Her Telden (26 Ekim 2020)

 • Yazının Tarihi: 25 Ekim 2020
 • Yazar: Ahmet Gölbek
 • Bu yazı 804 defa okundu.
 • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

AK PARTİ İL KONGRESİ İÇİN,HENÜZ TARİH BELİRLENMEDİ,ANCAK,ÇOK SIKI KULİSLERİN OLDUĞU KESİN VE GÜN GEÇTİKÇE ALTERNATİF İSİMLER
AK Parti Karabük İlçe Kongreleri tamamlandı,şimdi sıra İL KONGRESİ’NE geldi,bu nokta da her şey sessiz/sakin gibi bir havanın estiğine sakın ha sakın aldanmayın,çok önemli kulis çalışmalarının yürütüldüğü kesin.
Gerçekten çok sıkı kulislerin yürütüldüğü kesin.
AK Parti içerisinde TABANA KENDİNİZİ TANITMAYA GEREK YOK,o nedenle,kulis çalışmaları TAVANDA YÜRÜTÜLÜYOR,Genel Merkez ve Genel Merkez de etkili isimler üzerinden kulisler yürütülüyor.
Geçtiğimiz gün İSTANBUL kanalı kullanılarak yapılan kulisler hakkında bazı çıtlatmalar yapmıştık,bu kez BURSA kaynaklı bazı bilgiler geldi kulağımıza ve galiba Karabük Sorumlu Milletvekili BURSA Seçim Bölgesi’ndenmiş.
AK Parti de kulisler yürütülüyor ve kulağımıza son gelen isim Sayın BÜLENT ERSÖZ ve bu isim BURSA taraflarından sorulmuş,sorulan kişi/kişiler de çok düzgün,kaliteli bir isim olduğuna işaret etmişler.
Sayın SALİH AYDIN,Sayın ALİ KAYA daha çok İSTANBUL kaynaklı çalışmaların içinde olarak AK Parti çevreleri tarafından tanıtılıyor,Sayın HASAN KUL Genel Merkez bazlı bir dizi temas yapmış galiba,Sayın BÜLENT ERSÖZ ismi ise BURSA kökenli olarak sorulup/soruşturuluyormuş.
İl Başkanı Sayın İSMAİL ALTINÖZ ise çok rahat görünüyor..
Hem TEŞKİLATLAR bağlamında,hem GENEL MERKEZ bağlamında hayli rahat..

AK PARTİ,DİĞER PARTİLERİN AKSİNE “TAVANDAN/TABANA DOĞRU BİR TEŞKİLATLANMA UYGULUYOR..” VE O NEDENLE GÖREVE TALİPLİLER..
17 Yıldır girdiği bütün Genel Seçimleri kazanan AK Parti de,TEŞKİLATLANMA MODELİ,diğer Siyasi Partiler gibi değil ve AK Parti bu sistemle tüm seçimlerde çok yüksek oy almayı başarıyor.
Diyelim ki İLÇE BAŞKANI olmak istiyorsunuz,bunun için O İLÇENİN Köy ve Mahalle delegelerine kendinizi anlatmaya gerek yok,diğer Siyasi Partilerde ADAY KENDİSİNİ geniş bir delegeye tanıtarak,onların oyunu almaya gayret eder.
İL BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE DE öyle olar ve AK Parti dışında ki Partiler de İL BAŞKAN ADAYI kendisini İlçelere,İlçelerden Seçilen İL DELEGESİ insanlara tanıtmaya gayret eder,onların oylarını almaya çalışır.
AK PARTİ DE,İLÇE ve İL BAŞKANLARI GENEL MERKEZCE TAYİN EDİLİYOR ve tayin edilen o isim İlçe ve İl Kongresinde oylanıyor,seçiliyor,eğer kazara tayin edilen isim seçilmezse,BİRKAÇ GÜN İÇERİSİNDE görevinden alınıyor.
O NEDENLE,KARABÜK İL BAŞKAN ADAYI olmayı düşünen isimler,kendilerini Partinin KANAAT ÖNDERİ veya Parti Genel Merkezinin etkin isimlerine tanıtmaya veya onların desteğini almaya gayret ediyorlar..
AK Parti,bu manada diğer Siyasi Partilerden hayli ayrışıyor..

COVİD-19 SALGINI İLK PATLADIĞI ZAMAN “HALKA, KOLONYA VE MASKE DAĞITIMI..” FİYASKOSU,ŞİMDİ DE “ GRİP AŞISI..” SKANDALI VAR
Hatırlayın koronavirüs veya Covid-19 Ülkemizde ilk patladığı zaman,ilaç ilk çıktığı sıralar “VATANDAŞA,ÜCRETSİZ KOLONYA ve MASKE GÖNDERİLECEĞİNE..” ilişkin açıklamalar yapılmıştı..
Ne oldu gönderilen var mı acaba..?
Şimdi de SAĞLIK BAKANLIĞI insanlara GRİP AŞISI olmalarını tavsiye ediyor ve bununla ilgili olarak da “65 YAŞ ÜSTÜ ve KRONİK HASTALIĞI OLAN İNSANLARA..” grip aşısı olmalarını,grip aşısı verileceği söylendi.
HANİ NE OLDU GRİP AŞILARI..?
İnsanlara deniliyor ki E-NABIZ İSİMLİ BİR İNTERNET UYGULAMASI VAR,ORAYA GİRİN,BAKIN BAKALIM,SİZE GRİP AŞISI VERİLEBİLİYOR MU ve bu yola gidiliyor..
AİLE HEKİMLERİNE BAŞVURUP GERİ DÖNENLERİN HADDİ/HESABI YOK..
İyi de,kırsal kesim de yaşayanlar e-nabız uygulamasına nasıl girecekler,kimlerin evinde bilgisayar,internet bağlantısı var,bunları hiç kimse hesaba katmamış,oradan öğrenin veya AİLE HEKİMLERİNE gidin deniliyor..
Olay tam anlamı ile skandal boyutuna gelmiş..
Gerçekten bu insanlara,gerçekten hepimize yazık yahu..!!

MHP KARABÜK İLÇE KONGRELERİ TAMAMLANDI VE MHP GENEL MERKEZİ’NİN “İL KONGRESİ İÇİN TARİH BELİRLEMESİ..” BEKLENİYOR VEEE.
MHP Karabük’te İLÇE KONGRELERİNİ tamamladı ve İL KONGRESİ için,Genel Merkez tarafından tarih verilmesi sürecine girildi,Genel Merkez bu tarihi verdiğinden itibaren,enteresan gelişmeler olacağını bekleyenler var.
MHP İL KONGRESİ,TEK ADAY İLE Mİ YAPILACAK..?
Yoksa iki VEYA çok adaylı mı OLACAK..
MHP Karabük İl Başkanı Uzman Hekim Sayın ADEM KAR yine ve yeniden İl Başkan Adayı olacak,MHP Genel Merkezi’nin yapılan İlçe ve İl Kongrelerinin mümkün olduğunca TEK ADAYLI olmasına istediği biliniyor..
Bu görüş ışığında MHP KARABÜK İL KONGRESİ tek adaylı mı olacak sorusu var veya Partinin bir bölümünde beklendiği gibi Sayın FERAMUZ AKBULUT İl Başkan Adayı olarak çıkacak mı..?
Geçtiğimiz gün,yıllarını MHP içerisinde geçirmiş bir Kardeş karşı Caddeden geçerken bize seslendi ve “ABİ BEN LİMANA SIĞINANLARDAN DEĞİLİM,ÜLKÜ OCAKLARINDAN GELENLERDENİM..” dedi..
“OCAKTAN FETÖCÜ DEĞİL,KATIKSIZ TÜRK MİLLİYETÇİSİ ÇIKAR ABİ..” dedi.
MHP İçerisinde hayli çalkantılı bir durum var gibi görünüyor..

CHP GENEL BAŞKANI Sayın KILIÇDAROĞLU BAŞTA,MİLLET İTTİFAKINI OLUŞTURAN TÜM MUHALİF SİYASİ PARTİLER “ERKEN SEÇİM..” DİYORLAR
CHP Genel Başkanı Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU başta olmak üzere,daha önce MİLLET İTTİFAKINDA veya YENİ KURULAN Siyasi Partiler de bir konuya ağırlık vermeye başladılar ve AK Parti ile MHP bu konu hakkında olumsuz düşünüyorlar.
KONU ERKEN GENEL SEÇİM..
Özellikle CHP İçerisinde ERKEN SEÇİM sözü ile birlikte MİLLETVEKİLİ ADAYI KİMLER olur tartışmaları da başladı iyi mi ve bir çırpı da 6-7 isim saydılar MİLLETVEKİLİ OLMASI beklenen isim olarak.
Kimisi CHP KARABÜK ÖRGÜTLERİNDE bulunmuşlar ve o çileyi çekmişler,kimileri CHP’Lİ OLARAK YAŞAMIŞLAR ancak Örgütlerde görevleri hiç olmamış,örneğin Milletvekili Sayın HÜSEYİN AVNİ AKSOY gibi..
Erken seçim gündeme MİLLETVEKİLİ ADAYLIKLARINI DA getiriyor.

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCISI PROF. Dr. MUSTAFA YAŞAR “ PİROLİZ TESİSİ İLE SIVI YAKIT ELDE EDECEĞİZ VE ÇEVRE TEMİZLİĞİ.”
Geçtiğimiz gün toplantısı yapılan ve katılımcılara geniş bilgilendirme yapılan “ PİROLİZ TESİSİ İÇİN..” çok ciddi laboratuar çalışması yapıldığı,bu anlamda Ülkemiz de bu tür tesislerin yaygın olmadığına işaret edildi.
Konuya ilişkin olarak bilgisini almaya gayret ettiğimiz KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın MUSTAFA YAŞAR “TESİSTE KATI ATIK OLARAK BİLİNEN,PETROL TÜREVLİ PET ŞİŞE,AYAKKABI/TERLİK TABANI GİBİ ATIKLAR KULLANILACAK..” dedi.
PROF.Dr.Sayın MUSTAFA YAŞAR,kurmayı planladıkları tesisin “DOĞAYA ATILAN PETROL TÜREVLİ KATI ATIKLARIN GERİYE DÖNÜŞTÜRÜLEREK ,ÇOK CİDDİ BİR ÇEVRE TEMİZLİĞİ SAĞLANACAĞINA..” özellikle işaret ediyor.
Buradan elde edilecek sıvı yakıtın ve diğer maddelerin kullanım alanları hakkında da bilgiler veren Prof.Dr.Sayın MUSTAFA YAŞAR Belediye asfalt çalışmalarında, kablo sanayinde kullanılabildiği gibi,kalorifer yakıtı,olarak da kullanılabileceğine dikkat çekiyor.
Petrol türevli KATI ATIKLARIN bu üretim ameliyesi sırasında “HERHANGİ BİR HAVA KİRLİLİĞİ YARATIP/YARATMAYACAĞI..” yolunda ki sorumuza da “YARATMAYACAK..” cevabını veren Prof.Dr.Sayın YAŞAR “TESİS İLE KATI ATIKLARI,SIVI YAKITA ÇEVİREREK ÇEVREYİ DE TEMİZLEYECEĞİZ..” diyor
Kurulması beklenen PİROLİZ TESİSİ için “BU AYNI ZAMANDA KARABÜK BELEDİYESİ,TİCARET/SANAYİ ODASI ve ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİNİN ÇOK GÜZEL BİR ÖRNEĞİ OLACAKTIR..” ifadelerini de kullanıyor..
Toplam maliyeti 3 veya 3.5 milyon lira olacak PİROLİZ TESİSİ için yapılan geniş bilgilendirme toplantısının çok verimli geçtiğine işaret eden PROF.Dr.Sayın MUSTAFA YAŞAR tesisin günlük 500-600 ton civarında ki KATI ATIK bulmakta zorluk çekmeyeceğini de söylüyor..
Güzel bir girişim,bakalım sonucu nasıl çıkacak..

BİR YANDAN “KATI ATIKLARIN SIVI YAKITA DÖNÜŞMESİ..” FİKRİYATI ÜZERİNDE ÇALIŞMA, ÖTE YANDAN YAPILAMAYAN KATI ATIK BERTARAF..!!
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Sayın MUSTAFA YAŞAR tarafından gündeme getirilen,petrol türevli KATI ATIKLARIN işlenip SIVI YAKIT haline dönüştürülmesi amacı ile,en azından,fikri çalışmaları yapılan PİROLİZ TESİSİ olayı var.
PİROLİZ TESİSİ,çevreye atılan birçok petrol türevli KATI ATIĞI yeniden,bir değere çevirecek,hem doğayı bu noktada temizlerken,hem de ekonomik bir değer yaratacak.
Öte yandan da Karabük’ün 16 yıldır yapıp hayata geçiremediği KATI ATIK BERTARAF TESİSİ olayı var ve Karabük’ün günlük 160-170 ton çöpü AŞAĞI KIZILCAÖREN ASİT MAHALLESİ’NİN tepesine/tepesine dökülmeye devam ediyor.
YENİ YER BULUNDU İŞİN O TARAFI TAMAM deniliyor..
ÇED TOPLANTILARI DA SORUNSUZ YAPILDI..
Şimdi OLAYIN İNŞAATI Bekleniyor ve doğrusunu isterseniz KARABÜK BUNU 16 YILDIR bekliyor,bundan sonrası için daha ne kadar bekler sizce bir tahminde bulunabilir misiniz..?
Karabük Valisi Sayın FUAT GÜREL bir süre önce konu ile ilgili TOPLANTILAR YAPMIŞTI ve hepimiz umutlanmıştık doğrusu,bakalım nasıl bir süreç yaşanacak,hep birlikte göreceğiz..
PİROLİZ TESİSİ GÜNDEME GELDİ,BU BİLİNİYOR..
KATI ATIK BERTARAF TESİSİ ise 16 YILDIR GÜNDEM DE..!!

KARDEMİR SEÇİMLİ GENEL KURULU İÇİN 3-4 GÜNLÜK SÜRE KALDI VE “BAĞIMSIZ 4 YÖNETİM KURULU İÇİN İSİM BELİRLENMEDİ..” VEEE..!!
KARDEMİR Seçimli Genel Kurulu 2 Kasım günü yapılacak,bugün 26 ekim ve henüz SPK tarafından 4 BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU Üyeliği için isim belirtilmedi..
BU HAFTA CUMHURİYET BAYRAMI HAFTASI..
O NEDENLE 1.5 GÜNLÜK BİR TATİL SÜRECİ YAŞANACAK..
Daha sonra hafta sonu tatili var ve SPK BU HAFTA İÇERİSİNDE Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelerini belirleyecek mi,yoksa “EN İYİSİ SİZ BU GENEL KURULU ERTELEYİN Mİ..?” denilecek.
GELİŞMELERE HERKES ÇOK İYİ DİKKAT ETMELİ..
Öyle bir görünüm var ki KARDEMİR bir makas değişiminin eşiğinde ve 4 BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİNİN henüz belirlenmemesini,bu şekilde yorumlamak mümkün..
Bir yandan,durduk yerde ve bütün YASAL PROSEDÜRLERİ tamam olan bir uygulama nedeni ile iki Yönetim Kurulu Üyesini İBRA ETMEMEK,öte yanda İBRAHİM TOZLU RAPORU olarak bilinen konu,MAHKEMELERE İNTİKAL ETTİRİLMİŞ bazı gelişmeler,KARABÜKSPOR MAHKEMESİ..
Bütün bunlar,yalnızca KARABÜKLÜLER CE Mİ BİLİNİYOR..?
Karabüklülerce ki izleniyor,konuşuluyor,tartışılıyor..?
Hani derler ya,KÖPRÜDEN ÖNCE Kİ SON ÇIKIŞ falan diye..
Sanki, KARDEMİR O ÇIKIŞI DA kaçırdı veya kaçırmak üzere..!!

Bu yazıya 11 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Sıfır Atık
  26 Ekim 2020 00:19

  Günlük 500-600 ton atık miktarını bulmakta zorlanmamak çok iddialı bir ifade. Yazım hatası yoksa eğer, iyi etüd edildiğini düşünmüyorum. Tesisin ekonomikliği için bu miktar şartsa bu rakamların ayakları yere basmalı.

 • Avatar
  Bol Mahkemos
  26 Ekim 2020 00:25

  Karabük mahkemeleri hareketli günler geçirecek anlaşılan. Bu kış hararetli olacak.

 • Avatar
  İstanbul Tayfa
  26 Ekim 2020 00:30

  Karabükspor davası sonuçlanana kadar gelişmelerin, bilgi, belge ve yorumların paylaşıldığı bir sosyal medya sayfası oluşturulsa epey takipçisi olur diye düşünüyorum. İlgilenen genç arkadaşlara duyurulur. Sanal menajerlere aktarılan paraları sanal ortamdan detaylı öğrenmiş oluruz.

 • Avatar
  Yorumcu
  26 Ekim 2020 07:20

  Ahmet bey ne hikmetse Kardemir in düştüğü duruma hiç şaşırmadım

 • Avatar
  Gönderen
  26 Ekim 2020 08:13

  Piroliz tesisinde sıvı yakıt yerine gaz elde edilse ve tesisin olduğu yerde gaz türbiniyle elektrik üretilse daha ekonomik olmaz mı? Günlük 500 ton petrol kökenli atık Karabük’ten mi sağlanacak? Köşeyazında bir alttaki başlıkta katı atık tesisinden bahsedilirken Karabük’ün toplam günlük katı atığının 160-170 ton olduğu söylendiğine göre, piroliz tesisi için gereken 500-600 tonluk atık bulmak için diğer vilayetlerden ithalat yapılacak demek ki.

  Birkaç ay önce Van’da bir İranlı’nın plastik atıklarından mazot elde eden makineler ürettiği ve yurtdışına ihraç ettiği haberi çıkmıştı. O makinelerde 100 kg. atıktan 75 litre motorin elde ediliyormuş…
  İlgili haber: https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/vanda-plastik-copleri-motorine-donusturen-makine-uretiliyor/1918472

 • Avatar
  Ovacuklu
  26 Ekim 2020 08:48

  Yine gözümüzü KARDEMİR ile acıyoruz. Akşamına da öyle gapatırız. Ya Hu bu şehirde başka faprikalarda var yok mu? mesçi var, çağ var, vergili var, erhaller var. onlar hakkında niye konuşmuyoruz. Onlar da çalışan alsınlar.

 • Avatar
  TED VELİSİ
  26 Ekim 2020 11:42

  Sn Kerim Barçın velilerini yürüyen tl olarak görüyosun anladıkta,okulun eğitim kalitesini ne zaman göreceksin. Yen’i mezun İngilizce öğretmenlerinle mi, öğretmenlik mezunu olmayan öğretmenleri mi kalite katacaksın. Her sene en iyi öğretmenler senin yüzünden okuldan ayrılıyor,bizede yenileri kalıyor. Çocuklar 5. Senesinde hala çat pat İngilizce konuşamıyor bize program satacağına, öğretmenlerine sahip çık, ucuz öğretmen bulmak yerine iyi öğretmen bul. Diğer okullar yüksek ücretlerle ismi ve tecrübesi olan öğretmenlerle anlaşma yaparken sen Yen’i mezun bölümü hariç formasyonla öğretmenlik yapan kişilerle anlaşıyorsun.

 • Avatar
  Kardemir korosu
  26 Ekim 2020 11:53

  İşçinin içerde anası ağlıyor eğitim müdürüde çalgı çengi peşinde Mustafa beyyyy ilgilenin bunların işi gücü yokmu bir gün gidin eğitim müdürlüğüne

 • Avatar
  Gündem ekonomi
  26 Ekim 2020 13:02

  KARABÜK EKONOMİ NE OLACAK KASIMDA ÖDEMELER BASLIYOR NE DECUZ SIFTAF YAPAMAYAN ESNAFLAR VAR ÜNÜVERSİTE KAPALI YÜZÜNCÜ YILDA KIRALAR 500 DUKKANLAR KAPALI KIRALIK SATILIK ILANLARLA DOLU NE DECUZ NE OLACAK ERKEN SECIMDE OYLAR IYI PARTIYE TENCERE KAYNAMIYOR SECIM YAKLASAYAOR

 • Avatar
  kirli sakallı karizmatik genç
  26 Ekim 2020 15:49

  Koro önemli

 • Avatar
  karabüklü
  26 Ekim 2020 17:50

  gerçekten helal olsun
  takdir etmemek elde değil
  Kardemir kavşağı safranboluda yapılacak ve çevre düzenlemesi bitmeyen kavşak kalmayıncamı başlayacak.

Bir Yorum Yazın