Her Telden (25 Mart 2020)

 • Yazının Tarihi: 24 Mart 2020
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 851 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

SOĞUKSU MAHALLESİ’NDE Kİ 11 KATLI DEVASA BİNA VE “ÖYLE Mİ KULLANILSIN,BÖYLE Mİ KULLANILSIN GÜZELLEMESİ..” MAHALLE SAKİNLERİ
Biliyorsunuz SOĞUKSU Mahallesi’nde yapılmış/yaptırılmış 11 KATLI DEVASA BİR BİNA var ve halen hiçbir işe yaramadan,bomboş durumda çürümeyi/bozulmayı bekliyor..
TOKİ BİR ARA SATIŞA MI ÇIKARMAYA ÇALIŞMIŞ,BİR ŞEYLER OLMUŞ..!!
Satılsa şu durumda kim alır O BİNAYI.
Hem de satış bedeli olarak 50 MİLYON LİRA falan düşünülmüş..
Dün SOĞUKSU MAHALLESİ sakinlerinden birkaç dostumuzla görüştük telefonda “MAHALLE MUHTARI DAHİL KİMSE BU BİNANIN NE OLACAĞI HAKKINDA BİR BİLGİ SAHİBİ DEĞİL..” dediler.
Şimdi BURASI DEVLET HASTANESİ OLARAK KULLANILSIN diyenler oluyor ve tam da koronavirüs salgını sırasında HASTANE OLARAK kullanılsın fikri hayli ilgi görüyor.
HASTANE OLUR MU,BİNA BUNA ELVERİŞLİ Mİ..?
11 KATLI DEVASA BİR BİNA burası ve HASTANE OLMASINI temenni eden arkadaşlar,Mahalle sakinleri “BİRKAÇ UFAK TADİLAT İLE MÜKEMMEL BİR HASTANE OLUR..” görüşündeler..
Örneğin CHP Karabük İl eski Başkanı Sayın BAYRAM KARADAĞ bu fikri savunanlardan ve aynı zamanda Soğuksu Mahalle sakini Sayın RECEP ELLİALTIOĞLU’DA bu görüşü benimsemiş görünüyor..
O BİNA NE İÇİN KULLANILACAK ACABA..?
Yoksa böyle BOMBOŞ DURUP,OLDUĞU YERDE ÇÜRÜTÜLECEK Mİ..?

PEKİİİ KARABÜK BELEDİYE MECLİSİ TARAFINDAN ALINAN “KARABÜK HAVAALANI YAPIMI KARARI..” NASIL VE NE ŞEKİLDE İŞLERLİK KAZANACAK
Koronavirüs salgını nedeni ile,günlük işlerimizi/sorunlarımızı/gereksinimlerimizi öteledik,unuttuk,örneğin KARABÜK İŞSİZLİK YAŞIYOR MU,evet YAŞIYORDU/ŞİMDİ KATLANARAK YAŞAYACAK..!!
Sahi,sizlere bir sorumuz olsa,nasıl cevap verirsiniz..?
Karabük BELEDİYE MECLİSİ geçtiğimiz süreçte bir karar aldı ve “ KARABÜK’E HAVAALANI YAPILMASINI KABUL ETTİ.ŞİMDİYE KADAR BU YOLDA YAPILAN ÇALIŞMALARA GEÇİT VERDİ..”
ÖYLE OLMADI MI..?
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,bu karara karşı “ KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NİN EN ÜST YÖNETİCİLERİ BU İŞİ İSTEMİYORLAR VE BU KONUYA İLİŞKİN OLARAK,BENİ/BİZİ BU DERTTEN KURTAR YOLUNDA ÖNERİLERLE GELDİLER..” anlamında açıklamalar yaptı.
ÖYLE OLMADI MI..?
Buna karşı karar çıktı,peki şimdi soralım bakalım “BUNDAN SONRA BU KARAR UYARINCA NE YAPILACAK.BU KARAR NASIL VE NE ŞEKİLDE,NE GİBİ İŞLERLİK KAZANACAK..?”
KORONAVİRÜS BU KONULARI UNUTTURDU MU SİZLERE…?

Sayın AHMET DAVUTOĞLU’NUN GENEL BAŞKANI OLDUĞU “GELECEK PARTİSİ İL BAŞKANLIĞI” GÖREVİNE Sayın BURAK ONUR GÜNDÜZ GELDİ
AK Parti eski Genel Başkanı ve Eski Başbakanlardan Sayın AHMET DAVUTOĞLU,Partisinden istifa ederek,GELECEK Partisi adı altında yeni bir PARTİ KURDU.
Sayın AHMET DAVUTOĞLU ve GELECEK Partisi TEŞKİLATLAR KURMAYA gayret ediyor ve bu manada KARABÜK İL BAŞKANLIĞI görevine Sayın BURAK ONUR GÜNDÜZ atandı.
Sayın BURAK ONUR GÜNDÜZ,Karabük’ün tanınmış Avukatlarından Sayın SELÇUK ve MUKADDER GÜNDÜZ’ÜN çocukları ve şu an itibarı ile İNŞAATÇILIK yapıyor,şeklinde bilgiler geliyor.
KISA SÜRE İÇERİSİNDE İL TEŞKİLATINI KURACAK Sayın GÜNDÜZ.
Daha sonra da İLÇE TEŞKİLATLARINI bir/bir oluşturacaktır elbet.
Gerçi,Dünyanın ve Ülkemizin koronavirüs salgını ile kasıp/kavrulduğu şu günleri, Sayın BURAK ONUR GÜNDÜZ’ÜN Teşkilatlanma çalışmaları için, hayli zor bir süreç sayılmalı..
Bu arada GELECEK Partisi Sayın BURAK ONUR GÜNDÜZ ile sürpriz yaptı.
Siyasi tarafı pek bilinen bir isim değil Sayın BURAK ONUR GÜNDÜZ.

PİYASALARIN DURUMU PERİŞAN,GEÇİCİ OLARAK KAPATAN İŞYERLERİ GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR VE ÖZELLİKLE ÇELİK SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİ
Piyasalar perişan,GEÇİCİ OLARAK kapatılan ve süre sonrasında AÇILIP/AÇILAMAYACAĞI belli olmayan onlarca/yüzlerce işyeri var,buralarda çalışan insanlar işsiz kaldılar.
DURUM GERÇEKTEN ÇOK/ÇOK KÖTÜ.
Bu arada KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NDE öğrenim gören onbinlerce öğrencinin memleketlerine gitmesi,Karabük ekonomisi için çok ciddi bir darbe oldu..
Esas kalıcı darbe ÇELİK SEKTÖRÜNDE OLABİLİR deniliyor.
ÇELİK SEKTÖRÜ sürekli daralıyormuş,AVRUPA ÇELİK BİRLİĞİ,DÜNYA ÇELİK DERNEĞİ gibi bu işlerde geniş öngörü sahibi olan/olması gereken Örgütler hiç mi hiç umut verici tablolar koymuyorlar ortaya.
KARABÜK bu manada 1999/2002 SÜRECİ YAŞADI,o nedenle KORKUYOR.
Kaldı ki KARABÜK ve KARDEMİR artık 1999/2002 sürecini yaşamıyor,YÖNETİM BAĞLAMINDA o dönemin ortak aklını,birliğini,dirliğini veya fedakarlığını,artık biraz zor yakalar veya artık yakalayamaz..
İYİ GÜNLERİN EŞİĞİNDEN DEĞİLİZ YANİ..

KARABÜK,ELİNDE Kİ SAĞLIK SEKTÖRÜ ELEMANLARINI,MEKANLARINI,MALZEMELERİNİ “EN VERİMLİ BİÇİMDE KULLANMA GAYRETİNDE..” BİLİN
Karabük yaşayanları şunu çok ama çok iyi bilsinler,KARABÜK’Ü YÖNETENLER,bu Kentin elinde ki SAĞLIK ELEMANLARINI/PERSONELİNİ,MEKAN VE MALZEMELERİNİ en iyi kullanmanın çabasındalar,gayretindeler.
İMKANLARI EN VERİMLİ BİÇİMDE KULLANMA GAYRETİ VAR.
Karabük Valisi Sayın FUAT GÜREL’DEN başlayan bu zincir,Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,İl Sağlık Müdürü Sayın AHMET SARI ve Karabük’ün DEVLET ile BAĞI olan tek Sağlık Tesisi ŞİRİNEVLER HASTANESİ Baş Hekimi,Baş Hekim Yardımcıları,Hekimleri,Sağlık Personeli diye uzuyor.
EKSİK/GEDİK VAR MI derseniz,EVET VAR..
Ancak bu ELLERİNDE Kİ İMKANLARI sonuna kadar kullanmanın,HALKIN SAĞLIĞINA SEVK ETMENİN gayreti,çabası,mücadelesi içinde gecesini /gündüzüne katan insanların eksiği,suçu,günahı değil..
KESİNLİKLE O İNSANLARIN SUÇU/GÜNAHI DEĞİL..
Örneğin yeterli İNTANİYE UZMANI VAR MI,eğer yoksa,eğer yeterli İNTANİYE UZMANI ve bu işte UZMAN SAĞLIK PERSONELİ yoksa,bu durum Karabük için gecesini/gündüzüne katan insanların suçu mudur..?
YOKSA,eğer bir SUÇ/GÜNAH veya EKSİK/GEDİK varsa,bunu başka yerlerde mi aramak gerekir,örneğin yıllarca söyleyip/yazdığımız “KARABÜK’E YENİ SAĞLIK TESİSLERİ KURULMALI,SAĞLIK PERSONELİ GÖNDERİLMELİ..” yolunda ki uyarılarımıza kulak tıkayanlar mı aramak gerekir..?
KARABÜK,ELİNDE Kİ İMKANLARI ÇOK İYİ KULLANIYOR..

BANKALAR,MESAİ SAATLERİNİ UZATIP,İŞLERİ ÇABUK HALLEDECEKLERİNE,SAATLERİ KISALTTILAR,PERSONELİ AZALTTILAR VE YIĞILMALAR..
Özellikle BANKALAR koronavirüs salgını nedeni ile bir yanlışın içerisine mi düştüler nedir,birçok Banka çalışma saatlerini kısalttı,personelini azalttı,buna elbet ki BANKA HİZMETLERİ veren PTT’LER DE dahil.
O zaman hizmetlerde azalmalar meydana geldi..
Buraların önüne YIĞILMALAR BAŞLADI..
Oysa ki ÇALIŞMA SAATLERİNİ uzatsalar,insanlar GECE/GÜNDÜZ HİZMET alabilse,BU YIĞILMALAR OLMAYACAK,bir tenhalık,bir rahatlama olacak.
Bunun tam tersi yapılıyor.
Bakın bu günler EMEKLİLERİN MAAŞ GÜNLERİ.
PTT Önünde ve BANKA ÖNLERİNDE YIĞILMALAR OLACAKTIR..
İnsan kalabalıkları olacaktır..
ESAS TEHLİKE BURALARDA YATIYOR GALİBA.

KARDEMİR BAĞLI ŞİRKETLERİNDEN “KARÇEL A.Ş.İLE ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI ARASINDA Kİ SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİNDE SONA GELİNDİ…”
KARDEMİR Bağlı Şirketlerinden KARÇEL’DE çalışan 230 işçi adına yürütülmekte olan TOPLU İŞ SÖZLEŞME görüşmelerinde sona gelindiğine dikkat çekiliyor.
Dün Ankara’da yapılan SÖZLEŞME görüşmelerine dün de devam edildi ve gerek işçi temsilcileri,gerekse işveren kesimi,Sözleşme de herhangi bir sıkıntılı durum yaşanmadığına işaret ediyorlar.
Bu arada ÖZÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ,bu Sözleşmeyi en iyi biçimde bağıtlayacaklarına dikkat çekti ve bazı art niyetli kişilerin Sendikayı karıştırmaya gayret ettiklerini söyledi.
Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ bunları söylerken “ ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI EN GÜÇLÜ DÖNEMİNİ YAŞIYOR.SENDİKA GENEL YÖNETİMİ,ŞUBE YÖNETİMLERİ VE EN ÖNEMLİSİ SENDİKA TABANINDA Kİ ÜYELER,BÜYÜK BİR BİRLİK/BÜTÜNLÜK İÇERİSİNDE.SENDİKA DA HUZUR VAR..” ifadelerini de kullandı.
Sendika bünyesinde huzur olduğuna işaret eden Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ,bundan rahatsız olanlar olabileceğinin de altını çizerek “EĞER BİZ BAZI KİŞİLERİ MUHATAP ALIR KONUŞURSAK,O BİRKAÇ KİŞİ BÜYÜK SIKINTIYA GİRER..” anlamında da bilgiler verdi.
KARÇEL Şirketinde 230 işçi adına yapılan SÖZLEŞMEYE dikkat çeken Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ,Karabük Şube Yöneticileri ile birlikte O 230 işçi için en iyi şartlarda bir Sözleşme yapmaya gayret ediyoruz,şeklinde de bilgiler verdi.
“ÖZÇELİK-İŞ BÜNYESİNDE KİMSE HUZURU BOZAMAZ..” diyen Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ,gerek Üye tabanı,gerekse Şubeler ile birlikte çok ciddi bir huzurun yakalandığını söyleyerek “BUNU NE ESKİ,NE HALEN ÜYEMİZ OLAN,NE DIŞARIDAN BİRKAÇ MACERACIYA BOZDURMAYIZ..” anlamında sözler etti.
KARÇEL SÖZLEŞMESİNDE SONA GELİNDİ..

BEKLENEN OLDU VE “30 MART GÜNÜ YAPILACAĞI AÇIKLANAN,KARDEMİR MALİ GENEL KURULU,İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ..”
KARDEMİR Mali Genel Kurulu ileri bir tarihe ertelendi ve bu bağlamda BEKLENEN OLDU demek bile mümkün ve YENİ TARİH Koranavirüs noktasında yaşanacak gelişmeler sonucu belli olacak.
Bilindiği gibi KARDEMİR Yönetim Kurulu KARDEMİR MALİ GENEL KURULU’NUN 30 Mart 2020 tarihinde yapılacağını açıklamış,Hissedarlara duyurmuştu,daha sonra koronavirüs salgını,65 yaş üstü insanlara sokağa çıkma yasağı getirilmişti.
BUNLAR DİKKATE ALINDI VE GENEL KURUL ERTELENDİ.
Bu arada yeni Genel Kurul tarihi ile ilgili olarak “ŞU AN NET BİR DURUM YOK.GELİŞMELERİ İZLEYEREK BİR TARİH AÇIKLANACAK..” gibi açıklama yapıldığı görülüyor..
Koronavirüs salgınının nisan ayı sonuna bitebileceği üzerinde duruluyor.
Yeni tarih buna göre belirlenecek gibi.

BİZ SÜREKLİ “KARABÜK’E BİR DEVLET HASTANESİ ŞART…” DİYE YAZARKEN,BİZE KİŞİ BAŞINA DÜŞEN “HASTA YATAĞI AÇIKLAMASI..” YAPANLAR
Mutlaka hatırlayanlar vardır,KARABÜK’E DEVLET HASTANESİ ŞART diye yazıyorduk,hatta,ŞİRİNEVLER HASTANESİ’NE İLAVE İÇİN HARCANACAK parayı YENİ BİR DEVLET HASTANESİ YAPMAK İÇİN kullanalım dediğimiz zamanlar bile olmuştu..
O süreçlerde bize “KARABÜK’TE KAÇ KİŞİYE KAÇ HASTA YATAĞI,KAÇ DOKTOR DÜŞÜYOR..” diye,ütopya açıklama yapanlar olmuştu,buyurun şu hale bakın,KORONAVİRÜS Kuşkusu ile GÖZETİM ALTINA alınanlar ve DİĞER HASTALAR aynı çatı altındalar,aynı koridorları paylaşıyorlar..!!
KARABÜK’ÜN 2 veya 3-5 hastanesi olsa böyle mi olur..
Bakın CHP Karabük İl Eski Başkanlarından Sayın BAYRAM KARADAĞ “ ZONGULDAK İL MERKEZİNDE 7 HASTANE VAR…”diyor Sayın KARADAĞ ve ZONGULDAK MERKEZ NÜFUSU ile KARABÜK MERKEZ nüfusu aynı..
KARABÜK’E YENİ BİR DEVLET HASTANESİ ŞART,BUNU GÖRÜN ARTIK..

Bu yazıya 12 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Öneri
  24 Mart 2020 22:14

  Soğuksudaki binayı toki belediyeye devretsin rafet bey sağlık merkezi projesi vardı alın size hazır bina hem bir proje bitmiş olur hemde karabük hızlı bir şekilde sağlık hizmetine kavuşmuş olur tabi gerçekten rafet beyin bu projeyi yapmaya gönlü varsa .ardından hemen çok acil Karabüke devlet hastanesi veya şehir hastanesi fark etmez artık farz oldu hemen yapılmalı seçimin son senesine bırakılıp önümüzdeki seçimi kazanmak için koz olarak kullanılmamalı hastane biran önce halolmalıdır.saygılar

 • Avatar
  200 evler sakini
  24 Mart 2020 22:41

  Ahmet bey bildiğim kadar mahallemizde bulunan eğitim araştırma hastanesi bölge hastanesi konumundadır. Ülkemizin ve şehrimizi. Her yerinde tedbir alınırken mahallemizde seyyar satıcılar cirit atıyor. Karabük belediyesi gariban falan diye işlem yapmadığı seyyar satıcılar özellikle simitciler Karabük’te bulunan iki ayrı simit fırınının maaşlı çalışanları imiş insanlarda zabıtalarda gariban ekmeğinin peşinde falan zannediyorlar. Ne ellerinde eldiven ne saçlarında bone vs. Hiçbir hijyenik tedbiri yok apartmanımızın önünde aleni simit satıyorlar hala bugün heryere yasak geldi seyyar simitçilere yok apartmanımızın önünde iki fırıncı daha zengin olsun diye görünürde garibandık arka planda saltanat belediye yi ve valiliği göreve davet ediyoruz. Coronado virüs vakalarının arttığı bu günler de konunun takipçisi olacağız tüm komşular olarak.

 • Avatar
  Kenan kaşi
  24 Mart 2020 22:56

  Vekiller zaman bulursa gündeme gelir hastane. Karabük sahibi yok siyasi yanlızlık var kötü idareciler yöneticiler Karabük kaderi olmuş Ve karabük hakkı da sesini çıkarmıyor bırakın yeni hastaneyi mevcut hastanedeki doktorlar kalması için uğraşın

 • Avatar
  Recep 56
  24 Mart 2020 23:09

  Soğuksu mahallesinde bulunan devasa bina devlet hastanesi olsun

 • Avatar
  Eflanili
  24 Mart 2020 23:33

  Bayır mahalledeki 7 katlı bina Göz hastanesi olamazmi bölgeye hizmet eder veya Fizik tedavi hastanesi gündeme getirek Karabüke çok iyi bir hizmet kazandırılır

 • Avatar
  Sedat Nakman
  24 Mart 2020 23:36

  Dış hekimliği fakültesi binası ne oldu Çocuk hastenesi ne olacak Siyasiler sessiz Müdürler sessiz Çelik Cami ne olacak Kanyon park ‘ta mutait çok hızlı çalışıyor ancak genel hizmetler aynı değil

 • Avatar
  Hakan al
  24 Mart 2020 23:37

  Exsim Bank Karabük şube açma hengi aşamada

 • Avatar
  Mehmet YILMAZ
  25 Mart 2020 08:11

  Soğuksu mahallesindeki binanın devlet hastanesi olması çok isabetli olur.

 • Avatar
  düğün nişanda gezemiyolar
  25 Mart 2020 09:42

  Karabükte sağlık yeterlimi arkadaş yeterli doktor varmı hastane yeterlimi hani noldu ek bina karabüke yeni hastane şart bunları yapması gerekenler dügün nişan mevlit geziyolar şindi oda yok napacaklar ortalıkta kimse yok

 • Avatar
  Çevre yolu, Egzoz Gazları
  25 Mart 2020 10:18

  Çevre yolu bir an önce yapılsın. Bu vadide bulunan kara yolunda ki Fosil yakıtları (dizel ve benzin) halkı yavaş yavaş öldürüyor. Lütfeennnnnn Lütfeennnnnn Ölüyoruzzzz… Corvid 19 nedeniyle alınan önlemeler ile azda olsa bu hafta nefes aldı vadiii…. Çok acil… Toplu taşıma araçlarını çevirelim gerekirse yardım kampanyaları düzenleyelim. Ne tür önlemler alınması gerekiyor sa alınmalı

 • Avatar
  Eco
  25 Mart 2020 11:27

  Sayın golbek Karabük’te ki hava kirliliğinin taşıt kaynaklı olduğu yönünde bir çok yorum yazdım. Şu günlerde araç trafiğinin an az olduğu zamanda kirlilik kaynağı araclarmi yoksa diğer kirleticiler mi olduğunu anlayabiliriz. Takip edelim lütfen.

 • Avatar
  Ahmet Soysal
  25 Mart 2020 11:55

  Ülkemiz bu zor gunlerden gecerken ikiyuz evlerde halen sayraysatici simit satmakdadir aynı konumda hiç bir sekilde hijyenik ortam olmaksızın satışa devam etmektedir ilgili kurumların hala bu konuyla alakalı olarak ısrarla ilgelenmemesinin sebebi nedir.

Bir Yorum Yazın