte yandan KARDEMİR geçmiş yıllarda 30-60-90 Gün vadeli ve FAİZSİZ satışlar yaparak,özellikle İÇ ANADOLU Bölgesi piyasalarını elinde tutarak “SEKTÖRDE AYRICALIKLI BİR YER..” edinmişti.
Şimdi yüzde 1.5 civarında faiz uygulamasına geçilmiş sanırız.
Yeni başladığı belirtilen bu uygulamanın,piyasalarda çok olumsuz yankılarından söz eden tüccarlar var ve bu piyasaların oyuncuları “ BÖYLE BİR UYGULAMA,BİZİ BAŞKA ALTERNATİFLERE YÖNELTECEKTİR..” diyorlar..
Bunu KARDEMİR Satış Müdürlüğü’ne de,sanıyoruz duyuranlar olmuş.
Bütün bunlar olurken,geçtiğimiz günlerde çok hararetli bir SATIŞ SÜRECİNE girilmişti ve mal almak için büyük bir istek vardı,süratle fiyatlar da tırmanmıştı,şu an FİYATLARIN GERİ GELDİĞİNE işaret ediliyor.
DEMİR/ÇELİK PİYASALARINDA SATIŞLAR ANİDEN DURMUŞ.

SABAH GAZETESİ YAZARI Sayın DİLEK GÜNGÖR “ ÜRÜNLERİ DÜŞÜK FİYATLA ALIYORLARDI..”ŞEKLİNDE Kİ YAZISI VE “TAAHHÜTLÜ MAL ALIMI..”
Geçtiğimiz günlerde Sabah Gazetesinde Yazan Sayın DİLEK GÜNGÖR,KARDEMİR konusuna değinmiş ve “ İKİ AİLE DÜŞÜK FİYATLA ÜRÜN ALIYOR ve DAHA SONRA KENDİ ŞİRKETLERİ ÜZERİNDEN YÜKSEK FİYATLA PİYASAYA SATIYORLARDI…” şeklinde bir ifade kullanmış.
Sayın DİLEK GÜNGÖR o bilgileri nereden aldı bilmiyoruz,ancak,o bilgiler külliyen yanlış,zira kimse O GÜNÜN AÇIKLANAN SATIŞ FİYATLARININ ALTINDA ÜRÜN ALMA HAKKINA SAHİP DEĞİLDİR,KARDEMİR’DE..” açıklanan fiyat üzerinden kuruş noksan ürünü kimse alamaz..
Sanıyoruz TAAHHÜTLÜ MAL ALIMI ile düşük fiyat olayını karıştırmış Sayın GÜNGÖR,evet taahhütlü satış yapılıyor ve TÜM HİSSEDARLAR bu satıştan yararlanabiliyorlar,hisse senetlerini taahhüt verip bu haktan yararlanabiliyorlar.
İki Aile de,diğer Hissedarlar da bu satıştan yararlanıyorlar.
Örneğin,bu sanayi dalında üretici tesisi olmayan bir isimde hissedar olması hasebi ile TAAHHÜTLÜ SATIŞTAN yararlanabiliyor ve aldığı malı daha sonra,belirli bir kar ederek,piyasaya satma hakkına sahip.
Yine, örneğin Sayın KAMİL GÜLEÇ bu haktan yararlanarak aldığı tüm kütükleri ÇAĞ ÇELİK Tesislerinde kullanmak üzere almıştır ve KARDEMİR üzerinden aldığı hiçbir ürünü ÇAĞ-ÇELİK’TE işlemeden piyasalara satmamıştır,bunu çok/çok iyi biliyoruz.
TAAHHÜTLÜ MAL ile UCUZ MAL ALIMINI karıştırmış galiba..

SON 45 GÜN İÇERİSİNDE,FİYATLARI ÇOK/ÇOK ARTAN DEMİR/ÇELİK ÜRÜNLERİNDE ve HAMMADDE FİYATLARINDA DÜŞÜŞLER BAŞLAMIŞ..
2020 Yılının son günlerinde fiyatları çok/çok artan ve müthiş hareketlenen DEMİR/ÇELİK piyasalarında DURAĞANLIK BAŞLAMIŞ ve bu nedenle de FİYATLARIN GERİLEME dönemine girdiğine ilişkin bilgiler veriliyor.
SON ÜRÜN FİYATLARI gerilerken,HAMMADDE FİYATLARINDA DA gerileme başlamış ve piyasaları çok/çok iyi bilen bir Dostumuz “GEÇMİŞTE BU PİYASALAR NELER YAŞADI,BİZ YAKINDAN BİLİYORUZ.DÜŞÜŞ SÜREBİLİR..” dedi.
Geçmişte,bir aralar, 1850 liraya satılan ürün,10-15 gün içerisinde 770-780 liraya kadar geriledi ve ELİNDE STOKLA YAKALANAN BİRÇOK FİRMA ANORMAL ZARARLAR GÖRDÜ,hatta batanlar oldu,şeklinde bilgiler veren piyasa çevreleri oldu.
ŞUAN DEMİR/ÇELİK PİYASALARINDA DÜŞÜŞLER BAŞLAMIŞ.
Bunun ne gibi sonuçlar vereceğini birkaç gün içerisinde ve hep birlikte göreceğiz elbet,dileriz,kimse,dileriz hiçbir Firma bu dalgalanmalardan olumsuz biçimde etkilenmez,herkesin işi gücü düzgün gider.
Tam da KARDEMİR İşvereni ile ÖZÇELİK-İŞ Sendikası arasında ki TOPLU İŞ SÖZLEŞME görüşmelerinde ücret maddelerine gelindiğin de böyle bir durumun ortaya çıkması işçi kesimi için hoş olmadı elbet.
DEMİR/ÇELİK PİYASALARINDA DURAĞANLIK YAŞANIYOR..
Özeti bu.

VALİ Sayın FUAT GÜREL,ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ NEDENİ İLE,GELENEKSEL KAHVALTI İKRAMINDA BULUNDU VE GENİŞ BİLGİLER VERDİ..
Vali Sayın FUAT GÜREL,Çalışan Gazeteciler günü nedeni ile geleneksel hale getirdiği kahvaltılı sohbet toplantısını dün de yaptı ve POLİSEVİ Tesislerinde Basın Mensupları ile bir araya geldi.
GENİŞ BİLGİLER VERDİ Vali Sayın GÜREL..
Özellikle pandemi sürecine geniş yer ayırdı ve bu sürecin, Karabük’te özellikle, kasım-aralık aylarında çok etkili olduğuna işaret ederek “ VAKA SAYILARI O SÜREÇTE ÇOK ARTTI.ŞU AN DÜŞÜŞE GEÇTİ..” anlamında bilgiler verdi.
Daha sonra YATIRIMLAR hakkında detaylı bilgiler verdi Vali Sayın FUAT GÜREL ve KARDEMİR KAVŞAĞI noktasında ihale öncesi yaşanan sıkıntılara değindi O GÜZERGAHTAN GEÇEN Telekom,elektrik enerjisi,telefon hatları ve benzerlerinin sorunlarına değindi.
Nisan veya mayıs ayında iş başlayabilir dedi,yer teslimi yapıldı bilgisi verdi.
ESKİPAZAR METAL OSB üzerinde bilgiler verdi Sayın FUAT GÜREL ve bu nokta da AK Parti Milletvekillerinin başarılı çalışmalarını anlattı,takım çalışması yaptıklarından söz etti.
Vali Sayın FUAT GÜREL çok geniş bilgiler verdi..

VALİ Sayın FUAT GÜREL “KARABÜK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE YENİ AÇILAN ALANLARIN ALT YAPI İHALESİ 42 MİLYON LİRAYA YAPILDI..”
Dün Basın Mensupları ile bir araya gelen Vali Sayın FUAT GÜREL,İsmetpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nin ete/kemiğe büründüğünü anlattıktan sonra,Karabük ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NE DE değindi ve orada yeni açılan yerlerin ALT YAPI sorunundan söz etti.
YENİ AÇILAN YERLERDEN 9 parselin satıldığını ve buraları yatırımcı firmaların aldığını anlattıktan sonra,BURADA ALT YAPI ÇALIŞMASI yapmamız gerekiyordu,bunu 42 milyon liraya ihale ettik bilgilerini verdi.
Karabük Valisi Sayın FUAT GÜREL Karayolları,Milli Eğitim,Tarım İl Müdürlüğü,Sağlık noktasında uzun/uzun bilgiler verdikten sonra,İL ÖZEL İDARE Genel Sekreterliği hakkında bilgiler verdi ve sıcak asfalt yol çalışmalarına değindi..
KENT ORMAN ve MİLLET BAHÇESİ üzerinde ki hassasiyetlerini anlattı..
Samimi bir ortam da uzun bilgiler verdi Vali Sayın FUAT GÜREL.

KARABÜK İL EMNİYET MÜDÜRÜ Sayın SIRRI TUĞ “PANDEMİ SÜRECİ DAHİL,ÜLKENİN EN BAŞARILI EMNİYET MÜDÜRLÜKLERİ ARASINDAYIZ..”
Dün Vali Sayın FUAT GÜREL’İN Basına verdiği geleneksel Kahvaltı da, bazı açıklamalar yapan, Karabük İl Emniyet Müdürü Sayın SIRRI TUĞ,Ülke genelinde en başarılı Emniyet Müdürlükleri arasında olduklarına dikkat çekti.
Karabük İl EMNİYET Müdürü Sayın SIRRI TUĞ ve birlikte çalıştığı mesai arkadaşları, gerçekten çok/çok başarılı işlere imza atıyorlar, Karabük yaşayanları bu bağlam da çok rahatlar.
Yapılan çalışmalar ART NİYETLİLERİN korkulu rüyası ve bu tür davranış içerisine girme ihtimali olan insanlar bile “BU TEŞKİLAT YAPACAĞIMIZ İŞİ YANIMIZA BIRAKMAZ,EN KISA SÜRE İÇERİSİNDE ÇÖZER..” anlayışı ile fenalıklardan vazgeçiyorlar..
Karabük oldum/olası sakin huzurlu bir Kenttir..
Bunu İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalar daha da pekiştiriyor ve Sayın SIRRI TUĞ, eğer bir olay varsa,bu olayı yaratan insanlar ister Karabük içi ,ister Karabük dışında olsunlar mutlaka buluyor,çözüyor,çözdürüyor,derdest edip Karabük’e getiriyor/getirtiyor.
Bu arada yeni kurulan DOĞA ve SOKAK CANLILARA ile ilgili birimden söz etti Sayın SIRRI TUĞ,bu birimin doğayı korumak,sokak hayvanlarını korumak gibi çalışmalarını anlattı.
Kadınları yönelik çalışmalarını ifade ederken BİNLERCE BAYAN ile iletişim kurularak “HERHANGİ BİR SIKINTILARINDA,TACİZE UĞRADIKLARINDA veya TEHDİT ALDIKLARINDA ,KENDİLERİNE EN KISA SÜRE İÇERİSİNDE ULAŞILDIĞINI..” anlattı..
İl Emniyet Müdürü Sayın SIRRI TUĞ ve mesai arkadaşları Karabüklülerin en haklı gururları arasında yer alan bir ekip,bir takım,bu nedenle Karabük insanı,BİNLERCE YABANCI ÖĞRENCİ,BİNLERCE YABANCI KÖKENLİ İNSANA rağmen kendisini güvende hissediyor.
İnsanlara kendilerini güvende hissettiriyorlar.

ÖSYM ESKİ BAŞKANLARINDAN,SAFRANBOLU KÖKENLİ PROF. DR. Sayın FETHİ TOKER’İN VEFATI,GERÇEKTEN DERİN BİR ÜZÜNTÜ YARATTI..
Ülke,Safranbolu çok değerli bir evladını toprağa verdi, Prof.Dr.Sayın FETHİ TOKER vefat etti ve geçtiğimiz gün defnedildi, gerçekten çok/çok büyük bir kayıp, hepimizin başı sağolsun.
Sayın FETHİ TOKER yıllarca ÖSYM Başkanlığı yaptı..
O süreçte SORULAR EL ALTINDAN BİRİLERİNE VERİLDİ demeyi bir kenara bırakın,böyle bir şeyi hayalinden geçiren oldu mu/olur muydu, rüyasında gören olur muydu…?
Bu kadar dürüst, bu kadar düzgün bir insandı..
Vefatını,çok değerli ağabeyim,çok önemsediğim bir insan olan Sayın YILMAZ KAVUŞTURUCU’DAN öğrendim,Yılmaz abi söylerken sesi titriyordu öylesine üzgündü.
Prof.Dr.FETHİ TOKER hakkında öyle güzel şeyler anlattı ki..
Hepimizin sonu o..
Ama insan,bu tür insanların arkasından daha da üzülüyor,bu tür insanlar,özellikle yaşadığımız şu günlerde eşine ender bulunan güzel insanlar ve bunun en tipik örneği de Prof.Dr.Sayın FETHİ TOKER’Dİ elbet..
Kendisinden sonra ÜNİVERSİTE SINAVLARINDA NELER YAŞANDI düşünün..
Ulu yaradan gani/ gani rahmet eylesin..

KARABÜK VALİSİ Sayın FUAT GÜREL’İN,ÇOK SAMİMİ İTİRAFI “BUGÜN BULUNDUĞUMUZ YER VİLAYET KONAĞI OLARAK YAPILMAMIŞ Kİ…”
Karabük Valisi Sayın FUAT GÜREL,bize göre,Karabük’ün en güncel sorunlarından birisi olan VİLAYET KONAĞI hakkında açıklamalar yaptı ve “BU BİNA VİLAYET KONAĞI OLARAK YAPILMAMIŞ Kİ..” anlamında ifadeler kullandı.
Daha sonra da,yine samimi olarak “DOĞRUSU,BU BİNA DA OLMAKTAN ÇOKTA MUTLU OLDUĞUMU SÖYLEYEMEM.BİZİM KULLANDIĞIMIZ KAT TAMAM AMA DİĞER KATLARDA SIKINTI OLDUĞUNU GÖRÜYORUM/HİSSEDİYORUM..” manasına alınabilecek bilgiler verdi.
VİLAYET KONAĞI KARABÜK’ÜN EN BÜYÜK EKSİĞİ..
Örneğin İL ÖZEL İDARE Genel Sekreterliği nerede, Vilayet Konağı nerede, Tapu Dairesi nerede, harç yatırmak için ilgili Banka nerede, Maliye nerede..?
O nedenle VİLAYETİN KARABÜK MERKEZE GELMESİ GEREK.
Bırakın gelmeyi, bugün bulunulan bina hiç mi hiç yeterli değil, kışın ısınmaz, yazın soğumaz, gün görmeyen Büroların olduğundan yakınılır, bir öğle yemeği çalışanlara zehir olur falan.
DİLERİZ KARABÜK’ÜN BU SORUNU TEZ ZAMANDA ÇÖZÜLÜR..

KARABÜK’TE SPOR-SANAT-KÜLTÜR NE ALEMDE, BÖYLE ETKİNLİKLER VAR MI, BUNLAR BİR TOPLUMUN TEMEL MAYALARI DEĞİL MİDİR..?
Karabük İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü çok olumlu çalışmalar yapıyor,o tarafa bir sözümüz yok,ancak Karabük geçtiğimiz süreçlerde OLİMPİYAT Sporcularına sahipti,özellikle güreş dalında.
MİLLİ TAKIMLARA SPORCULAR VERİRDİ..?
Şu ana OVACIK Spor Lisesi’nin öğrencileri arasında bu tür sporcular çıkıyor gerisinde başka bir gelişme olmuyor,yaşanmıyor,Karabük’te yeterli spor tesisleri var elbet.
Karabük geçmişte ÜNLÜ SANATÇILAR çıkartmış bir Kenttir.
Şimdi SANAT YAPILACAK yer bile yok,YENİŞEHİR SİNEMASI ne alemde..?
KÜLTÜREL ÇALIŞMALAR ise ne yazık ki sıfır mesabesinde..
Oysa ki ÜNİVERSİTE var ve özellikle sanat/kültür bağlamında çok önemli çalışmalar ÜNİVERSİTE Bünyesinden dalga/dalga Karabük’e gelebilir gelmesi de gerekir..
Ama nerdeeee..?

Bu yazıya 20 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Karabükspor Sevdalısı
  22 Ocak 2021 07:58

  Sayın Ahmet Abim, Karabük’te ne sanat nede spor anlamında diğer illerin çok gerisindeyiz. Dün sosyal medyada gördüğüm kadarıyla bir Araç’lı olarak gurur duydum. Araç Belediyesinin hentbol takımı var 1.ligde düşünebiliyormusunuz. İlçe Belediyesi. Üstelik bildiğim kadarıyla namağlup. Bunun diğer illerde örnekleri çoktur.

 • Avatar
  KARABUK
  22 Ocak 2021 08:06

  SAYIN AHMET ABİ KARABÜK’ SPOR.SANAT,KÜLTÜR NE ALEMDE, ETKİNLİKLER VARMI DİYE SORMUŞSUNUZ BU SORUNUN CEVABINI KARABÜK’ÜN YEREL YÖNETİMDEN SORUMLU BELEDİYE VE İL KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ EKSİK BIRAKMIŞSINIZ ,ŞİMDİ KARABÜK’TE BU İKİ KURUM SPOR,KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİNDE ŞİMDİYE KADAR NE GİBİ BİR İCRAATLARI OLMUŞ GÖREBİLDİNİZMİ? GÖREMEZSİNİZ ÇÜNKÜ YOK. BELEDİYE SAYIN RAFET VERGİLİ’NİN ON İKİ YILLIK BELEDİYE BAŞKANLIĞINDA BİR TANE ETKİNLİK SAYABİLİRMİSİNİZ? SAYAMAZSINIZ ÇÜNKÜ YOK.KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ DE AYNI,KARABÜK’ ÜN ÜZERİNE ÖLÜ TOPRAĞI SERPİLMİŞ MİLLET DE UYUYOR,NE SNATI ABİ BEN İŞİME BAKARIM ŞU PANDEMİ GÜNLERİNDE VATANDAŞLARIN TEK DÜŞÜNCESİ EVİNE EKMEK GÖTÜREBİLMEK,İŞSİZ KALANLARIN,İŞYERİNİ KAPATANLARIN YARINI DÜŞÜNDÜKLERİ ÇOLUK ÇOCUKLARININ GELECEKLERİNDEN ENDİŞE DUYMALARI NEDENİYLE,YETKİLİLERİN VE SİYASİLERİN HİZMETLER KONUSUNDA VATANDAŞLARIN ENDİŞELERİNİ DE DÜŞÜNEREK KARABÜK İÇİN DAHA BİR DUYARLI OLMALARI,BOŞ VAATLER VE SÖYLEMLERE GİRMEMELERİ GEREKİR.

 • Avatar
  lazim karabekir.
  22 Ocak 2021 08:35

  Şehirde umumi tuvalet yok.Millet donuna sı..yo çarşıda.

 • Avatar
  O yanlış bilgileri kim vermiş
  22 Ocak 2021 09:00

  Ahmet abi Dilek hanıma o yanlış bilgileri kim vermiş acaba Kardemirde çalışan birilerinin verdiğini sanıyorum kim verdiyse yanlış bilgiler verilmiş bakın Kardemirin bağımsız bir mali denetim firmasının denetiminde olduğundan hiç bahsetmemiş evet 2017-2020 arası Kardemir için iyi geçmedi Yönetim bir o tarafta bir bu tarafta duranlar yüzünden birbirine girdi son bir yıl zararlar başladı falan ama Dilek hanımın bilgilendirilmesi büyük ölçüde yanlışlarla dolu olmuş.Senin yazdıkların işin doğru tarafı

 • Avatar
  önemli degil
  22 Ocak 2021 10:06

  sayin golbek kardemir konusunda neyin ne oldugunu sizde cok iyi biliyorsunuz ama bu yonde aciklama yapmiyorsunuz. lutfen sayin gulecin avukatligini birakin. defalarca spk dan gelen haksiz kazanc yazilarini ve kararlarini ne yapacaksiniz. iki ailenin yonetimde olmasi zam kararini ayni yonetimde almalari, senet blokesi sayesinde uretimin cogunu kendilerinin almasi, aldiklari urunu kendi depolarina bile cekmeden kardemirin sahasindan ton basina 10-15-20 $ gibi farklarla urun alamayan insanlara satmasini nasil unutabilirsiniz. bunlar karabukte yasanmadimi, gazete sayfalarinda haber olmadimi? yalansa yalan deyin. neyin ne oldugunu tum karabuk biliyor. da soyleyemiyor.

 • Avatar
  Karo
  22 Ocak 2021 10:43

  Ben bu piyasalara ne diyim Allahından bulsun ne zaman toplu iş sözlaleşme çalışmaları başlasa birden piyaslar duruyor, hep böyle oluyor. Belkide bu çalışmalar piyasalardan gizli yapılmalı piyasalar duymamalı çünki duyar duymaz hemen duruyor zalım piyasalar.

 • Avatar
  önemsizsin önemli deyil
  22 Ocak 2021 11:03

  çaldılar çırptılar götürdüler bitirdiler bir şehir efsanesi gibi önemli deyil diye yazanda işte öyle bilmeden bilirmiş gibi yazıpçiziyor SPK yazı yazmış elbette yazdı ceza bile verdi kimse Kardemire kömür vermezken Yolbulan amca Kamil bey kendi çeklerini vererek kömür aldılar diye SPK onnara ceza verdi.Yahu Kardemir bu kadar denetimsizmi mesela kuyumcular kütük alıp sattılar fırıncılar yemekçiler hisse senetleriyle kütük alıp sattılar yolbulan alınca güleçler alınca vay efendim nasıl alırsınız hissedar olupta almayanmı var.Yolbulanlarında Güleçlerinde haddaneleri var orda işleyip sattılar ötekiler ne yaptı bırakın kardeşim karabüklü olanlara düşmanlık etmeyin yaptığınız iftiralar öteki dünyada yakanıza yapışır

 • Avatar
  enerji
  22 Ocak 2021 11:16

  Sayın Gölbek SPK nın adeta kayyum atarcasına yönetim kurulunu oluşturması sizin için birşey ifade etmiyor herhalde.Yıllardır süregelen bazı sıkıntıların,usulsüzlüklerin,öncelikli alım hikayelerinin,cevher,kömür,akaryakıt,nakliye vs konuların sonucunda olmasın bu kayyumvari yeni yönetim kurulu.Şimdi Dilek hanıma verilen bilgiler doğru mu,yanlış mı bir kez daha değerlendir istersen,boşver birilerinin avukatlığını yapmayı.Kardemir kazansın,Karabük kazansın.

 • Avatar
  Çalisan gariban
  22 Ocak 2021 12:08

  Sayın Ahmet Gölbek abim geçende bir yorumda bahsetmiştim. Aynı sendika üyesi çelik işçisi KARDEMİRDE farklı; haddehanelerde farklı sözleşme yapabiliyor. Kardemide çalışan üretim yapıyorda haddehanelerde üretim yapmayıp çiçek mi suluyor. Ben bu anlayışı anlayabilmiş değilim. Anlayan varsa bir zahmet açıklayiversin.

 • Avatar
  Kasanda alır basanda alır
  22 Ocak 2021 13:43

  Adalet, liyakat ve güvenin olmadığı yerde başarı tamamen tesadüflere kalır. Bir dirhem et bin ayıp örter misali tamamen sizin kontrolünüz dışında belirlenen piyasa fiyatları iyi giderse ıçerdeki bilgisizlik ve kokusmusluk bir süre görülmeyebilir her ne kadar iş bilenler için favök %’si diğer şirketlerle gorecelendirildiginde takke düşmekte ve kel görülmektedir. Kütüğün 600 dolarlar seviyesinden satıldığı bu çeyrekte belki bazı şeyleri bir süre daha ortecektir ama şirketi kötü günler beklemektedir. Haramilerin tezgahı bozulmasın diye gozyumucu isbilmezler kaldıkça hasar büyüyecektir.

 • Avatar
  AK Partiye Milletvekillerine
  22 Ocak 2021 15:09

  Karabüke ne hizmet yaparsanız yapın Karabükspora bulduğunu para kadar konuşulmaz üstünde laf konuşulmaz isterseniz yolları altınla kaplatın Karabükspora bulunacak para kadar Karabüksporu kurtaracak adım kadar konuşulmaz takdir görmez bunu herkes bilsin tamammı

 • Avatar
  Makiniz
  22 Ocak 2021 15:22

  Saçmalamışsın bilader, gazmanin en büyük icrati sap 4 hana yürürlüğe girdi, hele birde mart gelsin tren tekerinde kaskollunun sır gibi saklanan son icadı devreye girsin sen ozaman gör bizi. Uçacaz uçacaz. Benden duymuş olma, sir gibi saklanan projen kışın daha iyi yol tutuşu için tırnaklı teker olduğu söyleniyor. Arge birimimizinde bu pılojede payı büyükmüş.

 • Avatar
  Gücü değil hakkı savunun
  22 Ocak 2021 16:59

  SAYIN GOLBEK! KARDEMİRE 20 YILDIR KÖMÜRÜ, CEVHERİ, MAZOTU YOLBULANLAR VE GÜLEÇLER SATMIYOR MU? SON ÜÇ DÖRT YILDIR NAKLİYESİNİ GÜLEÇLER YAPMIYOR MU ? ÜRETİMİN %20 SİNİ AİLELER TON BAŞINA 20 DOLAR UCUZA ALMIYOR MU? SİZ HALA NEDEN BAHSEDİYORSUNUZ ?

 • Avatar
  Öz Karabüklü
  22 Ocak 2021 17:02

  SAYIN GOLBEK! KARABÜK’TE SPOR VE SANATA DESTEKTEN BAHSETMİŞSİNİZ. YAHU BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ SEÇİLDİĞİNDE KARABÜK’TE BELEDİYENİN 3. LİGDE NAMAĞLUP LİDER BAYAN VOLEYBOL TAKIMI VARDI NE OLDU ? DURUN BEN SÖYLEYEYİM VERGİLİ TAKIMI DAĞITTI.

 • Avatar
  KARABÜKLÜ
  22 Ocak 2021 17:08

  Sayın GÖLBEK! SORARIM SİZE KARABÜK’TE İL KÜLTÜR MÜDÜRÜ İBRAHİM ŞAHİN SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN’İN KARDEŞİ OLMASA ACABA O KOLTUKTA BU KADAR OTURABİLİRMİYDİ ? YA DA KARABÜK’TE HANGİ İL MÜDÜRÜ KAÇ SENEDİR VE KİMLERİN SAYESİNDE GÖREV YAPIYOR BİR ARAŞTIRSANIZ DA KÖŞENİZDE PAYLAŞSANIZ ?

 • Avatar
  Düzeltme
  23 Ocak 2021 00:01

  Arkadaş sen fabrikadan değilsin anlaşılan, gazmanin en büyük icraatı sap 4 değil, bir gece yarısı, yanında hiçbir yardımcısı olmadığı halde tek başına yönettiği gaz manevrasıyla fabrikayı ve şehri havaya uçmaktan kurtarmasiydi. Zaten bu gazman ünvaninida o gece gösterdiği üstün kahramanlıkla kazanmamismiydi.

 • Avatar
  Tarihi bilen konuşsun
  23 Ocak 2021 10:18

  Kardemir menfaatleri üzerinden yolbulan ve güleç ailelerini topa tutan kardeslerim,alayınızda deve kuşu gibisiniz,elestirdiginiz bu iki aile olmasa şu an kardemir patetes tarlasından farksız olurdu,ankara yolundan seyehat ederken bacası tüten degil hurdaliga dönmüş bir fabrikayı izleyerek geçerdiniz.Eminim bu iki ailenin yaptığı fedakarliklarin onda birini sizler yapsaydınız siz o koltuğa oturup bir allahın kulunu fabrikaya dahi sokmazdınız.700 bin tondan 3 milyon tona cikmak 4 tane kardemir yapmaktir,arti ray haddesi,teker fabrikası,bunlar yapılırken bu iki aile taşın altına elini degil gövdesini koydu.Disardan gazel okumak kolaydır,kıymet bilmek deger bilmek,geçmişi untmamak lazım,bağımsız denetimin yapıldığı yerde kimse usulsüz iş yapamaz.

 • Avatar
  MÜMTAZ
  23 Ocak 2021 19:30

  Bence artık sn gölbek emekli olmalı.yeter artık.çarşıda zar zor atılan bir turla karabükün haberleri yazılmaz

 • Avatar
  GÜCÜ DEYİL YALANI SAVUNAN
  24 Ocak 2021 08:38

  GÜCÜ DEYİL YALANI SAVUNAN KİŞİ SÖYLEDİKLERİNİN TAMAMI YALAN TAMAMI İFTİRA.KARDEMİRE KİMSE İSTENEN PERFORMANSIN BİR MİLİGRAM NOKSAN OLAN KALİTESİ OLAN HAMMADDEYİ SOKAMAZ.KARDEMİRDE KİMSE AÇIKLANAN SATIŞ FİYAT LİSTESİNİN BİR KURUŞ ALTINDAN MAL ALAMAZ.HİSSEDARLARIN ÖNCELİKLİ MAL ALIMI VARDIR.BUNDANDA DEMİR TÜCCARLARI MARKETÇİLER FIRINCILAR KUYUMCULAR EYER HİSSE SENEDİ VARSA YARARLANIRLAR HATTA YARARLANMIŞYLARDI.GÜCÜ DEYİL HAKKI SAVUNDUNU SÖYLEYEN KİŞİ BU DÜNYANIN ÖTEKİ TARAFIDA VARDIR.İFTİRA EN BÜYÜK GÜNAHLARDANDIR BUNU UNUTMA.EYER O SENİN İFTİRA ETTİYİN İNSANLAR OLMASAYDI ŞİMDİ KARDEMİR ARAZİLERİ İZMİT SEKA FABRİKASI GİBİ PARK OLURDU.YAPILAN TUVALETLEREDE İNSANLAR BÜYÜK ABDESTİNİ YAPARDI.İFTİRA BİLMEDEN KONUŞMAK KONUŞTUGUNU HAKLI SANMAK ÇOK BÜYŞÜK BİR HATADIR GÜNAHTIR UNUTMA.

 • Avatar
  SABREDİN TROLLER AZ KALDI
  24 Ocak 2021 16:28

  BU KÖŞEDE KRALDAN ÇOK KRALCI OLAN TROLLER!!! AZ BİRAZ SABREDİN AZ KALDI AZ. KARDEMİRDE DÖKE SAÇA YOĞURT YİYENLERİN AKIBETİNİ GÖRMEYE AZ KALDI. YÜZLERCE İŞÇİNİN HAKKINI GASP EDENLER ELBET AHİRETTE HESAP VERECEK AMMA İNŞALLAH BU DÜNYA’DA DA HESAP VERECEKLER. AZ KALDI AZ !!! SEN DAHA ÇOK YEDİN BEN AZ YEDİM DİYE TAHT KAVGASI YAPANLARDAN İNŞALLAH HESAP SORULACAK. BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ DAHİL YÖNETİMİN TAMAMINI BELİRLEYEN GÜÇLER YÖNETİMDE 2 KİŞİYE DÜŞTÜ. AZ KALDI AZ!!! KİM NE YEMİŞ, NE ZAMAN YEMİŞ, NE KADAR YEMİŞ HEPSİ ÇIKACAK ORTAYA……

Bir Yorum Yazın